Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2010, 0:01   #441
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Objektivno, najbolje igre su one koje su napravljene po scenariju koji je zaista moguć i u stvarnom životu ... ne sve, naravno, ...
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2010, 16:27   #442
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nemojmo sada da banalizujemo, dobro znas na sta sam mislio. Svaki RPG ima poneki od ovih klisea, naravno da nisam mislio da neki od njih ima bas sve ali...
Moja poenta je da amnezija nije kliše rpg igara. Pogubio sam se malo kad sam pisao ono "Ako misliš na Torment...".
Citat:
Objektivno najbolje price nema, jer da je ima ne bi se vodila polemika na ovoliko strana. Sve je to stvar subjektivnog osecaja koja ti se najvise dopala tj. koja ti je omiljena, ali to ne znaci da je ta i najbolja.
Teško da može objektivno da se odredi koja je najbolja priča, ali mogu da se odvoje dobre od loših. Kao što Vice City objektivno ne može da bude najbolja jer je kliše, ali subjektivno... što da ne?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 9:55   #443
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

2007. sam poslednji put odgovorio u temi, i ne secam se sta sam napisao, tako da evo "apdejtovanog" misljenja: KOTOR 1 i 2 (tu lik ima amneziju, ali koga boli ...), GTA: Vice City (ako racunamo i likove i sve), Deus Ex, Morrowind,...
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 11:04   #444
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Sto se tice gta igara, najbolju pricu po meni ima GTA IV.Likovi su odlicno definisani i prica se lepo odvija.Sada ne mogu da kazem da je orginalna, ali je meni omiljena iz gta serijala.Svaka igra mora da ima neku osnovu za pricu, i najcesce je to spasavanje sveta od zla u ponekim i glavni luk moze da bude zao, ili osveta,otmica itd.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
Brzi82 (30.7.2010), nameless1 (31.5.2010)
Stara 31.5.2010, 13:04   #445
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Da se za trenutak prebacimo na ono ''svaka vrsta igara ima svoje klišee'' ... ali

pogledajte trkačke igrice, koje (u suštini) nemaju nikakvu priču i poenta je samu u vozanju , ali opet i tu ima izuzetaka kao što je serijal NFS ( za ostale ige ne znam- nisam igrao)

stoga možemo reći da li se neko potrudio da napravi nešto kako treba ili je sklepao samo radi para ...

Po meni, priča u nekoj igrici nije toliko bitna (naravno ne može da bude na bazi Super Maria ali ne mora da bude ni kao bajka) bitnija mi je grafika i opšti utisak
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 14:04   #446
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
pogledajte trkačke igrice, koje (u suštini) nemaju nikakvu priču i poenta je samu u vozanju , ali opet i tu ima izuzetaka kao što je serijal NFS ( za ostale ige ne znam- nisam igrao)
Serijal NFS bolje da nije imao nikakve priče, nego ovakve koje ima...
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
High life (31.5.2010)
Stara 31.5.2010, 15:16   #447
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
Po meni, priča u nekoj igrici nije toliko bitna (naravno ne može da bude na bazi Super Maria ali ne mora da bude ni kao bajka) bitnija mi je grafika i opšti utisak
Po meni skroz, ali skroz pogresno misljenje!
Opet cu da se vratim na BG i P:T i reci cu da dnasnje igre definitivno po kvalitetu i igrivosti ne mogu da se porede sa tim igrama bez obzira na njihovu, za danasnje uslove, krajnje arhaicnu grafiku.
Opet ovo je manje-vise misljenje nekog ko odrasta uz danasnje igre gde je grafika sve i svja dok mi koji smo rasli uz igre iz prosle, pa cak i pretprosle decenije verujem da ne delimo taj utisak da je grafika bitnija od price.

Moze neka igra da ima fenomenalnu grafiku ali ako je ona prazna i bez ikakve stvarne price, tipa idi tamo i uzmi to, idi ovamo i upucaj tog (a zasto -boga pitaj) - takva igra brzo dosadi i nema buducnost, bez obzira na takvu grafiku. O replay value-u i da ne govorim. Svako ce samo jedva da ceka da zavrsi takvu igru, pa ko izdrzi. A ako u igri postoji neka prica koja te vodi, e to je onda vec nesto drugo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 15:20   #448
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Sve zavisi od zanra igre.
Ako je u pitanju cista akcija, prca je tu da poveze akcione celine.

Ako je pak igra sa dosta diajloga, losa prica moze itekako da pokvari utisak.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 15:26   #449
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Generalno gledano u pravu si, mada i dalje mislim da su te igre sa dobrom grafikom a losom procom za max jednokratnu upotrebu. Bar ja ne bih mogao da ih igram drugi put. U stvari ja ne bih mogao da ih igram ni prvi put.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Pandemonium (31.5.2010)
Stara 31.5.2010, 15:34   #450
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Meni je Duke Nukeum 3d, na primer, bila fantasticna igra. A price ko da nema. Dosli vanzemaljci pa se Duke raspucava sa njima, i to je to.

Dobra prica uvek pomaze, al od zanra zavisi dal je kvalitet iste neophodan da igra bude dobra.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
doctor (4.10.2010)
Stara 31.5.2010, 15:35   #451
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Generalno gledano u pravu si, mada i dalje mislim da su te igre sa dobrom grafikom a losom procom za max jednokratnu upotrebu. Bar ja ne bih mogao da ih igram drugi put. U stvari ja ne bih mogao da ih igram ni prvi put.
Tebi je prica najvaznija, i svakako jeste jedna od najvaznijih komponenti igara. Medjutim, ipak je gameplay ono sto definise igre i diferencira ih u odnosu na roman, filmove.. Splinter Cell nije imao nikakvu pricu (ili veoma sturu), ali je fantastican gameplay osigurao njegov kultni status i to da ga ljudi prelaze xy puta..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 15:46   #452
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Sve je to samo jos jedan razlog zasto je mudar covek jos davno rekao - "De gustibus non est disputandum".

Nekom je bitnija grafika, nekom prica - ipak igru sa dobrom pricom ces igrati i za deset godina, kada je negde slucajno iskopas dok kada za deset godina negde iskopas igru kojoj je jedini kvalitet bila dobra grafika za to vreme, kada uporedis stanje tadasne grafike i grafike u tom momentu - deinstaliraces je brze nego sto si je i instalirao. Jednostavno neces moci sebe da nateras ni da je pocnes jer ono sto joj je bio glavni (jedini?) kvalitet u tom momentu vise ne postoji - stavise to joj je postao veliki minus.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:22   #453
Don Lazar
Član
 
Član od: 1.5.2009.
Lokacija: Mite Balije
Poruke: 229
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 116 puta na 37 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Don Lazar
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

DA pojasnim, nisam se baš najbolje izrazio ... pod grafika mislio sam na kalitetan dizajn, lepo urađen lik koga glumite (ako je strategija onda vojska itd) i usput dodajem nešto što u mo prošlom postu nisam rekao, a to je izbor mogućnosti koje lik može da obavlja kao i prostrana mapa itd znate na šta mislim ...

... @Marti i ostali sve to stoji i ja recimo ponekad vratim prelaženju MAFIA-e iako ona, za sadašnje standarde, nema baš dobru grafiku, ali ona ima nepre*ebivu priču i takvih igica više nema...

samo još čeka šta će biti sa 2. delom
Don Lazar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:29   #454
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Ja licno grafiku i ne gledam. Najvazniji su mi gameplay i prica. Skoro sam nesto unapredjivao kompjuter da bih igrao nove igre tipa Biochock, MW2, Dragon Age, Farcry 2... Epilog; Sem Bioshocka nijednu nisam zavrsio, a trenutno prelazim Return to Castle Wolfenstein po ko zna koji put...
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2010, 16:43   #455
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Don Lazar kaže: Pregled poruke
D...sve to stoji i ja recimo ponekad vratim prelaženju MAFIA-e iako ona, za sadašnje standarde, nema baš dobru grafiku, ali ona ima nepre*ebivu priču i takvih igica više nema...
Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Ja licno grafiku i ne gledam. Najvazniji su mi gameplay i prica. Skoro sam nesto unapredjivao kompjuter da bih igrao nove igre tipa Biochock, MW2, Dragon Age, Farcry 2... Epilog; Sem Bioshocka nijednu nisam zavrsio, a trenutno prelazim Return to Castle Wolfenstein po ko zna koji put...
That's what I'm talkin' about, all the time.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Don Lazar (31.5.2010)
Stara 1.6.2010, 11:50   #456
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Ja licno grafiku i ne gledam. Najvazniji su mi gameplay i prica. Skoro sam nesto unapredjivao kompjuter da bih igrao nove igre tipa Biochock, MW2, Dragon Age, Farcry 2... Epilog; Sem Bioshocka nijednu nisam zavrsio, a trenutno prelazim Return to Castle Wolfenstein po ko zna koji put...
Isti slucaj . Ko kaze da mu je Bioshock najbolja igra ikada zasluzuje da bude uvaljan u katran i perje . Dragon Age mi se dopada (ne znam hocu li imati zivaca da ga zavrsim - pocinje da mi biva dosadan) a i Risen (dopada mi se zapravo jer lici na Gothic). The Witcher (sada odvrnut na maksimum maksimuma podesavanja) jeste dobra igra i zasluzuje da bude odigrana do kraja mada se kvalitet igre bazira i na dobro utegnutoj grafici matorog Aurora enginea). Slazem se da su RTCW ili No one lives forever super igre (meni i danas cak moderno izgledaju ) Mafia je vrhunska igra sa vrlo lepom grafikom (iskreno, meni bolja grafika u igri i nije potrebna)
Ispod nekog nivoa grafike ipak ne mogu da idem a to su BG1 za FRP i Torment za RPG ili Fallout..
Nama koji smo se igrali i pre deset petnaest (20) godina je nekako donji prag tolerancije grafike onaj graficki nivo kada smo pocinjali da se igramo (ili par god vise u proslost) jer smo igrajuci se tada uzivali i identifikovali se sa likovima. Nekome bi prvi Thief sada bio smesan graficki npr i neprihvatljiv za igranje - meni je grafika i dan danas OK (narocito medjuscene) i igram je sa uzivanjem. Deus EX je danas prevazidjen graficki to je jasno ali je meni sjajna igra.
Ako bih sada pomislio ipak da igram Indiana Jones and the fate of Atlantis ne bih mogao bez ustezanja - jednostavno mi je prag tolerancije na malo visem nivou (recimo Broken Sword smatram i dan danas lepom igrom i uzivam u njoj).
The Longest Journey 1 sa ukljucenim FSAA smatram i pored rezolucije od 640*480 vrlo lepom igrom.
Prvi Monkey Island mi je jednostavno ruzan (iako su fore super i zagonetke blesave i cak preteske i pomalo nelogicne - tek je remake probudio u meni zelju da igru ponovo igram.

pozdrav,

M.

Poslednja ispravka: Laskaris (1.6.2010 u 12:00)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 17:14   #457
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ispod nekog nivoa grafike ipak ne mogu da idem a to su BG1 za FRP i Torment za RPG ili Fallout...
Roger that, ali da znas - ti gubis i to poprilicno gubis.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 17:53   #458
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Roger that, ali da znas - ti gubis i to poprilicno gubis.
Pa ne gubim zapravo - od FRP-a nista starije od BG1 ne postoji a da valja (ako ista postoji), Fallout 1 od poteznih jeste nesto najlosije graficki sto mogu da tolerisem ali ne znam ni jedan RPG poteznog tipa stariji a da je bolji - isto vazi i za Planescape torment.

Gabriel Knight 1 mi je jednostavno previse arhaican da bih ga igrao sada (iako jesam pre par godina i nisam impresioniran prvim delom valjda zato sto me voodoo magija nikada nije zanimala) ali su zato drugi i treci deo super (vukodlaci u Bavarskoj i fantasticna prica sa sjajnom istorijskom podlogom u trecem delu) sa grafikom koja je danas "iz doba Jure". Vukodlaci npr u drugom delu nisu mogli da budu snimljeni pa su totalno nespretno ubaceni u igru i smesno izgledaju u par scena gde se vide ali to uopste nije bitno - ostatak igre je vrlo lepo tehnicki resen (za to vreme) i meni sasvim prihvatljiv. Treci deo je i za tadasnje standarde (1999 verujem) bio zastareo (radjen u 3D okruzenju) ali je prica apsolutni vrh vrhova a i sama atmosfera.

Da se razumemo, odigrao sam i Dig i Monkey Island i Indiana Jones and the fate of Atlantis i the last crusade.. ali opet..grafika jeste donekle bitna a narocito kako je igra tehnicki resena - Beyond good and evil npr ima super pricu ali je tako nekako nesrecno tehnicki resena ta igra da verujem da je skoro niko nije igrao duze od par sati. Dzaba i dobra prica ako kamera leti na sve strane, zvuk iritantan, snimanje pozicije konzolaskog tipa tj na hotspotovima/checkpontima i sl...

edit: eh da.setih se jedne arhaicne igre koju zaista mogu i danas da igram bez oklevanja: Leisure suit larry 1 je apsolutno najuvrnutija i tako bezobrazno zabavna igra da je to neverovatno ). Setih se trazenja kondoma u radnji (kada pokusava da bude diskretan i tiho pita prodavacicu a ona glasno odgovara i postavlja pitanja u vezi sa tipom kondoma pa se cela radnja na kraju smeje a on propada u zemlju )), dobijanja tripera ako odes kod prostitutke bez njega ) ili price sa onim crncem grmaljem dole u javnoj kuci ili u baru i larijevih idiotskih komentara ili komentara riba kada im prilazi ) Vrh vrhova, bez obzira sto se na ekranu vidi sve ukupno 200 piksela

Poslednja ispravka: Laskaris (1.6.2010 u 18:09)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2010, 20:17   #459
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Dzaba i dobra prica ako kamera leti na sve strane, zvuk iritantan, snimanje pozicije konzolaskog tipa tj na hotspotovima/checkpontima i sl...
Ovo može da se zanemari ako je ostatak gameplaya dobar. Ti si u manjini manjine - čovek koji igra avanture redak je kao norveški pas koji ume da priča, a čovek koji igra avanture, a bitna mu je grafika redak je ko norveški pas koji ume da priča engleski.
Citat:
Setih se trazenja kondoma u radnji (kada pokusava da bude diskretan i tiho pita prodavacicu a ona glasno odgovara i postavlja pitanja u vezi sa tipom kondoma
Spoiler za Mućke:

Od 1:15.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Laskaris (1.6.2010)
Stara 1.6.2010, 20:25   #460
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ovo može da se zanemari ako je ostatak gameplaya dobar. Ti si u manjini manjine - čovek koji igra avanture redak je kao norveški pas koji ume da priča, a čovek koji igra avanture, a bitna mu je grafika redak je ko norveški pas koji ume da priča engleski.

Spoiler za Mućke:

Od 1:15.
Ahahah secam se ovoga, imam ceo serijal. Hvala ti ne znam ko je od koga ukrao zaista ali je super

Uzgred, grafika u igri mi NIJE toliko bitna, mislim da sam to vec naglasio ni u avanturi ni u bilo kojoj drugoj igri.

E pa super je ova fora iz Mucki
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igre, prica


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Po kojoj biste igri voleli da se snimi film, i zasto? Marko_L Kompjuteri i film 691 6.11.2015 15:17
Najbolja atmosfera u igri tiberije O igrama uopšte 159 20.10.2013 21:44
Najbolja mini igra? alex92 Male igre 56 21.2.2009 19:02
Najbolja LINUX šminka JovanK Slobodni softver 10 18.5.2007 8:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com