Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2012, 23:46   #1821
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Vidim da je ovaj blog koji se bavi mikrotransakcijama izazvao eksploziju postova na svim forumima koji se bave GW2.
Licno mislim da je ideja odlicna. Ako sve iz cash shopa moze da se kupi i zlatom iz igre ne vidim nikakav problem.
Ako neko hoce da za prave pare ubrza leveling ili ima oruzje ili oklop koji izgleda drugacije ali nema bolje statove, samo napred.
Dosta ljudi misli da ce na ovaj nacin da neko brzo skupi bogatstvo u zlatu tako sto ce da ulozi prave pare pa onda da proda gemove. I sta onda? Na sta ce to zlato da potrosi? Kakvu prednost donosi gomila zlata u igri? Sigurno nikakvu u PvP-u... tako da sigurno nece doci do P2W situacije. Ne zaboravite da za endgame oklope i oruzje morate da potrosite i karma poene tako da nece biti situacije da neko bukvalno kupi end game oklop ili oruzje samo za gemove.
Od ovog sistema vidim samo pozitivne stvari.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
altas (21.3.2012), Bascelik (21.3.2012), Illuvios Nais (20.3.2012), Krilce (21.3.2012), pentraksil (20.3.2012)
Stara 20.3.2012, 23:50   #1822
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

XP scrolovi u GW1 su se kupovali ingame, a ne u game shopu. I zaista je bilo lako doci do njih. Nekako ocekujem da to isto bude i GW2. Da gameshop zaista ponudi samo kozmetiku koja kada se kupi je acc based, ne moze se preprodavati ingame. (kao u Gw1, dodatni slot u chestu, skinove za petove i sl..)
Koliko vidim ovaj izjavljuje da ce se prodavati kozmetika koja ce omoguciti da igraci ne lice jedni na druge - da naprave unikatniji vizuelni identitet. A to sto spominje stvari koje ce skracivati vreme - to su po meni oni itemi koji se dobijaju uz CE...tipa onaj golem banka, da se ne moras vracati u guild da ostavljas iteme.... da nece biti u pitanju XP busteri.

Ali ova zamena gemova za in game gold mi i dalje nekako strasno zvuci. Dzabe im i kul profesije i dinamicki eventi i sve ako ****u ekonomiju u igri.

edit:

realno da se ne lazemo, tona zlata znaci uvek. pa i u MMO.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 23:54   #1823
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Pile_glodje_kost kaže: Pregled poruke
Ali ova zamena gemova za in game gold mi i dalje nekako strasno zvuci. Dzabe im i kul profesije i dinamicki eventi i sve ako ****u ekonomiju u igri.
EVE, TERA pa i Star Trek imaju takve sisteme i nista im ne fali, to sto mozes da nabavis stvari iz cash shopa a da ne puknes prave pare moze da bude samo veliki +
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2012, 23:56   #1824
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Igram Star track i znam o cemu pricas. I jeste plus.

Ali da dam 50 evra kupim gemove, pa to zamenim za 100 k golda u igri po meni je glupost.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:01   #1825
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ade prvo ovo:
Citat:
But it’s never OK for players to buy a game and not be able to enjoy what they paid for without additional purchases, and it’s never OK for players who spend money to have an unfair advantage over players who spend time.
Citat iz bloga.
I mislim da je u redu da ako neko ulozi prave pare u igru dobije ili gold u igri ili da dobije boost u vremenu. Ili da kazem kako jeste: ko ima vremena trosi vreme, ko nema vremena trosi prave pare. I meni je to ok.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:02   #1826
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

@Pile: A ti onda nemoj to da uradiš.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:22   #1827
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

http://www.thetyrianorder.com/home/m...article/638922

Citat:
Doesn't this system allow players to sell a ton of gems and become rich - very fast?

To put it simply, no. As anyone with any knowledge about economies knows, there is something called supply and demand. Basically, if people rush out and buy a ton of gems and try to sell them as soon as possible - it will flood the market. Consequently, the price of gems will go down, as the market is saturated with gems and sellers will have to lower their prices - to compete with other sellers.

What will this mean for the in-game economy?

To put it simply, it will make the in-game economy - much more interesting. Players themselves, will have control over the market. Sure people will buy tons of gems and flood the market, but that means other people will have to undercut their prices and effectively lower the average prices of gems. Rather than having a set gold to gem price, this allows players to control the economy.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Illuvios Nais (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 0:27   #1828
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

da ti kažem kako taj sistem radi.
Imaš xx igrača koji prodaju po 5-6 gemova za gold.
I imaš x igrača koji prodaju po 300+ gemova za gold.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:42   #1829
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja i ne vidim neku stetu da se za prave pare kupuju gemovi pa posle u gold. Ocigledno nece biti bas toliko isplativo. Ako neko zeli izvol'te, ja sigurno necu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:48   #1830
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

klasicni pay to win, samo lepo upakovan i podrzan od gomile fanboyeva koji horski govore suprotno i tako stvaraju iluziju da je sve ok...


Jedini nacin da ekonomski sistem gw2 opstane pod ovakvim uslovima je da kurs gem-gold bude fiksan tako da uvek mozes x golda da razmenis za y gemova.Ako u nekom slucaju kurs ne bude fiksan, citav ekonomski sistem ce se urusiti zbog toga sto ovde imamo vrednosno ne jedaku konverziju. Posto za gem dajes pare, on je de facto neka vrsta valute koja ima uporiste u realnom svetu i vrednost mu se moze definisati, dok sa druge strane imas gold koji je imaginarna valuta i cija se vrednost ne moze precizno odrediti posto je produkt vremena i samim tim se neprestano uvecava, tako da se desava scenario po kojem vrednost gema stalo raste a vrednost golda stalo opada, do neke tacke kad gold postaje prakticno bezvredan...

Ima jos vremena do izlaska igre i verujem da nece biti toliko ludi da uvedu taj totalni p2win model nego jednostavno malo koketiraju sa tim modelima i osluskuju sta ce im ljudi reci. Sto se mene tice i ako uvedu taj najgori model meni licno nece smetati posto ne planiram da igram gw2 nesto mnogo, samo malo da seckam gwamm i prisecam se starih dana...
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:57   #1831
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Cudo da ovo nisu posle izlaska igre rekli,ovako misle da namire mjesecnu pretplatu nekim dijelom
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 0:59   #1832
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
klasicni pay to win, samo lepo upakovan i podrzan od gomile fanboyeva koji horski govore suprotno i tako stvaraju iluziju da je sve ok...
Ako mozes pojasni malo kako to mislis P2W?

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
...tako da se desava scenario po kojem vrednost gema stalo raste a vrednost golda stalo opada, do neke tacke kad gold postaje prakticno bezvredan...
Ovo moze da se desi samo ako je igrac prinudjen da kupuje odredjene stvari iz cash shopa da bi normalno igrao. Medjutim:
Citat:
Here’s our philosophy on microtransactions: We think players should have the opportunity to spend money on items that provide visual distinction and offer more ways to express themselves. They should also be able to spend money on account services and on time-saving convenience items.
Potpuno je jasno da u ovakvom obliku cash shop nece nikako ugroziti normalno igranje niti ce dati ikakvu znacajniju prednost onome ko ga koristi. I jos jednom da ponovim cash shop nece imati nikakav uticaj na PvP. Nije mi jasno o kakvom P2W modelu se ovde radi...
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
altas (21.3.2012), Bascelik (21.3.2012), Illuvios Nais (21.3.2012), Krilce (21.3.2012), pentraksil (21.3.2012), r0nIn (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 1:03   #1833
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ne vidim sta je tu P2W, s obzirom da u 5vs5 PvP-u ionako svi imaju istu opremu i sve otkljucane magije. Sva druga oprema se moze nabaviti preko PvE-a, ili WvWvW.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:12   #1834
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ne vidim problem ako sve može da se kupi za ingame zlato, a kažu da može. Čak i da neko može da kupi xp booster, šta me briga, ne igra protiv mene već za sebe - GW nikad nije bio PvPvE, već su PvP i PvE odvojeni. Kakve veze ima da li je neko potrošio 10$ da boostuje svoju kampanju, vi igrate svoju kako vama odgovara...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:18   #1835
senseo91
Član
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 455
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Ne vidim problem ako sve može da se kupi za ingame zlato, a kažu da može. Čak i da neko može da kupi xp booster, šta me briga, ne igra protiv mene već za sebe - GW nikad nije bio PvPvE, već su PvP i PvE odvojeni. Kakve veze ima da li je neko potrošio 10$ da boostuje svoju kampanju, vi igrate svoju kako vama odgovara...
Pa u perfect world mozes isto sve sa in Game money a poznata je kao najveca Pay to Win igra
lepo je to da je tradable ali kad je aukcija jedini nacin za kupovinu i prodavanje ... Treba da uzmu i shop Funkciju gde moze da se kupuju itemi dok si AFK kao u PW,u aukciji ne mozes kupovati iteme,matove,dok si afk ili off

Poslednja ispravka: senseo91 (21.3.2012 u 1:30)
senseo91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:27   #1836
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Ne vidim sta je tu P2W, s obzirom da u 5vs5 PvP-u ionako svi imaju istu opremu i sve otkljucane magije. Sva druga oprema se moze nabaviti preko PvE-a, ili WvWvW.


pay to win je kad neko ko je tek dosao i iskesira ima sve sto moze da se kupi... i ne razumem kakvo je to sad uvlacenje pvp-a u to?
ova igra je prvo pve pa tek onda pvp.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:46   #1837
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
... i ne razumem kakvo je to sad uvlacenje pvp-a u to?
ova igra je prvo pve pa tek onda pvp.
Kako ne razumes, PVP je okosnica ove igre... U PVE svako moze da radi sta god hoce i nece uticati na tvoju igru, isto to vazi i za PVP. Sta meni znaci to sto ce neko da ima ljepsi oklop, ili ce "brze" da se izleveluje od mene?! Dzabe ti sve pare ako ti ne znas da igras i da upravljas vjestinama i kombinujes ih.

"Pay to win" Sta ces ti to dobiti ili osvojiti?! Nesto mi nije jasno to?! Kakve su to borbe ili bilo kakvi dogadjaji koji se osvajaju parama?! Da necu mozda postati bolji igrac ako platim, da podmitim malo, a?!

Poslednja ispravka: r0nIn (21.3.2012 u 1:55)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:51   #1838
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Istina, ova objava je veoma dobar IQ detektor - svako ko se primi na "GW2 je P2W!" priču će odustati od igranja, a to će značiti samo kvalitetniju igračku okolinu za ostale.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Illuvios Nais na korisnoj poruci:
altas (21.3.2012)
Stara 21.3.2012, 1:54   #1839
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
pay to win je kad neko ko je tek dosao i iskesira ima sve sto moze da se kupi... i ne razumem kakvo je to sad uvlacenje pvp-a u to?
ova igra je prvo pve pa tek onda pvp.
Pa ne moze da se kupi sve ni sa goldom ni sa gemovima. Postoji KARMA koja ti treba da kupis oruzje i oklope. Ne moze neko ko je tek kupio igru da uplati 100$ i da kupi end game oklop ili oruzje.
Sto se tice uvlacenja PvP-a sam si rekao da je igra pay to win. Pay to win se odnosi na PvP. Ne razumem kakvo je to placanje za pobedu u PvE-u kad se ne boris protiv nekoga.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2012, 1:57   #1840
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
da ti kažem kako taj sistem radi.
Imaš xx igrača koji prodaju po 5-6 gemova za gold.
I imaš x igrača koji prodaju po 300+ gemova za gold.
Nema potrebe da mi objasnjavas. Bio sam u MMO-u gde isto tako imas cash valutu gde 1xGem = 5000 gold npr. Pa svo to ekonomsko stanje, kupci-prodavci, inflacija, ne stabilnost na trzistu, obaranje cena, ko ce dati najjeftinije, ti ga nadjes i najbolje prodjes...Jedan vice na world 5 000 golda za jedan, a inside lik koga ti znas prodaje za 3 hehe...Muvanje itd

Nisam rekao da mi se ne dopada skroz sistem. Videcemo...Ionako cash shop ne sadrzi ni blizu ono sto ostali F2P mmo-ovi imaju u ponudi. Kozmetika i stvari vezane za nalog su veci deo. Jedino sto me eto interesuje su ti boosteri. Ok sam za XP boost. Nevazan mi je. U ovoj igru cu maksimalno da uzivam, sto bi zurio? A i uvek mozes u PvP da se roknes na 80 lvl. Nego mi smeta, sta ako moze da kupi Guild boost za poene itd. Onda on moze da poveca svoj guild i da bude vrh, lazno najbolji i slicne stvari. Ovo gem for gold i vice versa nije lose. Ali eto ti consumables....uvek su me iritirali, ne XP, vec oni drugi... Ovde su u pitanju Glory (za PvP), Influence (za Guild) i sl. Samo mi se to ne svidja.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com