Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2018, 17:19   #1
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Molim predloge za izbor TV-a

Pozdrav svima,

Dosla je kupovina TV-a na red pa bih zamolio za pomoc pri izboru istog (uz napomenu da TV nemam poslednjih 10 godina pa sam u prilicnoj konfuziji). Pokusacu da navedem sve sto bi moglo biti od znacaja pri izboru, ako nesto propustim javite pa cu dodati.

Daljina sa koje se gleda: 3.5m

Dijagonala: 50 ili 55 inca. Sa dijagonalom jos nisam nacisto dok ne pogledam uzivo u nekoj radnji kako stoje stvari.

Rezolucija: 4k

Koriscenje: televizija, pustanje filmova sa kompa itd. Napomenuo bih da volim da zamracim prostoriju kada gledam film ili igram igre.

Konzola: bice i PS4 u neko skorije doba

Budzet: do 1000e, preko ovoga se ne bih ispruzio za tv

Uglovi gledanja: TV nece biti bas najsrecnije pozicioniran u sobi. Preko puta njega je garnitura za sedenje ali TV ne bi dosao posred garniture nego vise na jednom kraju iste. Mogu probati da izmerim uglove ili nacrtam raspored ukoliko bude bilo potrebe.

Kupovina preko KP ili ekupi dolazi u obzir, ali bih radije vijao nesto u radnji sa duzom garancijom.

Kolega je preporucio Sony KD55XE7005BAEP za 83k sa 5 godina garancije. Mozda ga nisam najbolje razumeo ali rekao mi je nesto u stilu da ima isti taj model od 50 inca i da je bolja slika na 50 nego 55, poredio ih je u radnji.

Lik iz radnje je preporucio Samsung UE55NU7172+ HW-N450 (ovaj valjda dolazi sa soundbar-om ako sam dobro shvatio) pod izgovorom da bi mi Samsung paneli bili najbolji izbor za sve ovo sto sam gore napisao.

Posto nemam pojma o TV-ovima, ne znam koga od njih dvojice poslusati ili pak ne poslusati nijednog

Hvala unapred na predlozima
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2018, 9:19   #2
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Molim predloge za izbor TV-a

Na papiru bi trebalo da su jako slični (VA paneli, Edge Led, 60hz), pogledaj ih uzivo pa procijeni koji ti bolje leži. Mada nećeš ni sa jednim pogriješiti. Ja sam prošle godine kupio samsung 50mu6172, to je kao neki prethodnik tog samsunga koji ti gledaš, i prezadovojlan sam. E jedino mi malo krivo što nisam uzeo još veću dijagonalu (iako gledam sa manje udaljenosti nego ti) tako da ti preporučujem da se ne dvoumiš, nego da uzmeš što veći.
E sad, što se tiče ps4, neko će možda reći da 60hz ekran nije za toga, mada ja često igram ps4 na mom, i nemam baš nikakve zamjerke.
Nijedan od navedenih nema baš sjajne uglove gledanja, kao recimo IPS panel, ali svejedno ti preporučujem VA zbog mnogo boljeg kontrasta (to će ti dosta značiti u zamračenoj prostoriji)
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
darth tab (19.9.2018)
Stara 19.9.2018, 13:59   #3
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Molim predloge za izbor TV-a

@malo blesav Hvala ti na odgovoru i licnim iskustvima.

Gleadao sam ih malo juce u tehnomaniji i lik mi je tamo rekao da ce u oktobru imati akciju na kojoj ce davati 5 godina garancije na Samsung televizore, pa bih suzio izbor na samsunge velicine 55 inca sa VA panelom.

Da li ima smisla da obracam paznju na PQI kod samsunga ?
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 17:15   #4
darth tab
Član
 
Član od: 8.12.2009.
Poruke: 73
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Molim predloge za izbor TV-a

Zna li mi neko reci gde moze da se kupi Sony X900F serija? Search mi bas ne ide od ruke, pretpostavljam da je finalna oznaka TV-a nesto drugacija ali nisam siguran.
darth tab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Molim pomoc mimi ch Kvarovi 2 13.3.2013 11:47
Zamena konfiguracije, molim za predloge. DarkZmaj Šta da kupim? 5 20.8.2012 19:16
Zamrzavanje ! Molim pomoc IgorBG Kvarovi 15 3.2.2012 12:56
Pomoc Molim Vas bilderkg Grafika 8 17.7.2011 0:22
molim pomoc za jedan hardverski problem. Hitno! bluefenix Kvarovi 8 15.7.2010 1:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com