Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2011, 16:04   #2161
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Nije to lenjost developera nego skromniji budzet i pritisak da se izadje sa igrom na trziste u kratkom vremenskom periodu uz sto manje troskove. DA2 je izasao takav kakav je da bi pokrpio rupe u budzetu drugih naslova. Mislim da ce ako im sledeci naslov SW TOR bude problematican (Bioware (i posredno EA s njim u vezi) imati ozbiljnih finansijskih problema - ulozili su ogromne pare u TOR a verujem da ce rezultati biti mrsavi. Ostaje im da se vade preko ME3.. ili nekog nastavka-expanzije za DA2. Mislim da im "muzenje" te dve fransize nece bas uspeti na duzi rok. DA2 je vec prilicno pokvario utisak o DA fransizi tako da ce malo ko cekati DA3 ili ekspanziju DA2 sa nestpljenjem.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 16:07   #2162
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

DA2: 6.2GB na disku
DA1: 20GB

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 16:13   #2163
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
DA1: 20GB

Dobro... 20GB ali sa ekspanzijom i gomilom DLC-a
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 16:18   #2164
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
i znatno vecim svetom, originima, izborom rasa, normalnim dnevnikom (tu otpada mozda 200 MB ), mogucnoscu potpunog managementa svih clanova grupe (ako sam hteo da setam celu grupu u gacama kroz igru mogao sam) i sa recikliranim sadrzajem koji je i kvantitativno i kvalitativno u poredjenju sa DA2 remek delo kreativnosti i raskosi dizajna.
Jos kad neki ovde napisu kako je igra fantasticna, superzabavna i NELINEARNA zapitam se da li su ikada odigrali neki zaista kvalitetan RPG naslov. malo je offtopic ali voleo bih da napravimo glasanje o igri - gde bismo izneli argumente pro i kontra i naveli godine tek da vidimo kako razl godista reaguju na igru (nije odlucujuci ili diskriminatorski faktor ali dosta i govori). Ako moderator moze da napravi ovako nesto bilo bi lepo.

Poslednja ispravka: Laskaris (18.3.2011 u 16:36)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 16:39   #2165
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Dobro... 20GB ali sa ekspanzijom i gomilom DLC-a
Moja greska. To je sa ekspanzijom (ali bez DLC-ova, oni su u my documents).



P.S.
Da se razumemo, nivo "nelinearnosti" u DA1 i DA2 je potpuno isti. Ako izuzmemo to da u originu imas razlicite pocetke. Ni vecina drugih novijih Bioware igara se nisu pretrgle po tome.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 16:41   #2166
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

tim koji radi na ME je mnogo kvalitetniji i ozbiljniji od onog koji radi na DA
da ne ulazimo u same igre nema to toliko veze sa njima i afinitetima koliko kvallitet produkcije
e sad,da li je to samo do para neshto mi je nelogichno...DAO je bio kud i kamo uspeshniji od ME shto se prodaja i poularnosti tiche..ili se samo meni tako chiniproshao je na tu foru"vracanja" dobrog starog rpg-a i logichno je ochekivati da vece pare dobije nastavak megahita za sve portove nego uspeshnog porta sa konzola i na pc
niko ne moze da me ubedi da je onako nedovrshen i siromashan izgled menija,robustan codex,bezvezan nachin prikazivanja itema bez opisa i slichica stvar nemanja para
ili su oni vecinu para sprcali na promociju(ili nam se samo tako chini zbog vuuleta na ovoj temi,sori vulee)...da su manje smarali sa prezentacijom a vishe se bavili samom igrom i tu ulagali mozda bi u neke negativne elemente ulozili vishe truda da izgledaju bolje
DA universe ima ogroman potencijal,potrebno je samo na chelo tima koji radi na tim igrma staviti nekog ko zna shta radi..i promeniti vishe ebeni endzin iz praistorije...glichav,zastareo,robustan..jedna od prvih stvari koja me impresionirala kod ME je kako dobro izgleda i kako nema vecih bagova u originalnoj igri bez pecheva a pokazalo se da na maximalnom setovanju moze da radi na itekako slabijim mashinama..bez seckanja
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku efil82 na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011)
Stara 18.3.2011, 16:49   #2167
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da se razumemo, nivo "nelinearnosti" u DA1 i DA2 je potpuno isti. Ako izuzmemo to da u originu imas razlicite pocetke. Ni vecina drugih novijih Bioware igara se nisu pretrgle po tome.
Slazem se, pomenuo sam nelinearnost jer je nekoliko ljudi to ovde ponovilo. DA1 i 2 su linearne igre sa nesto grananja radnje, to je sve.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 18:47   #2168
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Jos kad neki ovde napisu kako je igra fantasticna, superzabavna i NELINEARNA zapitam se da li su ikada odigrali neki zaista kvalitetan RPG naslov. malo je offtopic ali voleo bih da napravimo glasanje o igri - gde bismo izneli argumente pro i kontra i naveli godine tek da vidimo kako razl godista reaguju na igru (nije odlucujuci ili diskriminatorski faktor ali dosta i govori). Ako moderator moze da napravi ovako nesto bilo bi lepo.
Ali zasto se to pitas? Sta je to tebi toliko nepojmljivo i toliko zapanjujuce sto nekome ova igra mozda i moze biti zabavna za igranje? Sto je jos bitnije, zasto tebe ta cinjenica toliko licno pogadja i uznemirava.

I vrapci na grani znaju koje su objektivne mane ove igre (kraca od DA:O, odsustvo top-down kamere, reciklirane lokacije, NPC Armor slotovi, fiksni Weapon stilovi, fiksni protagonista, kilav Journal, ... ), ali moras biti svestan da se ljudi, njihovi ukusi i pragovi tolerancije razlikuju.

S druge strane su subjektivne stvari --> Nekome se svidjaju animacije, nekom ne, neko voli mutavog protagonistu iz keca, neko ne, neko vise voli Lelianu, a neko sece vene na Isabelu, neko voli Oghrena, a drugi Varrica, nekome mrzi pricu u dvojci, a neko misli da je osvezenje, neko voli Bethesdine open World igre, a nekome se povraca od njih, neko je u zivotu odigrao 5 RPGova, a neko 500, neko voli burek sa sirom, a neko vise voli s mesom ..... milijarde ljudi, milijarde ukusa i cudi i isto toliko licnih misljenja o toliko razlicitih tema. Ti si 75-o godiste. Neko je mladji, neko je stariji... So what? Kakve to veze ima sa bilo cim?

U pitanju su ukusi --> ti imas svoj, neko ima suprotan od tvog. Ko je u pravu? Zasto bi tvoje misljenje o necemu bilo bolje/losije od necijeg drugog i obrnuto.

Opusti se. Iz tvojih postova imam utisak da je za tebe licna uvreda ako je neko, UZ SVE MANE mozda, samo mozda, makar malo uzivao u ovoj igri. Tebi se igra ne dopada, skontali smo vec, to je sasvim razumljivo i OK. You can't please everybody. Relax mate
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku FooFighter na korisnoj poruci:
Pandemonium (19.3.2011), player1 (18.3.2011), sidewinder989 (18.3.2011), strajo (19.3.2011), Vulee (18.3.2011)
Stara 18.3.2011, 19:14   #2169
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Sto s'mene tice Dragon Age 2 mu dodje nesto kao Indijana Dzons i kraljevstvo kristalne lubanje: jeste to interesantan film (igra) i dobro odradjen (grafika, efekti, voiceover), al brate nije to dobri stari Indy (cRPG)

Mozemo mi da raspravljamo o ukusima koliko hocemo, ali ipak postoji standard u ovom zanru ka kome bi trebalo teziti i uzori na koje bi se trebalo ugledati^^
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011), jozvan_Kg (20.3.2011), Maladikt (18.3.2011), Yanosh (20.3.2011)
Stara 18.3.2011, 19:46   #2170
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
1.DAO je bio kud i kamo uspeshniji od ME shto se prodaja i poularnosti tiche..ili se samo meni tako chini
2.(ili nam se samo tako chini zbog vuuleta na ovoj temi,sori vulee)
1. Nope, ME2 je po poslednjim informacijama prodat u oko 6.5 miliona komada, dok je DA:O negde na oko 3-4.

2. Samo vam se čini, bombardovao sam vas propagandom.

@Jess
Pa ako tebi DA2 ne valja jer nije "onaj stari cRPG", bojim se da su tvoji standardi ka kojima treba težiti isključivo subjektivne prirode.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 19:49   #2171
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
65h - trenutno sam u "finalu" drugog poglavlja.

Zasto toliko sati? Hard tezina (pa se pazljivije igraju bitke), optimizacija opreme za sve likove, pazljivo biranje talenata i AI taktika, povremena kupovina itema, itd...

Ma sta god rekli o Dragon Age-u, nije u pitanju Mass Effect, gde samo guras napred i nemislis.


P.S.
Ako ovako bude tempo do kraja, ispada DA2 je isto dug kao prvi deo (presao za oko 100 sati).

ma kako bre čoveče, ja završih drugo poglavlje, a imam 23h... a bukvalno sve side questove sam uradio, isto na hard... i to sa DLCom, al dobro on je kratak :P
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 19:54   #2172
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
FooFighter kaže: Pregled poruke
Ali zasto se to pitas? Sta je to tebi toliko nepojmljivo i toliko zapanjujuce sto nekome ova igra mozda i moze biti zabavna za igranje? Sto je jos bitnije, [I]zasto tebe ta cinjenica toliko licno pogadja i uznemirava.
Nemam nista protiv da se nekome igra svidja zaista, nisam se cak ni javljao dok nisam igrao - ovde se pise godinu dana o igri i naklapa uglavnom sve bez veze i pametuje, spamuje, troluje, cak i vredja i na kraju se sve svodi na licni ukus.
Uopste me ne pogadja licno, pre bih rekao da se osecas prozvanim a moj ton je bio sasvim neutralan. Nazvati DA 1 i 2 nelinearnim igrama je ili nepoznavanje definicije nelinearnosti ili zaslepljenost licnim dozivljajem (iza koga se najcesce krije neiskustvo) Samo mladji igrac tj onaj kome je recimo DA1 ili NWN prva igra koju je igrao (mozda je posle odigrao i neku stariju) moze da kaze da je ovo nelinearno jer nije a nije ni klasicna FRP RPG igra u pravom smislu te reci. Necu da kazem da ne moze da se igra i da nema dobrih strana ali ima ozbiljnih (vec navedenih i od strane drugih) nedostataka koji smetaju nesto starijim i iskusnijim igracima - onima koji su poceli pre 10 - 15 godina da se igraju. Ja sam poceo pre 20 i kusur i zaista sam se vec naigrao tako da sada ne insistiram ni na grafici ni na striktnom postovanju ne znam kakvih pravila (nikada mi nije ni bilo bitno) vec na kvalitetu na koji su me navikle starije igre ovog zanra. DA2 nema taj kvalitet ali ne iskljucujem mogucnost da neko moze da uziva u njoj. Zao mi je ako je nekoga moj post gore licno uvredio ili uznemirio, to mi nije bila namera.

poz

Poslednja ispravka: Laskaris (18.3.2011 u 20:05)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011)
Stara 18.3.2011, 20:04   #2173
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

jel zna neko gdje naci pjesme sto sviraju u pozadini za vrijeme borbi?
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 20:06   #2174
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Darky kaže: Pregled poruke
jel zna neko gdje naci pjesme sto sviraju u pozadini za vrijeme borbi?
probaj ovde..

http://itunes.apple.com/us/album/dra...me/id421731256

posto verovatno nisi hipster sa iTunes samo trazi ove nazive pesama na youtube-u sve su tamo
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 20:08   #2175
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ni blizu koliko u DA2, hajde da budemo realni.
Mozda ih ima manje, ali ih ipak ima, sto i sam kazes.

A samo sam zeleo da te podsetim da si rekao,

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da se ponavljaju lokacije?
Ni u jednoj od njih. Mozda za DAO poneka lokacija u nasumicnim susretima na mapi, ali je to manje od 1% igre.
Anyway, da li je raspored nekih stvarcica u nekoj tamnici nesto malo drugaciji ili je apsolutno isti u svakoj ne menja stvari da se one sa nekim sitnijim izmenama ponavljaju kao sto ne menja stvari ni to da li je raspored chestova u nekoj prostoriji drugaciji ili neka ima rubble.

Cinjenica je da se u obe igre lokacije u manjoj ili vecoj meri ponavljaju, samo sto je u jednoj igri to lakse opravdati a za drugu je to neoprostiv problem.

Generalno gledano, nevezano od posta koji sam citirao (da Sarmatian ne pomisli da je vezano za njega), nikako necu moci da shvatim mazohizam pojedinaca kojima se u DA od samog starta nista ne svidja i sve im je lose, govore od starta da je igra totalni fail etc. ali eto prisiljeni nekom visom silom dodjose skoro do kraja ili je u potpunosti zavrsise.

Svidja mi se, iz nekog razloga mislim da je dobra - igracu je.
Nit mi se nesto svidja, nit mislim da je totalna propast - mozda (verovatno) je odigram a mozda i ne.
Ne svidja mi se od samog starta i mislim da se radi o krsu - necu je uopste ni igrati.
Simply as that.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
sidewinder989 (18.3.2011)
Stara 18.3.2011, 20:28   #2176
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ne, Dragon Age 2 bi bila prosečna igra da nema Dragon Age 2 ime. Da se zove Kirkwall straggle ili bilo kako drugačije bilo bi oprostivo. Ali DAO je bio veoma blizu cRPG-a, normalno ni DAO nije legendarna igra ali je bila veoma dobra. I sada očekuješ nastavak koji će da krene korak naprad, a dobiješ 3 koraka u nazad i 4 u levo. Očekivali smo jedno i dobili drugo. False advertisement kako bi rekli. Tako da ja na ovo više gledam kao na spin off nego na nastavak. Valjda će da uvide gde greše i da nekom ekspanzijom spasu stvar ili možda DA3 bude srećan? Možemo da se nadamo ali očekivanja neće biti visoka kao do sada.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Gravespawn_89 na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011), Laskaris (18.3.2011)
Stara 18.3.2011, 20:30   #2177
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Gravespawn_89 kaže: Pregled poruke
Očekivali smo jedno i dobili drugo. False advertisement kako bi rekli.
Apsolutno ne, BioWare je celo vreme govorio o novom smeru kojim su krenuli, i nisu uopšte lagali.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 20:32   #2178
Darky
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Lokacija: Bos. Gradiska
Poruke: 143
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 32 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
sidewinder989 kaže: Pregled poruke
probaj ovde..

http://itunes.apple.com/us/album/dra...me/id421731256

posto verovatno nisi hipster sa iTunes samo trazi ove nazive pesama na youtube-u sve su tamo

ne na youtube nema a te pjesme su kratke (ustvari nisu ni pjesme samo muzika)
Darky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 20:35   #2179
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Moje licno misljenje je da su pogresili. Hoce novi smer na starom imenu..nije bas korektno.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011)
Stara 18.3.2011, 20:37   #2180
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
^
Moje licno misljenje je da su pogresili. Hoce novi smer na starom imenu..nije bas korektno.
Oni nemaju nikakvu obavezu da kopiraju isti gameplay smer u svakom naslovu, problem bi nastao kada bi se radnja preselila na planetu Mars.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com