Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2013, 3:29   #681
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Pojma nemam da li je bag posredi, ne bi trebalo jer sam instalirao poslednji oficijalni i neoficijalni patch, ne mogu da vidim tacnu lokaciju na mapi za questove. Moguce je doduse da ovde nema tih preciznih koordinta kao na nw, mada mi se cini da ih je bilo, no jos veci problem! sve ono sto ti objasne kroz opis questa, mutavci nece da ponove.

Cini mi se kroz maglu da je igra ipak bila mnogo prakticnija kada sam je igrao (probao) pre par godina.
Kakav bag, jesi normalan. To *****e nije postojalo tada, kamo srece da ga nisu ni izmisljali. Sad moramo da kukamo i molimo kako bi omogucili da se to *****e makar izgasi u opcijama.

Meni je nevjerovatna zamisao da vecina danasnje gejming populacije ne bi mogla da predje jedan Half Life, Fallout ili System Shock2 bez tih pomagala. Nekada smo takve stvari nazivali "varanja" ili "sifre" danas je to sastavni dio svake igre.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 4:28   #682
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Ma bravo za tebe, pravi si Musa Kesedzija, dok je druge majka radjala na mekom duseku, tebe je majka rodila na ploci studenoj.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
JzmA (18.12.2013), player1 (17.12.2013)
Stara 17.12.2013, 8:55   #683
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Pojma nemam da li je bag posredi, ne bi trebalo jer sam instalirao poslednji oficijalni i neoficijalni patch, ne mogu da vidim tacnu lokaciju na mapi za questove. Moguce je doduse da ovde nema tih preciznih koordinta kao na nw, mada mi se cini da ih je bilo, no jos veci problem! sve ono sto ti objasne kroz opis questa, mutavci nece da ponove.

Cini mi se kroz maglu da je igra ipak bila mnogo prakticnija kada sam je igrao (probao) pre par godina.
Ljudi, odustade covek , a ne stize da upozna popa u N.R. i kompjuter, da pokupi ogrtac, solarni pistolj od templara i jos milion drugih stvari. Ne trebaju ti quest markeri i u to vreme nisu ni postojali. Razmisljaj, razmisljaj, razmisljaj. Ne odustaj, ne odustaj, ne odustaj.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 9:34   #684
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Jos uvek imam instaliranu ovu igru i odigram je ponekad,ali presao sam je toliko puta da mi je pomalo i dosadila.

U igri je moguce imati sve statove na 10 kad se uzmu svi special perkovi,special moduli i odrade odredjeni zeta skanovi kod hubologista osim charizme koja ce biti na 4 ili 5.

I fallout 1 je po meni mnogo zanimljiviji iako je kraci (BoS baza,mutant baza,children of catedral,ghoulsi)
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	184 puta
Veličina:	98,8 KB
ID:	47874  
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 11:32   #685
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Na slici koju si postavio označen je dotični gospodin Frank Horrigan. Šta si hteo da time pokažeš jer se vidi tvoj lik u Enklavinom oklopu?
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2013, 16:35   #686
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

SPECIAL statse,a boss je iz nekih drugih razloga oznacen za jedan drugi forum,pa sam ovu sliku iskoristio,nije to bitno,nego uglavnom,neko je pitao kakve statove da stavi,pa sam samo pokazao da je moguce imati sve na 10 osim charisme ako se dobro kreira lik...mada se moze preci igra i sa dosta manjim statsima naravno...imam negde sacuvan fajl kakve pocetne statse treba staviti ako neko zeli da ima skoro perfektne SPECIAL statse
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 19:21   #687
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Odigrah, konačno, Fallout 1 i 2. Najbolje igre ikad, blabla, sve to već znate.

Hteo sam prokomentarišem za ovu priču da li igrati prvi deo ili odma na drugi. Definitivno preporuka za igranje oba, po redu.
Da sam preskočio prvi, pogrešio bih.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
bokela (25.2.2014), Pinball Wizard (27.2.2014)
Stara 14.1.2019, 23:05   #688
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Prvo da se izvinim zbog dizanje teme iz mrtvih.

Posle Deus Ex-a kojeg sam prvi put presao pre nekih nedelju dana dosao je na red jos jedan klasik da se skine sa liste - Fallout 1 (nisam mogao naci temu za keca). I... sta sam cekao 20+ godina da predjem ovo cudo!? Atmosfera, prica, dijalozi - sve je vrhunski odradjeno. Igra je prvih desetak levela bila izazovna i dobijao sam cesto po tamburi, ali od kada sam od BoS dobio Power Armor (i unapredio ga god Smitija u L.A. Boneyard) i turbo plasma rifle svi su padali iz prve... I sam kraj igre (deo sa oversijerom kod V13) mi se posebno svideo.

Jedine mane su mi mutavi companioni koji nemaju uopste dijaloge/questove i koji su u borbi od vece stete nego koristi (ne znam ni sam koliko me je puta Ian nabina roknuo, na kraju mi je prekipelo pa sam ga ostavio u nekoj pecini da pravi drustvo coporu Deathclawa ) i sto je igra bas dosta kratka za jedan RPG. Mislim da mi nije trebalo ni nekih 15h (steam overlay nije radio jer sam igrao sa FIXT modom pa ne znam tacno).

Mala pauza pa se bacam na Fallout 2, za koji vidim da mnogi pisu da je jos bolji. Da je skok u kvalitetu kao sa BG1 na BG2.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Miki1987 (18.1.2019)
Stara 15.1.2019, 1:55   #689
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Postaješ muškarac, padawanu verni. Još par klasika da pređeš i porašće ti dlake na mošnicama..
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Andross (15.1.2019), Leonida (15.1.2019), Miki1987 (18.1.2019)
Stara 15.1.2019, 13:46   #690
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Haha, koji komentar
Fallout 1 je meni bolji od dvojke. U nastavku su mi nekako preterali sa debilnim humorom, u kecu je to odlično dozirano. Mada ostaje činjenica da je AI i manipulacija kompanjona, questovi, dužina igre i opšti izazov (Wanamingos/Alieni) u nastavku znatno unapređeno i da vlada neko opšte mišljenje da je dvojka znatno bolja igra imajući sve to u vidu.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2019, 14:29   #691
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Sto otkrivas te matore sklopocije kad mozes da balavis na najvece remek delo ikada igde? Salu na stranu, sve ti kvlt ar pe gejovi (he he) su obavezna lektira, taman malo da povrate kriterijume i standarde Naravno izmedju svake odigras Bloodlines jeri tako se mora.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2019, 16:13   #692
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Fallout2 - iliti nema slično...

Interesantno. Ja kada sam igrao keca mnogo godina posle dvojke, igra mi delovala nekako jednostvano, uprosceno. I preaso je za jedan vikend.

Posle odigrao dvojku da budem siguran i stvarno je tako. Fallout kec je Fallout "lite" ako se poredi sa dvojkom.

Jedini plus na stranu keca je sto je imao vise likova sa animiranom glavom. I sto je jelte uveo renesansu u RPG zanr zajedno sa BG1.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2019, 17:34   #693
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Pusti bre player1u, pre sto godina si se složio sa mnom da ti bolje leži humor u kecu, mojne ti tražim i citiram postove

Ono što se meni baš urezalo u sećanje u nezaboravnom prvom delu je kada probate da startujete Tandi posle oslobađanja od Raidersa ako je protagonista žensko... Zgađenost koja se tom prilikom ocrta na njenom licu para vredi, a ne kao ovo savremeno i politički korektno BW smeće.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2019, 18:08   #694
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Evo naizad odigrah Fallout 1. Dvojku sam davno igrao i jedan mi je od najboljih RPGova.

Sta reci, pomalo sam razocaran.
Ako bi trebalo da poredim ove dve igra Fallout 1 bi nazvao "Fallout 2 lite".

Svega ima manje. Najvise mi je smetalo sto nema kao u dvojci da igra kaze igracu da li neki njegov stat ili skill pomaze u dijalogu (sto je posle maestralno preuzeo Planescape, pa NWN2, pa i na kraju F3). Tako da je sve islo na slepo. Nepostojanje "Take All" dugmeta mi je takodje islo na zivce.

Igra krece sporo, ali postaje sve bolja i bolja sto se blizi kraju.

Kompanjoni imaju nula personalitija. Ian, Tycho, i slicno su samo neki likovi koje vucaras okolo. A ni ne leveluju se (tj. dobri su onoliko koliko su bili na startu). Takodje su i prilicno limitiranu time sta mogu da koriste od oruzija. Ali zato ne postoji limit na broj kompanjona koje vodis (inace, ukupno ih ima 3, plus pas).

Mada... da se razumemo, dvojka je tu samo malo bolja. Tj. kompanjoni sa animiranim dijalogom su dobro uradjeni (onaj urodjenik, pa onaj mali hemicar), a ostali isto bez veze (tu je Skynet izuzetak). Mada dobijaju nivoe.

Kad smo kod animiranih digaloga, ima ih dosta vise u kecu, ali cesto su u pitanju NPCevi koje vidis jednom i ne vise.

Dosta mi se svidela opcija da kad prvi put sretnes mutant komandira da ga pustis da te odvede njegovom vodji. To je prvi pravi nelinearni element u ovoj igri. Nazalost, ta opcija je vise manje ravna samoubistvu (narocito ako je probas rano u igri), i takodje je jedan veliki spoiler (po principu evo sad znas sve, a sad UMRI...). Tako da mozda i nije najbolje uradjena (iako mi se svidela).

Pomalo mi smesno da je najbolji small gun u kecu onaj rucno radjen pistolj (nastao od puske). Auto-sacmara je jedino bolja u burstu u blizini, a snajper ima veci domet (ali manji damage, i vise APa trosi). Malo bez veze.

Mislim da sam se presao sto sam pravio lika bez taga na Energy Weapons i sa ST 5. Laserske i Plasma puske su dosta bolje od "malih pusaka" u kecu, i ranije bivaju dostupni nego Power Armor (a traze snagu 6).

Takodje, posto sam igru sa manje vise svim kvestovima zavrsio na 12tom nivou, prakticno sam samo u jednoj od "eng game" lokacija koristio plazmu (dok nisam dobio 12-ti nivo i tagovao energy). A drugu lokaciju, koju sam uradio pre, presao sam nenasilno (cover + diplomatija, mada sam morao da umrtvm kuce da bi ovo mogao da uradim ). Nista vise necu reci da ne pravim spoilere onima koji nisu igrali.

E sad, kad smo kod diplomatije, dosta mi se ne svidja sto su svi speech checkovi (a verovatno i neki drugi) slucajne prirorde. U jednom sjucaju, kada kliknem na neki dijalog dobijem jedan odgovor, a kad ucitam poziciju i probam drugi put isti dijalog, dobijem drugi odgovor. Mislim da je u dvojci to uradjeno bolje.

Takodje, nalazio sam i na bagovite dijaloge i dogadjaje. Mada priznajem, igrao sam samo sa zvanicnim 1.1 pacom (bez nezvanicnog 1.3 koji moze da se nadje na NMA sajtu i krpi dodatne bagove). Ipak sam hteo da vidim prvo kakva je igra u "originalu", kao sto su je vecina ljudi igrali pre nekoliko godina.

Random lokacija je mnogo manje. One su mi bile jedna od omiljenih stvari u dvojci (pa i u Fallout Tactics-u).

Sve u svemu, nije losa igra, ali je F2 dosta bolji.

Mozda cu je preci jos jednom, ali sa bolje pravljenim likom i upacovan na 1.3.


EDIT:
1.1 verzija radi nomralno na XPu, ali ona pathovana na 1.3 (koja ima 1.2 exe), zahteva da se igra startuje u win95 compatibility modu da bi radila (u suprotnom mi kaze da nemam 20MB prazno da hardu).

Takodje sam koristio high resolution patch (postavio na 1024x768, posto je ista iznad previse sitno).

EDIT2:
Igrano na 6 godina starom hp laptopu: P3 1GHz, 512MB RAMa, WinXP SP2. Nisam probao na mom desktopu na Visti.
Eto... moja poruka od pre 10 gidina.

Ima i poruka kasnijie kako sam oduseven dvojkom kada sam je posle ponovo odigrao.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2019, 18:40   #695
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Fallout2 - iliti nema slično...

F1 po meni ima bolju atmosferu, a i pricu... mada je dvojka bolja igra.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com