Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2008, 22:27   #1
Vedas
Novi član
 
Član od: 13.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Problem sa Samsungom 2232BW

Pazario sam doticni. Zeleo bih da pitam vlasnike istog da li im je gornja povrsina monitora znatno tamnija od donje? Naravno zatamljenje ne ide odjednom nego postepeno. Vrlo lako se primeti ako smanjite prozor, zatim ga pomerite skorz gore, a onda skroz dole tako da mu gornja ivica bude tik iznad starta. Kod mene ta plava linija prozora na gornjoj ivici nije bas plava, vise teget, a skroz dole mnooogo svetlija, tj svetlo plava. Ja sam ovo odmah primetio, vi ako niste, mozda vam je razlika znatno manja. Znam da je ovo problem kod svakog TFT monitora sa TN panelom, ali mislim da je kod mene bas izrazeno. Inace panel mi je Samsung-ov (xxAx-xxxx). Problem vazi za sve vertikalne uglove gledanja.
Takodje sam citao da ovo nekako moze da se ispravi driver-ima ili mozda nekim kalibrisanjem? (ovde mogu da mi pomognu neki i koji nemaju ovaj TFT)
Hvala unapred!
Vedas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2008, 22:48   #2
Kitara
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 197
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Samsung 2232BW

Citat:
Vedas kaže: Pregled poruke
Pazario sam doticni. Zeleo bih da pitam vlasnike istog da li im je gornja povrsina monitora znatno tamnija od donje? Naravno zatamljenje ne ide odjednom nego postepeno. Vrlo lako se primeti ako smanjite prozor, zatim ga pomerite skorz gore, a onda skroz dole tako da mu gornja ivica bude tik iznad starta. Kod mene ta plava linija prozora na gornjoj ivici nije bas plava, vise teget, a skroz dole mnooogo svetlija, tj svetlo plava. Ja sam ovo odmah primetio, vi ako niste, mozda vam je razlika znatno manja. Znam da je ovo problem kod svakog TFT monitora sa TN panelom, ali mislim da je kod mene bas izrazeno. Inace panel mi je Samsung-ov (xxAx-xxxx). Problem vazi za sve vertikalne uglove gledanja.
Takodje sam citao da ovo nekako moze da se ispravi driver-ima ili mozda nekim kalibrisanjem? (ovde mogu da mi pomognu neki i koji nemaju ovaj TFT)
Hvala unapred!
Ja imam taj monitor i nisam primjetio nista slicno. generalno je slika malo tamnija na gornjem dijelu ako gledas odozdo ali je mala razlika. okaci neku sliku da vidimo konkretno sta se dogadja.
Kitara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2008, 0:29   #3
Vedas
Novi član
 
Član od: 13.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Samsung 2232BW

Pa recimo ovako nesto:
http://i206.photobucket.com/albums/b...untitled-1.jpg

Kad stavim ovu sliku u fullscreen boja gornjeg bloka mi izgleda kao ovaj levo na sredini, a donja kao ova desno na sredini, sto meni licno nikako nije mala razlika.
Zamolio bih te da skines sliku i pogledas u fullscreen i da mi kazes ima li razlike kod tebe izmedju bloka dole i bloka gore. Pretpostavljam da ima, ali je verovatno znatno manja.

EDIT: ispravka linka...
Vedas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2008, 23:05   #4
Kitara
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 197
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Samsung 2232BW

Citat:
Vedas kaže: Pregled poruke
Pa recimo ovako nesto:
http://i206.photobucket.com/albums/b...untitled-1.jpg

Kad stavim ovu sliku u fullscreen boja gornjeg bloka mi izgleda kao ovaj levo na sredini, a donja kao ova desno na sredini, sto meni licno nikako nije mala razlika.
Zamolio bih te da skines sliku i pogledas u fullscreen i da mi kazes ima li razlike kod tebe izmedju bloka dole i bloka gore. Pretpostavljam da ima, ali je verovatno znatno manja.

EDIT: ispravka linka...
kod mene je isto kao i kod tebe. mislim da ne treba da brines posto je to normalna pojava kod tft monitora. ovaj monitor inace i nema nesto posebno dobar vertikalni ugao gledanja, ova tehnologija je jos uvijek ipak daleko od crt monitora. nadam se da sam bio od bilo kakve pomoci. pozdrav
Kitara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kitara na korisnoj poruci:
Vedas (15.5.2008)
Stara 15.5.2008, 1:21   #5
Vedas
Novi član
 
Član od: 13.1.2008.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Samsung 2232BW

Citat:
Kitara kaže: Pregled poruke
kod mene je isto kao i kod tebe. mislim da ne treba da brines posto je to normalna pojava kod tft monitora. ovaj monitor inace i nema nesto posebno dobar vertikalni ugao gledanja, ova tehnologija je jos uvijek ipak daleko od crt monitora. nadam se da sam bio od bilo kakve pomoci. pozdrav
Znaci kod svih je isto, k tnx.
Nego to nigde niko ne pominje, pa mi bilo cudno.
Zato i pitam.
Hvala i pozz!
Vedas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2008, 22:30   #6
Kitara
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 197
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Exclamation Re: Problem sa Samsungom 2232BW mozda

Upravo sam instalirao win i sve je ok osim sto mi je slika katastrofa i nemam pola rezolucija ponudjenih u opcijama za display. slova izgledaju uzasno, sve sam instalirao i nemam pojma sta je u pitanju ako neko zna rjesenje neka mi javi nervirram se maksimalno.
Kitara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
problem sa samsungom x660 Miloš Živković Aparati i oprema 7 19.3.2008 14:38
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com