Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2006, 9:12   #41
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
PAIN kaže:
Bludna zavera.Ako Avast radi na Duronu 800mhz,256sdram i tamo neki GeForce3 bez problema onda mislim da je komentar nepotreban.Znaci sve radi normalno bez ikakvog kocenja.A i to da KAV ima najcesce dopunjavanje definicija nije tacno ako stigne Avast svaka mu cast.Svaki dan mi se dopunjava i updateuje.Nekad cak i dvaput dnevno.
Jes'li siguran, bato.
Idi na sajt kaspera i pod news, naci ces tamo da od nekog datuma kasper pusta HOURLY updates, mislim da im je frekvencija svakih 3 ili 5 sati.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2006, 9:15   #42
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
Miloš kaže:
Je l' potpuno nemoguće koristiti dva antivirusa na jednom kompu, tj. na istom OS-o?
Pa mozes ti da stavis i 5 ako hoces, samo 1+ antivirus [1+==>vise od jednog] ce da ti tako koci [probaj kaspera i nortona u kombinaciji sa McAfee-jom] i krsi sistem da ces morati ici u safemode da ih maknes.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2006, 1:10   #43
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Trenutno koristim Avast i skroz sam zadovoljan. Jedno vreme sam koristio NOD. Dobar je ali mi je Avast nekako prirastao za srce.
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 12:10   #44
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
exciter kaže:
Trenutno koristim Avast i skroz sam zadovoljan. Jedno vreme sam koristio NOD. Dobar je ali mi je Avast nekako prirastao za srce.
e evo i ja sam koristio nod32 do pre 10 dana i non stop sam imao neka cimanja (koja niko nije imao sem mene) i rekoh daj da probam taj avast i skroz je cool samo sto mo za full skeniranje treba 10 sati !
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 13:25   #45
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
jagodanbg kaže:
e evo i ja sam koristio nod32 do pre 10 dana i non stop sam imao neka cimanja (koja niko nije imao sem mene) i rekoh daj da probam taj avast i skroz je cool samo sto mo za full skeniranje treba 10 sati !
Pa jes' li probao BitDefender ili Pandu?
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 23:05   #46
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
GakunGak kaže:
Pa jes' li probao BitDefender ili Pandu?
bitdefender sam instalirao kod devojke i on je jos sporiji od avasta a pandu nisam! zasto? jel preporucujes neki?
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2006, 23:20   #47
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
jagodanbg kaže:
bitdefender sam instalirao kod devojke i on je jos sporiji od avasta a pandu nisam! zasto? jel preporucujes neki?
Pandu ti ja preporucujem,koristio sam najnoviju verziju,ali sam izvrsio reinstalciju sistema,a izgubio sam CD tako da sam sad osudjen na verziju 2.05.05,ali i ona odlicno obavlja posao.Kako god,mozes da probas pa ako ti se ne svidi batali,ali imas moje preporuke za Pandu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 1:20   #48
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
Miloš kaže:
@GakunGak
U potpunosti se slažem , iako je NOD32 brži, daleko je od Kasperskog po sigurnosti. Naravno, ne kažem da NOD32 ne valja, naprotiv, super je, ali nije ni blizu Kasperskog. Uostalom, zar Kaspersky onako dugo skenira i koči komp bez razloga?

Na poslednjem testiranju od 33 zadatka NOD je pobedio na 27 !!!!

Dalji komentati su suvisni !!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 1:25   #49
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
ROCK4EVER kaže:
Ja mislim da je nod bolji ali Kasperski je jos bolji.
Ja sam jedan disk prikacio na moj comp da bih ocistio Kaspersky koji je LICNO bio zarazen !!!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 8:08   #50
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
ATI` kaže:
Ja sam jedan disk prikacio na moj comp da bih ocistio Kaspersky koji je LICNO bio zarazen !!!
Ako skidas sa nekih veoma sumnjivih WAREZ sajtova, mozda ti se to i desilo. zato u tom slucaju preuzimaj sa proizvodjacevog sajta UVIJEK!!!
Mada jos uvijek ne vjerujem u samozarazenost Kaspera. Sve mi to smrdi na prljavu propagandu protiv Rusa. A Ruse volim. Zato...
Chill
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 11:33   #51
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
GakunGak kaže:
Ako skidas sa nekih veoma sumnjivih WAREZ sajtova, mozda ti se to i desilo. zato u tom slucaju preuzimaj sa proizvodjacevog sajta UVIJEK!!!
Mada jos uvijek ne vjerujem u samozarazenost Kaspera. Sve mi to smrdi na prljavu propagandu protiv Rusa. A Ruse volim. Zato...
Chill
Ne skidam AV programe sa "sumnjivih WAREZ sajtova" a meni se nije desilo jer ne koristim Kaspersky :P

Ali veruj mi Kaspersky je samo popularan u zemljama istocne Evrope gde jos vazi pravilo sve je dobro ako je iz Rusije ?!?!
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 18:41   #52
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
ATI` kaže:
Ne skidam AV programe sa "sumnjivih WAREZ sajtova" a meni se nije desilo jer ne koristim Kaspersky :P

Ali veruj mi Kaspersky je samo popularan u zemljama istocne Evrope gde jos vazi pravilo sve je dobro ako je iz Rusije ?!?!
E pa da pocnemo ovako, mada smo se odvojili od teme...
Kaspersky ima najbolju detekciju od svih antivirusa, a nod mu je veoma blizu samo sto ima par problema sa trojancima i false alarmima. Dalje, nod dobija na popularnosti na brzini, ali ako pazljivo proucavas samo otkrivanje virusa, slozices se sa mnom da je detekcija virusa slozeno aritmeticko matematijski program i da zahtjeva snagu procesora. Drugo, sama detekcija omogucavaju moduli koji konstantno provjeravaju sta se nalazi u sistemu. Naravno, sto vise modula, jaca sigurnost, ali i manje brzine. Dok Kaspersky nije htio da rizikuje i iskljuci nepotrebne module kada nisu potrebni, nod je to uradio. Moram priznati da nod ima jaku heuristic detekciju, ali to proizvodi i false alarme. Isto tako, mislim da nod za bitdefender neki mail protection modul prikazuje kao unknown virus. Sta da se radi...
Ne znam gdje si pokupio taj KAV, mada me i ne zanima, ali strogo bih preporucio KAV 2006 BETA. Na mojim testovima, nasao je i ono sto KAV5, nod32 sa max/dopunjenim definicijama i avast 4.6 pro nisu nasli. Izuzetno je stabilan i dobio je na brzini. BTW, uvijek provjeravaj System Restore folder. Tu zna biti leglo virusa i masu antivirusa to preskace. Jos ne vjerujes? Pogledaj najnovije testove i vidjeces ko je prvi... Pozdrav
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 19:50   #53
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
GakunGak kaže:
E pa da pocnemo ovako, mada smo se odvojili od teme...
Kaspersky ima najbolju detekciju od svih antivirusa, a nod mu je veoma blizu samo sto ima par problema sa trojancima i false alarmima. Dalje, nod dobija na popularnosti na brzini, ali ako pazljivo proucavas samo otkrivanje virusa, slozices se sa mnom da je detekcija virusa slozeno aritmeticko matematijski program i da zahtjeva snagu procesora. Drugo, sama detekcija omogucavaju moduli koji konstantno provjeravaju sta se nalazi u sistemu. Naravno, sto vise modula, jaca sigurnost, ali i manje brzine. Dok Kaspersky nije htio da rizikuje i iskljuci nepotrebne module kada nisu potrebni, nod je to uradio. Moram priznati da nod ima jaku heuristic detekciju, ali to proizvodi i false alarme. Isto tako, mislim da nod za bitdefender neki mail protection modul prikazuje kao unknown virus. Sta da se radi...
Ne znam gdje si pokupio taj KAV, mada me i ne zanima, ali strogo bih preporucio KAV 2006 BETA. Na mojim testovima, nasao je i ono sto KAV5, nod32 sa max/dopunjenim definicijama i avast 4.6 pro nisu nasli. Izuzetno je stabilan i dobio je na brzini. BTW, uvijek provjeravaj System Restore folder. Tu zna biti leglo virusa i masu antivirusa to preskace. Jos ne vjerujes? Pogledaj najnovije testove i vidjeces ko je prvi... Pozdrav
Gresis u vezi Kasperskog!!
Cak sam bio u prilici da na isti Windows koji ima Kaspersky instaliram ZoneAlarm i njegov antivirus modul je nasao viruse koje Kaspersky nije !!!!!

Ja od uvek na Windows-u koristim NOD32 i OutpostPro Firewall i nikad ali NIKAD nisam imao virus na masini !!!!

Neko je vec na forumu napisao da je gledao kako xxxtoolbar ladno prolazi pored Kasperskog. KAV je supalj da ne moze biti suplji! Licno sam se uverio


A veruj mi poznajem dobro viruse, vise nego sto mozes i da pomislis
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 21:35   #54
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

1. Zato sto KAV ima najfrekventnije dopune svakih mislim 4 sata.
Zato sto korisnici worldwide salju sumnjive fajlove na analizu i ako se sta otkrije, lansira se na update definicije za novootkriveni virus.
2. Idi na forum kasperskog i vidjeces screenshot od noda koji je tako banalan da ces ga staviti na desktop kao wallpaper i krstiti se 3X svaki put kad ukljucis masinu.
@ATI: Ne sumnjam u tvoje iskustvo, samo ti ja prenosim svoja.
Ljijepo je cuti prijateljsko misljenje, ali ja ostajem po starom. I to ne govorim zbog propagande, daleko od toga, vec zato sto sam se i sam uvjerio. Ali nisam sam. Strani strucnjaci za analizu potvrdjuju ovo. BTW, testiraj Betu 2006 i vidjeces kako stvari stoje.
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2006, 21:51   #55
Bug[Su]
Član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 226
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

ako je ova tema josh aktuelna ja bi da glasam za NOD32 jednostavno................................VOLIM ga (i sad ide pesma "moja prva ljubav" ) :P
Bug[Su] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 0:13   #56
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
GakunGak kaže:
1. Zato sto KAV ima najfrekventnije dopune svakih mislim 4 sata.
Zato sto korisnici worldwide salju sumnjive fajlove na analizu i ako se sta otkrije, lansira se na update definicije za novootkriveni virus.
2. Idi na forum kasperskog i vidjeces screenshot od noda koji je tako banalan da ces ga staviti na desktop kao wallpaper i krstiti se 3X svaki put kad ukljucis masinu.
@ATI: Ne sumnjam u tvoje iskustvo, samo ti ja prenosim svoja.
Ljijepo je cuti prijateljsko misljenje, ali ja ostajem po starom. I to ne govorim zbog propagande, daleko od toga, vec zato sto sam se i sam uvjerio. Ali nisam sam. Strani strucnjaci za analizu potvrdjuju ovo. BTW, testiraj Betu 2006 i vidjeces kako stvari stoje.
Kakav wallpaper ?!?! Pa nece valjda staviti screenshot od KAV-a da se smeje narod

PA jedini AV koji sam sreo da je i sam bio zarazen je Kaspersky

A ako je ta "BETA" toliko dobra sto je jos u BETA fazi

Pa ja sam imao kontrolu nad racunarima sa Kaspersky-im uz pomoc VB.AEA.trojana koga NOD32 prepoznaje vec vise od godinu dana !!!!! (doduse i AVG ga je ulovio)
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 18:57   #57
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Kaspersky Lab je bar u necemu Hyper produktivan !!!

Prave viruse za koje vec unapred imaju definicije i prvi ih otkriju

Pa sam vlasnik KAV-a je u BG izbegao odgovor na pitanje da li oni prave viruse
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2006, 19:37   #58
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
ATI` kaže:
Kaspersky Lab je bar u necemu Hyper produktivan !!!

Prave viruse za koje vec unapred imaju definicije i prvi ih otkriju

Pa sam vlasnik KAV-a je u BG izbegao odgovor na pitanje da li oni prave viruse
Is that so? Pa sta mislis kako je Norton postao popularan?
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 21:46   #59
Cika Crni
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 81
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

i koji je AV bolji?
============
trebalo je da se glasa pa cisto da se vidi koji AV je koliko zastupljen medju korisnicima ovog foruma
Cika Crni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2006, 22:29   #60
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: Avast vs NOD32

Citat:
Cika Crni kaže:
i koji je AV bolji?
============
trebalo je da se glasa pa cisto da se vidi koji AV je koliko zastupljen medju korisnicima ovog foruma
Pa negde sam na forumu sreo glasanje nod32 ima vise korisnika nego svi ostali zajedno
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ponovo problemi sa NOD32 alien Zaštita 13 6.10.2006 19:17
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44
NOD32 i ZoneAlarm Pro Vlado78 Zaštita 12 11.1.2006 5:43
Avast 4.6 Problem!!! PAIN Zaštita 3 10.1.2006 18:58
Avast anti-virus aerosmith Zaštita 15 15.12.2005 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com