Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2007, 13:37   #1
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Mozak manji od 900 KB...

Pojavila se (sasvim i potpuno nova?) IT emisija na našim nam velelepnim TV ekranima, tačnije na još mudroliskijim frekvencijama nacionalnoga servisa, RTS-a 2. Ja do sad nisam imao priliku da vidim "ovo", a s obzirom na to da sam uglavnom operisan od gledanja televizije kao takve, pukom slučajnošću, otoič, ukačih jedno deset-petnaest minuta emitovanja.

Interfejs je naziv. Inspirativan, dakako.



Elem, za to kratko vreme, imao sam dovoljno materijala da se zgrozim, te da zaključim da je u pitanju još jedan šnj projekat sa isto tako budiboksnama mlakim sadržajem. Okej, kapiram da emisija na "ovako gledanoj" TV stanici, IT tipa, treba da teži malo više ka popularističkom pristupu, ali pobogu ne i laičko-lupetarističkom. Opet.

Aplikativni "softver" koji su prikazivali ne da je beskoristan, već apsolutno nikome ne bi zasmetalo ako bi se isti ovog momenta netragom izbrisao sa lica Zemlje. A da ne pominjem da se recenzent(i) naročito razduševe na činjenicu da je program, ili šta već opisuju, manji od 900 KB. Ne od 1 MB, 500 KB, već 900 KB. To je, kanda, neka nova (poželjna) mistično-simbolična granica na ustanovljenom metričkom nivou, ali samo je njima poznato njeno značenje. Bilo je tu i hvalospeva o skrinsejverima, čitačima stripova, čega sve ne... a gdegde, za potrebe onilne prezentovanja, surfuje se u nekakvom prastarom Internet Exploderu. Na trenutak sam pomislio da se vratio Milan Miličić sa Pinka, sa sve svojim visokoparnim High-Endom (pu, pu...). Kakav li je tek bio deo o hardveru, ako ga uopšte ima, ne smem ni da pomišljam, na'vataću strau.

Proverio sam i termine emitovanja, koji se poklapaju sa, sada već bivšim, Bog da mu dušu 'prosti, PCTV-om, pošto ne mogu da guraju u isto verme na istom mestu, jelte. Dakle ova je emisija neka vrsta naslednika "čuvenog" PCTV programa, ima štaviše i puno sličnosti (pristup, realizacija...), samo što nam je nekako Interfejs najviše pokupio onih negativnih karaktersitka i tako transcendirao na jedan viši nivo gluposti.


Poenta, Totoviću?
Ništa eto, šteta je, nikako da nam krene malo sa ovim emisijama... a ja im samo užasno mnogo srećniju bazičnu organizaciju/sadržinski pristup želim u sledećoj epizodi.
Mada, nema 'leba od želja & pozdrava.

Poslednja ispravka: Magneto (20.5.2007 u 19:05)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Magneto na korisnoj poruci:
DobroslaV (30.5.2007), Johny Atos (2.9.2007), oluja (20.5.2007), Sh0m1 (18.1.2011), sokratbg (29.8.2007), Wile E. Coyote (22.5.2007)
Stara 20.5.2007, 15:21   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

A zasto se ljutis na tu emisiju.U pravu si da je samo jos jedna obicna i polupismena.Zasto kvalitetni ljudi koji postoje jos na ovim prostorima(nisu otisli u inostranstvo)ne urade nesto.Lako je kritikovati nesto sto je vec uradjeno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 15:30   #3
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Svaka cast za naslov topika!!!
Ja ni ne gledam RTS, a kamoli njihove umobolne emisije. Cak ni pretplatu ne placam. Dug mi je ogroman. Ali mene ne dotice. Mada se uopste ne cudim takvim IT emisijama kad nam Tijanic 'vata muve dok prica o high-definition!
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 15:38   #4
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Mozak manji od 900 KB...

Ne batice, problem je sto ce raja koja gleda to da uzme zdravo za gotovo, pa posle zasto Kuzma kuka pri prodaji racunara.... I naravno da treba da se kritikuje. Taj navodni "javni servis" je javan koliko i narodna kuhinja - sve je splacina... Nazalost naravno.

EDIT:
Nesto nije u redu ovde, svidja mi se Magnetovo misljenje... Nije dobra Mehanika Fluida na duze staze,..
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 15:44   #5
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Uh uh odlicna stvar da se gleda dok se u uzeglom suncanom danu u svom kombajnu zanje i gleda omiljena IT emisija na "3g" telefonu[osim ako kombajn nema ugradjen tv ].Nema sta ovako ce da se emituju ko zna kakvi programi na nasim televizijama sve dok ne padne neko generalno ciscenje...

All Hail Mighty Brain
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 12:04   #6
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Evo predloga:Posto su PC emisije na nasim televizijama shit,bilo bi dobro da se ljudi iz SK organizuju,zatraze pomoc od politike i rts,i pocnu da rade i svoju emisiju...That would be nice...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2007, 12:47   #7
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Gledao sam emisiju 2-3 puta i sve sto sam video su opisi nekih beskorisnih programi (100ti fush vec nekog napravljenog programa), ne secam se da je bio prilog o hardweru ili ako je bio bio je toliko dobar da sam ga zaboravio... po meni pctv je bio malo bolji... a secam se onih hardware priloga na pink-u... znaci za svaku graficku je bio isti tekst:"Ova graficka nudi odlicne performanse po povoljnoj ceni ima ... MB i veoma je kvalitetne izrade" pa tako i za stampace i ko zna za sta jos vise se i ne secam....
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2007, 14:43   #8
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
alesandro kaže: Pregled poruke
Svaka cast za naslov topika!!!
Ja ni ne gledam RTS, a kamoli njihove umobolne emisije. Cak ni pretplatu ne placam. Dug mi je ogroman. Ali mene ne dotice. Mada se uopste ne cudim takvim IT emisijama kad nam Tijanic 'vata muve dok prica o high-definition!
Da, a sad se vec prica o organizaciji Evrovizije sledece godine... I trazi se finansijska pomoc za nabavku HDTV opreme, posto je, javni servis, jelte, nema! Kao da je nemaju svakog meseca... A ovamo se hvale kako toliko i toliko procenata placa pretplatu... Pa naravno da placa kad struja mora da se plati da je ne bi iskljucili! Tako da i emisije ovakvog tipa ne treba da cude nikog...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2007, 15:52   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Kad procitam da drzavna tv kuca radi tako lose emisije,prosto mi dodje nekako toplo oko srca sto ne zivim u Srbiji,vec u BiH-RS,koja je informaticki nepismena zemlja (cast izuzecima,vidi mene )

Poslednja ispravka: Mrka Kapa (29.5.2007 u 16:08) Razlog: nema potrebe za takvim vređanjem
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 21:32   #10
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Znate šta je najgore?

MI TO PLAĆAMO!!!
PLAĆAMO GLUPOSTI!!!

Sorry zbog caps-a
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 22:36   #11
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Ja more jok. Necu da placam.... dok mi ne lupe verodostojnu ispravu sa resenjem suda o prinudnoj naplati...

Nego, jel neko primetio kako svi spikeri u domacim IT emisijama pricaju nekako slicno. Mislim slicno zvuce... Nesto kao da su progutali zabu pa se dave i ne mogu da izgovore rec do kraja... to mi nikada nije bilo jasno
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 23:05   #12
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ja more jok. Necu da placam.... dok mi ne lupe verodostojnu ispravu sa resenjem suda o prinudnoj naplati...

Nego, jel neko primetio kako svi spikeri u domacim IT emisijama pricaju nekako slicno. Mislim slicno zvuce... Nesto kao da su progutali zabu pa se dave i ne mogu da izgovore rec do kraja... to mi nikada nije bilo jasno
Ne, nisi u pravu. Oni samo MUVE gutaju.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 23:35   #13
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

E stvarno su beskorisni, onaj PCTV je ranije imao potencijala ali samo to...
Opet, mene zaista cudi da pored ovoliko strucnih ljudi u Srbiji mi nemamo nijednu kvalitetnu emisiju posvecenu IT svetu.
A i ona emisija sto se prikazivala na Studiju B ili se jos uvek rpikazuje, sa ona dva otkacena tipa... mislim sve je to lepo, upuceni su oni, sasavi itd. ali kada sam video kako su opisali neki TFT, ma samo bi mogao reci: mars bre idioti!
Od 5 minuta posvecenih opisu 4 su pricali o spoljasnjem izgledu dok je sve vreme monitor bio na slici, procitali specifikacije 10 sekundi i to je to. Nista dodatno, i to mi je opis...ma ajde.

btw Kako bre mozete da neplacate pretplatu kada dolazi uz racun za struju.

ps metla bez drze rules. Poceli su da prikazuju one stare epizode.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2007, 23:38   #14
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
Dobroslav kaže: Pregled poruke
Znate šta je najgore?

MI TO PLAĆAMO!!!
PLAĆAMO GLUPOSTI!!!

Sorry zbog caps-a
ko placa? ti placas?
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 9:19   #15
PixelTerror
Član
 
Član od: 11.11.2006.
Lokacija: Pannonia
Poruke: 276
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 39 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PixelTerror
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
Magneto kaže: Pregled poruke
...A da ne pominjem da se recenzent(i) naročito razduševe na činjenicu da je program, ili šta već opisuju, manji od 900 KB. Ne od 1 MB, 500 KB, već 900 KB. To je, kanda, neka nova (poželjna) mistično-simbolična granica na ustanovljenom metričkom nivou, ali samo je njima poznato njeno značenje...
A jesil pomislio na to da je program možda malo manje veličine od 900 KB pa zato su rekli da je manja od 900 KB?

Nije da ih branim, jes' da su pajseri

p.s. Ima li neki program koji je IT related ili Gamer emisija ovde kod nas a da je pristojna? Ima kod nemaca na MTV Germany onaj Game One, nije loš, vole da se zafrkavaju sa retro trippovima
PixelTerror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2007, 11:45   #16
Deathclaw
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cave on outskirts of NCR
Poruke: 80
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 51 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Jel se secate Outerspace-a, jes da sam bio klinja kad je ishao, al' sam ga nonstop gledao i cini mi se da to nie bila tako losa emisija.
Deathclaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Deathclaw na korisnoj poruci:
PixelTerror (1.6.2007)
Stara 10.6.2007, 11:39   #17
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Istini za volju ni PCTV nije mnogo bolji od ove emisije

Poslednja ispravka: Covenant (10.6.2007 u 12:02)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
todos (10.6.2007)
Stara 10.6.2007, 15:31   #18
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Ja sam samo gledao PC bajt i onu drugu, valjda CD bajt na Politici kada sam bio mali i posle toga nisam gledao nista...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2007, 16:00   #19
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Evo sta me cudi :

Gotovo niko sa foruma nevoli ove emisije, pa sto se onda ne organizujete, potegnete koju vezu i krenete u realizaciju svoje emisije. Velik je forum, a niste ograniceni samo na njega, mozete naci strucnjaka za svaku oblast. A tu je i SK koji bi vas najvereovatnije podrzao, potpomogao. Interesanto da vam to nije palo na pamet, a cesto se i okupljamo, cak su neki resili da probaju i osnuju bend.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2007, 16:20   #20
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Dobra ideja, cim mi Tijanic dodje na nedeljni rucak pitacu ga. Tj ako mi cale dopusti naravno.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja flash memorija od 2GB? A M G ŠDK - Nosači podataka 49 1.11.2007 21:21
Koju memoriju od 1GB (potrebna pocetnicka pomoc) jonathan ŠDK - Osnovne komponente 19 11.5.2007 15:51
OCZ najavljuje napajanje od 1010W Renee Vesti 11 11.4.2007 0:10
sta od grafickih za 160e???-HITNO!!! cerakcity ŠDK - Grafika 33 30.9.2006 15:43
Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640 Kostarum Rex Persia Nosači podataka 3 17.2.2006 0:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com