Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.5.2014, 11:29   #1
talicni67
Član
 
Član od: 16.8.2008.
Poruke: 280
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku talicni67
Određen forumom Menjanje sadrzaja u Joomla

Pozdrav svima.
Treba mi pomoc oko postavljanja i menjanja sadrzaja na vec uradjenim stranicama nekog sajta.Naime, radio sam neko vreme u wordpressu(naucio sam bazne stvari oko postavljanja sadrzaja,instalacije plug-ina,tema...) i zbog zivotnih okolnosti moj rad u njemu je prestao.Radio sam u prodavnici racunara,pomagao u servisu prilikom sklapanja racunara, instalacije OS....Sve ovo pisem da se ne dobije utisak kako sam neko ko zeli napraviti sajt bez bilo kakvog predznanja.Sada sam u prilici da dobijem posao u jednoj firmi gde bih trebao da odrzavam sajt koj je radjen u jommla.Instalirao sam joomla pomocu wamp da bih video razlike izmedju nje i wordpressa.Nisam se bas najbolje snasao.Hteo sam zamoliti nekog od ljudi koji imaju iskustva u radu sa joomla platformom da mi daju link/linkove ka nekim nasim ili hrvatskim tutorijalima kako menjati sadrzaj vec postavjene stranice(tekst,slike),i kako dodati novu stranicu.Pre 6-7 godina sam ucio HTML, pa je nesto i ostalo od tog znanja.Bar malo.Verujem da similarnost postoji jer su obe platforme CMS, tako bi i mala pomoc verujem bila dovoljna i ako moze predlog za neke bitne plug-inove koji ce rad u joomli olaksati.Posao mi treba(kao i svakome od nas) jer sam nov u gradu u kojem zivim a poslodavac nije zahtevan.Zelja za ucenjem mi ne manjka i nadam se da ovde ima ljudi koji zele pomoci.Hvala svima unapred na razumevanju i pomoci kakva god ona bila.
talicni67 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2014, 23:42   #2
shut_down
Član
 
Član od: 30.4.2007.
Poruke: 55
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Menjanje sadrzaja u Joomla

Citat:
talicni67 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima.
Treba mi pomoc oko postavljanja i menjanja sadrzaja na vec uradjenim stranicama nekog sajta.Naime, radio sam neko vreme u wordpressu(naucio sam bazne stvari oko postavljanja sadrzaja,instalacije plug-ina,tema...) i zbog zivotnih okolnosti moj rad u njemu je prestao.Radio sam u prodavnici racunara,pomagao u servisu prilikom sklapanja racunara, instalacije OS....Sve ovo pisem da se ne dobije utisak kako sam neko ko zeli napraviti sajt bez bilo kakvog predznanja.Sada sam u prilici da dobijem posao u jednoj firmi gde bih trebao da odrzavam sajt koj je radjen u jommla.Instalirao sam joomla pomocu wamp da bih video razlike izmedju nje i wordpressa.Nisam se bas najbolje snasao.Hteo sam zamoliti nekog od ljudi koji imaju iskustva u radu sa joomla platformom da mi daju link/linkove ka nekim nasim ili hrvatskim tutorijalima kako menjati sadrzaj vec postavjene stranice(tekst,slike),i kako dodati novu stranicu.Pre 6-7 godina sam ucio HTML, pa je nesto i ostalo od tog znanja.Bar malo.Verujem da similarnost postoji jer su obe platforme CMS, tako bi i mala pomoc verujem bila dovoljna i ako moze predlog za neke bitne plug-inove koji ce rad u joomli olaksati.Posao mi treba(kao i svakome od nas) jer sam nov u gradu u kojem zivim a poslodavac nije zahtevan.Zelja za ucenjem mi ne manjka i nadam se da ovde ima ljudi koji zele pomoci.Hvala svima unapred na razumevanju i pomoci kakva god ona bila.
Zavisi koja je verzija Joomla-e u pitanju. Dovoljan ti je Youtube da skapiraš na kom principu radi.

Recimo: https://www.youtube.com/watch?v=CiPzIiTWnLM
shut_down je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa joomla instalacijom backo87 Web razvoj 4 11.7.2012 11:45
Hosting paket i alati potrebni za realizaciju emitovanja video sadrzaja + online placanja markob15 Web razvoj 1 3.4.2011 20:29
cPanel i joomla (prob.) jonathan Web razvoj 2 11.3.2011 17:47
IPTV cena za snimanje sadrzaja KilleX Foto i audio/video 1 3.8.2010 23:36
Joomla i sve u vezi nje dm@ricn Web razvoj 67 9.9.2007 12:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com