Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2007, 17:40   #21
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Citat:
dbaja kaže: Pregled poruke
Pad cena diskova definitivno je uticao i na pad kvaliteta istih.
Vec je i ranije pisano da neki proizvodjaci isporucuju kao nove diskove u stvari reparirane stare diskove... Sta reci...
Jos jedna stvar meni licno nije bas jasna, neki nasi prodavci prodaju (verovatno iste) diskove sa jednom ili tri godine garancije uz malo vecu cenu za 3 godine garancije.

Jos jedna stvar na koju bi trebalo obratiti paznju: cesto ljudi u kucistima imaju dodatne coolere ili neonke koje su prikljucene na istu granu napajanja kao i hard disk. Bilo bi dobro probati bez tih kerefeka, mozda to resi stvar.
Nema veze, jedan jedini molex sam zakačio na DVD RW, imam barem još 5 praznih
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 19:07   #22
911s [SK]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Onde iza onoga, a pored ovoga
Poruke: 46
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Odneo sam hard disk u servis, oni ga proverili WD programom i kazu da je sve u redu. Vratim se ja kuci i pri pokretanju XP-a mi javi da fali neki Win folder. Podignem Vistu (pre togra preskocim CheckDisk), vidi Vista da je Windows folder od XP-a prazan i restartujem da bi CheckDisk odradio svoj posao. U toku trajanja POST-a, hard je 10ak puta caknuo i komp zaglavio. Restarujem, probam u Vistu, kad "pala" i Vista. Boot-ujem sa XP-ovog diska da bih uradio reinstall, a disc manager javlja da su cetiri particije od pet potpuno prazne. Kako prazne kada ih niko nije formatirao? Pomislih da je greska, restartujem ponovo, kad imam sta videti - SMART javlja da je hard u kvaru. Vratim ja njima disk ponovo i odmah su me zvali da mi kazu da sutradan dodjem po drugi.
Prosto neverovatno, bolje da ga nisam nosio u sersvis. Sada mi ostaje da se nadam da ovaj treci WD ne otkaze tako brzo. Barem godinu dana.
911s [SK] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 21:17   #23
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Citat:
911s [SK] kaže: Pregled poruke
Odneo sam hard disk u servis, oni ga proverili WD programom i kazu da je sve u redu.
Citat:
911s [SK] kaže: Pregled poruke
SMART javlja da je hard u kvaru. Vratim ja njima disk ponovo i odmah su me zvali da mi kazu da sutradan dodjem po drugi.
Bar 70% ljudi na ovom forumu se slatko nasmejalo procitavsi ovo
Tako ti je to kod nas... Sa Marfijem.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 21:50   #24
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Citat:
911s [SK] kaže: Pregled poruke
Odneo sam hard disk u servis, oni ga proverili WD programom i kazu da je sve u redu. Vratim se ja kuci i pri pokretanju XP-a mi javi da fali neki Win folder. Podignem Vistu (pre togra preskocim CheckDisk), vidi Vista da je Windows folder od XP-a prazan i restartujem da bi CheckDisk odradio svoj posao. U toku trajanja POST-a, hard je 10ak puta caknuo i komp zaglavio. Restarujem, probam u Vistu, kad "pala" i Vista. Boot-ujem sa XP-ovog diska da bih uradio reinstall, a disc manager javlja da su cetiri particije od pet potpuno prazne. Kako prazne kada ih niko nije formatirao? Pomislih da je greska, restartujem ponovo, kad imam sta videti - SMART javlja da je hard u kvaru. Vratim ja njima disk ponovo i odmah su me zvali da mi kazu da sutradan dodjem po drugi.
Prosto neverovatno, bolje da ga nisam nosio u sersvis. Sada mi ostaje da se nadam da ovaj treci WD ne otkaze tako brzo. Barem godinu dana.
Da ti nemash kojim slucajem neki drugi problem sa napajanjem npr? Zvuci mi neverovatno da ti crknu dva WDa u tako kratkom periodu.Slican problem je imao lik koji je poslao pismo I/O Portu, crkla su mu 3 WDa u roku od jedne godine.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 21:38   #25
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: WD cakće

wd diskovi imaju problema sa fiksiranjem gornje ocovine motora glave.
Vezani su mnogo za sam poklopac diska na kojem moze da dodje do deformacija usled toplote te odvrtanja shrafova, samim tim i pomeranja glave sto vodi u sigurno skljocanje.
Pozdrav
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 22:05   #26
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Meni se cini da mi WD cakce (jako tiho, a i obicno imam slusalice na usima tako da ne mogu bas sa sigurnoscu da cujem) kada se temperature menja, i dok se zagreva posle paljenja i recimo kad otvorim prozor, a napolju je mnogo hladnije nego unutra. Da li to moze da bude opasno?
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2007, 19:41   #27
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Postoji samo, i samo, jedan razlog "caktanja" hard diskova a to je lose napajanje. Promenite napajanje i to ne nekim od 1500 din vec "slobodno" odvojite 50-ak evropskih novcanih jedinica i caktanje prestaje trenutno.
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DiskoDasa na korisnoj poruci:
Simke (23.9.2007)
Stara 21.9.2007, 22:35   #28
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Napajanje sam vec promenio (staro je crklo) i stavio LC 5450, tako da bih napajanje iskljucio kao uzrok. Napominjem opet da je caktanje jako tiho i moze da se cuje samo kad sedim pored kompa i kad je u sobi apsolutna tisina.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2007, 13:10   #29
DiskoDasa
Član
 
Član od: 13.11.2005.
Poruke: 103
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Staro napajanje je vec napravilo stetu, tako da se sa novim napajanjem vise nece "pojacavati" caktanje. Hard disk ce raditi bez problema jos dugo ali "what is done, it's done".
DiskoDasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 5:44   #30
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

@DiskoDasa: zasto ne bi mogao da bude u pitanju mehanicki kvar glave HDD-a? Verovatno nije ali ne mozes da budes tako polu- matematicki iskljuciv isto kao sto pausalne izjave o radnom veku diska nemaju mnogo veze sa realnoscu: HDD moze da krepa odmah isto kao sto moze da izgura jos 100000 MTF, nema tu pravila.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 12:50   #31
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Napajanje sam vec promenio (staro je crklo) i stavio LC 5450, tako da bih napajanje iskljucio kao uzrok. Napominjem opet da je caktanje jako tiho i moze da se cuje samo kad sedim pored kompa i kad je u sobi apsolutna tisina.
To jako tiho caktanje verovatno je nešto normalno. Kad cakće "nenormalno", to se jače čuje.

Druvo, nadam se da si siguran da to hard cakće, može da bude 100 raznih drugih uzroka za to.

Ne valja samo ako cakće u kombinaciji sa zaglavljivanjem i/ili resetovanjem računara. Onda obično ne valja disk ili ne valja napajanje, mada je čest uzrok i loš kontakt Molex konektora za napajanje harda, bar kod ATA hardova - kod SATA se to obično ne dešava jer je konektor drukčiji.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
mad_skillz (24.9.2007)
Stara 23.9.2007, 22:43   #32
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

siguran sam sto posto da je hdd. Nema nikakvog zaglavljivanja ili resetovanja, sve radi kao podmazano. Ne bih rekao ni da je molex jer se ne dogadja uvek i nema pravila u odnosu da opterecenje. Cini mi se da se dogadja kad se hdd zagreva, dok ne postigne radnu tempereturu, tako da moze da se bude ono sto je helpdisc rekao. U svakom slucaju garancija je tri godine, a podatke redovno bekapujem na CD, tako da me i nije mnogo briga.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 23:43   #33
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

A koji je WD u pitanju?
Ja ima WD 3200AAKS, disk nije savrsheno tih, cuje se pomeranje glave pri citanju shto je manje vishe normalno.Ako je to caktanje u pitanju, kao shto rece Voja, onda je sve normalno.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 2:07   #34
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: WD cakće

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
siguran sam sto posto da je hdd. Nema nikakvog zaglavljivanja ili resetovanja, sve radi kao podmazano. Ne bih rekao ni da je molex jer se ne dogadja uvek i nema pravila u odnosu da opterecenje. Cini mi se da se dogadja kad se hdd zagreva, dok ne postigne radnu tempereturu, tako da moze da se bude ono sto je helpdisc rekao. U svakom slucaju garancija je tri godine, a podatke redovno bekapujem na CD, tako da me i nije mnogo briga.
Inače, čak i da hard baš ništa ne radi, on povremeno mora da radi takozvanu rekalibraciju. Inače nešto što si snimio dok je hard bio hladan ne bi mogao da pročitaš kad se ugreje.

Inače, pošto ti sve radi kako treba, zaboravi na te zvuke, na'rani svinje, ne diraj ništa i udri brigu na veselje.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
nighthawk (24.9.2007)
Stara 2.10.2007, 0:47   #35
nikolam
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 444
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 69 puta na 60 poruka
Cool Re: WD cakće

Jeste Vojo ali ako se "čuje kao da cakće hemijska" i ako to radi "12 puta u roku od tri minuta" onda mora da nešto debelo ne štima

Kad se kablovi zamene i "na`rAnimo svinje" onda opet ostaje pitanje
da li je krivo napajanje ili diskovi, ne znam šta drugo..

Ja ciljam na diskove, ali kako da odem u radnju i kažem ljudima
"mnogo glasno i mnogo često _cakću_", dajte druge..
nikolam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com