Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2014, 15:08   #1
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Nema uopste zvuka!

Pozdrav svima, ne mogu nikako da podesim zvuk. Imam plocu MSI k8Neo4-F i podrzava XP ali je instaliran windows 7. Probao sam sa raznim drajverima, Realtek AC 97 i High definition audio, posto je cip integrisana zvucna Realtek alc850 po everestu i prepozna maticne drajvere sa sajta za njega ali zvuka opet nema. Nigde nije utisano, sve sam gledao, proverio u device menageru i sve je ok, pokusao u sound i harware manegeru opcije na speakers i nista. Jedino ne mogu da menjam kvalitet zvuka jer je u opciji format podesen na 16 bit DVD quality. Probao i sa svim konektorima na ploci, iako je zelena za zvucnike, mada koristim slusalice. Na prethodnoj Gigabyte ploci pre nego sto je crkla, podrzavala je samo XP, ali je i sedmica normalno radila, trebalo je samo naci odgovarajuci drajver. Sta moze biti u pitanju, nisam siguran da li je problem samo do drajvera...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2014, 16:57   #2
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nema uopste zvuka!

Citat:
gamer82 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, ne mogu nikako da podesim zvuk. Imam plocu MSI k8Neo4-F i podrzava XP ali je instaliran windows 7. Probao sam sa raznim drajverima, Realtek AC 97 i High definition audio, posto je cip integrisana zvucna Realtek alc850 po everestu i prepozna maticne drajvere sa sajta za njega ali zvuka opet nema. Nigde nije utisano, sve sam gledao, proverio u device menageru i sve je ok, pokusao u sound i harware manegeru opcije na speakers i nista. Jedino ne mogu da menjam kvalitet zvuka jer je u opciji format podesen na 16 bit DVD quality. Probao i sa svim konektorima na ploci, iako je zelena za zvucnike, mada koristim slusalice. Na prethodnoj Gigabyte ploci pre nego sto je crkla, podrzavala je samo XP, ali je i sedmica normalno radila, trebalo je samo naci odgovarajuci drajver. Sta moze biti u pitanju, nisam siguran da li je problem samo do drajvera...
Probaj da drajvere sto imas od xp-a instaliras rucno, tj idi u device manager dodji do dela di je uzvicnik da drajveri za zvuk nisu inst, klikni na update drivers, pa onda imas one dve opcije automatic update, i da trazis sam folder gde su driveri, kliknes na to dr nadjes gde su ti driveri za zvuk od xp, i to bi trebalo da ih inst, pa onda preko win automatic update trazi novije verzije... a i imas i mali programcic slim drivers koji ce sam da ti nadje sve drivere odaberes samo za zvuk i to je to.. moram da napomenem da neki kazu da ne treba koristiti takve programe, ali moje je iskustvo sa istima pozitivno ja sam skidao preko njih i nisam imao probleme a ti kako hoces...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2014, 20:23   #3
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nema uopste zvuka!

Druze i to sam pokusao sa updejtom XP drajvera za zvuk ali nema nikakvog uzvicnika niti znaka pitanja u device menageru da je doslo do greske na sound, video and game controllers. Preko update slim drajvera sam skinuo i instalirao noviju verziju za Realtek AC97 i AMD high definition audio device i opet ni da pisne. Ne verujem da je bas crkla integrisana na ploci jer mi pokazuje varijaciju volumena zelena vertikalna linija kad pustim muziku, dole desno na task baru kad kliknem na ikonicu zvucnika sto bi trebalo da znaci da ipak daje zvuk na izlazu ali se negde gubi u sistemu. Jos neka ideja za proveru?...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2014, 20:31   #4
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nema uopste zvuka!

A neka zvucna kartica da probas? ili da probas zvucnike(slusalice) sta vec koristis na necemu dr da li rade?? znm da zvuci glupo al ajd sad drugih ideja nemam....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2014, 12:11   #5
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nema uopste zvuka!

Nemam posebnu zvucnu karticu, pa ne mogu da probam, slusalice rade, probao sam i sa drugim ali opet isto. Nisam jos imao ovakvu gresku sa zvukom da bas nigde u windowsu ne pokazuje da nesto nije kako treba. Pokusacu sa jos nekim drajverima, mozda ce da proradi, pozz...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2014, 21:38   #6
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nema uopste zvuka!

Bilo je ipak do jumpera na ploci, premostio sam 5,6 i 9,10 pinove jumperima posto su mi slusalice prikljucene nazad na konektorima ploce a ne napred i zvuk sad normalno radi. Nisam ranije primetio da nedostaju ti jumperi na ploci i uzeo u obzir da moze biti do toga...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HDMI - nema zvuka a pre 4 dana je bilo!!! WTF!! Danijel068 Foto i audio/video 3 10.3.2013 14:06
Nema zvuka windows 7 dobla Zvuk na računaru 8 10.12.2012 15:22
Nema zvuka nedjo Zvuk na računaru 2 8.7.2012 1:41
Nema zvuka ZlajoX Zvuk na računaru 2 24.3.2011 21:39
Nema zvuka marko1986 Kvarovi 8 8.3.2006 23:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com