Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2005, 17:11   #1
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Exclamation molim pomoc - nestabilnost sistema

moja konfiguracija je
amd athlon xp 2600+
768 mb ddr 333 ram
geforce fx 5200 128 mb

od nedavno ima neke probleme.naime,skoro sam kupio call of duty 2 i instalirao na kompu.prvo mi je slika bila zamrljana,i na najslabijim podesavanjima i cesto mi je igra iskakala u windows.onda sam skinuo najnoviji forceware 81.94 i igra je zablistala punim sjajem .sad je na nekim srednjim podesavanjima igram tecno.ali i dalje mi s vremena na vreme igra jednostavno iskoci u windows.nista mi nije jasno.sto je najgore,i neke druge igre,tipa rome:total war isto to rade.pa cak i neke malecke,decje.jednostavno "puknu" i pojavi se windows.sta da radim ljudi,zasto se ovo desava??

molim vas pomozite.
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 17:25   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: molim pomoc

Prvo što meni pada na pamet je nestabilnost procesora. Jesi li ga možda malo klokovao? Ako jesi, podigni mu napon malo ili mu vrati klok. Možda je napajanje procesora preslabo, pa ne dobija dovoljno struje. Nisi naveo koju ploču imaš. Znam da je Abit imao opasne muke sa lošim elektrolitima pre neku godinu na mnogim pločama. Kažeš imaš 768Mb rama? Pretpostavljam da su to 3 modula od po 256 Mb. Da li su identični? Meni se dešavalo da imam frke iako su od istog proizvođača samo iz druge serije. Da li je memorija sasvim ispravna? Proveri je goldmemory-jem. Kad si poslednji put reinstalirao Win? Možda bi trebalo od toga da počneš :format c: Ostavi jedan modul RAM-a u kompu pa probaj tako da se zezaš neko vreme. Ako se ništa loše ne desi, ti dodaj još jedan. Ako ti je sve ovo previše, jednostavno ga odnesi u servis i reci im o čemu se radi. pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 18:12   #3
severijan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 69
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku severijan
Određen forumom Re: molim pomoc

hvala mnogo na savetima.pretpostavljam da je u pitanju ipak nekompatibilan RAM jer sam pre par dana kupio modul od 512 mb i od tada otprilike pocinju moje muke.mada su oba modula istog proizvodjaca PQI verovatno nisu ista serija.necu valjda morati da kupujem novu memoriju,nadam se.kupovina rama je ko kupovima macke u dzaku
u svakom slucaju jos jednom hvala na savetu.
severijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 16:57   #4
Erdeljan Boris
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 404
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Najbolje ti reinstaliraj taj Windows (verovatno ga imas vec neko duze vreme) i stavi nov (Obavezno SP1 jer je SP2 jako cudljiv po pitanju igara). A sto se tice iskakanja nekih igara u Windows, moze biti da je razlog da ti nemas originalnu igru nego krekovanu (zabranjenu) varijantu igre.
Erdeljan Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 17:11   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Ne znam da SP2 ima problem sa igrama. Ja imam SP2 i gde god sam ga instalirao na "čist" windows (tj. odmah posle instalacije) takođe nije bilo problema. kako u igrama, tako i u svakodnevnom radu. Što se igara tiče, jedino što ponekad zna da napravi problem je windows Firewall koji dolazi uz SP2, ali se on lako isključuje. A krekovane igre rade isto kao i originali.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 17:36   #6
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Da li ti COD2 u podesavanjima pokazuje da imas DirectX9 ili DirectX7?
Ako nemas instaliran MS.Net Framework 1.1 instaliraj ga obavezno.
A price da SP2 smeta u igrama su za malu decu i za one sto (ne znaju) a sami hoce da instaliraju WinXP. Mnogo igara je proslo preko moje masine (sa SP2, naravno - obavezno) kao i preko racunara koje sam sklopio i postavio im SP2 (sto Home, sto Prof.) i nigde nije bilo problema sa igrama zbog njega.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 19:16   #7
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Citat:
dbaja kaže:
A price da SP2 smeta u igrama su za malu decu i za one sto (ne znaju) a sami hoce da instaliraju WinXP. Mnogo igara je proslo preko moje masine (sa SP2, naravno - obavezno) kao i preko racunara koje sam sklopio i postavio im SP2 (sto Home, sto Prof.) i nigde nije bilo problema sa igrama zbog njega.
То уопште нису приче за малу децу.Није фора око тога да са SP2 игре раде лоше, него то што неке поготово старије неће да раде уопште, кол'ко је само било проблема око игара које се продају уз SK.За многе је потребни копирати неке фајлове из фолдера Win да би радиле, а за неке су потребне силне акробације које су чак описане на сајту Microsoft-а.
Лично ми многе игре нису радиле са SP2 иако је инсталиран одмах након инсталације самог XP-а, тако да га сад нисам инсталир'о.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:00   #8
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Da ne racunas one koje su legalno izasle na kioscima?
Sve rade (mislim da nisam ni jednu propustio).
A sad, ako imas nesto sto je pravljeno u doba Win95 i Win98 pa nece da radi, naravno da i ne treba da radi. Sta sad, ko bi odrzao kompatibilnost jos i prema tim igrama. Da ne mislis da treba da rade i one DOS igre
Proveri da li si instalirao odgovarajuce drajvere u svojoj instalaciji (graficka, audio, chipset itd...).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 20:02   #9
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Samo da dodam, od SP2 je mozda bolja samo varijanta sa AUTOPATCHER-om.
Nju sam probao na dve masine, rade isto kao i sa SP2, nisam primetio nikakve probleme za sada. Samo bluetooth funkcionise potpuno korektno. Kod SP2 je tu jedino bilo problema ponekad.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2005, 22:05   #10
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Citat:
dbaja kaže:
Da ne racunas one koje su legalno izasle na kioscima?
Sve rade (mislim da nisam ni jednu propustio).
A sad, ako imas nesto sto je pravljeno u doba Win95 i Win98 pa nece da radi, naravno da i ne treba da radi. Sta sad, ko bi odrzao kompatibilnost jos i prema tim igrama. Da ne mislis da treba da rade i one DOS igre
Proveri da li si instalirao odgovarajuce drajvere u svojoj instalaciji (graficka, audio, chipset itd...).
Управо је Reloader им'о проблема да покрене Ground Control легално купљен на киоску.
Да је Win заиста тако добар требала би да постоји компатибилност са малтене свим могућим софтвером.
Ма нисам луд ваљда, сви су driver-и радили, многе друге игре су радиле.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 0:03   #11
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: molim pomoc - nestabilnost sistema

Vidi, ne mislim nikoga da omalovazavam i ne mislim da ne znas sta pricas, ali meni su stvari radile do sada. Sa jednom igrom sam imao problema, ali ljudi resili, ja instalirao novije Ati drajvere i igra radi kao grom (5.10).
Ako nemas .Net Framework 1.1 isto zna da zeza oko mnogih stvari.
Ja nisam instalirao SP2 preko instaliranog Windowsa sa SP1, vec sam napravio SLIPSTREAM disk od instalacije Windowsa XP sa vec integrisanim SP1.
Sada imam originalni Windows XP sa integrisanim SP2. Ta instalacija mi nikad do sada nije pravila probleme sa BILO CIM.
Istu stvar sam i sa Windowsom XP home napravio i laptop mi funkcionise besprekorno (naravno, na njemu se ne igram).
Ako te zeza SP2, probaj Autopatcher?
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com