Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2020, 17:54   #1
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom MI 9T battery drain

Opet nemam srece sa kupovinom telefona, telefon je kao nov, sve radi, ekran savrsen, kamere takodje, stanje kao nov, al baterija uzas, citam da je za to kriv Android 10 ili Miui 11.0.4 da Android sistem 35% uzima trosenje baterije i CPU. Slican problem sam imao na Mi8 lite kad je cini mi se mreza stalno uzimala 30% baterije, ali se nije toliko osetilo, ima li neko Mi 9t, zna li o cemu pricam, mislim da nije baterija u pitanju, ne greje se previse, mislim da je softverski problem, barem se nadam, ali evo 11.0.6 i dalje problem. Vidim da i MI 9t pro ima slican problem. Dal ce drugi rom ili povratak na neki stariji Android 9, popraviti trajanje baterije. Nekom traje 9h SOT, kod mene jedna 4H SOT.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2020, 23:33   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

Uradi factory reset i nakon inicijalne konfiguracije telefona ugasi Backup (onaj Googleov Android) backup u Settingsima i restartuj telefon. Nakon toga u dialeru *#*#4636#*#* (moras da sacekas mozda malo da se pokrene to) i vidi u kom je modu tacno mreza za obe SIM kartice pa javi.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
tref (14.7.2020)
Stara 14.7.2020, 13:13   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

Ha, ako se sećaš ja sam na isti takav battery drain kukao neko vreme u temi za Mi 8 lite - kad sam ga kupio izvlačio sam 8 sati da bi kroz apdejtove palo na 6.5-7 a onda uleteo taj drain i oborio na ~5h SOT-a.

Ručno sam podešavao mrežu i svašta nešto ali bez preteranog uspeha. I to je tako trajalo a oni drain uopšte ispravljali nisu kroz više apdejtova. Očigledno pogodi relativno mali procenat telefona i uopšte ih nije briga da se cimaju. Onda je neko od kolega forumaša predložio MiRoom, ja inače uopšte ne volim kuvane romove ali ne želim ni da se baterija prazni 30% brže i naravno brže strada usled češćeg punjenja... pa sam ga ubacio i evo telefon mi opet gura 6.5 do 8 h SOT-a.

Inače, devojka je baš juče dobila Mi Note 10 Pro kao poslovni telefon. Zanima me da li će i on da pokupi taj kobni battery drain. Iskreno, Xiaomi mi je sve manje simpatičan - štancuju telefone kao Samsung i sa isto toliko (ne)brige oko apdejtova. U vreme kad su ih imali manje, npr. dok sam imao Redmi 3 se jednom desio battery drain i ispravljen je u roku od 2 nedelje weekly apdejtom, a ja sam zezao komšiju kome je apdejt na Samsungu za*ebao wifi pa nije hteo da se zakači na pola rutera... morao je na kraju da ga rutuje jer Samsung to nikada nije ispravio zvaničnim apdejtom. Sada se takve stvari i kod Xiaomija ostavljaju trajno nerešene.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mocko (14.7.2020), tref (14.7.2020)
Stara 14.7.2020, 14:05   #4
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

Bravo Aibo, svaka ti je tacna, doduse ja sam malo uspeo to da korigujem, nekim odricanjima, tipa finger scanner animation sam iskjucio, AOD iskljucio, pocket mod iskljucio, lokaciju iskljucio, tamni rezim uvek amoled i uz jos par takvih sitnica izguram dan ipo sa 6h Sot, pre toga 4 SOT za 16h. Vecina MI 9T nema takvih battery drain problema, ali ja nisam te srece, mozda ce neki updejt da i njih "usreci" Sto kazes, Xiaomi brlja, nova serija Redmi Note 9 telefona, pravljena za siroke narodne mase, brljavi, slicno kao i Redmi Note 7 sto je pravljen za siroke narodne mase-isto problem sa displejom, itd. Masovno izbacuju modele, to vise ne donosi uspeh, sobzirom da i konkurencija pocela da izbacuje jeftiniju srednju klasu, Xiaomi brljavi.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 14:57   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

To za battery drain je tačno, meni je na svim Xiaomi telefonima to vidljiva pojava... Evo moj Mi 9 SE izvlačio lagano ceo dan sa samo 3000 mAh ili koliko već ima a radi mi bukvalno sve - lokacioni servisi sa GPS, BT, NFC, AoD itd. Sad već vidim da traje malo kraće i da brže pada nivo baterije kad je telefon u idle nego ranije, i dalje uvek izvuče ceo dan ali ne lagano kao na početku.

Moguće je i da je jednostavno kvalitet baterija koje koriste takav.

Mrzi me realno da se bakćem sa custom ROM-ovima pa da mi ne radi ovo ili ono na telefonu... Mada sam razmišljao da probam Xiaomi.eu, ima li ko da je probao?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 18:39   #6
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

meni redmi s2 3dana, 4 sata od zadnjeg punjenja na 45%... ne arčim ga mnogo ali slušam muziku po sat vreme kad šetam na soundcolud, danas igrao igricu pola sata.. vidim žale se na update pa ću da gledam da izbegnem noviji android ako slučajno pokušaju da mi ga uvale, ono što radi ne treba popravljati.. jedina mana što mi se ponekad resetuje kad zovem na viber
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 19:54   #7
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.201
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom MI 9T battery drain

Bolje da malo više obratite pažnju koje sve aplikacije stavljate na telefon nego što samo optužite MIUI update.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 20:28   #8
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom MI 9T battery drain

A da malo više veruješ u kolege forumaše? Nismo mi baš ovde tetke i sestre što trpaju svakakav junk po telefonu dok ga isti ne pojede iznutra.

Ako baterija krene da curi nakon nekog apdejta a da nisam instalirao nikakve nove aplikacije. Factory reset ne pomogne uopšte ali problem reši drugi Rom (na koji sam opet instalirao sve te iste aplikacije i podešavanja sa Mi cloud backupa)... Onda je matematika jasna.

Taj battery drain je inače opšte poznat na Mi forumima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2020, 22:45   #9
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

U mom slucaju Android system trosi nenormalno bateriju, ne aplikacija ova, ona, vec android sistem, tj da budem konkretan sam google i njegove aplikacije.
Evo, ja ne znam nista, ali barem citam i pratim neke forumove. Naravno pored SK.
https://forum.xda-developers.com/mi-...pdate-t4093793
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 0:36   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

Vidi ovde šta sam radio da rešim svoj drain:

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=106528

Nekoliko postova unazad je opisano koja je finta, možda upali i tebi... Ako ti nisi beše već zamenio telefon.

EDIT: Nađoh negde da si uzeo Mi 8. Svakako, eto, neka ostane ovo ovde... Burazer inače ima 9T već duže od pola godine i fon fercera kao blesav, da nije ogroman uzeo bih ga i ja odavno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
tref (3.8.2020)
Stara 3.8.2020, 14:12   #11
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: MI 9T battery drain

Da, da video sam. Mi 8 je nov, dan izguram sa 5h SOT, i ostane 20%, za mene ok. Inace MI 8 mnogo brze i bolje-fluidnije radi od MI 9T, neuporedivo, nisam verovao dok nisam sam iskusio.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Google App battery drain vladmer Programi za mobilne telefone 4 28.8.2019 15:53
Lenovo Battery Gauge Reset Theory93rk Aplikativni softver 1 24.1.2016 0:41
AC power VS Battery sawo Prenosni računari 3 17.6.2013 11:09
Betavoltaic Battery doctor Prenosni računari 3 7.12.2009 17:06
Battery meter for Symbian OS Predrag Stankovic Programi za mobilne telefone 6 11.9.2008 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com