Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2009, 23:48   #1
s_stef
Novi član
 
Član od: 28.1.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji UPS?

Treba mi pomoc oko odabira UPS-a.Dvoumim se izmedju dva modela Mustek PowerMust 600USB i Mustek PowerMust 636USB.Max shto mogu da izdvojim je 45-50e.Moze i neka druga preporuka ako imate.Mashina je sledeca:

AMD X2 5000+ Brisbane (OC na 2.9Ghz)
2X1GB Kingston 667DD2
Palit Sonic 9600GSO 768MB DDR3
hard WD 160gb sata
dvd rezach LITE-On
TFT 22 incha ViewSonic 2216W
napajanje LC420H-12 420W

Znam da je napajanje jache od jachine ova dva UPS-a ali mala je verovatnoca da cu u momentu nestanka struje(kada se to bude deshavalo) vuci maximalnu snagu tako da mislim da ce 360W biti sasvim dovoljno.Razlog zashto mi treba UPS je zato shto napon varira izmedju 210-225V,nekih strujnih udara u mrezi gde ja zivim bash i nema.Znachi treba da mi drzi napona stabilnim i da prebaci ponekada kada zatreba.

Hvala vam unapred!
s_stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2009, 3:36   #2
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Koji UPS?

Definitivno ovo:

http://www.itsvet.com/proizvod/apc-l...earrest/106/16

Sa UPS-om se nemoj zezati i kupovati neka jeftina nja-sra,APC je kvalitetan,proveren i dokazan brend...
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 14:00   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Ovo nije UPS, nego Surge Arrest. Odnosno, ovaj uređaj nema bateriju, već vrši regulaciju voltaže i štiti od pada napona ili prejakog napona.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 14:08   #4
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Koji UPS?

Jel to ovi nasi zovu stabilizator? Pitam cisto informativno?
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 14:24   #5
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Jel to ovi nasi zovu stabilizator? Pitam cisto informativno?
Jeste, to je stabilizator napona. Kada kupuješ UPS, jači modeli imaju stabilizator napona u sebi (klasa oko 150 do 200 evra).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 16:33   #6
s_stef
Novi član
 
Član od: 28.1.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

I shta ja onda da uzmem?Nema nikakvih predloga
s_stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 17:18   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

Lično koristim Mustek 600USB i mogu reći da sam zadovoljan ako se izuzme relativno "kršovit i brdovit" softver koji uz njega dolazi a koji ti realno neće ni trebati.

Što se tiče toga da li je pomenuti model adekvatan potrebama potrošnje tvog računara mislim da u ovom slučaju postoji potencijalna opasnost da ti UPS neće raditi kako treba jer postoji jedno nepisano pravilo koje kaže da u toku normalne eksploatacije UPS-a isti mora da ima bar 10-15% više snage od maksimalne realne potrošnje računara a u slučajevima lošijih UPS-eva ta rezerva mora da bude čak i 20-25%. Jedino što mogu ovako da ti preporučim u tvom slučaju je da izračunaš koliko ukupno aktivne snage troše tvoje komponente pri maksimalnom opterećenju (na snagu napajanja se ne obaziri jer i onako nije merodavna) i da proveriš da li se uklapaš u gore pomenute rezerve. Znam da tablice maksimalnih potrošnja mogu da se nađu na netu a siguran sam da će te neko od ovih boljih hardveraša ovde bolje pomoći.

Što se tiče stabilizatora koji su gore pomenuti stoji da su kvalitetni ali s obzirom da ti za UPS imaš samo 45 ojra čisto sumnjam da imaš nameru da kupiš kablove. Mnogo bolje rešenje po meni (ja ga koristim) je kabal sa varistorski regulisanim naponom i to u domaćoj proizvodnji. Postoji nekoliko naših firmi koje prave stvarno dobre ovakve kablove a ja sam imao (i sada imam) kabal proizveden u jednom Borskoj firmi koji se dobro pokazao već nekoliko puta (prethodni idnetičan kabal je crkao spašavajući moju opremu od naleta velikog napona). Ti kablovi nisu baš nešto preterano skupi ali problem je što prodavci često umeju da umesto tih kablova uvale klasičan kabal sa automatskim osiguračem koji ne služi apsolutno ničemu. Ako baš želiš da imaš kvalitetan varistorski kabal i ne želiš da razmišljaš da li si kupio upravo takav kabal preporučujem ti da nađeš nekoga ko se malo razume sa lemilicom i da odete u neku bolju prodavnicu elektrosnke opreme i nabavite par varistora (nisu nešto skupi) i sami odradite jedan takav kabal. Vezivanje je jendostavno a na netu se može naći dosta dobroh šema kako se prave varistorski zaštićeni kablovi Isplatiće se višestruko
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 19:31   #8
s_stef
Novi član
 
Član od: 28.1.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

MGE NOVA AVR 625VA.Shta mislite o ovom UPS-u?Ima da se nadje do 60e.
s_stef je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 19:43   #9
Mking4ever
Banned
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

ljudi videjo sam ups od 30 km,izgleda ko razvodnik,ucemu je caka zasto je tako jeftin,jel ima on nekakav kapacitet i koliki je prosjecni....
Mking4ever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 12:40   #10
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

Citat:
Mking4ever kaže: Pregled poruke
ljudi videjo sam ups od 30 km,izgleda ko razvodnik,ucemu je caka zasto je tako jeftin,jel ima on nekakav kapacitet i koliki je prosjecni....
Pomoglo bi kad bi znao ime proizvođača, oznaku modela... ovako možemo samo da nagađamo. Jer, može da bude UPS i da ima jako slabu bateriju (poput ES serije od APC-a), a može i da bude samo surge protector, koji nije isto kao pominjani stabilizator napona, jer štiti samo od strujnih udara.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2009, 14:42   #11
Mking4ever
Banned
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji UPS?

nesjecam se imena modela jer sam to videjo u katalogu u "PEVECU".....samo mi je bilo cudno da je 30 km...
Mking4ever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najdraži "Star trek" kapetan Iilija64 Brbljaonica 36 9.2.2008 12:47
Saznajte šta je koji proces JovanK Operativni sistemi 8 20.1.2008 16:29
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com