Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2019, 16:49   #13221
Remedy
Veteran

Član od: 5.11.2005.
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 133 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
I Am Mother (2019)
...
P.S. Popravio sam primećene greške u titlu. Nisam siguran oko On screan teksta.
Days since extinction event
Radi se o događaju kad se u embrionu začinje život. Stavih
DANA_OD_ DOGADJAJA_ RADJANJA moglo bi bolje čini mi se. Možda od iniciranja života.
Extinction je istrebljenje, u kontekstu biologije misli se na nestanak odredjene vrste (u ovom filmu ljudske). Ne znam da li si primetio, ali kad pise da je 13 hiljada i nesto dana od dogadjaja istrebljenja, cerka ima 15-ak godina (a 13 hiljada dana je 35+ godina, sto odgovara godistu nekog drugog).

Inace sam film je ok, efekti su lepo odradjeni (pre svega taj robot/android). Nije nista specijalno sto bi svako trebalo da odgleda, ali ljubiteljima sf-a ce biti ok. Meni licno se vise dopao Prospect koji sam odgledao pre koju nedelju. Ima taj retro-sf smek, manje je cgi-ja (budzet za ovaj film je bio bas mali) ali to sto je uradjeno izgleda dobro. Jedino sto u njemu nema neke "velike" price, vise je kao epizoda iz neke vece price, recimo kao epizoda iz Firefly-a (bez sarma koji je imala ta glumacka ekipa).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
pedjosav (11.6.2019)
Stara 11.6.2019, 19:42   #13222
Pipboy
Veteran

Član od: 19.8.2007.
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 346 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE MAN WHO KILLED DON QUIXOTE

https://www.imdb.com/title/tt1318517/

Lep, romansiran i lepršav film Terija Gilijema o režiseru-šarlatanu koji tokom snimanja u Španiji evocira uspomene na svoj studentski film o Don Kihotu, što se ubrzo pretvara u bajkovito brisanje granica između stvarnosti i fantazije, u prepoznatljivom stilu dotičnog režisera. Glumci odlični, režija odlična, film krasi zdrava doza dečačke avanture za odrasle, uz uspeli evropski vajb kojim sve odiše.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2398 31.3.2019 0:09
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.