Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2006, 23:05   #21
quick
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

nikada necete naci nekog programera da vam radi za dzabe a da zna nesto.
i da nadjete, projekat i tim bi se raspao na 5% igre zbog nedostatka organizacije
quick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 0:39   #22
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: najozbiljnije

Mrzim se shto ovo kazem, i MOLIM vas da mi igrostvaralackim delima kontrirate, ali... quick je upravu...
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 0:50   #23
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: najozbiljnije

Citat:
quick kaže:
nikada necete naci nekog programera da vam radi za dzabe a da zna nesto.
i da nadjete, projekat i tim bi se raspao na 5% igre zbog nedostatka organizacije

Edukuj se malo oko pojma Open Source pre nego sto sledeci put izvalis nesto zbog cega ce ti se smejati.
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 3:50   #24
quick
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

Nek se smeje ko god hoce.
Kakve veze ima open source sa ovim sto ovi momci hoce da naprave? Drzi se teme, likovi traze tim za izradu igre, nece nigdje da se prikljucuju.
Dakle, reci mi koji ce im sad ozbiljan programer doci da radi sa njima igru koju jedan lik bez imalo iskustva u game dev-u ima u glavi, i to besplatno (budget = $0)?

Poslednja ispravka: quick (11.1.2006 u 4:40)
quick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 13:05   #25
djboris
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: najozbiljnije

Citat:
quick kaže:
Kakve veze ima open source sa ovim sto ovi momci hoce da naprave?
Paz vako.. ako ce da naplacuju igru, to vec nije 0% za programera, a ako nece... to vec u neku ruku spada u open source, a tu se podrazumeva da se pravi nesto iz licnog zadovoljstva. i zato takvi poduhvati cesto uspeju bolje od naplacivanog...


Citat:
quick kaže:
Drzi se teme, likovi traze tim za izradu igre, nece nigdje da se prikljucuju.
mislim da nisi svatio.. prikljuciti se nekome ili da se neko prikljuci tebi, to je relativno. U ovom slucaju, posto se radi o pocetniku pre bi se moglo reci da ce se on prvo morati prikljuciti nekome ko ima malo vise iskustva. U suprotnom ce pregristi jezik. Ili proci kao kinezi sa njihovim zidom

A osim toga na osnovu cega te pojam open source asocira na prikljucivanje?
djboris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 21:18   #26
quick
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

mislim da vi niste shvatili

Citat:
U ovom slucaju, posto se radi o pocetniku pre bi se moglo reci da ce se on prvo morati prikljuciti nekome ko ima malo vise iskustva.
naravno da bi se reklo
On hoce da pravi igru sa Markom Kraljevicem, Musom Kesedzijom i ostalim likovima, kome to da se prikljuci? Sumnjam da postoji tako nesto u izradi bilo ono O.S. ili ne. Zato rekoh da se "drzi teme".

Citat:
mislim da nisi svatio.. prikljuciti se nekome ili da se neko prikljuci tebi, to je relativno.
Vece su sanse da se pocetnik prikljuci ljudima sa iskustvom nego obrnuto
A ovdje se radi upravo o ovom drugom.

Citat:
A osim toga na osnovu cega te pojam open source asocira na prikljucivanje?
Ne asocira me na prikljucivanje.Ja samo odgovaram na njegovu temu.
Sto znaci da on kao jedan "developer" bez imalo iskustva MORA da se prikljuci nekom timu, sanse da on okupi tim oko sebe da valja su 0.0001%.
quick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 22:08   #27
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: najozbiljnije

Citat:
quick kaže:
mislim da vi niste shvatili


naravno da bi se reklo
On hoce da pravi igru sa Markom Kraljevicem, Musom Kesedzijom i ostalim likovima, kome to da se prikljuci? Sumnjam da postoji tako nesto u izradi bilo ono O.S. ili ne. Zato rekoh da se "drzi teme".

Ma da..on misli da pravi igru a nema pojma o pravljenju igara.....lovely

Nek prvo nauci recimo sa nekim Open Source projektom pa da vidi kako se to radi pa tek onda da sanja o ozivljavanju kraljevica marka.

Mozda nisi znao ali ljudi radom na Open Source projektima sticu reputaciju, i ako on posle x godina rada na raznim drugim projektima kaze: "E, zapoceo sam novi projekat ekranizacije mitskih junaka kod srbalja", ljudi ce reci, E vidis, to je onaj koji je radio grafiku za XYZ. Ono je bila dobra igra, da vidimo sta ima tu...

Tako se to radi..

A ne, dodje napaljeni klinac i kaze ajde da pravimo igru samo sto ja ne znam da programiram..i tacka.
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 22:28   #28
quick
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 61
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

u tome je i poenta
on moze (i treba da se prikljuci) nekom open source projektu, ali nikako da ocekuje da ce neko sad raditi nesto po njegovoj ideji
o okupljanju ozbiljnog tima da ne govorim
osim ako nema $1000000 u dzepu, u tom slucaju povlacim ovo sto sam do sada govorio
ili ako nece da ucestvuje nigde najbolje da radi dizajn za neki tetris koji bi mu programirao mozda neki drug takodje pocetnik u programiranju tako bi ucili i imali bar nesto iza sebe
quick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 0:36   #29
Vozdovac89
Novi član
 
Član od: 7.1.2006.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

Uf, bre... izvin'te, dugo nisam imao pristup kompu, a vidim da je rasprava poodmakla, pa zato...

za AxeZ-a: Kladim se da na ovom forumu 95% ljudi misli da nije "moronski razlog" da se odradi igra zbog naseg zajednickog srpskog porekla.
I ja ne mislim da se igra odradi zato sto smo mi srbi, nego mi kao srbi da odradimo nesto. (razlika se da primetiti)

Takodjer, primecujem da se stice utisak da igra za temu treba imati Marka Kraljevica, Musu Kesedziju, kosovku devojku... a rekao bih da je to prvi pomenuo bobi, jer svakako nisam ja.
Slazem se sa Markom L. Mislim da je to lose, jer osim nas (srba), tu igru niko ne bi igrao, a od nas (srba) to niko ne bi stvarno kupio.

(Za bobija: Zbog toga sto radim rep, i ne moram nista da sviram, treba mi samo Fruity Loops, Sound Forge i Acid)

Za Pantelijin predlog za igricu samo rec: fantasticno. Ono sto sam imao na umu, samo jos bolje.

Onda, ne mislim da se ja prikljucim nekome ili neko meni, nego da se ljudi okupe. Glupo mi je sto ispada da JA hocu da uradim igricu. Ja uopste i ne moram da ucestvujem u projektu. Nego me je uvek cudilo sto u nasoj zemlji gde piraterija cveta i gde npr. AutoCAD od 4000$ moze da se kupi za 200 din. kod cigana na ulici, i gde smo samim tim u ogromnoj prednosti u odnosu na zapadnjake, nijedan pravi veliki projekat nije napravljen. Naravno da ima puno pokusaja pravljenja necega, a ima i onoga sto je napravljeno pa ima los, a mozda cak i dobar kvalitet, ali opet nema pravih velikih igrica i programa.

Znaci zakljucak:
Ovu temu sam postavio samo zbog toga da bi se ljudi skupili i poceli stvarno nesto da rade, a ne samo da vezbaju (jer po ovom forumu, najcesci su odgovori koji pocinju sa: uzmi ti lepo vezbaj, pa za tri-cetiri godine...), i zbog toga sto imam zelju da vidim neku SRPSKU igru. I jedina uloga koju ja zelim je da budem pokretac akcije, jer ovde svi pricaju kako je nemoguce ovo, nemoguce ono, pa kako niko nece ovo, niko nece ono. I moje ucesce tu se zavrsava, da ne ispadne da sam napaljeni klinac koji hoce da napravi svoju igricu, a ne zna nista o programiranju.

I imam ja jedno pitanje. Mislite da su svi ti likovi koji prave sada igrice i programe imali u pocetku $1000000 u dzepu, ili da su, pak, isto krenuli ni iz cega, iz samo ideje, koju im se cinilo da nikad nece moci da realizuju, pa su dosli do toga sto su danas?
Vozdovac89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 2:43   #30
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: najozbiljnije

Citat:
Nego me je uvek cudilo sto u nasoj zemlji gde piraterija cveta i gde npr. AutoCAD od 4000$ moze da se kupi za 200 din. kod cigana na ulici, i gde smo samim tim u ogromnoj prednosti u odnosu na zapadnjake, nijedan pravi veliki projekat nije napravljen. Naravno da ima puno pokusaja pravljenja necega, a ima i onoga sto je napravljeno pa ima los, a mozda cak i dobar kvalitet, ali opet nema pravih velikih igrica i programa.
Pa nema tu šta da te čudi. Mislim da je stvar više nego jasna. Isto kao što ti možeš da kupiš AutoCad koji košta 4000$ dolara za 200 dindži (ja bih mogao da nađem i za 100 ), tako i tu veliku igru koju ti napraviš i za koju si ti procenio da vredi 10-15$, neko će da iskopira i prodaje za 50 dinara, a tebi od toga neće ići ni para, a ti da bi izbacio igru na tržište moraš nešto da potrošiš, sve i da koristiš piratski softver i da nemaš nikakvih dažbina (a imaćeš sigurno, barem internet ili telefon koji koristiš za kontakt sa saradnicima, i to nekoliko meseci, jer velika igra se toliko i pravi, možda i duže), opet na kraju treba i da distribuiraš taj projekat, jer ti ništa ne vredi ako nešto napraviš i to nešto ne dospe na tržište, a ni to nije džabe. Doduše, možeš da postaviš neki sajt na nekom besplatnom hostu i reklamiraš svoju igru, ali koliko će ljudi to da vidi ?
Tako da, kad sagledaš činjenice, postaje sasvim jasno zašto se stoji u mestu. Niko neće na opštu besparicu još da ide u minus i daje iz svog džepa samo da bi eto izbacio na tržište neku igru. Onaj ko to bude uradio, imaće pravo da se nada da će za par godina od toga lepo zarađivati. Nažalost, mnogi nisu toliko strpljivi, već bi voleli da od prve igre inkasiraju milione, a ova industrija tako ne funkcioniše. Već smo u par navrata na ovom forumu pominjali hrvatski tim i njihov veliki uspeh sa Serious Sam-om, ali oni su pre izdavanja Serious Sam-a, radili osam godina zajedno, vežbali se, učili, sticali iskustvo i napravili buum. A koliko ti ljudi u Srbiji znaš koji bi bili spremni da čekaju 8 i više godina na uspeh ?

Poslednja ispravka: Marko_L (12.1.2006 u 2:50)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 12:52   #31
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: najozbiljnije

Citat:
Vozdovac89 kaže:
I imam ja jedno pitanje. Mislite da su svi ti likovi koji prave sada igrice i programe imali u pocetku $1000000 u dzepu, ili da su, pak, isto krenuli ni iz cega, iz samo ideje, koju im se cinilo da nikad nece moci da realizuju, pa su dosli do toga sto su danas?
Kad se sastavljao ID software, John Carmac je već tada kidao programiranje i to za platforme za koje mogu da se kladim da današnja omladina u životu nije čula. Programeri Croteama su proveli dve godine "monaškog života" (kako sami kažu) dok su sastavili engine. Cenim da je za sve ostalo trebalo pola godine max.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2006, 14:42   #32
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: najozbiljnije

Mislim da vreme i distribucija igre nisu veliki problemi. Bitno je da tim ili čovek koji radi na nekoj igri ima volju i želju da je uradi, a ne da je radi zbog para (znajte da 10% ljudi u svetu radi posao koji voli a ostali rade posao koji mogu i sa kojim mogu da prehrane porodicu). Znači da ako radiš nešto što voliš imaš želju da to ispadne dobro a ako radiš zbog para onda uradiš svoj deo posla i baš te briga. Nisam ovo baš najbolje sročio ali mislim da je većina vas shvatila šuštinu Ja nisam uradio Farm war da bi zaradio pare već iz zadovoljstva i onda mi je drago kad ljudi hvale moje delo
Još nešto:
u poslednih 10-15 poruka pominjana je tema o igri koja bi govorila o prošlosti našeg naroda. To bi trebalo da se uradi i još da bude džabe! Zašto? Zato da bi smo bar kroz kompjutersku igru prestavili prošlost našeg naroda. Mi smo na ovim prostorima skoro 1000 godina dok Amerika postoji 200!!! Imamo takvu prošlost da bi smo mogli da napravimo igru od 20 Gb (mozda sada malo preterujem ). Ja imam knjigu o kulturi stasrih slovena (tačnije opis njihovih bogova) i mogu reći da je to verovanje bilo prilično zanimljivo (umalo da počnem da verujem u te bogove ). Igru koju bih ja napravio o našoj prošlosti izgledala bi kao igre(Zevs ili Cezar III)
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 16:36   #33
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: najozbiljnije

Malo vishe preterujesh.Koja ti igra na kugli zemaljskoj ima 20GB???
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2006, 23:15   #34
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: najozbiljnije

Citat:
Mislim da vreme i distribucija igre nisu veliki problemi.
Jes da je prošlo mnogo vremena, ali ne mogu da se suzdržim da ne pitam , kako to vreme i distribucija nisu veliki problem ? Znaš nekog ko će distribuciju da uradi za dž. ? Aj me spoj sa njim.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 23:31   #35
MilanSM
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Sirmium, Neo Planta
Poruke: 425
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 155 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MilanSM
Određen forumom Re: najozbiljnije

Kad vec ne znas da programiras, zasto ne napravis neki mod. Iskoristis gotov proizvod i samo ga uoblicis po ukusu, dodas svoju muziku itd. To je najbolje resenje za one koji ne znaju da programiraju. Ima puno igara koje imaju opciju pravljenja kampanja (AoE, npr, kao i Aurora koja ide uz Neverwinter Nights-a), tj editor. ti treba da smislis pricu, da iscrtas mape, ubacis NPC-ove itd. Pa ako vide ljudi da je igrivo, ko zna.
Mozes da napravis recimo rimejk kosovskog boja koristeci Age of Empires II (ne znam da li na trojci ima editor, ako ima: gde bi ti bio kraj ).
eto, ne-programeri, ako hocete da pravite nesto, ne mozete da kazete da vas sprecava samo to sto ne znate da programirate. ali druga stvar je ako ste lenji, pa bi da drugi odrade posao za vas, a vi samo da dodate po predlog i da pokupite kajmak kao rukovodioci "projekta"...
MilanSM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com