Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2009, 16:28   #1
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Account Menagment i Administrator!

Ljudi treba mi pomoc.Koliko kod da shifrujem svoje podatke, moj otac ima glavni ADMINISTRATORSKI PASSWORD iz kojeg moze da vidi sve sto sam radio.Pomagajte please.Kako da ja postanem administrator.Pise a sam ja jedan od administratora, ali hocu da budem jednii administrator!

PLEASE HELP ME!
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 17:12   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Prvo, prestani da se drogiraš, nije zdravo.

Drugo, ako je tvoj otac "glavni administrator" (pretpostavljam da misliš na root usera) onda je to verovatno sa razlogom i objašnjenje kako da ti zaobiđeš njegovu vlast na računaru bi potpalo pod zabranjeni deo koji bi povukao kaznene mere.

Treće, ako podatke šifruješ, kao što si rekao (što bi značilo korištenje nekog programa za enkripciju podataka) to što je tvoj otac root admin mu neće pomoći da vidi tvoje šifrovane podatke, osim ako nema keylogger na kompu pa prati svaku tvoju unetu lozinku, tada si pečen. Mada, reče da si i ti admin user, tako da... jel' vi znate uopšte šta radite tamo?
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 19:22   #3
sNaKe93
Član
 
Član od: 13.10.2008.
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Imam ja jednu ideju!!! Promeni caletu shifru i nece ti dirati comp!!!
sNaKe93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 21:53   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Ima dosta primera iz nase srednjevekovne istorije kako su ovakvi problemi efikasno, ali ne bas srecno resavani. Srecom danas imamo programe tipa truecrypt, axcrypt, itd.

EFS (sifrovanje podataka iz windowsa, iliti "zeleni" fajlovi) je lak nacin zastite privatnosti, ali prilicno nebezbedan, cak i protiv nekog ko nema stalni fizicki pristup kompjuteru. Ne treba ga koristiti nizasta ozbiljno. S druge strane truecrypt je jedan od najbezbednijih programa ove namene. Nudi nekoliko algoritama enkripcije (cak i do tri istovremeno), mogucnost za kreiranje skrivenog kontejnera unutar postojeceg sifrovanog kontejnera, i ono sto je tebi najvaznije mogucnost koriscenja sifre i kljuca istovremeno. Sifru bi drzao u glavi, a kljuc na USB-u ili sl. Cak i da ti cale podmetne keylogger i sazna sifru, ta sifra mu nece nista znaciti bez kljuca.
AxCrypt takodje moze uporedo da koristi kljuc i sifru, ali on sifruje samo pojedinacne fajlove. Za vise informacija vidi temu: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=12322.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 22:24   #5
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Mani se ćorava posla. Možeš samo batine da izvučeš.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2009, 23:22   #6
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Kao sto rece Eniaroyah, to sto je tvoj Cale admin na kompu ne znachi da moza da pregleda te fajlove koje si ti enkriptovao, (nisi vec rekao na koji nacin ali nema veze) jer ti si zadao svoju sifru koju on nezna tako da mozes da budes spokojan
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2009, 19:02   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

Moze ako koristi windowsovu enkripciju (EFS), i ako je cale postavio sebe kao Recovery Agenta. Ako koristi neki drugi program i sifru i/ili kljuc onda naravno ne moze.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 19:57   #8
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Account Menagment I Administrator!

probaj Stenganos Security Suite.On stvara sifrovane particije
Gradimir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 10:29   #9
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Default-ni Administrator u Safe Mode-u

Postaviću svoje pitanje ovde da ne bih otvarao novu temu.

Kada na Windowsu XP napravim jedan nalog koji je Admin i stavim mu šifru, a zatim Windows podignem iz Safe Mode-a pre log in-a se pored mog account-a pojavi i Default-ni Administrator nalog.

Kako eliminisati ovaj drugi (ili prvi Administrator nalog) i koja je onda svrha zaštite passwordom ako neko može da se loguje na sistem preko ovog Admin naloga iz Safe Mode-a?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 10:48   #10
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Account Menagment i Administrator!

Iskljucis postojeceg korisnika Administrator. Razlog sta ti se vidi kod safe moda a ne kod obicnog logina je sto winxp sakrije default admna ako postoji jos neko ko je admin. Kao default administrator se mozes logovati i kod normalnog logina tako da dva puta stisnes ctrl-alt-del i pojavit ce ti se standardni login.

Pri instalaciji ja najradijekada dodje do wizarda za dodavanje korisnika opalim reset i onda sam automatski Administrator korisnik, kome samo dodas password.

Posotjanje default Administratora bez passworda je u Visti vec korigovano.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 10:51   #11
Jenkiduduldu
Član
 
Član od: 9.4.2007.
Lokacija: Somwhere, over the rainbow...
Poruke: 337
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 19 puta na 14 poruka
Question Re: Account Menagment i Administrator!

Citat:
korisnik kaže: Pregled poruke
Iskljucis postojeceg korisnika Administrator. Razlog sta ti se vidi kod safe moda a ne kod obicnog logina je sto winxp sakrije default admna ako postoji jos neko ko je admin. Kao default administrator se mozes logovati i kod normalnog logina tako da dva puta stisnes ctrl-alt-del i pojavit ce ti se standardni login.

Pri instalaciji ja najradijekada dodje do wizarda za dodavanje korisnika opalim reset i onda sam automatski Administrator korisnik, kome samo dodas password.

Posotjanje default Administratora bez passworda je u Visti vec korigovano.
Znači treba da obrišem ovaj nalog sa koga se sad logujem i ostavim samo defaultnog Admin-a i njemu stavim log in šifru?
Jenkiduduldu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 16:55   #12
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Account Menagment i Administrator!

Dakle, moj drugar je malo bio nevaljao i roditelji su mu stavili password na Windows XP SP 2 (doveli su nekog komsiju hackera ) ... Znaci kad ukljuci PC i dodje do welcome screen-a izadje mu prozor sa
User :adimnistrator
Password : ******** (koji su mu stavili roditelji )
.... Njemu otac, daje tako uvece, uloguje se i on moze da koristi PC! On je to iskoristio da me pozove i da uz moju pomoc otkrije nekako sifru ...
Probali smo preko Run-> pa kucali "cmd" (bez "" ) i dobili putanju od administratora :
C:\Users\Administrator\ i kucali - net user administrator /random
ali njemu nije izbacilo koja mu je sifra , vec da je komadna uspesno izvrsena ... probali smo i net user administrator *, al on nije hteo da promeni sifru... posto bi mu otac saznao da je promenjeno !
tako da je slucajno stisnuo ENTER i kasnije kad je video da mora da ponovi sifru samo je iskljucio na X ! Nakon toga je pokusao da nekako napravi novi nevidljivi account, al nije polazilo za rukom... Znaci da skratim, pokusao je da se uloguje sa : administrator pa ENTER i nije htelo , cak i razne sifre druge al nije mogao da se uloguje .... tako da je iz normalnog Desktopa kad mu se otac se ulogovao otisao na Logg Off pa na Swich User ... tu je nastao problem
Izbacio mu je prozorce da se uloguje , znaci :
User : Administrator
Password : *****
ali sad ta sifra nije htela .... pokusao je i restart i nije htelo ..... otac mu je cak i rekao sifru al nikako nije htelo da se uloguje ... Pokusao je i nesto tipa CTRL+ALT+DELETE al nije htelo ... cak je i pokrenuo Safe Mode, ali mu je i tamo trazilo sifru .... !!
Sad pitanje za sve hackere kako da se on otarasi ove sifre, i kako da nekako udje u Windows !?
Nemoze da reinstalira Windows jer ce ga cale ubiti ako to odradi ... ???
Ja nisam saznao kako moze da udje, al bi svaki HITAN ODGOVOR dobro DOSAO ! HVALA UNAPRED !
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 17:14   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Account Menagment i Administrator!

http://ophcrack.sourceforge.net/ - Live CD
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 17:21   #14
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Account Menagment i Administrator!

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Samo ako moze mala pomoc ... sta sa ovim da radim i sta da skidam ovaj LiveCD ili All Platforme ??? i da li to treba da se narezuje na CD ??
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2010, 17:25   #15
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Account Menagment i Administrator!

Narežeš ovo kao boot-abilan CD, restartuješ komp, first boot device - dvd/cd rom, pokreće se (automatski) jedna distribucija Linux-a i po pokretanju istog će ti biti ispisane svi password-i koji se nalaze u računaru.

Nešto slično ovome možeš da odradiš i sa Hirens Boot CD-om...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 19:39   #16
Aleks
Član
 
Član od: 11.6.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 257
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Cool Re: Account Menagment i Administrator!

Molim za pomoć da ne bih bio u ponovo istoj situaciji. Očistio sam laptop novom instalacijom Windowsa (po zahtevu), podesio admin i korisničke naloge i sve potrebne programe za rad korisnika.

Da bih sakrio admin-a kao usera prilikom login sekvence (ostaju samo korisnički nalozi vidljivi) preko registra sam sakrio admina. Ovo sam uradio jer sam video na drugim računarima da je isto učinjeno da bi se isti sakrio i da se može pristupiti adminu preko ctrl+alt+del pri čemi se dobija drugi prozor i prijavim se kao admin ali ne lezi vraže.

Posle promene regstra i restarta vidim samo korisnika, a ctrl+alt+del ne radi! Šta ću, uđem kao korisnik ali i kao power user ne mogu da promenim registar jer nemam dovoljno visok nivo pristupa. Na kraju sam mogao samo reinstal od početka i ostavio admina vidljivog.

Imate li ideju zašto se ovako ponašao jer na drugim računarima je ista promena u registru i rade, u pitanju je Win 7. Pretraživao sam dugo po netu jer mi je kolega rekao da je moguće da se pod cmd-om prijaviš kao admin iako si trenutno prijavljen kao neko drugi (naravno znam admin šifru).

Da rezimiram, admin je bio sakriven pa mu nisam mogao pristupiti. Znam admin šifru tako da mi nisu bili potrebni programi za resetovanje iste. Potrebno mi je bilo da pod komand promtom se ponovo prijavim ali kao admin. Pretražujući nasao sam primere za net user, echo i runas komande ali one nisu radile jer nije bilo promta za admin sifru pa mi je odmah izbacivao access denied iako su na sajtovima navodno uspešno radile.
Aleks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Administrator? nikola s Operativni sistemi 8 26.11.2008 22:14
Posle "welcome" ekrana sistem stane i ne uloguje se na account lukababic Kvarovi 5 1.7.2008 15:01
Maliciozni mejl ili ja stvarno imam account u američkoj banci MilanSM Zaštita 13 24.9.2007 11:39
Silkroad Online Inuyasha Mrežne igre 26 26.10.2006 19:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com