Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2018, 2:12   #761
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nisi me shvatio, ljudi kažu da se na "rudare" treba da primeni cena struje za privredu, a ona je zapravo jeftinija nego crvena zona za domaćinstva u kojoj se oni sad nalaze. Mali paradoks


OK, shvatam. Mada, ako se trosi manje u crvenoj, cena po kilovatu (prosecna) ne mora biti visa. Cak i kada jeste, pretpostavljam da bi registracija “firme” sa svim dazbinama, verovatno premasila razliku u ceni struje.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 2:19   #762
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

U tome i jeste fora, ne moraš da imaš firmu da bi struju kupovao od drugih snabedavača po deregulisanim cenama (većim nego kod EPS-a za privredu, ali opet nižim nego u crvenoj zoni).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 9:56   #763
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Nisi jedini bro, napravili su oni glupost.... Normalno je da prosecan korisnik premota na brzinu FEED zida i cao... Ne da juri raketice po ekranu... I taj genije sto je smislio i njegova ekipa programera je napravila poprilicno loš algoritam - pa se neke objave zadrzavaju na vrhu bez ikakve logike...

A meni raketica jedino valja jer je tu nekoliko strana koje pratim i sto me jedino interesuje, ljudi su dosadni.
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 9:59   #764
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

još ako nemaš mnogo prijatelja sve ti isto stoji danima
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 11:31   #765
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Vidis,kod nas(misli se na BIH/RS) je gospoda razmisljala unaprijed o mogucem rudarenju,pa nam je jeftinija "domacinska" struja od industrijske. Ovde se isplati rudariti.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 13:19   #766
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Zarada na Netu

Citat:
припjat kaže: Pregled poruke
Vidis,kod nas(misli se na BIH/RS) je gospoda razmisljala unaprijed o mogucem rudarenju,pa nam je jeftinija "domacinska" struja od industrijske. Ovde se isplati rudariti.

Probaj prva dva mjeseca, pa kad provale skok u potrošnji ponudiće ti "posebnu" tarifu ili će te prebaciti na industrijsku pa da plaćaš duplo. Meni su čak i po dva puta iste (plaćene) račune slali kao neplaćene, pa sam im se na**bao mame i vratili su me na staro. Srpska posla.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 13:55   #767
припjat
Član
 
Član od: 29.3.2017.
Lokacija: Zerbishe Republik
Poruke: 241
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 14 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Sto se nisi zalio,imao si ovjerenu uplatnicu da si platio.Mada glupi su ti oni. Moj komsija 10g se grije na struju(znas kako),i nisu ga skontali.
припjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 19:58   #768
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ima li neko ovde ko trguje kriptovalutama? Treba mi par najosnovnijih praktičnih odgovora u vezi izbora menjačnice, novčanika i toga kako i gde uopšte kupiti neke od valuta.
Nemam dovoljno vremena da istražim sve po netu (a pokušao sam mada puno toga nisam shvatio) pa mi treba kratka pomoć.

Ako je previše za temu, može i PM
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 23:55   #769
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Registruješ se i verifikuješ na CEX.io, tu možeš karticom da kupuješ nekoliko valuta (uglavnom najveće), ako želiš još veći izbor valuta, registruj se i verifikuj na Poloniex ili Binance. Ta dva sajta su samo menjačnice, nema kod njih mogućnost kupovine za "pravi" novac (u žargonu "fiat"), već je ideja da veće coine (BTC, ETH) kupiš za novac (karticom) na CEX.io pa ih zatim prebaciš na Poloniex/Binance i kupuješ manje poznate coine. Posle radiš sa njima šta želiš (povučeš u novčanik i čekaš da im poraste vrednost, jelte).

Ne znam da li ima neko pogodnije mesto za kupovinu karticom od CEX.io (ostala ili ne dozvoljavaju ljudima iz Srbije kupovinu, ili primaju uplate wire transferom putem banke, a i to je najčešće samo za SEPA države). Postoji Coinmama, služe samo za kupovinu ETH i BTC karticom, malo su jeftiniji od CEX.io ali oderu za proviziju kada plaćaš karticom pa izađe i skuplje. Coinbase zvuči dobro, ali opet samo SEPA države i Severna Amerika, ako si iz Srbije, ne možeš ništa da radiš, ni kupovinu ni prodaju.

E sad, na CEX.io su uvek najveće cene u odnosu na ostale menjačnice, pa kad kupuješ BTC ili ETH uvek plaćaš više (ali i dobijaš ako prodaješ tu), pa naplaćuju % od depozita, pa i za withdraw kriptovaluta naplaćuju %, tako da pazi na te troškove ako planiraš da trguješ na malo.

Što se tiče izbora novčanika, ja za BTC koristim desktop aplikaciju Electrum a i Jaxx (koji podržava više valuta), a za ETH i tokene bazirane na njemu obično koristim online novčanik na https://myetherwallet.com , iako mi je sajt i interfejs odvratan, može da primi i prikaže sve ETH tokene.

I bolje pitajte ovako javno, da i drugi ljudi vide kada traže.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 0:18   #770
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

@JohnnyNT

Registracija na CEX-u ne radi (https://prnt.sc/hwm3i7), prijatelj mi je rekao da to traje već mesec dana.
Registrovao sam se na ecd.rs, tamo mogu da se kupe BTC i ETH ali u minimalnom iznosu od 30000 dinara (ja neću baš toliko da ulažem za sad).

Tamo jedino mogu da kupim LTC, da li je on dovoljno "velik" za kasnije razbijanje na manje coine?

Konkretno, kupio bih te veće valute i promenio u TNT (Tierion) jer postoje neke spekulacije da će on da skoči uskoro.
Znam da tu postoje rizici i sve to, ali zato ulazim sa količinom novca za koju mi neće biti puno žao ako propadne

Ako imaš predstavu kolike su provizije, da li se isplati za 100 evra kupiti BTC/ETH na Coinmama ili da čekam da CEX proradi (i eventualno propustim priliku kad TNT poraste )?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 0:38   #771
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Sećam se da je CEX poodavno poslao mejl da je obustavio registracije, nisam imao pojma da to i dalje traje

Direktno LTC u neke druge coine, ne bih rekao, jedino ako postoji neka menjačnica koja to podržava, mislim da bi morao LTC da zameniš za BTC/ETH pa da menjaš za ove manje.

Pa da, u osnovi i treba da uđeš sa količinom novca koju već na početku otpišeš, i iz iskustva ti kažem da čekaš kad vidiš da cena skače (ne kupuj, jer će uskoro da padne), i da ne prodaješ kada cena krene da pada. Jer uvek kada padne, podigne se opet ako je u pitanju iole respektabilna valuta sa pristojnim market cap-om, strpljenje je majka.

Što se tiče Coinmame, nisam je koristio, zapravo jutros sam je detaljnije ispitivao, cene su visoke, a na njih dodaš još 5% za obradu transakcije jer to radi treće lice, ne oni:

Citat:
For credit/debit card transactions, the payment processor charges 5.00% additional fee. This fee will be added after choosing your method of payment.
Dakle, trenutno za 100€ na Coinmami možeš da dobiješ 0.12021542 ETH, i naplate ti još 5€ za tu obradu, to je 105€. Na CEX tih 0.12021542 ETH trenutno košta 98.11€, ako ti je razlika prihvatljiva ti kupuj. Ali izgleda da i Coinmama traži verifikaciju (pasoš, lična ili vozačka), kao i svi živi danas, pa možda se načekaš i tu.

EDIT: Naravno, ova Coinmama procena provizija je ovako na brzinu i prema podacima sa njihovog sajta, možda imaju još neku skrivenu proviziju ili nešto, videćeš pre kupovine.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 0:47   #772
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Možda mi je onda najbolja varijanta da nađem osobu koja prodaje BTC i da kupim direktno, uživo.

Ako sam dobro shvatio, tu je procedura da dam adresu svog wallet-a na koji oni šalju BTC?
Posle ja mogu svoj wallet da povežem sa nekom menjačnicom (recimo Binance) i da koristim sve u zamenu?

Video sam da tamo ima i neka varijanta da postavim neke granice cena pa da se automatski izvrši konverzija ili tako nešto...

Mogu li ja direkt da kažem "E, imam toliko i toliko BTC-a, zameni mi ih odmah u TNT" ili moram da koristim te Limit varijante?
I da, da li registracija na Binance ili Poloniex isto traje dugo?
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 2:36   #773
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Možeš i uživo, samo pazi da bude na javnom mestu, i da sačekaš da se novac prebaci, ne znam koliko dugo traju sada transakcije na bitkoin mreži, jako su loši što se tiče toga. A i transakcije su skupe koliko znam, njega će koštati da ti prebaci novac, ne znam jer nisam nikada na taj način kupovao. Ali tehnički, da, daš mu adresu i on ti pošalje.

Ne povezuješ wallet, već sa njega šalješ coine na wallet koji ti dodeli menjačnica. Na menjačnici obično pod opcijom Deposit za svaku valutu imaš poseban wallet, nemoj da omašiš i na primer pošalješ ETH na BTC wallet jer će biti izgubljeni. I kada je transakcija obavljena (treba određeni broj potvrda za neke coine, guglaj o tome ako te zanimaju tehnički detalji transakcija), pojavi ti se coin na menjačnici i to je to.

Što se tiče "konverzije" kako ti kažeš, to je zapravo u terminologiji menjačnica "trgovina". Ti načini na koje ćeš da kupiš i po kojoj ceni, to ti sve zavisi od menjačnice do menjačnice, skoro sam nekome poslao ovaj video, pogledaj od 04:00 https://www.youtube.com/watch?v=6t_-uEsF6zc za Binance na primer. Možeš i instant da kupiš, po trenutno najboljoj ceni dakle. Ili postaviš željenu cenu i odeš na spavanje, pa ako vrednost coina padne/poraste, automatski kupiš tj. sistem kupi za tebe po toj ceni. Ako se cena ne dostigne, nikome ništa, menjaj sutra. Postoje tu i trade botovi za razne menjačnice (ovaj softver se uglavnom plaća) koji trguje umesto tebe, pa marginalna trgovina, pa još sto stvari iz sveta berzi i trgovine akcijama za koje se nisam ni interesovao, više sam povremeni trgovac koji želi da ugrabi dobru cenu dok sedi za kompjuterom (a to zbog posla radim dosta).

Registracija na Binance - davno sam se registrovao, ne sećam se dobro da li je neka verifikacija trebala, ali i sa neverifikovanim nalogom možeš da trguješ (i moj je neverifikovan) osim ako nisu nešto menjali u međuvremenu. Verifikacija treba ako povlačiš više od 2 BTC dnevno, što nećeš za sada raditi
Poloniex ima novi način verifikacije, moraš da imaš web kamericu koja neće praviti mutne fotke (dakle, poželjno da imaš onaj točkić za podešavanje fokusne daljine na njoj), i pasoš (meni je ličnu kartu odbilo, ali možeš probati). Proces traje oko dvadesetak minuta, možda manje.

Eh da, obrati pažnju, kad šalješ novac na menjačnicu, često imaju minimalne iznose tj. depozite koje prihvataju, na primer na CEX ne možeš manje od 0.001 ETH da pošalješ. Ili prilikom trgovine, postoje neki minimalni iznosi, evo šta se desi kada na primer pokušaš da kupiš LTC sa malom količinom ETH: https://image.prntscr.com/image/BkjT...uhnrgkXk6g.png Dakle, gledaj i da ta početna suma sa kojom krećeš ne bude baš sićušna, pogotovo kad je BTC u pitanju.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 12:44   #774
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Фејс је после експеримента пукао скроз
Najgore sto je eksperiment jos na snazi! Najavili su par meseci, ne znam da li je proslo 2-3..
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 12:47   #775
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

valjda će da nas se sete..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 17:03   #776
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

@JohnnyNT

Ni Binance više ne dozvoljava registraciju, ostaje mi samo Poloniex.
Pokušao sam da ispratim trgovinu na Binance ali mi ništa nije jasno, iskreno

I ako sam uspeo da shvatim, na Poloniex-u nema TNT kao valute.

Krajnja solucija, da nađem ko ima naloge i ko je spreman da mi učini uslugu, mada
postoji i druga solucija, da jednostavno odustanem od cele ideje

Hvala ti puno na pomoći, svakako!
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 17:37   #777
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Izgleda da je vreme za posebnu sobu za kriptovalute
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 21:29   #778
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Bojim se da moderatori nisu toliki mazohisti s obzirom da je kripto soba na susjednom forumu postala read-only za nove članove.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 22:15   #779
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Izgleda da je vreme za posebnu sobu za kriptovalute
Meh, biće opet prazno kad pukne balon...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2018, 22:59   #780
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
Palitreks kaže: Pregled poruke
@JohnnyNT

Ni Binance više ne dozvoljava registraciju, ostaje mi samo Poloniex.
Pokušao sam da ispratim trgovinu na Binance ali mi ništa nije jasno, iskreno

I ako sam uspeo da shvatim, na Poloniex-u nema TNT kao valute.
Da, nemaju sve menjačnice sve coine, pogotovo ako su novi ili ne toliko popularni. Pa na Poloniex ti je lakše kupovati i prodavati, interfejs je jednostavniji, odabereš valute, pogledaš trenutne cene, postaviš svoju i prodaješ/kupuješ https://image.prntscr.com/image/S9pB...wF6XJK5Srw.png

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Izgleda da je vreme za posebnu sobu za kriptovalute
Ja sam mislio da već postoji i da će neko premestiti ove naše postove tamo, al eto
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com