Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2013, 15:04   #41
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

Hvala na review-u, ako imas jos nesto sto si zaboravio dopisi. Sve mi se vise cini da cu i ja biti vlasnik ovog tv-ea.
Pokusavam da skontam da li to E na kraju ima neku dodatni razlog ili je Panasonic TX-P42ST50 isto sto i Panasonic TX-P42ST50E.

Mogli su ubaciti neki par naocara, nije to jeftino jos skoro 100e za njih.

Jesi kupio ovde u Srbiji ili u Madjarskoj? Kolko si platio? Posto je meni plan u Madjarskoj da ga nabavim jer se moze dosta ustedeti a u Srbiji vazi medjunarodna garancija za Panasonic.

Za 3D, ispitaj jos malo pa javi da znamo na to sto si mislio. A sto se tice glare-a jel to mislis na odsjaj na ekranu sto se vidi od prirodnog ili vestackog svetla?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2013, 20:53   #42
Urizen
Novi član
 
Član od: 16.12.2008.
Poruke: 8
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

Citat:
Pokusavam da skontam da li to E na kraju ima neku dodatni razlog ili je Panasonic TX-P42ST50 isto sto i Panasonic TX-P42ST50E.
"E" na kraju oznacava Europe. Nikakav pad u performansama i sl. Jedina razlika u odnosu na "B" model je nedostatak t2 tjunera, sto se moze smatrati kao mana, jer ce ovaj sistem zaziveti i kod nas za koju godinu, ali sa druge strane, ni jedan televizor na nasim prostorima koliko mi je poznato nema t2 tjuner integrisan (iako mnogi pogresno to navode na svojim stranicama). U principu, ovo i nije neka mana, jer vecina korisnika gleda program preko kavlovske.

Citat:
Jesi kupio ovde u Srbiji ili u Madjarskoj? Kolko si platio? Posto je meni plan u Madjarskoj da ga nabavim jer se moze dosta ustedeti a u Srbiji vazi medjunarodna garancija za Panasonic.
TV sam nabavio u Neptunu. Moram da priznam, bili su jako ljubazni i dali mi popust od cak 6000 din, sto je sasvim solidno, jer sam na taj nacin imao dovoljno para i za naocare (pogotovu kada se uzme u obzir da je moguce i placanje cekovima na 12 rata bez kamate). Takodje, poredeci cene izlistane na stranim webshop-ovima i sl., dosao sam do zakljucka da se u stvari kupovina kod nas vise isplati kada se uzmu troskovi transporta televizora koji tezi nesto manje od 25kg sa opremom, kao i rizika koji taj transport sa sobom vuce.

Citat:
A sto se tice glare-a jel to mislis na odsjaj na ekranu sto se vidi od prirodnog ili vestackog svetla?
Da, upravo to. Medjutim, primecujem da mi sve manje smeta, tj. da uvek mogu da nadjem neki nacin da to predupredim, jer se glare javlja samo ako se nalazim pod odredjenim uglom u odnosu na izvor svetlosti (klasicno sobno nije problem, jedino lampa trazi "doterivanje" ugla gledanja).

Zbog obaveza jos uvek nisam stigao da se dodatno poigram 3d opcijom, ali cu se potruditi da i o tome napisem par reci u narednih par dana.

U koliko jos nesto mogu da dodam, napomenite, potrudicu se da vam izadjem u susret.
Urizen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 0:24   #43
ledilo
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Poruke: 198
Zahvalnice: 198
Zahvaljeno 145 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

Kupujem TV za kevu i ćaleta. U sobi imaju SBB digitalnu televiziju. Koji od ova dva TV-a uzeti.

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led-...-32ls5600.html

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led-...l3017h-12.html

Nisam baš nešto sa video formatima, pa me zanima koji od ova dva može da pušta avi fajlove.
ledilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2013, 18:28   #44
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

Mene zanima ovaj televizor http://www.winwin.rs/tv-audio-video/...80-fullhd.html.
Privukao me je po svim svojim karakteristikama pa i cenom.E sad me zanima da li ima neko iskustva sa Hitachi televizorima i koliko su pouzdani?
Takodje mislim da uzmem mozda ovaj http://www.winwin.rs/tv-audio-video/...8-hdready.html a to je najveca cena koju sam spreman da dam za tv posto ide u moju sobu pa mi ne treba neka zverka.
Sta je bolje i pametnije (sigurnije) uzeti?
Hvala
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2013, 0:07   #45
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

@NikolaDzoni

Bolje za 24.500 uzmi monitor 27" BenQ GW2750HM

rezolucija 1920x1080
ugao vidljivosti 178/178
povezivanje D-sub, DVI-D, HDMI, Headphone jack/Line in
ugrađeni zvučnici 2x2W

Da bi se kod nas gledala "digitala" treba ti DVB-T2 prijemnik,a njega neces naci ni u jednom jeftinijem modelu TV-a.
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2019, 12:56   #46
ddfan
Novi član
 
Član od: 10.1.2012.
Poruke: 29
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Full HDTV do 100.000 din

Koja bi danas bila najbolja kupovina do 100.000 dinara?


I dodatno pitanje, koja bi bila najbolja kupovina televizora od 65'' takodje do 100k? Neki Hisense?


Imam budzet bas tako do / oko 100k. Najvise bi se gledali filmovi i serije, netflix, ponekad sport sa TV-a, bio bi spojen sa PC-jem u blizini i cesto bi se koristio kao monitor.

Ako pustim netflix na PC-ju, ili bilo koji film i gledam na TV-u da li je kvalitet slike/zvuka isti kao da sam pustio nesto na netflixu direktno na TV-u odnosno kao da sam pustio film preko usb-a direktno na TV-u?
Treba mi da radi EON od sbb-a.
Sto veci TV, to bolje, nameracio sam se na neki 65'' ako moze da se uklopi u tu cenu. Ako ipak postoji neki manji TV koji je mnogo bolji, onda bih mozda mogao i njega da uzmem.
ddfan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2019, 14:01   #47
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Full HDTV do 100.000 din

Ako pustiš Netflix iz Chrome-a dobije se max 720p slika i audio nižeg kvakiteta od Netflix aplikacije na TVu. Na Win 7 recimo ne postoji način da se dobije bolje od toga i to je bio jedan od glavnih razloga mog prelaska na 10ku. Za Win 10 ima Netflix aplikacija u WinStore koja pušta pun kvalitet. Ja je koristim, slika je savršena a i zvuk (zakačeno mi je na hifi i onaj iz browsera je mnogo muljaviji).

Edge browser je jedno vreme mogao isto da pušta u punom kvalitetu na Win 8.1 i Win 10. Ne znam kako je to sada jer su i oni prešli na Chromium engine valjda.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ddfan (17.8.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hdtv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Srpski prevod za S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat kvare_cg Akcione igre 562 7.7.2013 23:44
Kupovina do 100.000 RSD jollyjoker Šta da kupim? 3 13.11.2010 17:11
11. Sajam kratke elektronske forme (KEF) (prijave do 29. novembra) Chivan Dešavanja i događaji 0 2.11.2010 13:04
Smešni, interesantni tekstovi o raznim geek temama NjegovaWisost Cvet kompjutera 286 20.2.2010 13:18
Parčence duše - prateća tema uz: http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858 Simke Brbljaonica 392 1.6.2008 23:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com