Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2008, 10:35   #1
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Asus isporucuje krekove

Iskreno neznam ni gde da smestim ovu temu, nema nigde prostora koji bi mi se cinio pogodnim za ovaj tip vesti, pa rekoh ajd da smestimo u aplikacije jer je vezano na neki nacin sa tim. Elem, danas nisam bas imao sta da radim pametno pa lunjam malo po netu i naletim na ovu informaciju:

Nekoliko ljudi na svojim Recavery DVD diskovima koje su dobili uz svoj laptop nasli neke manje "poklone" od samog Asus-a. Sve pocelo kada je antivirus jednog coveka poceo da se buni da je na disku virus i to key cracker za WinRAR. Destinacija koju je dao je bio bas Recavery disk koji je isporucio Asus. Ono sto je nasao kasnije na disku je otprilike ovo:

1) direktorijum Crack u kome su serijski brojevi za drugi softvrer
2) Direktorijum u koe se nalaze poverljiva dokumenta koje je Microsoft isporucio proizvodjacima kompjutera zajedno sa kljucevima programa i programskim fajlovima
3) Razlicita poverljiva dokumenta Asusa i source kod asusovog softvera. Usput receno ima i jedna Power Point prezentacija koja prikazuje u detalje "glavne probleme" koje je identifikovao asus racunajuci i nekompatabilnost softvera

Da nije to jedinstven slucaj vidi se po tome sto je jedan kupac iz SAD na disku nasao kompanijske CV-je, da je jedan kupac u Australiji isto prijavio krekove na disku. Sam Asus kaze da ce to da ispita na "visokom nivou" i da se tako nesto nece vise desavati.

Elem link do strane je ovaj pa ko zeli da vidi ovu kratku vest:

http://www.pcpro.co.uk/news/224892/a...overy-dvd.html

Zasto sam ovo napisao? Pa jednostavno postalo je smesno sta sve se desava i svetu. Pored ovog slucaja naleteo sam u delu za igrice na podatak da je jedna firma isporucila kao resenje za problem koje pravi igrica No-DVD crack koji su naperavili pirati (da ne trazim sada, igrica je mislim Rainbow 6). Sad Asus "olaksava zivot" ljudima tako sto vam na tanjiru lepo servira poneki crack. Sad samo jos da i MS isporuci kao zakrpu za neki od svojih programa i sistema crack i sve imma da bude na svom mestu

P.S. Sam key cracker je nadjen u folderu programa Win RAR i po onome sto pise zasluge za njega pripadaju Freddy Cruger-u. I covek promenio zanimanje
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ASUS kućišta 400 w ili Centurion 541 380 w shulesd ŠDK - Ostale komponente 1 13.11.2007 13:07
ASUS M2V K8T890, losh Bios. Definitivno zameniti plocu jer je krsh!!! Excalibur Kvarovi 0 4.11.2007 19:48
DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ??? zokocx Osnovne komponente 18 4.10.2007 23:57
Asus v9180se marcos Grafika 27 28.4.2006 14:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com