Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2008, 22:35   #1
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Određen forumom PHP or Java RPG

Kako mogu napraviti web igru kao www.fallensword.com? Ima li nekih knjiga? PDF?
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 9:31   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

S obzirom da sam i ja resio da prosirim svoje programerske vidike & sposobnosti, poceo sam malo da iscitavam PHP. Nisam gledao ovaj link sto si dao, ali predpostavljam da je to jedna od zilion browser based igara koje se pojavljuju svakodnevno. U te svrhe koristi se osnovno poznavanje HTML-a, naprednije znanje PHP-a u kombinaciji sa nekom bazom podataka i eventualno nesto malo JavaScript-a. U moru nekih knjiga koje sam nasao u ovoj: "PHP Game Programming" by Matt Rutledge imas objasnjeno kako se pravi najobicnija browser based igra sa sve source code-om. Predpostavljam da ima i more tutorijala na netu.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 10:30   #3
RuleMaker
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RuleMaker
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Ja sam pravio jednu browser igricu (stao sam na 80% jer me smorilo da radim), da bi uopšte počeo da radiš treba da znaš:
HTML - da ga imaš u malom prstu
php + SQL - takođe odlično da ih znaš
CSS - nije obavezno ali bi ti olakšalo radi i lepše bi izgledala igra
javascript - nije obavezno, osim ako ne planiraš da praviš igru sa nekim dinamičkim pokretima i sl.
Ja sam javascript koristio samo za odbrojavanje a to sam našao na netu, dakle javascript ne moraš da znaš ali bi trebao da znaš kako da ga koristiš i eventualno nađeš na netu ono što ti treba.
Ali nemoj ništa da počinješ ako nisi siguran da ćeš isterati do kraja ta graška se meni stalno ponavlja, imam gomile započetih projekata a nijedan dovršen, a ovo što ti planiraš nije nimalo lak posao traži puno vremena, zalaganja i znanja.
Za primer ja sam u ovih 80% što sam napravio ispisao bar 15000 linija koda (sve u notepad2), proveo pišući taj kod oko mesec dana i na kraju nisam dovršio.
RuleMaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 10:48   #4
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

I ja sam se to cesto pitao, ali nisam se potrudio da malo kopam na tu temu. Generalno mislim da nema nekih jacih aduta za neku igru osim koju tehnologiju znas najbolje. Za igru ces svakako trebati poseban server, tako da ni hosting nije niciji adut. Ja znam bolje javu za obiljne i velike stvari tako da bih verovatnu nju izabrao. Takve igre bi se trebale bazirati na ajax-u tako da o nekakvom problemu u brzini nema price. Mada cesto vidjam igre koje nisu 100% ajax i ponekad me to bas nervira.
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 10:51   #5
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Citat:
RuleMaker kaže: Pregled poruke
Za primer ja sam u ovih 80% što sam napravio ispisao bar 15000 linija koda (sve u notepad2), proveo pišući taj kod oko mesec dana i na kraju nisam dovršio.
15000 linija koda nije tako veliko kao sto se cini. Ako si za mesec dana uradio 80% svaka cast.

Ja bih tako voleo da imam vremena da napravim tako nesto(ne sam naravno), ali jednostavno vremena nema...mora se zaraditi za zivot
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 20:01   #6
rile
Član
 
Član od: 9.7.2007.
Poruke: 119
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 31 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Mozda mozes da to radis pomocu AJAX? Google ima citav razvojni alat koji mozes da koristis: http://code.google.com/webtoolkit/
rile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 22:40   #7
RuleMaker
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 10 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RuleMaker
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Citat:
Augustus kaže: Pregled poruke
15000 linija koda nije tako veliko kao sto se cini.
Pa u pravu si nije mnogo, to sam odokativno rekao ali sigurno ima i više od toga.Al' nemoj ni počinjati ako unapred kažeš da nemaš vremena. ()
RuleMaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2008, 22:58   #8
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Browser Based Online Web Game je pun naziv ovakvih igara!

Imam neko iskustvo, ne tako veliko, ali dovoljno da mogu da kazem da su ove igre sve u jednom.Znaci tu se upotrebljavaju sve moguce i nemoguce metode web programiranja (od PHP-a i HTML-a, MySQL-a, Flash, Ajax, JavaScript, ASP, CSS) i da bi trebalo PHP&MySQL&HTML da znas u malom prstu da bi nesto napravio, a sve ostalo je samo jos veci plus i tvoju igru cini savrsenijom, lepsom i funkcionalnijom.

Od tutorijala, neverujem, tacnije siguran sam da nema tutorijal koji ti objasnjava kako se pravi ovakva igra.Mogu da se nadju samo osnove, ali sve to zavisi od tipa igre koje pravis.Bitno je kod svakog projektovanja ovakvih igara da se stavi na papir sve promenljive i sve tabelje/polja u MySQL-u!Posle toga se krece na samo projektovanje igre, tacnije ono zamornije, kucanje koda.

Ja sam dosta kuckao linija koda, tacnije, ne znam ni sam koliko linija sam iskuckao dok nisam shvatio da uz neke tutorijalcice sa neta koje sam nabavio nemoze mnogo toga da se napravi.Danas sam narucio neke knjige koje bi trebalo da mi stignu ovih dana (papirne knjige ) pa da se bacim na ucenje, a kao slag na torti bice, evo sad premijerno najavljena, sasvim revolucionarna igra ovog tipa!
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2008, 0:08   #9
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: PHP or Java RPG

Citat:
RuleMaker kaže: Pregled poruke
Al' nemoj ni počinjati ako unapred kažeš da nemaš vremena. ()
Ma necu, ali tako bih...ahh...
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena rezolucije u java igrama PCmaster Igre za mobilne telefone 3 29.4.2008 11:35
Pomoc oko php nuke draganva Web razvoj 1 11.9.2007 1:53
[PHP] Kako početi sa učenjem PHP-a? MilanSM Serverske aplikacije i baze podataka 20 29.12.2006 3:13
Jel' se ovo misli na Java Script ili? Tim85 Internet tehnologije 2 7.12.2006 12:33
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com