Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2013, 19:04   #1861
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Na tenderu su kreditom od EBRD-a GSP je kupio 200 Solarisovih zglobnih buseva za ~65 miliona evra, koji treba da budu isporučeni do kraja godine. Pored toga grad će da traži sredstva od Vlade za nabavku još 100 Ikarbusovih solo autobusa na gas.

Ovo su novi Ikarbusi

bus

Poslednja ispravka: DeCoy (9.3.2013 u 19:13)
DeCoy je offline  
Stara 9.3.2013, 19:44   #1862
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako ne mozes da napravis autobus kako valja, onda nemoj ni da pravis autobuse.

To sto ima novu masku, nek okace macku o rep kad se cuje da je krntija, a tek za 5 godina kako ce da tandrce, ima da pomera i zemlju i nebo.
nicpid je offline  
Stara 9.3.2013, 20:01   #1863
Soulja_SRB
Član
 
Član od: 15.2.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ikarbus je vnugo. Los dizajn za autobuse koji su namenjeni gradovima sa velikim guzvama.
Soulja_SRB je offline  
Stara 9.3.2013, 20:27   #1864
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Verovatno su gledali ovaj video kad su se odlučili za Solaris, i mi imamo iste uslove vožnje po Beogradu

bus
DeCoy je offline  
Stara 9.3.2013, 22:55   #1865
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da li postoji negde baza napisanih kazni za odredjenu osobu.
Konkretno, napisali su mi kaznu pre mesec dana, pa me zanima dal' i dalje treba da platim 3000 ili su vec zaracunali neku kamatu na to.
absonic je offline  
Stara 9.3.2013, 23:07   #1866
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nakon 15 dana povecavaju iznos ....

23. marta, na Trgu republike u 15:00 h biće protest protiv BusPlusa !!!

Idemooooo
Mali Princ 81 je offline  
Stara 9.3.2013, 23:08   #1867
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Nakon 15 dana povecavaju iznos ....

23. marta, na Trgu republike u 15:00 h biće protest protiv BusPlusa !!!

Idemooooo
Znam, sa 1500 na 3000, tako bar pise na fiskalnom racunu.
Ali pise i da zaracunavaju neku kamatu, pa me zanima da vidim da li su to obracunali?
absonic je offline  
Stara 9.3.2013, 23:16   #1868
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja ne znam kako dodjes u situaciju da ti naplate kaznu ?
Kad nemam kartu ja izadjem, a ako ti trazi dokumenta kazes nemam, silazim na sledecoj ...
Mali Princ 81 je offline  
Stara 9.3.2013, 23:21   #1869
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

možda hteli da ga biju
water wizard je offline  
Stara 9.3.2013, 23:25   #1870
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Ja ne znam kako dodjes u situaciju da ti naplate kaznu ?
Kad nemam kartu ja izadjem, a ako ti trazi dokumenta kazes nemam, silazim na sledecoj ...
Dodjem u situaciju tako sto se poklopi niz nesrecnih okolnosti.

Bio sam u takvoj situaciji da nisam primetio da nemam dopune na bus plus kartici (nemam personalizovanu), a zurio sam na ispit. Posto sam isao bg vozom, nisam mogao da sidjem, jer je sledeci voz dolazio za pola sata, tako da bih zakasnio.

Tako da, ne mogu da izadjem, ne mogu da ponistim kartu, ne mogu da ubedim kontrolora da mi ne pise kaznu = napisana kazna .
absonic je offline  
Stara 9.3.2013, 23:26   #1871
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma svaki drugi put kad uđu, neko od onih koje zateknu bez karte im odmah da ličnu i oni pišu kaznu. Indoktrinisana nacija, navikli na policijsku državu, pa slušamo svakog ko okači karticu oko vrata
DeCoy je offline  
Stara 9.3.2013, 23:29   #1872
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Strašno, pa nismo mi Japanci ?

Ko bre daje odma' I.D. ?

Kako da iskuliraš kontrolora?

Poslednja ispravka: Mali Princ 81 (10.3.2013 u 16:28)
Mali Princ 81 je offline  
Stara 10.3.2013, 17:19   #1873
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Za one koji baš uvek vole da pljuju po nečemu kod nas napravljenom, ovo je recimo nešto opširnije o dotičnom Ikarbus modelu:

http://www.automagazin.rs/vesti/1/12...s-ik218-m-foto

http://www.autobusi.net/content/inde...rtaze&Itemid=3

Dakle, šasija je MAN A24 (uvezena u Srbiju), pokreće ga MAN motor D2066 LUH 48, Voith automatski menjač 864.5 , osovine MAN i ZF, plus sve one sitnice koje idu uz savremeni autobus. Ili vam u prevodu, ista priča kao recimo MAN ov autobus. I opet nevalja za neke. Koji to autobus bi vas zadovoljio, da mi je znati? Inače lično mislim da je ovo iznuđeno rešenje sa uvozom šasija jer Ikarbus zna da napravi dobre šasije, a sada im je očigledan problem bio rok isporuke i uslov niskopodni autobus (jer Beograd više neće kupovati visokopodne autobuse, odlučio naš gradonačelnik). I ako ćemo pošteno, pomenuti Solarisovi zglobni autobusi sigurno nisu ništa bolji od ovog našeg MANa, sa razlikom što će održavanje dotičnih u dužem periodu biti mnogo problematičnije od održavanja u fabrici koja je u gradu.
vasiljevic je offline  
Stara 10.3.2013, 17:38   #1874
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da Bugarski Autobusi su sigurno kvalitetniji od naših
water wizard je offline  
Stara 10.3.2013, 17:58   #1875
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Iskreno rečeno, ovaj kredit je opterećenje po leđima Beograđana i imam utisak da će vrlo brzo po početku eksploatacije da počnu pritužbe i da se na kraju dođe do one situacije u kojoj smo sa našim "evropskim" tramvajima.

A oko nabavke 100 Ikarbus autobusa na gas, od toga nećé biti na kraju ništa. Prvo je to po leđima svih u Srbiji, a drugo, kako će geniji da ih tankuju? Nema organizovanog sistema koji bi to mogao da odradi. Dakle, i za to trebaju pare, usput rečeno. Treće, nabavka takvih autobusa nije nam strana, nabavili smo nekoliko, po želji promocije gradonačelnika i ti autobusi nikad nisu videli ulice. Tako da nema ni najmanje informacije o tome koliko su oni isplatljivi, koliki je vek trajanja, koji su problemi u eksploataciji .... Plus, nešto se ne sećam da je Ikarbus radio nešto tako u nekoj poznatijoj seriji, bar ja nisam čuo. Sve u svemu, izjava za javnost i da se prebaci odgovornost na druge kad se postavi pitanje što Ikarbus ne radi a mogao je, već pare date strancima na izvolte. Mada, ni to nam nije strana rabota, njima su svi pre sopstvenih građana.

Usput, da podsetimo, zaposleni u Ikarbusu su građani ovog grada, plaćaju ovde sve redom, i što treba i netraba, plaćáju poreze, socijalno, penziono, zdravstveno, firma plaćá porez ... Mislim, još i da im damo da zarade sve to što plaćáju u sopstvenom gradu, e pa ne ide. Bolje da pomognemo jadnim Bugarima, šta oni imaju, jadan im standard, nezaposleni, ne radi im industrija, ne daju im Šengen... Ili beše to kod nas?
vasiljevic je offline  
Stara 10.3.2013, 19:08   #1876
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma kod nas svi sve znaju o autobusima (a i ostalim stvarima), vrhunski stručnjaci i dizajneri, u novinama vide sliku Ikarbusa i kažu da je najgore njesra i da ništa ne valja. A ove države u koje je Ikarbus izvozi autobuse su sve retard do retarda prema njima. Jeste da nisu ništa posebno i ekstra, ali nisu ni kršine, to kaže čovek iz sfere saobraćaja, koji je imao priliku da u praksi radi sa raznim modelima i proizvođačima autobusa, od ruskih, čeških pa do nemaca i ostalih (ne nisam ja, već član porodice).
JohnnyNT je offline  
Stara 13.3.2013, 14:18   #1877
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Čisto da bi neki shvatili gde smo i kako nas vode, jedna strana u Novostima vezana za Bgd i piše otprilike ovo:

Porast industrijske proizvodnje od nekih 4.3%. I to od desetak autobusa Ikarbusa i stotinjak traktora. Može da se izvoze traktori koliko hoćemo jer su dosta traženi, primer je naveden Egipat. Tamo izuzetno cenjeni. Ali firme ne rade jer ih Dinkič rekonstruiše. Procenat našeg znanja i prizvoda u njima je 100%, u Dinkićevom čedu koje na sve strane hvali i navodi kao wow uspeh, ili vam Fiat u Kragiujevcu, naša proizvodnja iznosi 20%, ostalo se uvozi ili je po ceni minimalno vredno. Procena da godišnje IMT i IMR mogu laća da godišnje donesu u zemlju čisto 100 miliona evra bez muke. Minel dobio zahtev od rumuna za kupovinu transformatora, ne može da ih napravi pa rumuni zamoli za dokumentaciju pa da ih sami proizvode. Opet, naše znanje i naš 100% proizvod, ali šta će to nama. I da opet navedem, ovo je jedan članak.

Ikarbus nikad nije bio wow autobus, niti je na to prentendovao. On je među stručnjacima bio poznat kao dugovečan autobus koji se relativno lako održava i izdržava mnogo više od navedenog. I to je fakat koji sami potvrđujemo ovde decenijama. A to za nas mnogo više znači od ne znam čega jer kod nas autobus traje mnogo duže od predviđenog. I to je bio razlog što je Ikarbus izvozio na sve strane. Uvek ima velika margina do druge nabavke.
vasiljevic je offline  
Stara 13.3.2013, 14:29   #1878
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ikarbus je, kao i većina naših privatizovanih firmi, žrtva nečije želje da opere pare i da na lak način dođe do zanimljivog zemljišta blizu autoputa/aerodroma. Pa onda raskidanje, zamislite štetne, privatizacije, orkestrirani štrajkovi, iskonstruisani sudski procesi... Čovek je 13 meseci sedeo u pritvoru (glavni pretres se odlaže 5 puta, te je sudija na godišnjem, na bolovanju, na službenom putu u inostranstvu...), a jedina optužba je bilo to što je potpisan ugovor za ugrađivanje Voith menjača u vozila, iako je bilo i jeftinijih (a ujedno i manje kvalitetnih) ponuda. Valjda je cilj stremiti ka kvalitetu, a ne fušeraju - ali očigledno da je u ovoj državi sve naopako
DeCoy je offline  
Stara 13.3.2013, 21:03   #1879
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Menjač, motori, pogonski sklopovi i sl se ugrađuju po narudžbini kupca. I to je kod svih proizvođača. Bilo kamiona bilo autobusa. Daću jedan primer vezan za MAN i nemačku vojsku. Na njihovim kamionima za nemačku vojsku, ponuđeno je bilo između ostalog i ugradnja Deutz motora. I to je izabrala nemačka armija. Inače vazdušno hlađeni dizel motori. Jedan MAN koji ima ihaha motora, nudi i sa drugim motorima, a ovde je pitanje oko Voith menjača? Neko prodaje maglu, a ljudi baš vole da je kupuju i posle se pitamo kako nam je.
vasiljevic je offline  
Stara 27.3.2013, 2:30   #1880
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Danas mi ušla kontrola u bus. Ovaj jedan mi prilazi, kao karta, ja reko' silazim sad, a on " pa kako to? " Pa tako lepo, ja kad nemam kartu, ja samo izadjem iz busa. Kaže on " dobro, ali kako da regulišemo ovu vožnju ", ja kazem nikako, uvek kad mi naiđe kontrola ja siđem na sledećoj. - Kako to moliću lepo, ja radim 10 god. ovaj posao i nikad nije bilo tako. Jel znate da mi moramo vaše bespl.vožnje da nadoknadimo ???
Ja neverujem šta priča lik, što znači da ogavni 'Apex Solution' tera svoje zaposlene tj. kontrolore da naplaćuju kazne putnicima i da im plata od toga zavisi, što je zakonom o pravima radnika zabranjeno! Ne sme se maltretiranje drugih staviti u opis posla!

A evo šta je moj saborac ZELENI ZUB iz g. pokreta 99% zabeležio u autobusu javnog prevoza. Svaka čast svima iz 99 % što se ovoliko cimaju na podizanju svesti ovih naših uspavanih i nesvesnih građana ...

http://www.youtube.com/watch?v=gZz_QgcjL5g
Mali Princ 81 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com