Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2013, 21:07   #1
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa ruterom ili SBB-om.. Molim za pomoc

Dobro vece, imam bas veliki problem u proteklih nekoliko meseci, pa sam resio da ga podelim sa vama, i ako neko moze da mi pomogne... Imam sbb-ov internet od 1mb/s. Od novembra meseca je wirles ruter poceo cudno da se ponasa, s vremena na vreme signal mi opadne na 0.89-3.5 mbita, nekada je toliko spor da ne mogu ni vesti da procitam, to traje nekih pola sata, gore-dole, i vrati se puna brzina sa dosta ponavljanja u toku dana. Citajuci po forumima ustanovio sam da je mozda otisao ruter, odem i kupim tp link wr841nd. Medjutim posle iscrpnog testiranja opet pravi problem. Inace ja sam na prvom spratu, moji su dole gde je modem i ruter, ali signal je pun, i dok se ja nakanim da odem do dole i povezem lap top na lan kabl da se uverim da je do modema internet dobije punu brzinu. Posle mnogo nerviranja i testiranja pozovem sbb servis. Dva decka su dosla i ispitali sve kablove i modem, i signal je vise nego dobar. Oni su rekli da je nemoguce da ruter ne salje punu brzinu, s obzirom da mi se to desavalo i na prethodnom. Dakle na lan kablu je uvek puna brzina, ali ocigledno da ima negde problem. Imam vise racunara u kuci, i svuda na testu pokazuje istu brzinu. Dal je moguce da imam neko ometanje signala, mada nema repetitora u blizini... Isto mi se desava na mobilnom da prilikom razgovora "neki put" ne razumem sta mi pricaju zbog signala... Ako ima neko strucan, da zna mozda u cemu je problem bio bih mu vecno zahvalan. Hvala
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 21:10   #2
black_xs
Član
 
Član od: 5.1.2011.
Poruke: 50
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ruterom ili SBB-om.. Molim za pomoc

E da zaboravio sam ovo... Mesecno skinem bas dosta igrica i filmova u 1080p, to dodje poprilicno giga, pa mi pada na pamet da ovi iz sbb-a namerno usporavaju net? Koliko je to moguce?
black_xs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 21:42   #3
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Problem sa ruterom ili SBB-om.. Molim za pomoc

Okreni SBB i praži podršku za internet, reci im da ti često usporava na duže periode i da pošalju nekoga da vidi o čemu se radi. Meni su uvek dolazili sutradan i uvek su mi sredili sve.

Niko ti ne usporava namerno net zbog puno skidanja, baš nemaju pametnija posla...
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Screen refresh rate-om ? pomoc bozilione Prenosni računari 1 2.7.2011 16:48
HP F2480, problem sa ketridzima. Pomoc! stefannet Ostale komponente 8 26.10.2010 15:57
molim pomoc za jedan hardverski problem. Hitno! bluefenix Kvarovi 8 15.7.2010 1:21
Problem sa instalacijom Rational Software Architect 7.5 shomysabaja Aplikativni softver 1 11.4.2010 16:12
Problem sa temperaturom! POMOC Cryonosis Kvarovi 41 30.5.2009 21:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com