Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2021, 7:50   #14741
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE GOLDFINCH

https://www.imdb.com/title/tt3864056/



Film koji je trebao da bude nekakav instant-klasik jer je snimljen po istoimenom romanu koji je dobitnik Pulicerove nagrade, a ispao je sasvim gledljiva ali i sasvim generična TV-drama o odrastanju nakon tragedije i posledicama koje je to ostavilo na glavnog lika.

Film je prošao kako je prošao jer je nekako snimljen zbrda-zdola, oseća se da na scenariju nije radio neko ko zna kako da sažme i fokusira opširan materijal iz knjige, pa je sve prepuno opštih mesta, nepotrebno usporenih scena, skakanja sa jedne teme na drugu, preteranih flešbekova tokom pripovedanja i par stupidnih momenata koji počivaju na pukim, slučajnim susretima likova kako bi radnja nastavila kako-tako da se odmotava.

Zapravo, tih 50-ak miliona budžeta bi mnogo bolje bilo iskorišćeno da su snimili film o samom Karolu Fabricijusu, holandskom slikaru i Rembrantovom učeniku, oko čijeg se rada i vrti najveći deo radnje, a koja je beskrajno zanimljivija tema i po pitanju slikarskog stila dotičnog i po tome kako je završio svoju karijeru.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (23.10.2021)
Stara 21.10.2021, 21:07   #14742
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Gde si gledao film?
Imas ga kod madjara u `80. formatu a nesto kasnije do sutra prekosutra u SFformatu.

Klinac gledao novog Dzemu i kad mi je rekao kraj, .... necu vam spojlovati ali ce se mnogima svidjeti pa cak i ovdasnjim svekolikim kriticarima.
Kad sam cuo, nasmijao sam se.

Slazem se kolegom, Moore mi je takodje nadrazi od svijuh, vjerovatno po svim onim zezalicama. No britanci ga ne gotive...prosto zato jer je shkot.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2021, 23:54   #14743
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WARNING

https://www.imdb.com/title/tt8956324/



Solidan SF omnibus nekoliko povazanih priča, sa jakim evro-vajbom, kvalitetnim scenariom i glumcima, i generalnim i nesumnjivim utiskom da je ovo rađeno gotovo u potpunosti po mustri Black Mirror serijala, i po tonu i po tematici (uz dozu satiričnih religijskih momenata, koji podcrtavaju celu stvar).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2021, 14:21   #14744
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Night Teeth (2021)

Onako, dovoljno dobro da ubije vreme vikendom uvece. Prica prezvakana ali eto drzi paznju i lepo izgleda, ok da zabavi i nista vise.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2021, 2:05   #14745
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

DUNE

https://www.imdb.com/title/tt1160419/



Nešto je u filmu meh, nešto je kvalitetno odrađeno (pre svega imerzivnost i svet), dok nešto toliko nedostižno kaska za Linčovom verzijom (a moglo je da bude sređeno u par kraćih scena).

Sam izgled filma nije toliko sterilan i beživotan koliko je delovalo iz trejlera (mada je daleko od visceralnosti koja je mogla da bude ), i ima previše krupnih kadriranja na likove dok unaokolo zvrji prazna pustinja koja je mogla da bude iskorišćena na milion boljih načina (deluje kao da je iskasapljeno i odstranjeno bar 40 efektnijih kadrova u odnosu na ono šta je prošlo dalje). Takođe, već počinju zdravo da smaraju sa tim minimalističkom dizajnom i jalovim prostorijama kojima dominiraju ravne linije. Obrću neke trilione-kvadriolione para širom svemira, da bi sa time radili šta tačno? Živeli kao neke askete u kamenim, praznim dvoranama.

Sardaukari su sprdnja, totalno bezvezno odrađeni (osim prve i jedine dobre scene sa njima, koja je u top tri celog filma), nikad se u filmu ne oseti zašto cela galaksija puni gaće kad čuje za njih (pogotovu i zbog načina na koji su iskorišćeni kasnije). Sa druge strane, dizajn i sve sekvence sa ornitopeterima su sjajne, a isto važi i za malobrojne, ali maksimalno upečatljive scene sa Baronom Vladimirom.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Oggy (25.10.2021)
Stara 24.10.2021, 7:17   #14746
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^

I ja ga sinoć odgledah. Ni meni nije legao.

Svakako nisam ljubitelj opusa (pijavice) Dejvida Linča i još manje ljubitelj glumačkog (ne)umeća Kajla Meklahlana, a opet mi je ta stara verzija bolja, perverznija, morbidnija, živopisnija (kako god je shvatali).

Zadremah u 2-3 navrata na po par sekundi, to dovoljno govori o dinamici filma.

Poslednja ispravka: torivoje (25.10.2021 u 7:55)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Oggy (25.10.2021)
Stara 24.10.2021, 8:35   #14747
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Šta su imerzivnost i visceralnost?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2021, 8:47   #14748
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Uživljavanje,osecaj da se sve događa blizu tebe.
perablenta je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
ZoNi (24.10.2021)
Stara 24.10.2021, 23:41   #14749
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Escape Room: Tournament of Champions (2021)

Nekako i ako je tempo visok i sve se brzo desava bas nikako da mi odrzi paznju, sve je nekako zbrckano i dosadnjikavo i ponavlja se maltene sve iz prvog dela samo na malo vecoj skali i to je to. Moze da se pogleda a i ne mora.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2021, 7:49   #14750
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

TITANE

https://www.imdb.com/title/tt10944760/



Po svim parametrima pripadnik francuskog novog ekstremnog talasa (začetog početkom 2000-ih), film je nepotrebno apsurdan i bizaran u svojoj srži, s obzirom na maestralno odrađene dramske i karakterne momente i pasaže, koji na sreću nikada nisu zasenjeni pomenutim izlivima kronenbergovštine.

Fun fact: Ovogodišnji dobitnik Zlatne palme u Kanu, pretty ballsy.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ezenkiel (25.10.2021)
Stara 25.10.2021, 7:53   #14751
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ako su Herbertovi čitaoci / gledaoci Linčove verzije u nedoumici gde se Vilinuvu dede podrobnije objašnjenje međuzvezdanog putovanja i zavera, unutar zavera, unutar zavera (...) koje krase "Dinu", odgovor leži u spin-of seriji "Sestrinstvo".

https://en.wikipedia.org/wiki/Dune_(...The_Sisterhood

Vilnuv će režirati pilot-epizodu.

Aj' sad' neka dave ovim sledećih pet godina, sve dok ljudima ne ogade i knjigu.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2021, 18:12   #14752
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Night House (2020)

Sasvim solidan sem kraja koj znam da mnogima nece odgovarati a mene je bas podsetio na kraj kao u Martha Marcy May Marlene, Rebecca Hall vrlo dobra a iz nekog razloga da sam ja rezirao za glavnu ulogu bi uzeo Caitriona Balfe jer mi se iz nekog razloga cini da je uloga kao za nju napisana. Sve u svemu vredi pogledati ali meni se mnogo vise dopao The Ritual (2017) jer je nekako pitkiji a ovde su hteli da proizvedu malo taj mind blow momenat i tu se malo gubi jer su pojedini detalji nedoreceni.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2021, 19:02   #14753
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa kraj (i sve što je pred kraj) je jedino što vredi u filmu. Rebeka Hol je idealna u malim dozama, ali ovako kad treba da vozi ceo film, tačno osetiš kako bi ti išla na živce da ti je žena/devojka sa kojom provodiš više vremena u toku dana


ESCAPE FROM MOGADISHU

https://www.imdb.com/title/tt14810692/



Odličan korejanski akcioni triler po istinit događajima, o pokušaju bekstva obe korejanske ambasade za vreme nemira u prestonici Somalije, tokom nasilnog preuzimanja vlasti od nekontrolisanih pobunjeničkih frakcija početkom 90-ih (i kao takav idealan dabl-fičr sa famoznim Padom Crnog Jastreba, za čije je događaje praktično uvertira).

Film krasi odlična režija i izdašna produkcija sa stotinama statista i kompleksnim prizorima u tom smislu, red smijeha pa red drame i obaveznog političarenja (uspelog) na relaciji službenika dve suprotstavljene a toliko slične države, i par kvalitetno snimljenih (mada i malo preteranih) akcionih scena pred kraj.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ezenkiel (26.10.2021)
Stara 25.10.2021, 22:45   #14754
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Rebeka Hol je idealna u malim dozama, ali ovako kad treba da vozi ceo film, tačno osetiš kako bi ti išla na živce da ti je žena/devojka sa kojom provodiš više vremena u toku dana
Ovo je ziva istina a moram da dodam da mi ozbiljno nedostaje dobra muzika u filmu kao i da ko god da je birao odecu za sve likove mora da je u teskoj depresiji jer su meni delovali kao da nose tunike iz srednjeg veka.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2021, 12:37   #14755
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Za dobru muziku pogledaj Halloween Kills, onaj frik od Kodija Karpentera je rasturio ponovo. Sem toga, meni je film legao solidno, pravi guilty pleasure...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2021, 23:12   #14756
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.320
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Za dobru muziku pogledaj Halloween Kills, onaj frik od Kodija Karpentera je rasturio ponovo. Sem toga, meni je film legao solidno, pravi guilty pleasure...
Jesam kao i prethodni koji mi uopste nije lego a ovaj jos manje tako da mi je bilo da se skoncentrisem na muziku jer sam se sve vreme molio za kraj.

Jungle Cruise (2021)

Iznenadjenje i to bas, film mi je izuzetno prijao i bio mi je zabavan od pocetka do kraja. Da crpi inspiraciju iz The African Queen (1951), Indiana Jones filmova kao i iz Pirates of the Caribbean ali sve ovo izgleda prelepo i film sebe ne shvata ozbiljnim i ako se tako i gleda on donosi tonu zabave a ako se gleda realno oci se okrecu i non stop izleti e kako da ne i slicno. Topla preporuka jer je i glumacka postava zaista dobra a mislim da su bas uzivali u snimanju filma tako da je i to dosta pomoglo atmosferi.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
ezenkiel (28.10.2021)
Stara 27.10.2021, 17:06   #14757
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Raznorazni administratori (čitaj:" cenzori") su, stvarno, specifičan soj. Sada (po web-varijantama novina) blokiraju čak i najmanju naznaku da Vilinuvljeva "Dina" nije najbolja-verzija-svih-vremena-majkemi.

Valjda da se siromašni uvoznik/ distributer ne nasekira ostavši bez nečijih hiljadu dinara?
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2021, 8:54   #14758
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

SINKHOLE

https://www.imdb.com/title/tt12664618/



Korejanska melo-dramo-komedija, sa zanimljivom postavkom (o žiteljima zgrade koje "proguta" rupa u zemlji (vrtača, valjda, to stalno spominju u filmu)), lošeg ritma, previše nepotrebnih uvodnih scena i momenata, i standardnog overdramiranja (sa par loše izmontiranih scena koje obesmišljavaju pojedine delove priče i likove).
CGI efekti tek na momente ne deluju loše, uz dobre realne setove i par momenata sa uspelim humorom, koji ipak ne uspevaju da izvade celu stvar.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2021, 13:03   #14759
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Raznorazni administratori (čitaj:" cenzori") su, stvarno, specifičan soj. Sada (po web-varijantama novina) blokiraju čak i najmanju naznaku da Vilinuvljeva "Dina" nije najbolja-verzija-svih-vremena-majkemi.

Valjda da se siromašni uvoznik/ distributer ne nasekira ostavši bez nečijih hiljadu dinara?
Meni se film baš svideo.Pravi bioskopski spektakl.Nisu mi smetali nikakvi "siroki kadrovi peska", tj. film je i scenski, muzički i glumački jako dobar.Mnogi momenti podsećaju na Blade Runnera i vidi se da je isti režiser u pitanju, ali mi je i BR jako dobar film.Odnos nove i stare Dine i novog i starog BR ide u korist Dine i svakako nešto što je falilo poslednjih godina u bioskopima.SF spektakl a da to nije iz Marvel kuhinje.Nije nabijen akcijom, i akcione scene su mi možda i najlošiji deo filma ali daleko od toga da je dosadan.Nisam čitao knjigu pa mi i nije baš najjasnije odakle matadori i bikovi u 10191 godini i kako to da pored sve one silne tehnologije borbe prsa u prsa idu isključivo hladnim oružijem.Glumačka ekipa odlična.Teško je poistovetiti se sa ovakvom glumačkom ekipom u tolikim sporednim ulogama, ali kao i u Infinity sagi svako zna gde mu je mesto.Rebecca Ferguson eye candy i odlična kao i u Dr. Sleepu.Voleo bih više da Hans ponovo napravi remek delo od muzičkog opusa kakvo je napravio sa Interstellarom, ali jednostavno filmovi za koje radi muziku poslednjih godina su više za ovake distorzije.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
ezenkiel (29.10.2021), pentraksil (29.10.2021), svarogog (28.10.2021)
Stara 28.10.2021, 21:18   #14760
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni baron Harkonen nije ni prineti onom baronu u starijoj verziji filma, a ni onom u knjizi. Jednostavno nisam stekao utisak da je to neki negativac. Deluje mi kao neki čovek koji je sit svega i ni do čega mu nije više stalo.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com