Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.3.2018, 9:52   #161
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Koje to kompanije na dosta mesta zapošljavaju ljude samo zato što su patuljastog rasta? Postoji neki zakon da firme sa više od 20 zaposlenih treba da imaju bar jednog zaposlenog invalida na svakih 50 radnika (tako nekako), pa ako si na to mislio... I ima par nekih "zadruga" gde ljudi sa raznim smetnjama u razvoju izrađuju neke sitnice i sl.
I gde su to Romi zauzeli radna mesta Srbima? I kako se to njima daje prednost u obrazovanju kada jedva 1/4 završi OŠ? To je problem, a ne nekakve "privilegije".
Za poslednji pasus ne znam šta da ti kažem: ja pokušavam da izbacim ideologiju i konkretizujem problem, a ti "nećete moći", kao da sam ja neko ko o tome uopšte odlučuje ili sam deo nekakve organizacije. Ja sam samo pojedinac kome nije jasno kako pristojnom normalnom čoveku mogu više da smetaju aktivisti za (makar i besmislena) prava, nego razni mrzitelji i mračnjaci.
Taj zakon je primer diskriminacije o kojoj govorim. Ako kompanija, bilo strana, bilo domaća zaposli pripadnika manjine može da računa na benefite. A iste, gladne profita to i rade. Da budem malo plastičan u primeru, to je isto kao kada bi neko izabirao kompjuter ne po tome da li može da vrši funkciju, nego po tome da li uz njega ide poklon i tapšanje po ramenu. Toliko o tome. Što se tiče Roma, istina je da samo 1/4 završi osnovnu školu, ali se postavlja pitanje zašto je to tako, a ne da li se treba protiv toga boriti privilegijama, jer eto oni zahtevaju posebne uslove školovanja u odnosu na ostalu decu. U vezi zapošljavanja, nigde nisam pomenuo da Romi imaju prednost, posebno ne jer se "humanisti" još nisu dosetili da nagrađuju preduzeća i kompanije koje bi zaposlile Rome. Za ostale manjine, osim verskih i u manjoj meri seksualnih, jesu se dosetili.

Pomenuo si mrztitelje i mračnjake, pa vidi, gledaj pazi, smetaju i meni, ali ne u toj meri koliko mi smetaju SJW, jer za razliku od ovih mračnjaci i mrzitelji nemaju moč da nekom unište rad, porodicu i život. Mračnjaci i mrzitelji ne mogu, ma koliko se trudili da nekoga javno blate po damn Internetu, ne prave *****a po kampusima, ne uništavaju imovinu, ne histerišu glumeći vrlinu i moralnost. Mračnjaci i mrzitelji su ograničeni na pojedince, nemaju podršku medija, nemaju podršku akademskih institucija, nemaju ništa sem svog besa i mržnje. Njihovi izgredi nisu poprimili oblike epidemije zombi virusa, i ne pokušavaju da parnim valjkom isprave krive Drine. Kada mračnjak ii mrzitelj napravi *****e, nekoga prebije ili ubije, kada polomi i uništi imovinu, svi ga osuđuju, ali kada to isto urade isprani SJW bezmozgani i njihovi jurišnici nazvani antifa, svi ih podržavaju, a svaki vid kritike se automatski osuđuje. Da se poslužim medicinskim poređenjem. mrzitelji i mračnjaci su aids, tačno se zna ko je rizičan i kako se zaštititi, dok su "usrećitelji" kuga u svom najopasnijem obliku kombinovana sa karcinomom. I ko je onda opasniji? Mrzitelji i mračnjaci koji teško da mogu da utiču na razumne ljude, osim u teškim situacijama (primer Nemačka između dva svetska rata) ili besni zombiji u odbrani "prava" zaraženi virusom intersekcije? Oni su kao svetli? Pa i đavo se predstavlja kao anđeo svetla, prijatelju, i đavo. Ujedno, i on je "humanista" od početka, kako reče Al Paćino u Đavoljem advokatu....
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 10:36   #162
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Vavra sluša Burzum (to je taj bend koji je Kuzma pomenuo u tekstu).
Shodno tome, podrška za Vavru.


SJW su zlo.


Što se tiče samog teksta, sama igra nije toliko bitna koliko cela priča oko Antifa i sličnih gadova. Tu je Kuzma baš poentirao jednim slem dankom.
Za razliku od mnogih koji se kriju iza fraze "sloboda govora" Varg Vikernes (Burzum) je otvereni rasista, uz to ubica i terorista. A mogu da zamislim sta su danasnji postovaoci njegovog lika.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 12:04   #163
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
Za razliku od mnogih koji se kriju iza fraze "sloboda govora" Varg Vikernes (Burzum) je otvereni rasista, uz to ubica i terorista. A mogu da zamislim sta su danasnji postovaoci njegovog lika.
Kakve sad to veze ima? Rasista? So what, ne slušaju svi njegovu muziku. Ubica? Odležao je svoje, i nije virtue signalizirao da ga zabludeli omladinci prate u njegovom putu. Terorista? Po čemu je on terorista? Možda nekome teroriše uši? Poziva svoje obožavaoce da se raspuknjavaju uz povike Varagu akbar? Vrišti o tome kako su belci mutanti koje treba poubijati (oops on je beo )? Podržava WLM (za sada ne postojeću grupu, ali ko zna), spaljuje sinagoge, siluje žene, tera svoje obožavateljke da se pokrivaju? Da ih ne tera na odsecanje klitorisa možda? Njegovi obožavaoci idu pod kapuljačama i pale šta stignu urlajući na svakoga: "fašisto, rasisto, mizoginu, ksenofobu, islamofobu, homofobu..." Ako je sve to što si nabrojao, barem je iskren i pojedinac je, dok su SJW neartikulisana gomila zombija, koji su evo i isntagram naterali da zabrani upotrebu gifova, jer je neka rasplakana dušica videla "rasistički" gif....

Kult "progresa" je započeo lov na veštice, a mi ćemo pre nego što i trepnemo da se nađemo u Orvelovoj 1984
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 12:10   #164
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Njegovo muzicko delo nema veze sa njegovim likom. Njegova muzika je odlicna. I nije pojedinac postoji kult njegovih obozavaoca. Takodje sam rekao da je za razliku od drugih iskren. A sada ja nisam pravnik ali kada zapalis crkvu ili vise njih to je akt terorizma, ili se to ne racuna ako si beo.

Edit
Ako iz cele black metal scene, u trenutku kada je svet polarizovan, izdvojis najveci ljudski sljam nemoj da kukas kada upere prstom u tebe i kazu ti da si rasista.

Poslednja ispravka: hate (12.3.2018 u 14:46)
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 12:56   #165
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Taj zakon je primer diskriminacije o kojoj govorim. Ako kompanija, bilo strana, bilo domaća zaposli pripadnika manjine može da računa na benefite. A iste, gladne profita to i rade. Da budem malo plastičan u primeru, to je isto kao kada bi neko izabirao kompjuter ne po tome da li može da vrši funkciju, nego po tome da li uz njega ide poklon i tapšanje po ramenu. Toliko o tome. Što se tiče Roma, istina je da samo 1/4 završi osnovnu školu, ali se postavlja pitanje zašto je to tako, a ne da li se treba protiv toga boriti privilegijama, jer eto oni zahtevaju posebne uslove školovanja u odnosu na ostalu decu. U vezi zapošljavanja, nigde nisam pomenuo da Romi imaju prednost, posebno ne jer se "humanisti" još nisu dosetili da nagrađuju preduzeća i kompanije koje bi zaposlile Rome. Za ostale manjine, osim verskih i u manjoj meri seksualnih, jesu se dosetili.

Pomenuo si mrztitelje i mračnjake, pa vidi, gledaj pazi, smetaju i meni, ali ne u toj meri koliko mi smetaju SJW, jer za razliku od ovih mračnjaci i mrzitelji nemaju moč da nekom unište rad, porodicu i život. Mračnjaci i mrzitelji ne mogu, ma koliko se trudili da nekoga javno blate po damn Internetu, ne prave *****a po kampusima, ne uništavaju imovinu, ne histerišu glumeći vrlinu i moralnost. Mračnjaci i mrzitelji su ograničeni na pojedince, nemaju podršku medija, nemaju podršku akademskih institucija, nemaju ništa sem svog besa i mržnje. Njihovi izgredi nisu poprimili oblike epidemije zombi virusa, i ne pokušavaju da parnim valjkom isprave krive Drine. Kada mračnjak ii mrzitelj napravi *****e, nekoga prebije ili ubije, kada polomi i uništi imovinu, svi ga osuđuju, ali kada to isto urade isprani SJW bezmozgani i njihovi jurišnici nazvani antifa, svi ih podržavaju, a svaki vid kritike se automatski osuđuje. Da se poslužim medicinskim poređenjem. mrzitelji i mračnjaci su aids, tačno se zna ko je rizičan i kako se zaštititi, dok su "usrećitelji" kuga u svom najopasnijem obliku kombinovana sa karcinomom. I ko je onda opasniji? Mrzitelji i mračnjaci koji teško da mogu da utiču na razumne ljude, osim u teškim situacijama (primer Nemačka između dva svetska rata) ili besni zombiji u odbrani "prava" zaraženi virusom intersekcije? Oni su kao svetli? Pa i đavo se predstavlja kao anđeo svetla, prijatelju, i đavo. Ujedno, i on je "humanista" od početka, kako reče Al Paćino u Đavoljem advokatu....
Majku mu, kako je diskriminacija ako od 50 radnika jedan bude sa invaliditetom, a nije diskriminacija ako tog sa invaliditetom niko neće da zaposli, bez obzira što mu njegov invaliditet ne smeta za obavljanje konkretnog posla. A za Romsku decu sam rekao - njihovi roditelji i običaji su preprekao koliko i otpor sredine, ali nešto mora da se uradi. Zar nam ne bi svima bilo bolje da ta deca postanu inženjeri, lekari, vodoinstalateri, električari itd. nego da budu prosjaci i preturači po kontejnerima ili sitni lopovi.
I kako to "humanisti" uništavaju nečiji život, rad i porodicu? Stvarno nemam predstave o čemu pričaš. Daj neki primer, nemoj samo prazne parole. I daj mi, molim te, neki primer da su neki "humanisti" pobili silnu omladinu zato što im se ne dopada njihov politički izbor... ili kod nas, da su presreli čoveka na ulici i tukli ga do smrti zato što su pomislili da je ovo ili ono, da su ubili dete od 13. godina iz čista mira, da su uništili pola grada jer neko ko im se ne dopada ima javni skup ili pravi izložbu, da prete ubistvom i silovanjem dece jer je neko rekao nešto protiv nekog njihovog idola itd. Daj mi neki primer države u kojoj "humanisti" ubijaju političke protivnike.
I nisu to pojedinci, postoje čak i međunarodne organizacije, a u mnogim državama postoje i parlamentarne stranke tih kojekakvih ultradesničara čiji su predstavnici samo blago upristojeni, a članstvo i glasači su najordinarniji neonacisti.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 9:08   #166
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Majku mu, kako je diskriminacija ako od 50 radnika jedan bude sa invaliditetom, a nije diskriminacija ako tog sa invaliditetom niko neće da zaposli, bez obzira što mu njegov invaliditet ne smeta za obavljanje konkretnog posla. A za Romsku decu sam rekao - njihovi roditelji i običaji su preprekao koliko i otpor sredine, ali nešto mora da se uradi. Zar nam ne bi svima bilo bolje da ta deca postanu inženjeri, lekari, vodoinstalateri, električari itd. nego da budu prosjaci i preturači po kontejnerima ili sitni lopovi.
I kako to "humanisti" uništavaju nečiji život, rad i porodicu? Stvarno nemam predstave o čemu pričaš. Daj neki primer, nemoj samo prazne parole. I daj mi, molim te, neki primer da su neki "humanisti" pobili silnu omladinu zato što im se ne dopada njihov politički izbor... ili kod nas, da su presreli čoveka na ulici i tukli ga do smrti zato što su pomislili da je ovo ili ono, da su ubili dete od 13. godina iz čista mira, da su uništili pola grada jer neko ko im se ne dopada ima javni skup ili pravi izložbu, da prete ubistvom i silovanjem dece jer je neko rekao nešto protiv nekog njihovog idola itd. Daj mi neki primer države u kojoj "humanisti" ubijaju političke protivnike.
I nisu to pojedinci, postoje čak i međunarodne organizacije, a u mnogim državama postoje i parlamentarne stranke tih kojekakvih ultradesničara čiji su predstavnici samo blago upristojeni, a članstvo i glasači su najordinarniji neonacisti.
Pogledaj malo oko sebe, skini ružičaste naočare i videćeš "nesrećne i bolesne" ali ne tamo gde ih tražiš. Nego baš na suprotonom mestu. Ideje koje propagiraju "humanisti" a ti čini se ne vidiš znake navoda, način na koji ih sprovode, na koji ih brane diskreditovale bi i Ajnštajna i Njutna zajedno. Ipak, pošto tako tvrdoglavo pokušavaš da odbraniš ideologiju koja nagriza sve pore društva pokušaću da ti odgovorim najbolje i najkraće što umem.
Kada jedno društvo na silu pokušava da uvede "ljubaznost, saosećanje" kada postavlja jezička pravila van gramatičkih normi, kada na silu pokušava da ukloni čoveku biološki urođeno osećaj straha pred drugačijim, kada se na silu podrivaju stubovi društvenog ugovora da se ne bi uvredile gomile grupa, koje i ne žele da se prilagode (prilagođavanje je ako se ne varam deo i to važan deo evolucije) kada postmodernisti i nihilisti sve smatraju društvenim konstruktom, onda i nije za čudo da se neko buni. Naravno, teško je buniti se a da pod velikim, čak ogromnim sećanjem na crne ideologije XX veka, ne dobije epitete koji ga automatski isključuju iz društva. Čak i da ta osoba, ili osobe nisu to što im se pripisuje, sama činjenica da su ih ostrašćeni mediji, komšije i ostali odbacili jer su povredili kod "humanističke" policije mišljenja i jezika, je dovoljna da kod nekih, a čovek je socijalno biče, ne izazove želju da potraži baš te za koje su mu rekli da im pripada. Lagano, ili brže, kako gde, te ideologije dobijaju zamaha, i sa margine društvenog miljea dobijaju čak i mesta u parlamentima. Politike države, zadojene virtue signalingom, intersekcionalnim "humanizmom" i dekonstrukcijom samog društvenog ugovora da bi se udovoljilo ideji diverziteta i "humanizama", uz očuvanje liberalnog kapitalizma koji u svemu vidi potrošača i proizvođača uz profit, a koji je inherentan cikličnim krizama, samo pojačavaju rast crnih ideologija. Naravno, ako ikada te ideologije ponovo dođu na vlast, a po svemu sudeći, to nije isključeno, jer ludilo "progresivista" ne prestaje nego se pojačava, i zahvata i industriju zabave, gde nije dovoljno samo da se nešto propagira, nego je potrebno denuncirati onog koji ne spada u milje, doći će do haosa o kome je Kuzma i govorio u svojoj kolumni. A da je pogodio u centar mete govri i činjenica da se evo već 9 strana raspravljamo o tome.

PS, da te podsetim, boje militantnog krila "progresivističke" rainbow internacionale su crvena i crna, iste one koje su "krasile" zastavu ideologije koju tako preziru i koju ti ovde pominješ kao primer mračnjaštva i institucionalizovanog zla. Metodi su im slični, ako ne i identični, jedino što nisu za sada naoružani, jer im to i nije potrebno, štite ih mediji, akademija, država sa svojom oružanom silom, kao i činjenica da se u velikoj većini radi o deci, a mi smo jelte osetljivi po pitanju dece. Idioti iz Hitlerjungenda su male mace za ove nihiliste i postmoderniste, zombije u najavi. Kuzma je samo propustio da napomene, ali to i nije bila tema njegove kolumne, da su zombiji produkt razorene porodice, dominacije medija, debilnog obrazovanja i dominacije ideologije koja je savršeno spojila neoliberalni kapitalizam sa lenjinizmom umekšanim Franfurtskom školom. Duh zla ima i crne i rainbow pojavne oblike, prijatelju.

Poslednja ispravka: DArthShone (13.3.2018 u 9:22)
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 12:46   #167
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Ne branim nikakvu ideologiju, samo ne vidim na koji način je PC uništila nekome život, a ti mi opet nisi dao neki konkretan primer.

Složili smo se već i da ljudi imaju razne biološki uslovljene predrasude, strahove i obrasce ponašanja, samo što su mnogi od njih u današnjem društvu nepotrebni i iracionalni. Ponoviću, civilizacija i jeste na neki način "pripitomljavanje" ljudske vrste, prevazilaženje nekih prirodnih obrazaca. Jedina prirodna zajednica je pleme, a ljudi već 6-7000 godina, uz male izuzetke, ne žive u tim prirodnim zajednicama.
Drugo, valjda je i tebi jasno da i konzervativna društva imaju razna ograničenja i pravila ponašanja, nisu to izmislili liberali, a posledice nepridržavanja su mnogo veće od "prozivanja po internetu". Liberalna društva su ukinula mnoga od tih ograničenja, naročito u ličnom životu i ličnim izborima. Ono što jeste previd je da velikom broju ljudi izgleda više odgovara društvo sa jasnim pravilima nego sa "neograničenim" izborom, pa su neke studije pokazala da u liberalnim društvima ima mnogo više depresije nego u autoritarnim. Sa jedne strane, to je možda i privid jer su ljudi samo spremniji da zatraže pomoć, a sa druge strane možda je i posledica nerealnih očekivanja i modela uspeha. Vidiš, i mene proglase fašistom kada ovo kažem, ali ja sam zaista uveren da kao što ne može svako da postane vrhunski sportista ili umetnik, tako ne može ni svako da postane lekar ili inženjer, a biti prodavac u lokalnoj prodavnici se smatra neuspehom. U liberalnim društvima je vertikalna socijalna pokretljivost teoretski verovatnija i poželjnija, ali opet većini nedostižna. Treće, pojava liberalnih društava se poklopila i sa bumom masovnih medija, pa je pitanje i šta je produkt društvenog uređenja, a šta nerealne slike koju ti mediji emituju.
Drago mi je i što si pomenuo društvene kostrukte: ja smatram budalaštinom mišljenja da je pol društveni konstrukt i da decu treba vaspitavati "rodno neutralno", pa čak i mišljenja da su žene i muškarci jednaki, ali se slažem sa mišljenjem da treba da budu, a još uvek nisu do kraja ravnopravni i da još uvek postoji određeni stepen diskriminacije. Da opet prizovem korektnu interpretaciju statističkih podataka: muškarci su, recimo, generalno fizički jači od žena, bolji sportisti itd. ali Ivana Španović bolje skače od 99% muškaraca, a i mnoge manje uspešne sportistkinje. To isto važi i za bilo koju drugu oblast života i onda je besmileno i logički neispravno imati predrasude i samo na osnovu pola procenjivati nečiju sposobnost da obavi konkretan posao, a krajnje nekoretno određivati gde je ženama mesto.

Na kraju, što više čitam tvoje postove, kapiram da ti i nisi baš neki neutralni posmatrač kome se jedna opcija čini ispravnom, nego da imaš vrlo jasnu ideološku osnovu i da si možda i član neke desničarske stranke ili pokreta - sasvim legitimno, ali malo smo onda neravnopravni u diskusiji jer ti već imaš spremnu gomilu parola, argumenata i kvaziargumenata, a ja moram da smišljam u letu *

I da ne shvatiš lično, ti mi se i ne činiš takav, ali nekako imam utisak da problem tih krajnje desnih uvređenih likova može da se svede na: hoću da imam pravo da mrzim crnce, a da mi niko ne kaže da sam rasista.

edit: ne želim da izjednačavam poglede, ali jednom prilikom sam razgovarao sa likom koji je "ravnozemljaš", pa kad je počeo da me rešeta sa argumentima tipa "kako se na jezeru tom i tom vidi druga obala", a ja nemam pojma ni gde je to jezero ni da li se obala vidi ili ne - meni je to totalno nebitna stvar, a njemu je smisao života da dokaže da je zemlja ravna.

Poslednja ispravka: namcor (13.3.2018 u 13:41)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Relja (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 14:44   #168
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke

PS, da te podsetim, boje militantnog krila "progresivističke" rainbow internacionale su crvena i crna, iste one koje su "krasile" zastavu ideologije koju tako preziru i koju ti ovde pominješ kao primer mračnjaštva i institucionalizovanog zla. Metodi su im slični, ako ne i identični, jedino što nisu za sada naoružani, jer im to i nije potrebno, štite ih mediji, akademija, država sa svojom oružanom silom, kao i činjenica da se u velikoj većini radi o deci, a mi smo jelte osetljivi po pitanju dece. Idioti iz Hitlerjungenda su male mace za ove nihiliste i postmoderniste, zombije u najavi. Kuzma je samo propustio da napomene, ali to i nije bila tema njegove kolumne, da su zombiji produkt razorene porodice, dominacije medija, debilnog obrazovanja i dominacije ideologije koja je savršeno spojila neoliberalni kapitalizam sa lenjinizmom umekšanim Franfurtskom školom. Duh zla ima i crne i rainbow pojavne oblike, prijatelju.
Aman, čoveče, pa gde samo poveza Lenjina i neomarksizam zajedno sa neoliberalnim kapitalizmom? Ne mogu da verujem da i posle 30 godina od kada komunizam/marksizam ne igra relevantnu ulogu u političkom životu evrope i dalje postoji antikomnistička histerija. Podsetio si me na ove sa sajta Pogledi, koji i dalje tvrde da Srbijom vladaju komunisti.

I kakav bre društveni ugovor? Na šta tačno misliš? Ja jedino znam za Rusoov društveni ugovor, ali koji nema veze sa ovom temom. Taj društveni ugovor je hipoteza da bi se objasnio suverenitet vlasti, odnosno odakle vlast crpi legitimitet, da li je to odozdo (narod, "opšta volja") ili odozgo (od boga kako se nekad verovalo).
Kako je uopšte moguće povezati ono zašta se zalaže taj SJW sa ekonomskim modelom, kao što je kapitalizam.

Izgleda da je identitetska politika veštačka i predstavlja tešku glupost, ali samo ako se ne tiče nacionalnog, verskog i etničkog identite. E, tad je iskonska želja za slobodom potlačenog.

Ljudi, slaba bre ova rasprava nije čak ni u top 5 Kuzminih po broju odgovora. Nijedna uvreda, pretnja, ban. Razočaran sam.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JiubGuard na korisnoj poruci:
Relja (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 18:19   #169
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

@Jim Bravura je popio ban, jos na pocetku, nisi pratio na casu
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
JiubGuard (13.3.2018)
Stara 13.3.2018, 19:48   #170
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
JiubGuard kaže: Pregled poruke
Aman, čoveče, pa gde samo poveza Lenjina i neomarksizam zajedno sa neoliberalnim kapitalizmom? Ne mogu da verujem da i posle 30 godina od kada komunizam/marksizam ne igra relevantnu ulogu u političkom životu evrope i dalje postoji antikomnistička histerija. Podsetio si me na ove sa sajta Pogledi, koji i dalje tvrde da Srbijom vladaju komunisti.

I kakav bre društveni ugovor? Na šta tačno misliš? Ja jedino znam za Rusoov društveni ugovor, ali koji nema veze sa ovom temom. Taj društveni ugovor je hipoteza da bi se objasnio suverenitet vlasti, odnosno odakle vlast crpi legitimitet, da li je to odozdo (narod, "opšta volja") ili odozgo (od boga kako se nekad verovalo).
Kako je uopšte moguće povezati ono zašta se zalaže taj SJW sa ekonomskim modelom, kao što je kapitalizam.

Izgleda da je identitetska politika veštačka i predstavlja tešku glupost, ali samo ako se ne tiče nacionalnog, verskog i etničkog identite. E, tad je iskonska želja za slobodom potlačenog.

Ljudi, slaba bre ova rasprava nije čak ni u top 5 Kuzminih po broju odgovora. Nijedna uvreda, pretnja, ban. Razočaran sam.
Ma kakvi bre komunisti, ovo je gore od njih...

Bolje je da gledamo ovo

https://www.youtube.com/watch?v=KmkXCsqJee0

Jer ovo o čemu je Kuzma pisao nije uopšte novo.

A što se tiče igara, imam jedan predlog, da se skupi jedna dobra ekipa, da se napravi igra koja će zadovoljiti sve.
Neka se recimo zove "Blago Kesundžane". Igrač bira šta će da bude, tj, kakav će da bude glavni lik. Mož da bude crn, beo, rom, kinez, japanac, seksualni i rodni alternativac, arapin, žensko, muško, ma sve. Eh, da, igra je simulacija. Da, simulacija pljuvanja na prepone. Za ovu ideju sva prava i zahvalnost idu jednom časopisu koga čitam joooš odavno.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Anaxander (15.3.2018), Oggy (14.3.2018), shrafko (15.3.2018)
Stara 15.3.2018, 13:29   #171
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke

A što se tiče igara, imam jedan predlog, da se skupi jedna dobra ekipa, da se napravi igra koja će zadovoljiti sve.
Neka se recimo zove "Blago Kesundžane". Igrač bira šta će da bude, tj, kakav će da bude glavni lik. Mož da bude crn, beo, rom, kinez, japanac, seksualni i rodni alternativac, arapin, žensko, muško, ma sve. Eh, da, igra je simulacija. Da, simulacija pljuvanja na prepone. Za ovu ideju sva prava i zahvalnost idu jednom časopisu koga čitam joooš odavno.
E dobra ti ta ideja, taman da izbegnu konfrontaciju sa izvesnim čikom iz austrije

Poslednja ispravka: Anaxander (15.3.2018 u 21:52)
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2018, 11:44   #172
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke
E dobra ti ta ideja, taman da izbegnu konfrontaciju sa izvesnim čikom iz austrije
Dabome, da ne bude posle "its no good pal" i "hasta la vista"...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com