Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Tema zaključana

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2011, 18:08   #501
zvjer
Banned

Član od: 12.9.2007.
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

U medjuvremenu sam odgledao i pilot Castlea. Nisam znao da se meri kao serija slicna ovoj.

Utisak mi je - nista narocito, iskliseizirano, ali opet dosta bolje od Psycha.

Poslednja ispravka: Iris (26.3.2011 u 14:08)
zvjer je offline  
Stara 26.3.2011, 11:54   #502
FooFighter
Član

Član od: 29.6.2006.
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka

Slazem se da Castle nije nista groundbreaking spektakularan, ali Stana Katic i Nathan Fillion bas dobro deluju zajedno. Ima neke hemije izmedju njih dvoje i zbog njih se, po meni, isplati pratiti seriju.
FooFighter je offline  
Stara 26.3.2011, 20:16   #503
Highlander
information junkie

Član od: 3.11.2005.
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander

Pogledaj onda i The Mentalist. Pozajmili su samo osnovnu premisu od Psycha, ali dosta drugačije i inteligentno rešavanje slučajeva izdvaja ovu seriju od ostalih...

Poslednja ispravka: Iris (27.3.2011 u 1:30)
Highlander je offline  
Stara 27.3.2011, 2:30   #504
Sun Tzu
Starosedelac

Član od: 10.8.2007.
Zahvalnice: 412
Zahvaljeno 1.005 puta na 567 poruka

The Venture Bros.

Stigao sam do početka 4. sezone i oduševljen sam!
Inače serija je baš ovih dana obnovljena i krenuli su sa radom na 5. i 6. sezoni.

Radnja ukratko:
Citat:
The warped misadventures of a former boy genius turned washed-up, middle-aged mad scientist Dr. Rusty Venture; his moronic teenage sons; their maniac bodyguard; and the Doctor's arch-nemeses, incompetent super villain The Monarch.
Dodajte svemu tome još dosta raznovrsnih sporednih likova, parodiju na razne superheroje i zlikovce, odličnu priču, lep crtež...

10/10 lagano, jedna od boljh stvari koje sam gledao.

Poslednja ispravka: Sun Tzu (27.3.2011 u 2:38) Razlog: .
Sun Tzu je offline  
Stara 29.3.2011, 11:41   #505
Highlander
information junkie

Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander

Nedavno sam se setio mini-serije Kingdom Hospital koju su puštali na nekoj od naših televizija, pa sam odlučio da je opet pogledam, pošto prvi put nisam uhvatio neke epizode i kraj. Sinoć sam imao projekciju prve duple epizode i nekako mi sve deluje sporo, sa gomilom suvišnih scena, kadrova koji se ponavljaju i odsustva horora, a trebalo bi da je horor serija. :/
Nastaviću da gledam, ne očekujem previše, ali je bar osrednje zanimljiva serija.

E da, odmah negde na početku Stiven King je ubacio scenu koju sam prepoznao iz Mračne Kule, malčice izmenjenu. Možda je tokom filma bilo scena i iz drugih knjiga, ali nisam čitao više, pa nisam siguran...
Highlander je offline  
Stara 30.3.2011, 13:45   #506
Ziginho
Član

Član od: 12.1.2007.
Zahvalnice: 216
Zahvaljeno 67 puta na 44 poruka
Thumbs up Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Не знам јел неко поменуо серију The Event?

http://www.imdb.com/title/tt1582459/

Управо јутрос сам одгледао 15-ту епизоду и остао сам забезекнут . Не могу да дочекам наредну...

У сваком случају високобуџетна серија, са премисама акције, трилера и сф-а...Иако се на тренутке чини предвидљивом, обрти су заиста спектакуларни и код мене су изазивали ефекат:"у јбм ти сунце..."!

После Галактике, дефинитивно серија која ми се највише свиђа!

Топла препорука!!!
Ziginho je offline  
Stara 30.3.2011, 14:04   #507
zvjer
Banned

Do sada sam cuo 15ak komentara o toj seriji i svi su bili apsolutno negativni
zvjer je offline  
Stara 30.3.2011, 15:20   #508
Ziginho
Član

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Do sada sam cuo 15ak komentara o toj seriji i svi su bili apsolutno negativni
Оке, можеш да верујеш тим коментарима, а можеш и да одгледаш пар епизода па одлучиш сам...

Уколико имаш времена, дај јој шансу...можда се пријатно изненадиш
Ziginho je offline  
Stara 30.3.2011, 15:30   #509
zvjer
Banned

Nisam hteo da te ismejem, samo ti si prvi od kog sam procitao pohvale za seriju, sto ne mora da znaci da nam se ukusi ne bi poklopili.

Ali buduci da sam trenutno na Dexteru i Six Feet Under, a da sve to zacinim po nekom epizodom Zone Sumraka, cisto sumnjam da cu poceti da gledam neku novu seriju do kraja godine.

---

I da, mislim da sam cuo da The Event nece imati drugu sezonu, kao sto nece imati ni Rubikon kojeg je vecina zestoko ishvalila(meni nije legao).

Poslednja ispravka: zvjer (30.3.2011 u 21:25) Razlog: nikad nije kasno za ispravku
zvjer je offline  
Stara 30.3.2011, 18:00   #510
Ziginho
Član

Citat:
Nisam hteo da te ismejem, samo ti si prvi od kog sam procitao pohvale za seriju, sto ne mora da znaci da nisi u pravu.

Ali buduci da sam trenutno na Dexteru i Six Feet Under, a da sve to zacinim po nekom epizodom Zone Sumraka, cisto sumnjam da cu poceti da gledam neku novu seriju do kraja godine.

---

I da, mislim da The Event nece imati drugu sezonu, kao sto nece imati ni Rubikon kojeg su zestoko ishvalili(meni nije legao).
Ma opušteno druže, tvoj post nisam ni shvatio kao ismevanje! Što se tiče druge sezone, možda je i ne bude mada se nadam da će je biti da bi mogli da završe priču (ukoliko uopšte imaju neki smišljeni kraj)...

Ima nekoliko otvorenih pitanja i nadam se da će biti voljni i umešni da daju prave odgovore!

Pozdrav!
Ziginho je offline  
Stara 30.3.2011, 19:15   #511
player1
V.I.P. Test Play

Član od: 5.4.2006.
Zahvalnice: 4.204
Zahvaljeno 3.962 puta na 2.575 poruka

Zato ja u skorije vreme pokusavam da ne gledam odmah nove serije. Ne volim da se opecem sa nekim cliffhangerom na kraju, uz otkazanu drugu sezonu.

P.S.
Naravno, onda mi se obavezno desi da neka serija koju gledam bude otkazana posle druge sezone, na isti nacin.

P.P.S.
Caprica je odlican primer kako serija, koja je otkazana samo sa jednom sezonom, moze da se zavrsi, a da valja (poslednih 5 minuta je uradjeno fantasticno). Steta sto je u pitanju izuzetak, umesto pravilo.
player1 je sada online  
Stara 5.4.2011, 18:56   #512
Pandemonium
Veteran

Član od: 10.4.2008.
Zahvalnice: 331
Zahvaljeno 368 puta na 196 poruka

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
P.P.S.
Caprica je odlican primer kako serija, koja je otkazana samo sa jednom sezonom, moze da se zavrsi, a da valja (poslednih 5 minuta je uradjeno fantasticno). Steta sto je u pitanju izuzetak, umesto pravilo.
Joj, kako se meni ta Caprica nije svidela! Baš mi je bila ceđenje franšize fazon. No, kad smo već kod Ronalda Mura, evo nečeg sjajnog. Ovo je trebalo da bude pilot epizoda za novu seriju (možda je dezinformacija, ali čini mi se da sam tako pročitao dok je bilo aktuelno).

Virtuality je sad prekršten u TV film i reč je o 12-oro ekstremno talentovanih ljudi, izabranih da budu deo istraživačkog tima Phaeton misije. Cilj ove desotogodišnje misije je da istraže udaljeni sistem planeta. Da bi se nosili sa stresom, uzrokovanim ozbiljnošću misije i boravkom na zatvorenom prostoru (high tech brodu, koji, je l te, polako putuje ka tom planetarnom sistemu), članovi posade koriste napredne module za virtuelu stvarnost, koji im omogućuje da budu bilo ko i bilo gde. Naravno, kako to uvek ide, kako se približe kritičnoj tački putovanja, posada otkriva grešku u sistemu te virtuelne realnosti, jedan član umire i sad se postavlja pitanje da li je jedan od njih ubica...

Mogu samo da kažem da je bedak što ovo nije postala serija. Pokrenute su neke zaista interesantne ideje i napravljen je teren da se obrade na zanimljiv način. Pilot ima conclusion, pa ako je nekog zaintrigirao moj (prilično) slobodan prevod summary-a sa imdb-a , neka ga skine i pogleda.
Pandemonium je offline  
Stara 12.4.2011, 0:49   #513
Zapdog
Član

Član od: 6.4.2011.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka

It's Always Sunny In Philadelphia.
Najbolja serija koju sam ja gledao, jako kvalitetan humor. Preporucio bih je svakome

Poslednja ispravka: Iris (12.4.2011 u 1:15)
Zapdog je offline  
Stara 13.4.2011, 21:31   #514
zvjer
Banned

Ljudi mnogo gotive tu seriju. Odgledao jednu sezonu i 'nako... smorila me.
zvjer je offline  
Stara 13.4.2011, 22:19   #515
Highlander
information junkie

jbm ti sunce, što glupa ova serija The Event na momente... Radnja manje-više, većim delom bolno predvidivo, ali što su likovi retardirani ponekad... nemam reči. Primer: ušunjaju se u podrum neke bolnice, pretražuju neka dokumenta, a onda ženska počne da histeriše i da se dere dozivajući sestru koju tu traže. STFU bitch! Takođe, gluma veoma varira, od epizode do epizode.

Takođe sam odgledao Flashforward i bolji je od The Eventa, mada je i tu bilo par nebuloznih situacija. Bezveze je i što se završava naglo, pa ni posle dvadesetak epizoda ništa nije razjašnjeno.

A završio sam i Kingdom Hospital. Ako niste gledali, ne trudite se. Nepovratno sam izgubio više od 10h života. Radnja nije ništa posebno, a tvorci su verovatno bili na nekim jakim narkoticima kada su snimali pojedine scene, što je u početku bilo možda i prihvatljivo (životinje koje pričaju npr.), ali posle čitave nebulozne epizode sa Isusom v2.0 lagano sam ustao, uzeo knjigu da učim, i rekao wtf sine Stivene Kinže, WTF?!
Highlander je offline  
Stara 13.4.2011, 22:24   #516
zvjer
Banned

Flashforward... tesko se mogu naci reci da opisu koliko je ta serija dosadna, iako je pilot bio obecavajuc.

Prestao sam posle sedme epizode, samo zato sto sam supermen, jer da nisam - odustao bih kod trece.
zvjer je offline  
Stara 13.4.2011, 22:48   #517
mp3lopov
Starosedelac

Član od: 29.6.2009.
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka

Pre desetak dana u Americi je pocela sa emitovanjem serija The Killing. Do sada 3 episode i deluje obecavajuce. Ko voli serije o resavanju ubistava moze da pogleda. Nije kao CSI gde se sve resi u jednoj epizodi.

Flashforward je bio dobar.

Trenutno pratim Breaking Bad, Dexter i Boardwalk Empire. Mislio sad da je Dexter najbolja serija ali je Breaking Bad bolji. Posto nastavci nece skoro ima li neko nesto da predlozi ali da je vredno gledanja i da ima vise od 1 sezone? Gledao bih V ali mi se cini da vizuelno izgleda jadno.

HIMYM i The Big Bang Theory ne dolaze u obzir. (posle Prijatelja ovo deluje jadno)
mp3lopov je offline  
Stara 13.4.2011, 23:05   #518
zvjer
Banned

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Mislio sad da je Dexter najbolja serija ali je Breaking Bad bolji. Posto nastavci nece skoro ima li neko nesto da predlozi ali da je vredno gledanja i da ima vise od 1 sezone?
Breaking Bad pocinje od juna, a jun nije tako daleko
zvjer je offline  
Stara 13.4.2011, 23:15   #519
Highlander
information junkie

^
Fringe
The Mentalist

Inače, V je gotov valjda. Snimili 10 epizoda u drugoj sezoni i prekinuli, ne verujem da će biti nastavka. Ako tražiš eyepopping efekte, zaboravi, V je simpatični rimejk sa fx produkcijom ispod nivoa SciFi kanala i čiji je problem to što je repriza serije od pre 25 godina. Danas svi vole da bude brzo i da se priča ne širi previše, jedna priča po epizodi je recept za uspeh i samo retke serije sa velikom pričom uspevaju da dožive nekoliko sezona.

Inače, HIMYM je bolji od Prijatelja.
Highlander je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
NIx Car (30.4.2011), Wolverine (23.4.2011)
Stara 14.4.2011, 0:16   #520
Sun Tzu
Starosedelac

Član od: 10.8.2007.
Zahvalnice: 412
Zahvaljeno 1.005 puta na 567 poruka

Citat:
Ljudi mnogo gotive tu seriju. Odgledao jednu sezonu i 'nako... smorila me.
Ako si mislio na It's Always Sunny... odgledaj i drugu sezonu pa onda odluči. Prva je dosta slabija od narednih.
Sun Tzu je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kompjuteri i film, serial, serija, serijal

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja vam je omiljena rubrika? Ogi O SK-u uopšte 38 16.3.2009 21:34
Omiljena klasa u FRP/RPG-u Covenant Role-Play 67 23.2.2008 15:48
nova serija Corsair napajanja TX.. mad_skillz Osnovne komponente 0 18.10.2007 23:56
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33
Omiljena strategija Fantom.Noci Strateške igre 120 4.6.2007 0:13

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:26.