Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2008, 9:47   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 13:23   #2
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Konekcija sa ostakom sveta.Nemam nishta za pochtak,da mu zamerim bez obzira shto WOW(shto ga ne volim)koristi kao primer,budimo realni boljeg od tog primera se ne moze navesti u tom pogledu.Kada li cu ja videti onu moju Rumunku?
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 20:32   #3
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Solidan text. Bavi se tuznom chinjenicom koja nas tangira kako u pravom, tako i u virtuelnom zivotu.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 0:41   #4
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

sem neistine (koju je naveo iz neupućenosti) sa početka ostatak teksta je na njegovom nivou.

ono što je netačno jeste ono što on govori o salonskim sociolozima koji internet doživljavaju kao spas. to jednostavno nije tako, pošto se sociolozi uopšte ne zaluđuju idejama koje im MK pripisuje.

ono što jeste istina i što MK zaobilazi jeste da Internet nudi mogućnosti totalne komunikacije, mada je i sad daleko od tog cilja, ali poseduje sve osobine medija koji bi mogao da tako nešto dozvoli. to uopšte ne znači da se od interneta samog po sebi očekuje da uvede tolerantnost i duh razumevanja među ljudima, pošto se do toga dolazi kroz druge aparate (politika, ideologija, zakon, praksa, crkva, porodica, kafana...) a ne samo komunikacione ma kakvu slobodu komunikacija oni da nude.

dalje, MK zamišlja da je različitost sama po sebi dovoljna da izazove strah i odbojnost, te da će stoga ljudi uvek međusobno graditi barijere. površni prikaz mržnje koju srpski wowovci osećaju prema kinezima koji wow doživljavaju kao radno mesto a ne kao ljubavnicu, učiteljicu i smisao svog postojanja, bi trebalo da nas uveri u to. baš me zanima kako bi se Mk snašao sa prirodom komunikacije među ljudima koji online pikaju šah. iz prve ruke mogu da kažem kako je atmosfera u ovim slučajevima daleko od one koja važi za WoW. u partijama protiv raznih Iranaca, Indijaca, Egipćana koji su me gotovo redovno mlatili kao pacera nijednom nisam ni pomislio nešto loše o njima. verujem da nisu ni oni o meni, a naša komunikacija je redovno bila ili prijateljska ili pristojno nezaintresovana.
So what i want to tell... jeste da nelagodnost u kontaktu sa drugima zavisi od načina na koji smo vaspitani da tu različitost tretiramo. kada neku različitost prirodno prestanemo da doživljavamo kao važnu onda neće biti ni mržnje. nacionalna pripadnost po svemu sudeći u budućnosti neće biti ništa značajnija od karakteristika poput broja cipela ili boje kose, pa samim tim neće biti sredstvo koje se može iskoristiti za mržnju.
mržnja i negativne emocije nemaju toliko veze sa tim koliko je neko različit već sa tim koliko nekog smatramo inferiornim ili superiornim od nas tj. koliko na nas liči. strah od nepoznatog jeste jedan od najjačih strahova, ali različitost nije isto što i nepoznato.

ahhh. toliko.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 2:58   #5
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Dosadan tekst.MK se bacio u "analizu" rasnih/verskih/nacionalnih odnosa na planetarnom nivou iz perspektive grupe zaluđenika koje razbijaju neki Kinezi u WoW.
Naravno, to čini na svoj neobavešteni način, pa pominje neki "kraj istorije" u komunističkoj režiji, iako je prvi pomenuo nešto slično Frensis Fukujama koji je bio inspirisan propašću komunizma i pobedom kapitalizma u hladnom ratu.
MK to ne zna jer živi u blaženom neznanju, kao što ne zna ni da Šveđani, Francuzi i drugi "tolerantni zapadnjaci" nisu tolerantni prema drugim rasama/nacijama u svojim zemljama zbog relativnog izobilja u kojem žive nego zbog ogromne oskudice, tačnije nedostatka "ljudskih resursa"-radne snage pa moraju da trpe crne/žute/bele imigrante u svojim zemljama.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (2.10.2008)
Stara 2.10.2008, 10:00   #6
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Smile Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Moram da priznam da je ovaj text kritika naseg drustva uopste, sto je ok, mada on opet ide u bolesniji deo svoje maste, sto ne cudi, mada ono sto jos vise cudi jeste sto iznosi neke nebuloze sto nikako nisu povezane sa stvarnoscu... Od Kuzme ocekujem da kritikuje ljudi koji kazu 'igrice' umesto 'igre', medjutim, ovo je (mozda nije na prvi pogled) vrlo ozbiljna tema i bolje da je pisao neko ko se u to razume. Agree?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 16:27   #7
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Moram da priznam da je ovaj text kritika naseg drustva uopste, sto je ok, mada on opet ide u bolesniji deo svoje maste, sto ne cudi, mada ono sto jos vise cudi jeste sto iznosi neke nebuloze sto nikako nisu povezane sa stvarnoscu... Od Kuzme ocekujem da kritikuje ljudi koji kazu 'igrice' umesto 'igre', medjutim, ovo je (mozda nije na prvi pogled) vrlo ozbiljna tema i bolje da je pisao neko ko se u to razume. Agree?
Ja sam se samo oglasio da ljudi ne pomisle da sam umro

Slažem se da MK uglavnom piše o preozbiljnim temama za njegov nivo po principu "videla žaba da se konj potkiva...".Da bi se pisalo o takvim stvarima treba i nešto znanja i nešto bogatiji rečnik, a MK bi mogao da se drži svog nivoa i da opiše neku igricu za mobilne telefone, ne treba mu davati da piše o ozbiljnijim igrama, jer svuda upetlja svoje prizemno shvatanje sveta i društva, kao u opisu igre "Mercenaries" gde naziva Čaveza manijakom koji teroriše svoj narod.
Ima neko drugi ko može da napada Čaveza a to ne treba da bude u opisu jednog prosečnog FPS-a.

Žao mi je što je MK pretrpeo teške trenutke u WoW od strane nekih Kineza no to ne znači da oni rade na nekoj "WoW-farmi jadnika".Postoji prostije i logičnije objašnjenje-ti Kinezi prosto bolje igraju WoW od MK, pa nema razloga da se pišu glupe tirade o "jadnicima iz Kitaja", nego treba prihvatiti poraz kao sastavni deo igre.

Mogu da zamislim ponašanje MK na WoW-serverima, neki Kinez ga umlati a MK mu uzvrati "argumentom" da iz Kine dolazi najviše keylogger-a
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 17:14   #8
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Konacno jedna dosadna kolumna posle niza dobrih/interesantnih
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 20:30   #9
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

da, zaista, moram priznati...prilicno dosadno ovaj put!
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 21:02   #10
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Cool Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ja sam se samo oglasio da ljudi ne pomisle da sam umro

Slažem se da MK uglavnom piše o preozbiljnim temama za njegov nivo po principu "videla žaba da se konj potkiva...".Da bi se pisalo o takvim stvarima treba i nešto znanja i nešto bogatiji rečnik, a MK bi mogao da se drži svog nivoa i da opiše neku igricu za mobilne telefone, ne treba mu davati da piše o ozbiljnijim igrama, jer svuda upetlja svoje prizemno shvatanje sveta i društva, kao u opisu igre "Mercenaries" gde naziva Čaveza manijakom koji teroriše svoj narod.
Ima neko drugi ko može da napada Čaveza a to ne treba da bude u opisu jednog prosečnog FPS-a.

Žao mi je što je MK pretrpeo teške trenutke u WoW od strane nekih Kineza no to ne znači da oni rade na nekoj "WoW-farmi jadnika".Postoji prostije i logičnije objašnjenje-ti Kinezi prosto bolje igraju WoW od MK, pa nema razloga da se pišu glupe tirade o "jadnicima iz Kitaja", nego treba prihvatiti poraz kao sastavni deo igre.

Mogu da zamislim ponašanje MK na WoW-serverima, neki Kinez ga umlati a MK mu uzvrati "argumentom" da iz Kine dolazi najviše keylogger-a
Totally! Da budem iskren, ocekivao sam da ce pisati o meni sto sam ga pljuvao po forumu KAO LUD! To bi svi citali, a ne ovo smaranje.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2008, 21:46   #11
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Tekst koji propagira rasizam i mrznju, sramota je sto nije popio momentalni otkaz zbog ovako necega. Da je neko u Kini napisao ovakav clanak kotrljala bi mu se glava..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (5.10.2008), Ketchua (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 0:23   #12
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
po principu "videla žaba da se konj potkiva...".Da bi se pisalo o takvim stvarima treba i nešto znanja i nešto bogatiji rečnik, a MK bi mogao da se drži svog nivoa i da opiše neku igricu za mobilne telefone, ne treba mu davati da piše o ozbiljnijim igrama, jer svuda upetlja svoje prizemno shvatanje sveta i društva
znaci gotovo, moze lock slobodno, svaka cast, svaka ti dala i rodila! sustina svakog kuzmanovicevog teksta.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 0:53   #13
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Pesma uz kolumnu.

Eric Idle- I like Chinese
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 3:56   #14
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Da je neko u Kini napisao ovakav clanak kotrljala bi mu se glava..
Da li je potrebno ukazati na to da Kina ima drzavu? mislim, onako, pravu, sa sve politicarima...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 9:51   #15
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Tekst koji propagira rasizam i mrznju, sramota je sto nije popio momentalni otkaz zbog ovako necega. Da je neko u Kini napisao ovakav clanak kotrljala bi mu se glava..
Tako je! Živeo komunizam i svetska revolucija! Dole sloboda govora i slobodno razmišljanje! UA bre!
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pelagijska Argosija na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 12:59   #16
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

nije sloboda govora apsolutna, daleko od toga
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Ketchua (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 14:59   #17
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Da li je potrebno ukazati na to da Kina ima drzavu? mislim, onako, pravu, sa sve politicarima...
Ne samo da Kina ima jednu državu nego cele 3 države-NR Kina, Republika Kina(Tajvan) i Singapur(tamo Kinezi čine oko 70% stanovništva), a u NR Kini je i Hong Kong.Sve su to države/entiteti za poštovanje po većini kriterijuma.

Sada se našao MK da pljuje po Kinezima, samo zato što su bili bolji od njega u WoW, iz ovog polukolonijalnog prirepka Americi a gde smo mi a gde je Kina(u sve 3-4 verzije), hajde da se ne poredimo sa 1.3 milijarde u NR Kini, nego sa Tajvanom ili Singapurom ili Hong Kongom.

Treba imati poštovanje i za pojedince i države koji razvijaju neki poseban model razmišljanja, načina rada, uređenja , a Kinezi imaju svoj model, a mi samo poslušno reprodukujemo tuđ model iz Amerike.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (5.10.2008), Dimo (7.10.2008), Ketchua (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 15:08   #18
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Treba imati poštovanje i za pojedince i države koji razvijaju neki poseban model razmišljanja, načina rada, uređenja , a Kinezi imaju svoj model, a mi samo poslušno reprodukujemo tuđ model iz Amerike.
Imali smo i mi svoj model, pa smo videli dokle nas je to dovelo...

Poslednja ispravka: player1 (5.10.2008 u 15:26)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2008, 15:25   #19
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Imali smo i mi svom model, pa smo videli dokle nas je to dovelo...
Mi smo imali svoj model(samoupravljanje) koji je 50-tih i 60-tih imao najveću stopu rasta posle Japana i SAD i koji je uzrokovao relativno blagostanje 70-tih i 80-tih.
Taj model je neslavno završio ali tek posle 40-tak godina relativno uspešne primene, a sa ovim tuđim modelom imamo grdnih problema već posle samo 7-8 godina.

Kinezi guraju neki svoj model, koji nam se možda ne sviđa, ali to je njihov samosvojni način razvoja i razmišljanja, a mi ne treba da se tome podsmevamo jer treba prvo da pogledamo sebe i gde se nalazimo, pa onda da pljujemo po tuđim modelima.
Iz tuđih modela treba nešto naučiti, a mi smo u sličnoj poziciji kao Kina(treba siromašnu državu podići na nivo razvijene države), a taj model je višeslojan i raznorodan, nije neka tvrda komunistička doktrina, već obuhvata i kapitalistička iskustva Tajvana,Hong Kong-a itd.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
Ketchua (5.10.2008)
Stara 5.10.2008, 15:28   #20
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 10/2008 „Bliski susreti jadne vrste”

Ma razumem ih potpuno. Znaju i oni da "old-school" komunizam vise ne funkcionise. Ali ipak ne zele da im se desi ko npr. rusima, da prvo imaju 10-15 godina rasula, pa tek onda da im krene bolje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com