Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2014, 23:47   #221
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
Dzajo5 kaže: Pregled poruke
Bolje neka poprave ME nego sminku.
Ono sto bi po meni stvarno dodalo atmosferi je audio komentar. Plus da napokon odkupe prava svih vecih liga pa da od starta imamo grbove i lica igraca.
Hahahaha Football Manager computer game to help Premier League clubs buy players
• Scouts to begin using game’s database to identify talent
• Prozone recruiter tool has information on 80,000 players

Poslednja ispravka: Nestor (11.8.2014 u 23:57)
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 23:24   #222
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Interesantno FM 15
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 21:03   #223
ZOGLI
Član
 
Član od: 2.10.2010.
Poruke: 186
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Da li neko moze da mi kaze sta mi sve treba da mi igrao fm online?
ZOGLI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 21:05   #224
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
ZOGLI kaže: Pregled poruke
Da li neko moze da mi kaze sta mi sve treba da mi igrao fm online?
Original FM14 na steamu. Ili napraviš igru ili ideš join online game, izabereš server, konektuješ se i gotovo.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzajo5 na korisnoj poruci:
ZOGLI (1.9.2014)
Stara 2.9.2014, 19:00   #225
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Krenem da igram Championship Eng sa Mborom i razvaljuju me u prva 3 4 kola totalno, iako ekipa nije nimalo bezveze - tako da je problem samnom sigurno

Jel ima neki savet tipa kako da podesim treninge i kako da povezem malo ekipu, jer ovako nikako ne valja.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2014, 19:18   #226
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Pre početka sezone najbolje je staviti da se uigrava taktika. Posle toga šibneš balanced i gotovo. Priprema za meč ono što ti škripi, mada meni je to većinom odbrana.

Što se tiče taktike, stavi barem sliku. Ovako na slepo ne mogu da gađam.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2014, 9:12   #227
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

I ovde je problem odbrana, ali nije samo to. Kad gledam meč stiče se utisak da su totalno nepovezani i da nemaju pojma, prolazi ih ko kako hoće i baš nekako deluju kao rupetine svi. Nisam previše menjao ekipu, mislim i dalje da nema potrebe, doveo sam neke napadače, uglavnom pozajmljeni igrači. Nemam ja problem što još nisam pobedio, nego što se raspadaju kako igraju - u nekom kupu sam dobio amatere tek posle penala, šta dalje da pričam.

Mislim da nema potrebe za slikama. Imam dosta dobrih ili bar solidnih igrača u vezi plus još dva sasvim dobra krila i sve u svemu tim je minimum za sredinu tabele. Igram 451 i 442. Kod 451 - Dva krila su mi kao IF, a veznjaci BWM support, CM automatic i zadnji DM, bekovi CWB ili WB support, a u napadu TM ili CF. Kod 442 se trudim da ih ostavim po default-u, mada probaću da promenim malo jer moji veznjaci nisu baš za CM, više su za BWM ili box to box.

Koliko utiču te izmene u odnosu na default rolu igrača u nekoj taktici, šta je najbolje za ove dve koje ja teram i ima li neka treća koju vi igrate?
Sad kad je prošlo 3 kola prvenstva da stavljam balanced za treninge, jel da povećavam intenzitet?
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2014, 11:35   #228
Nikola Lavrnja
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 382
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 86 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

4-4-2 skoro da ne igram na ovom FM-u, tako da ajmo malo o 4-1-2-2-1:

Ja bekove uvek drzim na FB iz razloga sto ako im stavis attack svejedno su dobri u napadu, a kako god u odbrani drze bolje od WB instrukcija. To za WB mora bas da se potrefi igrac, cak i oni koji imaju vise zvezdica za WB hoce sa tom instrukcijom losije da igraju nego sa FB.
Kad smo vec kod bekova da preporucim Latovlevicia iz Steaue, nema neke ocene, jesu sve dvocifrene, ali vecina 12-14, a kljucne isto tako, ali covek prosto kida kako igra, ja u 4. sezoni presao u Bragu, on vec ima 30 god i dovedem ga na free, em porobi tu sezonu, em i sledecu kada sam otisao u Zenit, on nastavi da kida, Braga prva na polusezonskoj pauzi, a on prosecna ocena 7.74 Inace uvealjuje i bolesne golove, bez obzira na longshots 12.

Sto se tice veze, mislim da mnogo gresis, ovo je jednostavno predefanzivno, tebi prakticno napred igraju samo 3 igraca. Prvo, u ovakvoj formaciji skoro uvek moras da igras fluid, kad igras na pobedu, standard jos nekako i radi posao, rigid ne radi nikako.
Zadnji vezni uvek anchor man. Ako je neki kreativac, onda naravno dlp ili regista, ali ja to skoro nikad ne igram i siguran sam 100% da je A duplo bolje i od DM i od BWM.
Kad ti je zadnji vezni tako defanzivan, onda nema potrebe za tako necim u ova 2 MC-a, moze jedan da budem BWM(S) ali bas i ne mora, neka idealna kombinacija bi bili B2B i AP(A), ali nesto na tu foru, 1 glavni kreativac i 1 koji ce da bude pretnja po gol, ali univerzalan igrac, da ne bude i kanta u odbrani.
Sto se tice krila nemam dobro iskustvo sa IF instrukcijom, sem kada su u pitanju vrhunski igraci, oni na toj instrukciji gaze, pogotovo sto su W u ovom ME vise priblizeni golom, manje se hvataju linija i vise ulecu, posebno kad na krilo stavis igraca sa kontra nogom (ali solidnim kvalitetom slabije noge), onda cak zauzima i idealnu poziciju, ne previse blizu linije, ali dovoljno siroko. Ipak, bez uvida u kvalitete krila ne mogu nista da kazem, kakvi su ti igraci tako moras i da igras.

Sto se tice spica, moje iskustvo kaze da je u ovoj formaciji P apsolutno beskoristan, a preporucujem TM(A/S), FS ili AF u zavisnosti od kvaliteta igraca, a pre svega od njihove visine (TM), brzine (AF) i passinga (FS)

Sto se tice nekih opstih odrednica u toj formaciji:

- Nek ti najmanje 1 bek bude attack
- Mozes da igras hassle opponents jer sa zadnjim veznim sa A instrukcijom mozes da istrpis ispadanja igraca na protivnickoj polovini. Kad igras hassle ne igraj push higher up sem kad juris rez, naravno
- IF su uglavnom korisniji sa A instrukcijom, W sa S (ovo uzmi sa rezervom, ne znam koji su ti igraci)
- Kada ti ekipa deluje nepovezano, igraj short pas, retain poss, play out of def (posebno u ovoj formaciji, gde se lopta lako prenosi zbog zadnjeg veznog, mada i na 4-2-3-1 nije problem ako imas DLP), ponekad igraj rigid da se ne bi gubili po terenu (fluid je tek za kad se uigraju), ali imaj u vidu da rigid bas i ne odgovara ovj formaciji, more disciplined
- Vezbaj puno match preparation, ako se bas raspadaju onda attacking movement, mada ja vise volim defanzivne pripreme (narocito za set pieces, to mi smanjuje broj primljenih golova iz prekida sa 30 na 20 u sezoni, zahvaljujuci maloumnicima iz SI). Sto se tice glavnog treninga, prvo team cohesion, posle tactics

I za kraj, puno razmisljaj dok igras
Nikola Lavrnja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola Lavrnja na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (3.9.2014)
Stara 3.9.2014, 12:28   #229
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Vidim i ja da to na sredini ne valja ništa, u jednoj tekmi sam počeo protivnicima da pravim veći problem tek kad sam jednog od veznjaka poterao sa A instrukcijom. Meni deluju ok ovi vezni, samo je problem što niko od njih nije baš AP, to su uglavnom sve igrači koji su jako vredni i srčani i solidno dodaju itd.(Leadbitter, Smallwood, Butterfield, Haroun). Krila nisu loša (Ledesma, Reach i još par koji mogu da igraju), a napadača imam jednog malog brzog i dvojicu koji su visoki i jaki (TM i AF recimo mogu da igraju).
Malo sam se i ja zeznuo što nisam pola ekipe rasprodao lepo kao što sam planirao, nego rek'o ajde nisam skoro pikao FM, neću da lupam glavu toliko, a tako sam i za taktiku previše opušteno ušao u sve, ali ne može tako očigledno

Šta ima dobro od taktika sa 2 špica da je neko probao? Ja koliko sam provalio najbolje je DLF(S) i AF. Naročito deluje važno da jedan bude DLF ili slično, da bi povezao napad i sredinu.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2014, 16:23   #230
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Stvarno.. 442 nisam nimalo igrao na ovom FMu.
Igram 3 formacije: 3412, 532 (sa dva CWB, tri štopera, tri MC i dva špica), i dve varijante 451 (prva standarda sa 4 pozadi, dva MC, jedan AMC, dva IF ili W po potrebi + špic i druga sa 4 pozadi, dva MC, tri AMC i špic).

Pored toga što treba da se malo povede računa i sa pokojnim treningom, ekipa ne može da funkcioniše adekvatno sa više defanzivnih uloga. Npr, sa kojom god od navedenih formacija da igram, samo mi je jedan centralni vezni BWM def, ostali po potrebi supp ili att. Takođe, pretežno igram sa CWB instrukcijom za bekove osim u varijanti kad igram sa krilima po bokovima tada su mi FB auto.
Složio bih se sa Nikolom za krilne igrače, IF treba da je kvalitetan da bi obavljao posao adekvatno, bolje je W i neka klamza od dva metra u špicu kao TM
Najčešće sam igrao 451 (sa tri AMC, ređe sa dva bočna i AMC) i ovu varijantu.

Nema tu generalno nekog recepta posebnog. Nažalost, umesto da se dodatno usložnjava sa manipulacijom ovaj novi FM se uprostio, i dalje mi se ne sviđa trening ni nedostatak podešavanja taktike, team talk retko ima nekog smisla, asistent koji ti daje primedbe i savete u toku utakmice je skoro bez ikakve koristi itd.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2014, 21:55   #231
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
mentolbrebombona kaže: Pregled poruke

Šta ima dobro od taktika sa 2 špica da je neko probao? Ja koliko sam provalio najbolje je DLF(S) i AF. Naročito deluje važno da jedan bude DLF ili slično, da bi povezao napad i sredinu.
ja igram sa 2 spica- 41212 formaciju bez krila, igram sa Liverpool-om i najbolja kombinacija do sada mi je sa ''False 9'' i ''AF'' posto se u tom slucaju obojica izvlace na krilo, asistiraju i daju golove. levonogi napadac levo, desnonogi desno.

prvo mi je Suarez bio F9, a Sturridge AF, ali kad sam im zamenio uloge eksplodirali su, Suarez na 30 tekmi u PL - 28 golova i 4 asistencije, Sturridge na 32 - 13 golova, 13 asistencija.
takodje u ovoj postavci AMC daje dosta golova jer kad se oba napadaca izvuku, on ulece u 16 i ako je dobar 'finisher' dace podosta golova.

ovako mi izgleda formacija:

f9(s)-af(att)
am(att)
bwm(s)-cm(att)
dlp(d)
fb(s)-cb(d)-cb(d)-b(s)
gk(d)


Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2014, 23:18   #232
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
mentolbrebombona kaže: Pregled poruke
Krenem da igram Championship Eng sa Mborom i razvaljuju me u prva 3 4 kola totalno, iako ekipa nije nimalo bezveze - tako da je problem samnom sigurno

Jel ima neki savet tipa kako da podesim treninge i kako da povezem malo ekipu, jer ovako nikako ne valja.
Na fmscout.com imas sjajan guide how to create sucssesful tactic, kad da koristis IF a kad W, kako da uparis bekove i krila, kako napadace...
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (8.9.2014)
Stara 7.9.2014, 1:57   #233
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
Krenem da igram Championship Eng sa Mborom i razvaljuju me u prva 3 4 kola totalno, iako ekipa nije nimalo bezveze - tako da je problem samnom sigurno

Jel ima neki savet tipa kako da podesim treninge i kako da povezem malo ekipu, jer ovako nikako ne valja.
ja trening drzim u pred-sezoni: tactics/fitness-tactics, tokom sezone: team cohesion - def.pos.
onaj slajder skroz levo i bez 'rest before match'

ono sto sam ja naucio igrajuci menadzere od kako su uveli ove role i izbacili slajdere, je to da treba napraviti balans kad je mentality igraca u pitanju.

ako igras bez DMC-a, onda jedan iz sredine bi trebalo da ima 'defend', moje neko pravilo je minimum 3 igraca sa 'defend', 3-5 'support', 2-3 'attack' + golman;

u ovogodisnjoj verziji se nisam dobro provodio ako u ekipi imam vise od jednog playmaker-a... mada je to mozda i do mene. takodje visoka linija mi se pokazala dost bolje od duboke.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (8.9.2014)
Stara 21.9.2014, 13:38   #234
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Jel moze neko da mi objasni razliku izmedju verzija 14.1.3, 14.3.1, 14.3.0 sta je tu najtazij a sta najstarije?
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 14:18   #235
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

To ti je broj peca. sto visi broj to noviji pec, time je i popravljeno vise stvari. najbolje je igrati sa 14.3.1 jer je najnoviji i sadrzi zimske transfere.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzajo5 na korisnoj poruci:
Nestor (21.9.2014)
Stara 21.9.2014, 15:23   #236
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
Dzajo5 kaže: Pregled poruke
To ti je broj peca. sto visi broj to noviji pec, time je i popravljeno vise stvari. najbolje je igrati sa 14.3.1 jer je najnoviji i sadrzi zimske transfere.
Jel moraju svi redom da se ubacuju ili moze samo poslednji?
Nestor je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 16:40   #237
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Jel moraju svi redom da se ubacuju ili moze samo poslednji?
Poslednji je dovoljan. On sadrzi sve prethodne.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzajo5 na korisnoj poruci:
Nestor (21.9.2014)
Stara 26.6.2015, 0:58   #238
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Da li neko zna kako da resim problem sa crash dump-om? Zavrsio sam sezonu i sad hocu da kupim igraca i stalno mi crash-uje kada stisnem na continue.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2015, 7:27   #239
Dzajo5
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 259
Zahvaljeno 86 puta na 84 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Probaj da uradis Verify Integrity of Game Cache.
Dzajo5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dzajo5 na korisnoj poruci:
Howard1 (26.6.2015)
Stara 26.6.2015, 12:23   #240
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2014

Pokusacu i to pa javim sta sam uradio
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Football Manager 2011 HiddEn Upravljačke simulacije 1669 24.10.2013 12:23
Football Manager 2012 Anceloti`85 Upravljačke simulacije 1010 6.9.2013 16:45
Football Manager 2008 vertigo Upravljačke simulacije 493 3.6.2013 23:23
Zarada uz online football manager? bojan23 otpaTci 2 13.2.2012 22:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com