Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.3.2018, 6:34   #1
Neutrino
Deo inventara foruma

Član od: 17.6.2011.
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 2.762 puta na 1.716 poruka
Određen forumom [Chrome/Firefox] Ekstenzije za YouTube tag

Ne znam da li je planirano da se bilo šta uradi povodom prestanka rada YouTube taga pa evo od mene ekstenzija za Chrome i Firefox koje rešavaju dotični problem (ekstenzije bi trebale da rade i u svim novijim Gecko/WebKit derivatima).

Chrome
Instalacija može da se uradi direktno kroz (Chrome Web Store) ili ekstrakcijom .crx fajla iz prikačene arhive chrome.zip i njegovim prevlačenjem na otvoren chrome://extensions prozor u browseru.

Firefox
Instalacija može da se uradi direktno kroz (Mozilla addon sajt) ili ekstrakcijom .xpi fajla iz prikačene arhive firefox.zip i njegovim prevlačenjem na otvoren about://addons prozor u browseru.

Edge
Ekstenzija u principu radi i u Edge browseru ali je izuzetno nestabilna zbog toga što Edge nema podršku za veliki broj opcija iz Web Extension API-ja.

Ekstenzije su uredno potpisane i ne zahtevaju nikakve dodatne dozvole ali ko hoće može da preimenuje .xpi i .crx ekstenzije u .zip i proveri kod.

P.S. Ako je problem zbog korišćenja SK logotipa neka se javi neko iz Redakcije pa da sklonim.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip chrome.zip (8,4 KB, 9 puta viđeno)
Tip fajla: zip firefox.zip (9,5 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Neutrino (4.3.2018 u 11:24) Razlog: Ispravljen link za Mozilla Addons verziju
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Akumu (23.3.2018), altafir (19.3.2018), DeCoy (4.3.2018), Dekip (4.3.2018), filpan (4.3.2018), Geralt (4.3.2018), JohnnyNT (4.3.2018), Luka Filipovic (26.4.2018), Mario Pavićević (4.3.2018), Picard (4.3.2018), Sass Drake (4.3.2018), Vladimirus86 (10.3.2018), voodoo_ (4.3.2018)
Stara 4.3.2018, 11:40   #2
DeCoy
über alles

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.306
Zahvaljeno 7.949 puta na 5.003 poruka
Određen forumom Re: [Chrome/Firefox] Ekstenzije za YouTube tag

Bump, čisto da bude vidljiva na "naslovnoj" strani foruma...

Poslednja ispravka: DeCoy (4.3.2018 u 17:40)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 11:46   #3
Neutrino
Deo inventara foruma

Dodao sam i ispravan link za Mozilla Addons sajt tako da sad i u Firefoxu može direktno da se preuzme iz njegovog store-a.
Stara 5.3.2018, 0:07   #4
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.646
Zahvaljeno 1.691 puta na 1.229 poruka

Može malo objašnjenje o čemu se ovde radi? Na Mozilinom sajtu piše samo ovo: "Fixes the YouTube tab mixed content issue on sk.rs/forum"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 0:23   #5
DeCoy
über alles

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.306
Zahvaljeno 7.949 puta na 5.003 poruka

Otkad je sajt i forum prešao na https YT plugin za prikaz videa u porukama je prestao da funkcioniše. Uz ovaj addon sve ponovo radi.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
ZoNi (5.3.2018)
Stara 5.3.2018, 0:33   #6
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Na Mozilinom sajtu piše samo ovo: "Fixes the YouTube tab mixed content issue on sk.rs/forum"
To "tab" je u stvari greška jer treba da piše "tag" samo što zbog retardiranog sistema objave Mozilla addonova prosto nisam imao volju da ispravljam.

Možda se nateram da ispravim kad nađem malo slobodnog vremena.
Stara 7.3.2018, 6:10   #7
Neutrino
Deo inventara foruma

Pušten je novi build (0.0.2) za Chrome i Firefox. Sitna unapređenja i manji refaktoring koda.

Ko koristi Chrome Web Store i Mozilla Addons dobiće update automatski.

Za one koji vole ručni rad ekstenzije su prikačene uz poruku
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip sk-youtube-tag-fix-0.0.2.crx.zip (8,1 KB, 7 puta viđeno)
Tip fajla: zip sk_youtube_tag_fix-0.0.2-xpi.zip (9,4 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Neutrino (7.3.2018 u 6:23)
Stara 25.4.2018, 4:06   #8
Neutrino
Deo inventara foruma

SK YouTube tag fix v0.2.0

Build (v0.2.0) donosi sledeće izmene i novine:
  • novi alternativni korisnički interfejs za lakše dodavanje YouTube snimaka u sadržaj poruka
  • nova arhitektura ekstenzije i dublja integracija sa Web Extensions API-jem (stabilniji rad)
  • kompletan kod je sada dostupan na GitHub-u
  • buildovane verzije ekstenzija u .xpi i .crx formatu su sada dostupne kao GitHub release (preporuka je da ipak za instalaciju koristite odgovarajući Store)

Linkovi za instalaciju su identični kao u prvom postu ali evo ih još jednom.

Chrome Web Store

Mozilla Addons

Novi korisnički interfejs za dodavanje YouTube snimaka u sadržaj poruke dostupan je klikom na novu ikonicu odmah pored stare (stara ikonica i dalje može da se koristi kao do sada).

Ikonica je dostupna samo u naprednom editoru poruka.

Klik na novu ikonicu otvara dijalog sa poljem za unos bilo kojeg od podržanih formata YouTube adresa. Dovoljno je u polje prosto kopirati punu adresu YouTube snimka.

Nakon unosa YouTube adrese u jednom od podržanih formata polje za unos će dobiti zelenu pozadinu i ispod njega će biti prikazan pregled snimka čija adresa je uneta.

Pritiskom na dugme DODAJ odgovarajući tag će biti dodat u sadržaj poruke.

Ukoliko ekstenzija ne može da nađe traženi snimak (recimo ne postoji snimak za zadati id) biće prikazana greška.

Isto tako, sve dok je uneta adresa u nekom od nepodržanih formata ili neispravna pozadina polja za unos imaće crvenu boju.

Kao što sam već napisao kompletan source je dostupan na Github-u pa ko hoće može da proveri kod.

Poslednja ispravka: Neutrino (25.4.2018 u 4:22)
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aibo (26.4.2018), C64freak (29.4.2018), caine (28.4.2018), dex3108 (25.4.2018), Luka Filipovic (26.4.2018), Mario Pavićević (25.4.2018), NIx Car (25.4.2018), Picard (25.4.2018), player1 (25.4.2018), VedranCG (26.4.2018)
Stara 26.4.2018, 9:20   #9
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.646
Zahvaljeno 1.691 puta na 1.229 poruka

Neutrino, hvala tebi za ovo, ali meni je potpuno poražavajuće i jadno da najtiražniji domaći IT časopis ne može da ima potpuno funkcionalan forum! Neverovatno!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 2:28   #10
Neutrino
Deo inventara foruma

SK YouTube tag fix v0.2.1
  • novi UI je sada dostupan i u naprednom editoru na stranicama za izmenu poruka
Stara 27.4.2018, 8:47   #11
bachi
Starosedelac

Član od: 2.11.2005.
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 578 puta na 417 poruka

Možda glupo pitanje, ali što u dogovoru sa adminima foruma ne izvršiš te izmene u samom kodu foruma?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 18:13   #12
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Možda glupo pitanje, ali što u dogovoru sa adminima foruma ne izvršiš te izmene u samom kodu foruma?
vBulletin 3 je objavljen 2004. godine. Prčkanje po njemu danas bi bilo kao igranka na minskom polju - zvuči interesantno u teorji ali jako zamorno i potencijalno opasno u praksi. Sandbox model ekstenzija za browsere eliminiše taj problem jer a) potpuno izoluje kod ekstenzije od web stranice i b) nudi puni potencijal tehnologija savremenih browsera bez potrebe da se gomila nepotrebni prtljag koji "trojka" vuče sa sobom da bi bila kompatibilna sa relikvijama tipa Internet Explorer 6.

Ovako je najbolje za sada jer su obe strane na dobitku. Redakcija dobija rešenje za brzopleti prelazak na HTTPS i "čovečanskiju" opciju za dodavanje YouTube snimaka bez potrebe da išta menja u kodu ili prelazak na novu vBulletin verziju a korisnici mogu sve to da koriste. Sa druge strane ko ne želi ove nove funkcionalnosti prosto ne mora da instalira ekstenziju i problem rešen. Ovo je bio čisto moj samoinicijativni doprinos, kao nekada dok je Voja, koji je uvek bio spreman za takve stvari, još uvek bio među nama.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Dekip (27.4.2018), player1 (27.4.2018)
Stara 27.4.2018, 21:19   #13
Dekip
V.I.P. Recenzent

Član od: 8.11.2008.
Zahvalnice: 662
Zahvaljeno 919 puta na 498 poruka

Koliko je bez/bolan proces osavremenjavanja samog foruma? Prelazak na moderniju verziju? Gledano kroz vreme i novac.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2018, 22:05   #14
dex3108
V.I.P. Test Play

Član od: 1.6.2008.
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 7.098 puta na 3.268 poruka

Uglavnom je problem novac
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2018, 17:41   #15
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Koliko je bez/bolan proces osavremenjavanja samog foruma? Prelazak na moderniju verziju? Gledano kroz vreme i novac.
Prelazak na novu verziju, ako se izuzme novac za nabavku nove licence, bi zahtevao određeno vreme da se odradi automatska konverzija baze, sredi ili potpuno odbaci trenutni šablon i eventualno reše problemi koji bi potencijalno iskrsli usput.

Ali... Postavlja se pitanje zašto bi to neko radio. Community based forumi izumiru i to je činjenica koja može da se dokaže statistikom poslednjih pet-šest godina. I ovaj forum je nekada imao tri pune stranice aktivnih korisnika a sada u najboljem slučaju ima petnaest ili dvadeset konkurentnih korisnika. U poslednjih mesec dana registrovano je dvadeset i pet novih korisnika od toga je samo njih četvoro imalo bilo kakvu aktivnost na forumu dok se ostali nakon registracije praktično nisu ni pojavljivali više. Stari članovi (veterani) su odavno otišli, novi i ako dođu to rade da bi postavili jedno pitanje i nikada se više ne vrate. Ovo što je ostalo dobrim delom su članovi preko tri banke koji dolaze samo da bi se svađali i provocirali ostale.

A tu je i problem samog forumskog softvera čiji izdavači zbog slabe prodaje počinju da dodaju sve više bloata (nepotrebnih funkcija) da bi zaionteresovali potencijalne kupce i opravdali itekako visoku cenu za licence. Sada praktično nije moguće naći samo forumski softver već su to uglavnom nekakvi portali čiji je forum tek jedan od elemenata. Besplatna forumska rešenja (phpBB, myBB, SMF) odavno više nisu vredna razmatranja, što zbog potpunog izostanka bilo kakve podrške što zbog užasnog koda čija arhitektura vuče korene iz prethodnog milenijuma.

Na kraju krajeva i ovaj forum je čisto odraz želje da se fanovi časopisa zadrže na jednom mestu ali primarna delatnost redakcije je i dalje izdavanje papirnog izdanja časopisa. Isto tako, zarada od reklama koje se plasiraju preko banera na forumu verovatno ne postoji, što zbog ad-blockera što zbog činjenice da većina potencijalnih oglašavača zna da većina posetilaca neće uopšte videti te reklame. Mislim, koliko vas uopšte zna da u gornjem desnom uglu sa isključenim ad-blockerom mogu skoro redovno da se vide reklamni baneri?

I za kraj, šta to nove verzije foruma nude što ova verzija nema? Praktično ništa. Evo i ova moja ekstenzija tek služi kao neka vrste dopune postojeće funkcionalnosti koja realno i dalje dobro radi svoj posao. Jedini realan problem su sigurnosni propusti jer je 3.8.7 za današnje uslove previše star i trenutak kada server na kojem se forum vrti ne bude u mogućnosti da više nudi dovoljno staru PHP verziju koja neće praviti problema zbog gomile izmena u novim PHP verzijama.

Da se na kraju ogradim. Sve gore napisano su moji lični stavovi jer ja nisam ni na koji način povezan sa redakcijom časopisa. Za zvanične odgovore moraćete da pitate direktno njih.
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
fisfikus (3.5.2018), player1 (30.4.2018), ZoNi (29.4.2018)
Stara 29.4.2018, 18:50   #16
Rockstar
Deo inventara foruma

Član od: 26.5.2008.
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 1.284 puta na 975 poruka

Ја сам нови сајт видео тек пре неки дан. СК уопште не доживљавам кроз интернет већ готово искључиво кроз сам часопис. Форум памти и много боље дане, и то не само СК већ генерално, сада људи комуницирају другачије. Не знам колико их кошта одржавање, али и да га угасе, разумео бих.

Сајт, са друге стране, је ван домета критике већ 15 година, они не касне са тиме већ - никада неће ни стићи на циљ.

Што можда опет није лоше јер ја СК и схватам као часопис којег је још увек могуће купити у киоску и то ми је много боље.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 17:11   #17
MARE GSX R
Starosedelac

Član od: 25.12.2013.
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 192 puta na 176 poruka

Ne znam da li je do mene, ili je neki bug probao sam da dodam yt klip preko ove nove ikonice pored yt taba, kopirao sam punu adresu izasao je preview adresa je bila zelena, i kada sam kliknuo dodaj nista se nije pojavilo u poruci pa sam iskoristio stari yt tag...

EDIT: Da mozda nece da prave problem blokatori reklama..?
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2018, 18:27   #18
Neutrino
Deo inventara foruma

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je do mene, ili je neki bug probao sam da dodam yt klip preko ove nove ikonice pored yt taba, kopirao sam punu adresu izasao je preview adresa je bila zelena, i kada sam kliknuo dodaj nista se nije pojavilo u poruci pa sam iskoristio stari yt tag...
Uključen ti je preview (WYSIWYG) mode u editoru poruka (vidi sliku). Isključi ga klikom na ikonicu i dodavanje taga će raditi.

Ako hoćeš da ti podešavanja budu trajno zapamćena idi na podešavanja svog profila i podesi opciju "Interfejs za uređivanje poruka" da bude "Standardni editor - dodatne komande za formatiranje" (vidi sliku).

Ekstenzija je zbog tehničkih ograničenja i bagovitosti preview moda editora predviđena da radi samo u standardnom tekstualnom režimu.

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
EDIT: Da mozda nece da prave problem blokatori reklama..?
Jedini zahtev koji ekstenzija pravi ka spolja je ka zvaničnom YouTube API-ju koji se ne nalazi ni na jednoj block listi.

Poslednja ispravka: Neutrino (11.5.2018 u 18:43)
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
MARE GSX R (11.5.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
YouTube HD na Samsung SmartTV UE40D5500RW urke Foto i audio/video 3 2.6.2012 20:06
Facebook vs Youtube pharaon.92.bc otpaTci 8 9.7.2011 14:27
YouTube mi iskasapi video :( BugA Video/TV softver 6 4.4.2010 22:13
YouTube TV dacajak Internet tehnologije 3 25.2.2009 2:09

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:42.