Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2015, 12:09   #1
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 282
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Cena administracije sajta

Prijatelj mi je ponudio da mu održavam sajt, profil i 3 grupe na FB. Nikada to nisam radio za novac i nemam poma koliko to može da bude na mesečnom nivou. Hteo sam da mu to radim bez plaćanja, ali on neće tako već želi da mi plati. On mi daje slike koja ja obradim u Photoshopu i postavljam ih kada treba. Pokrećem
reklamnu kampanju na FB kada treba da se održi radionica(održava radionice gde uči polaznike da za 3 dana nauče da crtaju i nije za*****cija), postavljam i sherujem objave, praviću možda u after effectsu reklamne klipove koje ću postavljati na YT..... Ima li neko ideju koliko da tražim za ovaj posao? Neću da bude previsoka cena jer smo mi prijatelji popriličan broj godina.
talicni67 je offline  
Stara 17.6.2015, 5:47   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cena administracije sajta

Pa pazi ako ste već prijatelji, počni da radiš i proceni koliko tu posla ima, predloži mu cenu i to je to.

Ako je samo par objava mesečno u pitanju to možeš da radiš za pedeset do stotinak eura. Ali ako je u pitanju nešto tipa 2-3 objava nedeljno pa i više ja bih tu tražio barem 100-150e iako ste prijatelji... Nije to lako kao što zvuči.

Kažem, najbolje je da se dogovorite da ti to radiš neko vreme, proceniš koliko tvoj rad vredi i dogovorite cenu. Ne može niko da ti kaže koliko to košta napamet i nemamo pojma koliko je on spreman da plaća za tako nešto.
doctor je offline  
Stara 17.6.2015, 14:07   #3
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Cena administracije sajta

100-150 evra za 2-3 objave nedeljno? Jel ga ti zezas ili sta?
Pa to ce samo budala da plati. Toliko se uzima za objave svakog drugog dana, u jednom mesecu.
Helldiver je offline  
Stara 17.6.2015, 15:48   #4
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Cena administracije sajta

Hipotetička situacija:

1) Opredeliš se da naplaćuješ "nedeljno" umesto po objavi. Kažeš, nek bude 10e nedeljno, a pošto je prijatelj jednu mu nećeš naplatiti, dakle 30e mesečno. On te pogleda i kaže "ja mislio da ti dam 1000 din mesečno".

2) Opredeliš se da radiš po objavi. Kažeš otprilike, samo postovanje 1 evro, obrada grafike itd. 4 evra, dakle 5 evra po objavi. Nek je dve nedeljno, to je 10e x4 - 10e jer ste prijatelji, dakle 30e mesečno. On te pogleda i kaže "agencija X mi tražila 250e, nećeš ni ti dobiti ispod 50".

Znam ljude koji su naplaćivali to 1000e mesečno, al je bilo svakodnevno postovanje (doduše hd video sa dosta montaže, profesionalno obrađene fotke i posteri). Znam one koji su radili za 10 evra mesečno "isti" posao.

Dakle, ne može niko da ti kaže koliko on misli da to vredi i koliko ti misliš da to vredi, koji kvalitet možeš da isporučiš (na šta će to da liči) i koliko tu ima posla.
Eni je offline  
Stara 18.6.2015, 2:54   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cena administracije sajta

Citat:
Helldiver kaže: Pregled poruke
100-150 evra za 2-3 objave nedeljno? Jel ga ti zezas ili sta?
Pa to ce samo budala da plati. Toliko se uzima za objave svakog drugog dana, u jednom mesecu.
Ne zezam ga.
Ako on od njega zahteva da pre postovanja obrađuje fotografije, video klipove, kreira sadržaj... Recimo 3 objave nedeljno, to je 12 objava mesečno. I na svaku utrošiš u proseku 3 sata (obrada i sređivanje fotki, montiranje videa, audio obrada, kucanje teksta, ovo može da varira od pola sata posla do par sati posla), dok središ sirovi sadržaj koji si dobio, to je 36 sati mesečno, minimum. Znači ako naplaćuje 100e to je 2.7e po satu rada što je 300 dinara po satu. Mnogo? Ja za manje od ovoga ne bih radio.

Ali, opet, to zavisi od tvog nivoa profesionalnosti a i nivoa profesionalnosti koji se zahteva kao i količine posla.

Zato sam mu i rekao da baš i nema smisla da nas pita tako nešto.

@OP
Eni je dao dobar predlog, da radiš po objavi.
doctor je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prikazom sajta na IE wulckdroff Web razvoj 3 26.6.2014 14:27
Kako se zove ovaj deo sajta sa slike? prozor_xp Klijentske aplikacije 7 11.2.2014 16:35
Par pitanja u vezi sajta??? Lordofevill Web razvoj 2 18.2.2012 21:14
Procena vrednosti sajta A M G Zanimljive Web lokacije 18 4.10.2008 8:56
Zbun oko cena grafičkih shrafko Grafika 4 11.2.2008 23:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com