Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Provajderi mobilne telefonije - Telenor, Vip, MTS Ponuda mobilnih telefona, tarifni paketi, usluge, kvalitet, podrška, servis...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2014, 20:12   #1
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Crkao mi je telefon (s2), i već nedelju dana se zlopatim.

Do sada sam bio u Telenoru, ugovor mi je istekao, a ne uspevam da od njih dobijem ono što hoću, i na šta mislim da imam pravo jer sam tu bio preko 10 godina sa prilično visokim paketima - ozbiljan sam potrošač.

Pokušao sam da uzmem broj na 064 (066) ali želim da uzmem mixnet XL paket (3190 din) i telefon Galaxy Note3 i u 3 poslovnice i dva telefonska poziva na onaj 789 sam dobio jedno pet različitih odgovora od kojih je poslednji bio:
"Vi dosada niste bili kod nas i ne možete uzeti tako veliki paket i telefon već to mora polako - prvo 6 meseci da budete naš korisnik na manjim paketima i da imate barem jedan račun od preko hiljadu dinara pa da vas uzmemo u razmatranje"

Ja sam ovaj debilni odgovor shvatio kao: "Ne, mi ne želimo da pređeš kod nas i ne trebaju nam tvoje pare"

Zna li neko da li sam ja ovo dobro shvatio, i ako nisam kako se ulazi u taj fantastični mts svet?

P.S. Nadam se da ne treba da pominjem da me zabole svašta da glumim budalu 6 meseci po nekakvim paketićima ...
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 20:29   #2
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Potpuna nebuloza. Ne mogu da verujem da si dobio taj odgovor. Pa kako misle da nekom prodaju BOX paket, on je 3200. Ja ga dobio za 30 min sa prenetim brojem iz VIP-a.
Ma idi opet u poslovnicu u mani se 789.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 21:01   #3
Nikola Lavrnja
Član
 
Član od: 19.1.2007.
Poruke: 382
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 86 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Kod mene je jos bolja prica. Cale je kod Mobtela bukvalno od osnivanja, isto veliki potrosac i u jednom trenutku prenese na firmu telefon, ionako ga uglavnom koristi za posao. Ode u penziju, ugasi firmu i prebaci na sebe broj, nastavi se taj ugovor koji je imao i kad je doslo vreme za novi dobije isti odgovor kao ti, i to od Telenora, jer ga kompjuter racuna kao novog korisnika, koji nije tu 6 meseci
Nikola Lavrnja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 21:20   #4
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Stvarno ludilo!!! To je posledica opšte pravne nesigurnosti jer im se verovatno milion puta desilo da neko potpiše ugovor,uzme telefon i nestane, recimo ode u inostranstvo. Posle moraju da ga tuže,a da bi tužili moraju da dostave tužbu što se ispostavi nemoguće...i tako opet pošteni pate zbog nepoštenih.
Ima priča i iz vip-a. Čovek bio pod ugovorom, otišao u inostranstvo i čim izašao iz Srbije izvadio karticu zbog rominga. Kad se vratio na računu 8.000 dinara!!! Pitao zašto i rekli mu da su mu odmah po izlasku iz zemlje "stavili" taj iznos na račun da bi imali dovoljan iznos za utuženjei da će mu u narednim mesecima kako bude plaćao račune da odbijaju od te cifre?!?! Čovek se prekrsti i izađe. Video svojim očima.
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 21:21   #5
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Potpuna nebuloza. Ne mogu da verujem da si dobio taj odgovor. Pa kako misle da nekom prodaju BOX paket, on je 3200. Ja ga dobio za 30 min sa prenetim brojem iz VIP-a.
Ma idi opet u poslovnicu u mani se 789.
Nisi video dobro - bio sam u TRI poslovnice

Prva nije bila poslovnica već neka saradnik radnja koja nema ovlašćenja da potpisuje ništa preko 1500 dinara.
Druga - čekaj pet dana proveru kreditnog biroa ... progutam knedlu - ok ... zapelo kod telefona - nemaju Note3 koji ja hoću a zahtev mora da bude sa serijskim brojem aparata.
Treća poslovnica - Ne može ništa. NI telefon NI tako visok ugovor ... iz nje je ta priča o 6 meseci.

Posle toga sam ponovo zvao 789 gde su mi pričali nešto o nekakvoj molbi što već više nisam ni slušao ...

U međuvremenu sam poslao email sa celom pričom na onaj kontakt email, samo mi je strepnja dublja od nade da će neko pročitati toliki email ...
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 22:28   #6
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Video sam da si bio, zato sam rekao idi opet u poslovnicu. Mislio sam da je opet razgovor oči u oči malo drugojačiji.
To kad krene po zlu, uvek ima nekog problema. Tako sam ja sa prenosom fixnog telefona koji je bio na pokojnog mi tasta na mene zbog pomenutog BOX-a koji sam uzeo. Akali me mesecima jer nisam imao validan dokaz o smrti tasta (sud zaturio ostavinsko rešenje), a umrlica nije priznat dokument u njihovoj arhivi. Kako nisam žurio zbog paketa koji nije istekao u VIP-u nisam se uzbudjivao, ali na kraju sam morao da jurim čak u drugi grad da bi ipak nabavio umrlicu jer sam na kraju morao da tražim šefa KC koji mi je odobrio urlicu kao validan dokaz da bih mogao da prenesem broj na mene. A da ne kažem da sam i izjavu dva svedoka uz to morao da prilozim ... o njegovoj smrti naravno.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2014, 22:42   #7
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Vadi ih samo što su svi takvi pa nemamo gde( kao i u mnogim drugim oblastima). A kad se setim priče mog zeta Austrijanca koji kaže da uz najskuplji paket (koji je ista cena kao kod nas) dobijete iPhone za DŽ i to na godinu dana ugovora...
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 2:05   #8
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Ma samo da se dovoljno iznerviram kupiću telefon za keš, i uzeću paket sa 50% popusta i zaradiće na meni mnogo manje para ... samo da se psihički spremim da ću izvrnuti više keša u prvom trenutku - realno ona opcija sa 12 rata po 2500 din za Note 3 me je privukla jer znam sebe - nisam dovoljno disciplinovan da sklanjam svakog meseca po neki iznos ...
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 4:16   #9
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Pazi realno sa popustom od 50% za tajpaket od 3190 din uštediš skoro 20.000 za godinu dana. E sad jeste da pukneš odmah keš ali ti se dobar deo vrati, do duše neprimetno:-) I obaveza od godinu dana nije strašna, u odnosu na 2 godine što je meni barem previše.
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 18:57   #10
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Akali me mesecima jer nisam imao validan dokaz o smrti tasta (sud zaturio ostavinsko rešenje), a umrlica nije priznat dokument u njihovoj arhivi.
Kad to pomenu - biometrijski pasoš im nije validan dokument ... samo i jedino lična karta. Stara lična karta (papirna) može - biometrijski pasoš ne može!
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2014, 21:05   #11
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Idi u poslovnicu i nek ti provere kreditni biro pa da ti kazu na cemu si jednom za svagda.
Jbg sta ces kad zivimo u Srbiji.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 12:49   #12
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

EPILOG Part 1 ... :-)

Poslao sam email sa opisom cele situacije (na onaj zvanični email) ... negde gore to i pomenuh.

Juče me je pozvala na kontakt telefon koji u tom emailu ostavih ljubazna gospoja/ica i pitala me koja mi je najbliža poslovnica te me zamolila da odem do nje i rekla da će me tamo najaviti, i da odnesem ličnu kartu samo da bi uradili proveru u kreditnom biro.
Potom će me ona ponovo pozvati i ako sve bude u redu poslaće mi telefon i ugovor na kuću. Još me je zamolila da odnesem nekoliko poslednjih računa iz telenora koje ja nažalost ne čuvam ...
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 13:02   #13
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Pa dobro,sredilo se.Samo treba imati strpljenja
Uvek cuvaj placene racune godinu dana.Nikad se ne zna...
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 15:01   #14
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Ne mozes na rate da uzmes kao nov korisnik, to nije nista novo. Samo ako imas vec neku uslugu skuplju od 1000 dinara koju placas 6 meseci ili vise, moze fiksni, moze ADSL ...

Sent from my OT-995 using Tapatalk
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 15:39   #15
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Epilog Part 2 ... :-)

Otišao u poslovnicu - priđem dečkonji na šalteru i kažem da su me najavili i da treba da mi se proveri kreditna bla-bla-bla ... nema pojma kaže (???) ... pomislih: ne opet ... ... i umalo da odustanem.
Insistiram da sam se čuo, tj da su me zvali i rekli mi da tu dodjem danas - pogleda nešto u kompu svom i kaže "aha ..." ubaci ličnu, ispotpisujem da se slažem da se raspitaju ko sam i zašto sam i odem ... (našao sam i neka dva stara računa iz telenora btw i priložio)

Ovo je možda trenutak da kažem da sam pre onog prvog poziva mlade dame (vidi dve-tri poruke višlje) već bio digao ruke i planirao kupovinu telefona za keš i ugovor na 50% što smo komentarisali ovde.

Elem, pola sata kasnije zvoni telefon, ponovo mlada dama, kreditni biro se nije bunio, pronašli su mi broj koji sličan mom starom broju sa 063, da li mi odgovara taj broj i da li je problem što je 065 ... da li ostajem pri želji da uzmem note3 ... bla-bla-bla ... poslaće mi na kućnu adresu u rokuod 72h, izvinite zbog problema ... bla-bla-bla ... ostadoh bez teksta

Prodato ... ... iako bejah promenio plan vrlo sposobna mlada dama je uterala svojoj firmi ugovor na tri godine sa mnom ... čekam kod kuće moj note3 ...

Poučak : Ako vam se nekada na/sa MTS javi mlada dama prijatnog glasa i kaže "Dobar dan Marijana ovde ... " očekujte da ćete čuti krštene rečenice i da pričate sa osobom koja zna svoj posao i zna šta radi.
Na poslovnice slobodno bacajte bombe ... isto tako, ne budite lenji da napišete email sa žalbom kad nastane problem. Neko ih čita. Ili sam jednostavno imao sreće ...
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 17:25   #16
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

I ja imam veoma prijatna iskustva sa MTS-ovim operaterima.Veoma su ljubazni ali i ekspeditivni.Steta sto ostatak firme nije takav.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 22:55   #17
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Odem da podnesem zahtev za prenos tj vraćanje broja u mts iz vip-a, u mts-u kažu ne može, broj se još uvek vodi u mts-u i u NEODGOVARAJUĆEM STATUSU je, dođi tad i tad da rešimo. PRVI MINUS!!!Posle još dva odlaska u poslovnicu konačno podnesem zahtev za prenos.

Jutros u 6 prenet broj, aktivirana kartica, paket mix400, obavio par poziva, proverim stanje i piše:
Mix400
Stanje:49.50 dinara

I ništa više,bez info o besplatnim minutima,porukama... Zovem cc, proveravaju, čekam, šalju me u poslovnicu, a najbliža mi je 15km.
DRUGI MINUS
A tek sam 17 sati korisnik
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 9:46   #18
Goldiebenj
Novi član
 
Član od: 8.10.2013.
Lokacija: Beograd
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Citat:
srđan obradović kaže:
DRUGI MINUS
A tek sam 17 sati korisnik
Iskreno, i ja sam čuo prilično loših stvari o MTS-u, mada mi ni iskustva sa telenorom nisu blistava - oterali su me posle više od deset godina jer su debili , iako se hvale svojim odnosom sa korisnicima

Poslednja ispravka: DeCoy (23.5.2014 u 17:31)
Goldiebenj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 9:57   #19
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.668
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

Generalizujete bezveze , ja sam dugo u MTS-u i nikad nisam imao problema, bilo da je sklapanje novog ugovora ili uzimanje novog telefona.
Evo konkretno pre dve godine dok nisam radio, niti studirao u tom trenutku uzeo sam telefon bez problema sto ni VIP ni Telenor ne dozvoljavaju.

Poslednja ispravka: Kidja (22.5.2014 u 10:17)
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 13:18   #20
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Prelazak u MTS - nemoguća misija???

I ja nemam problema već 9 god. od čega je 7 na postpaidu. Jedini konflikt je bio započet sa moje strane, greškom, kada me je zvala operaterka za koju sam mislio da je prijateljica koja me zeza, pa sam reagovao jako neprikladno. Jedan od najvećih blamova ikada.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Crysis Garson Akcione igre 2965 4.1.2022 23:34
Call of Duty: Modern Warfare 3 nexexcalibur Akcione igre 1659 21.2.2018 15:24
Mini-ITX napajanje - nemoguća misija ? akobasmora Osnovne komponente 4 22.2.2013 21:16
MSI update BIOS-a nemoguća misija BORG Operativni sistemi 8 22.12.2009 12:43
Prelazak sa good ol' (CRT)17-tice na šta? (150-200 €) Khorne ŠDK - Grafika 7 4.1.2009 20:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com