Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2006, 3:51   #1
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom DIVX na Linuxu

Ok, malo sam "prelistao" forum i vidim vecina hvali poznate playere(Mplayer, xine, xmms...) Moje pitanje: Kako se namesta titl(boja, velicina, encoding, polozaj, tip fonta)? Sa kodecima nisam imao problema ali zato mi titlovi dusu pojedose, nema sanse da nateram Mplayer da "š" bude "š" a ne "ž". O boji,poziciji i velicini fonta i da ne govorim. Takodje uz Mandrivu 2006 xine se redovno zablokira kada mu ucitam prevod. A ostali playeri ni ne podrzavaju titlove(govorim o divx-u, ne dvd-u).
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 14:08   #2
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: DIVX na Linuxu

Za titlove skini odgovarajuce fontove sa http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/dload.html

Posto je vecina divx prevoda enkodirana u retardiranom windowsovom cp1250 kodnom rasporedu, skini cp1250 fontove.

Ili konvertuj prevod u iso-8859-2 sa iconv.

Sto se tice podesavanja, to se moze podesiti u ~/.mplayer/config

Pogedaj man stranu za detalje
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 14:23   #3
GeForce4
Novi član
 
Član od: 8.1.2006.
Lokacija: Cacak
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DIVX na Linuxu

Citat:
prvul kaže:
Takodje uz Mandrivu 2006 xine se redovno zablokira kada mu ucitam prevod.
To ja mislim na svakoj mogucoj distribuciji zablokira(moje iskustvo)
GeForce4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 15:53   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: DIVX na Linuxu

@GeForce
Takodje se i meni isto desavalo sa Xine-om u svakoj distribuciji(probleme pravi ocigledno xine-lib vec neko vreme)-ali resenje postoji(ne bas prakticno)-treba subtitle preimenovati u isto ime kao i film,pa ce biti autmoatsku ucitani(slicna fora vazi za Mplayer)-ako se npr. film zove dune.avi titl preimenuj u dune.srt ili dune.txt,zavisno od situacije....
U polju za encoding kod xine-a namesti(upisi)cp1250,podesi velicinu fonta i ucitaj film-fontovi ce biti automatsku ucitani....
Xine je inace fenomenalan player za DVD(dosta bolji od Power DVD,a jos i besplatan)-nema mu ravnog i u tom slucaju radi savrseno....
Mozes da probas i Kaffeine koji se isto oslanja na xine-lib,on ti pri pustanju filma sam ponudi koje da titlove izberes i automatski ti ih ucitava,a encoding namestas isto kao u xine-u(sto je logicno)
Ali i on zna da se zablokira,kada koristis slajder za premotavanje,i to skoro uvek-takodje za DVD reprodukciju je sjajan i radi bez ikakvih problema....
Sto se tice DivX Xine kaska lepo za MPlayer-om koji je "tata" na linuxu za reprodukciju skoro svih video zapisa,a ni za DVD nije toliko los-tu je po meni Xine zakon!
Fontove mozes ucitati sa Win particije(Windows,Fonts)-recimo arial.ttf,na istoj strani ostavi font encoding na unicode sto stoji po defaultu,a na kartici subtitle encoding izaberi za encoding cp 1250 i trebalo bi da radi-kod mene funkcionise u svakom distrou bez problema....
Posle toga podesi velicinu fontova po zelji....
Nadam se da je ovo bilo od pomoci
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 22:40   #5
prvul
Član
 
Član od: 12.11.2005.
Lokacija: A place called home...
Poruke: 75
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku prvul Slanje poruke preko Yahooa korisniku prvul
Određen forumom Re: DIVX na Linuxu

Hvala!
Sredio sam za enkodovanje, ali za boju nisam. Kod mene je u /.mplayer/config je prazan. Ali ok, divx radi super, mp3 isto... Izgleda da je vreme da se predje na singleboot
poz
prvul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2 Kostarum Rex Persia Video/TV softver 33 9.2.2006 2:04
Kako spakovati DivX film da stane na flash 512mb? Ladowina Video/TV softver 6 30.1.2006 20:37
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com