Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2018, 11:10   #341
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

To što je došlo do tehnološkog napretka ne znači da treba da se zadovoljimo kojekakvim glupostima

Moj najveći strah ovde jeste da li ću uopšte moći da uživam u igri nakon Red Dead Redemptiona.

@pentraksil, treba da vidiš kako noć izgleda u RDR2, nisam video lepšu kombinaciju boja nego tu. U poređenju s tim, Odyssey izgleda baš obično.
Ali ajd, daću igri priliku svakako, iako sad mislim da će početi da važi ono pravilo kao što je bilo za Witchera - RDR2 ruined gaming for me
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2018, 19:15   #342
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.762
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 211 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

jel moguće da je ova igra ovako zahtevna,pa ja imam jedva 20 frejmova u proseku
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2018, 21:27   #343
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Iz profila..OK
Ali moj laptop se lepo bori sa AC:O, da nemas integrisanu pored te grafike?
ACO mi je za nijansu bolje radio od ovoga, valjda zbog silnog peska. ☺

Nemam nikakvu integrisanu.

Ono sto me najvise nervira je sto sam od 3GB vrama smanjivanjem detalja oslobodio vise od GB, a osim sto sad igra ne izgleda nista spec. nista preterano nisam dobio na frejm rejtu...

Jedini mi je lek da sve vreme avanturisanja buljim u pod jer mi je tad fps odlican! 😁

Znam da nema tu sirinu ali nova Lara radi sasvim pristojno u full hd-u sa skoro svim na maks

Ionako je Kasandra previse misicava za moj ukus... 😋
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2018, 8:46   #344
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Drajver, ljudi, drajver.
Pre nekoliko dana sam reinstalirao Win10, uradio update i igra nije htela ni da se pokrene. Naravno, bili su instalirani drajveri koji su dolazili uz Windows update. Instalirao sam neke 393 i nešto (nVidia) koje sam imao na kompu i pri pokretanju igre ista me je obavestila da ću bolje performanse imati sa najnovijim drajverima, tako da kad sam instalirao 416.xx drajvere sve je proradilo kako treba.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2018, 13:09   #345
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Windows 10 default instalacija drajvera ti nabaci neke prastare drajvere automatski, barem je tako bilo u mom slučaju, tipa 38x verzije, pa je logično da igra ne radi kako treba ili ne radi uopšte. Just my 2 cents na problematiku.

PS reinstall sam radio prije par nedelja najnovijim ISO imageom koji sam skinuo sa ms sajta.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2018, 15:46   #346
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ok drajver, ali AMD vec ne znam koju reviziju unazad ne sredjuje 1440p rezoluciju, bar za moju karticu...

Imam stariji drajver ali na svim ovim drajverima kojima u nazivu stoji optional ne radi lepo ta rezolucija, ne ide u full screen nego je u nekom boxu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 9:59   #347
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ok drajver, ali AMD vec ne znam koju reviziju unazad ne sredjuje 1440p rezoluciju, bar za moju karticu...
Imam stariji drajver ali na svim ovim drajverima kojima u nazivu stoji optional ne radi lepo ta rezolucija, ne ide u full screen nego je u nekom boxu...
Uvek sam preferirao ATI/AMD kartice jer su u nekom "srednjem" segmentu uglavnom nudile više od konkurencije. Ali posle godina žongliranja sa drajverima i njihovim softverom, sa R9 270X sam rekao sebi - "više nikad AMD". Bez većih problema sam igrao GTA V i Witcher 3 na toj karti, ali kad sam poželeo da ih zaigram ove godine bio sam šokiran. Probijanje i preklapanje tekstura, stuttering i drugi grafički gličevi su se samo nizali. Ni reinstalacija Windows-a nije pomogla. Stari drajveri nekako i drže, ali svaki update Windows-a donese novije i zbogom normalnom igranju. Poželeo sam i da odigram KotOR i Mafiu. Ha! Optimizam.
Ma koliko AMD imao dobre inženjere u delu za grafički hardver (mada više ni to nije slučaj), oni što su zaduženi za softver i drajvere su užasavajuće nesposobni. Što se vidi po tvom slučaju. I mom. I još mnogih koje znam. Štaviše, nisam upoznao čoveka koji nije imao neki softversko-drajverski problem sa Radeonima.
Sada kada sam prešao na nVidia grafiku jedini problem sam imao sa ovom igrom jer nisam instalirao najnovije drajvere. I sve druge igre najnormalnije rade. Posle mučenja sa stutteringom i gubljenjem tekstura uz Crimson/Adrenaline drajvere (kako ih već zovu), videti GTA V na maksimumu bez ijednog grafičkog problema je pravi praznik za oči.
Zaista ne mogu da shvatim da prave takve greške.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 13:23   #348
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.352 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Iz iskustva - nvidia konstantno radi sa developerima na novim tehnologijama i peglanju grafickih bagova, cak salju svoje inzenjere on site da pomognu ako zatreba. AMD ne odgovara na mejlove do pre-release-a i tek tad nesto kao tucnu i mucnu. Softverski odsek im je jako neozbiljan.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 14:00   #349
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ja sam fan crvenih bio krajem devedesetih i pocetkom '2000 (za mlade, tada se zvao ATI) ...Do pre par godina kada sam od se naigrao sa nvidia karticama.....

Jednostavno zeleni rade bolje sa igrama i to je to...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 16:15   #350
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Sinoc sam ipak stavio poslednje drajvere i moram da priznam da je Kasandra propevala sada. Podigao sam sve za podeljak vise, vram mi je popunjen skoro do kraja, a nema vecih gusenja i kocenja (pristao sam u neki gradic na putu za Megaris).

Ipak sve mi igre deluju nekako izbledelo sad... boje kao da su isprane. Nisam proverao u catalystu ali kao da je ovaj boljitak zbog toga sto je u njemu ukljucena neka adaptive rezolucija ili tako nesto. 2156 rezolucija i dalje ne sljaka a nemam vise ni standardne rezolucije...

Budi bog s' nama...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 17:16   #351
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Meni sa rx 480 i i5 6600 radi okej, samo gledam da li da stavim fps lock na 45 frejmova, ili da mi ostane adaptive ili on vsync, tearing je nekad baš užasan i jednostavno ne mogu da igram normalno.

So far, posle nekoliko sati igranja, evo utisaka:
Fluidnije deluje od AC:Origins kog sam skoro ponovo igrao (i nisam mogao da ponovo prolazim kroz main story već sam samo apgrejdovao Bayeka do 45levela zarad DLC-jeva).
Animacije su mnoogo bolje, to je bio veliki problem još od post-Unity igara gde su odradili masovni downgrade grafike; penjanje je okej, ali mi i dalje nedostaje Unity... neverovatno je, al mislim da ta igra dobija mnogo više pokuda nego što zaslužuje, pogotovo nakon peglanja. Skoro sam ponovo pokrenuo, i da nisam išao na put sigurno bih završavao igru jer je tu parkur odrađen maestralno, grafički zasigurno najlepša igra. Ovde sve deluje nekako cartoonish, baš ima taj MMORPG grafički vajb.
Krenuo sam sa Kasandrom, kad ima ženskih likova u ponudi uvek mi je draže njih gledati/slušati Tako sam i Syndicate prešao većinski sa Evie osim onih misija koje moram sa Jacobom da odigram.

Priča je za sad okej, ali opet, ništa previše spektakularno. A i osećam open-world fatigue, pogotovo jer sam u prethodnih nekoliko meseci igrao Far Cry 4,5, Origins i Unity. Ista formula drugačije primenjena :/

Šteta što postoji tako mnogo odlično odrađenih stvari u igri koje su uništene formulaičnim idiotskim pristupom misijama i svetu, kao i sporednim aktivnostima.

I da, bio sam u pravu, RDR2 je definitivno uticao na doživljaj - iako su to potpuno različite igre, ipak nemam taj feel kada lovim životinje i lootujem ih. Ovde je to čist grind koji se i ne prikazuje kao nešto drugo. U RDR2 je svaka ubijena životinja imala tu težinu, i nije bilo potrebno 60 krzna da napravim nešto. Opet kažem, potpuno različite igre, ali je vrlo primetno kad pređete sa naslova koji je poput kvalitetnog vina koje je ležalo u buretu dovoljno dugo, u odnosu na potencijalno kvalitetno vino koje vam je servirano ali nije dovoljno sazrelo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 18:22   #352
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
A i osećam open-world fatigue, pogotovo jer sam u prethodnih nekoliko meseci igrao Far Cry 4,5, Origins i Unity. Ista formula drugačije primenjena :/

Šteta što postoji tako mnogo odlično odrađenih stvari u igri koje su uništene formulaičnim idiotskim pristupom misijama i svetu, kao i sporednim aktivnostima.
Bas tako...ubija ovaj fazon vise... FC5 nisam odigrao upravo iz ovog razloga! A sve masovnije cu izbegavati slicne naslove.. Sa ovim novom generac. grafike, vreme da se poradi i na gameplay-u
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2018, 18:42   #353
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Pazi, meni je FC5 možda i najbolje iskoristio tu formulu - izbacilil su tower sistem, a neprijateljski kampovi su makar kontekstualno objašnjeni pričom, i lokacije nisu samo generičke neprijateljske baze, već su okupirana mesta gde su ljudi živeli i/ili radili, postoji osećaj istorije.
Ali - moj drugi problem s tom igrom je izuzetno loše odrađen sistem napretka, stalna kidnapovanja, slično izgrađeni glavni negativci i uuužasan kraj.

Ipak, bio je veći užitak raditi mnoge sporedne misije i delatnosti u FC5 nego u mnogim AC igrama.
A to je i moj problem kod Odiseje - veće ne znači bolje.
Da je Ubisoft radio RDR2 tu bi bilo zilion sporednih kvestova i pod-kvestova od kojih je malo koji kvalitetan.
Rockstar je išao drugom putanjom - nema toliko mnogo sporednih misija, ali sve one su odrađene sa pažnjom na detaljima, odlično izgrađenim likovima (što je umeće, pogotovo kad se pojave samo u jednoj side misiji).

Ubisoft ne pravi loše igre, ima skoro u svakoj od njih dobrog, čak odličnog materijala. Ali treba da se otarase te formule prenatrpavanja sveta svim i svačim. Iako postoje ljudi kojima će presudno biti da mogu da provedu 60+ sati u igri, ipak to nije merilo kvaliteta.

Ja se zapravo i obeshrabrim kad vidim da je potrebno da uložim par desetina sati u glavnu priču, jer ****** - uvek je potrebno imati vremena za posao, porodicu, prijatelje, sporedne aktivnosti - koliko god volim da igram, ipak mi je draže da je kraće i slađe
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2018, 8:36   #354
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Ako postoji neka ekipa koja svoje OW prave na isti fazon u gotovo svim igrama onda to Ubi...dodsue u ovoj igri su otisli above and beyond.


Uglavnom zavrsio sam main story i vecinu bitnih side stvari...uglavnom dobra igra doduse ne i AC igra, ali kao ow rpg dobro funkcionise (bolje nego neke druge Ubijeve igre) jedina zamerka ide na pricu, prilicno dosadna i ni blizu one iz Origins-a, deo oko porodice mi je bas slab pogotovu sto sam dobio "best ending" prica oko kulta je ok ali vec na pola sam provalio ko je vodja kulta, ovo oko atlantide je bilo ok ali je sam kraj bio prilicno anticlimactic...tako da mi je kraj iz Originsa i dalje najbolje finale iz ovog serijala.


Ostaje da se vidi da li ce nadolazeci dlc-jevi nastaviti main pricu kao sto je to bio slucaj sa the hidden ones za ACO...uglavnom u mnogim segmentima igra mi je bolje legla nego ACO minus prica i pojedini likovi.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2018, 12:12   #355
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey mod removes horse speed limit, allows custom XP boosters and more
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2018, 12:39   #356
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Uh, ovo mi je trebalo.
Za neke stvari se toliko primećuje da su potencirali bezumni višečasovni grind.
Iako nemam problem da sam ispod levela za glavne misije jer radim dosta sporednih, ipak smara kad naleti neki mercenary koji je recimo dva levela iznad i nema šanse da ga ubijem, ko čačkalicom da ga bockam.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
zerb (27.11.2018)
Stara 27.11.2018, 15:06   #357
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
ipak smara kad naleti neki mercenary koji je recimo dva levela iznad i nema šanse da ga ubijem, ko čačkalicom da ga bockam.
Takav se meni jos nije rodio, doduse tek sam 17lvl! Ali to nema veze, jer kad zapalim maceve ili neko koplje...Nemaju sance njih trojica odjednom....e vec kad prileti jos njih 10 - onda bezanija Jedino likovi sa TOXIC macevima yadaju probleme, no to se resava sa duzim hladnim oruzjem...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2018, 15:08   #358
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Takav se meni jos nije rodio, doduse tek sam 17lvl! Ali to nema veze, jer kad zapalim maceve ili neko koplje...Nemaju sance njih trojica odjednom....e vec kad prileti jos njih 10 - onda bezanija
Naleteh na neku mercenary ženskinju, ja bio lvl 15, ona lvl 20, pokazala mi sve svoje znanje i iskustvo i par puta sam pao pre nego što sam odlučio da pobegnem glavom bez obzira od nje
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2018, 15:28   #359
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Naleteh na neku mercenary ženskinju, ja bio lvl 15, ona lvl 20, pokazala mi sve svoje znanje i iskustvo i par puta sam pao pre nego što sam odlučio da pobegnem glavom bez obzira od nje
Hhaha.... Inace 5lvl razlike je osetno, 2 koje si malopre naveo nije! Ja lovim njih u principu, jer se 'prave face' kroz igru... A tu 20lvl ima par fora da je zgazis da tvoju pokretnost i penjanje i vatrene strele...mnogo nacina
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2018, 15:43   #360
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Assassin's Creed Odyssey

"Brave amateurs..."
Prvo iz daljine sa predator shotom i zapaljenim strelama, onda standardne strele dok se pokupi šta mu/joj se dešava, pa tek ondak sa zapaljenim mačevima, Battlecry of Aresom, OP napadom na taster "R", i sve to sa uključenim usporenjem vremena, padaju kao snoplje koliko god novih da dolazi.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Assassin's Creed: Origins Emix Akcione igre 582 8.4.2024 16:06
Assassin's Creed: Syndicate mare037 Akcione igre 635 27.11.2023 17:49
Assassin's Creed Rogue dex3108 Akcione igre 158 16.1.2018 13:20
Assassin's Creed Rebellion Dantheus Igre za mobilne telefone 0 27.6.2017 22:40
Assassin's Creed: Revelations DylaN Akcione igre 1076 28.12.2012 17:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com