Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2007, 2:20   #81
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

okej pitam generalno , nisam ni mislio sada....
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:23   #82
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
mad_skillz kaže:
okej pitam generalno , nisam ni mislio sada....
Shta ce ti Opteron? Prodaj plocu i proc i uzmi lepo C2D.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:33   #83
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

nisam jurio ovaj dfi kao lud da bi ga prodao sada , and besides nishta protiv intela ali necu ga staviti u kucishte dok imam pc...jednostavno tako je...neko ce me razumeti neko ne i ne treba niko da mi pricha koliko je dobar ili ne , sve znam i sam...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:46   #84
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
mad_skillz kaže:
nisam jurio ovaj dfi kao lud da bi ga prodao sada , and besides nishta protiv intela ali necu ga staviti u kucishte dok imam pc...jednostavno tako je...neko ce me razumeti neko ne i ne treba niko da mi pricha koliko je dobar ili ne , sve znam i sam...
Onda ti je bolje da cekash K8L.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:48   #85
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

to ce izaci za 23 godine...ima da se smorim kao lav dok to ne dodje...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 2:57   #86
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
mad_skillz kaže:
to ce izaci za 23 godine...ima da se smorim kao lav dok to ne dodje...
Trebalo bi na leto da se pojavi.
Shto kao slab ti taj procesor? A radi kao FX60, jeste da mu fali 512kb kesha ali ajde...
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 3:02   #87
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
Garson kaže:
Trebalo bi na leto da se pojavi.
Shto kao slab ti taj procesor? A radi kao FX60, jeste da mu fali 512kb kesha ali ajde...
shto nije bio san diego za am2...smarachi...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 3:03   #88
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
PAIN kaže:
Tesko si se za**** ......takve karte se uzimaju jednom a ti uzeo MSI koji ima i ovde da se uzme.
Ma Ok je Garsonu ta kartica. Jedina primedba sto Garson generalizuje stvari i hvali MSI koji po kvalitetu varira kao sto sam vec napisao u nekom od postova ovde. Namerno je naveo one modele koji su zaista bili dobri a za sarene sitove nije ni pomenuo. Recimo ja sam se napatio sa MSI NX6600GT koja je imala najgori kuler od cele 66xx serije. Prefarban aluminijum u bakar boju, krupnozrnaste strukture i 2KG zvake. A toliko mi je i paste trebalo kad sam nakacio Zalmana. Jeste DOT je ubrzavao 10% 550/990 a najvise sam je nagurao na 570/1150 dok je Asus gurao preko 600/1200 a sa TOP modelom i vishe. Kad se pojavio MX440 MSI je dosao sa pasivcem i skuplji je bio od drugih kartica u proseku 20-30 DM a teska njesra od graficke. Titanijum serija je upravo izbacila Leadtek iz anonimnosti posebno na nasem trzistu i tu MSI nije imao sta da trazi.
Definitivno MSI varira od promasenih do vrhunskih modela unutar neke od serija grafickih kartica.
Gainward i Leadtek su do sada pokazale konstantan kvalitet kako izrade tako i mugucnosti. Za XFX, eVGA i BFG ne mogu da pisem kad ih nisam imao niti probao kako rade. Kad bas ne znate sta da kupite odaberi te ova dva navedena modela koja ce sigurno stabilno raditi na propisanim clokovima a sigurno i vishe iako nemaju DOT sto je samo MSI-jev marketinski potez.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 3:17   #89
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
AstraLogos kaže:
Ma Ok je Garsonu ta kartica. Jedina primedba sto Garson generalizuje stvari i hvali MSI koji po kvalitetu varira kao sto sam vec napisao u nekom od postova ovde. Namerno je naveo one modele koji su zaista bili dobri a za sarene sitove nije ni pomenuo. Recimo ja sam se napatio sa MSI NX6600GT koja je imala najgori kuler od cele 66xx serije. Prefarban aluminijum u bakar boju, krupnozrnaste strukture i 2KG zvake. A toliko mi je i paste trebalo kad sam nakacio Zalmana. Jeste DOT je ubrzavao 10% 550/990 a najvise sam je nagurao na 570/1150 dok je Asus gurao preko 600/1200 a sa TOP modelom i vishe. Kad se pojavio MX440 MSI je dosao sa pasivcem i skuplji je bio od drugih kartica u proseku 20-30 DM a teska njesra od graficke. Titanijum serija je upravo izbacila Leadtek iz anonimnosti posebno na nasem trzistu i tu MSI nije imao sta da trazi.
Definitivno MSI varira od promasenih do vrhunskih modela unutar neke od serija grafickih kartica.
Gainward i Leadtek su do sada pokazale konstantan kvalitet kako izrade tako i mugucnosti. Za XFX, eVGA i BFG ne mogu da pisem kad ih nisam imao niti probao kako rade. Kad bas ne znate sta da kupite odaberi te ova dva navedena modela koja ce sigurno stabilno raditi na propisanim clokovima a sigurno i vishe iako nemaju DOT sto je samo MSI-jev marketinski potez.
A kakav je bio default 6600GT AGP, mislim nV referentna kartica? Josh gora.
MSI 6600GT PCI-E je totalno druga prica, mnogo veci i bolji kuler.A da ne pominjem Diamond izdanje sa mogucnoshu promene voltaze GPU-a i memorije.
Shto se ASUS 6600GT tice, mozda je bilo primeraka koji su mogli do 600/1200 ali opet ne verujem da su svi mogli dotle.
E,sad,promasheni modeli? Neki od njih nisu bash neshto ali nisu promasheni.
Shto se Gainward-a tice, svi koriste manje vishe iste PCB-ove, a kuleri na Gainwardu nisu bog zna shta, mozda su malo bolji od defaulta.
A XFX, eVGA i BFG su posebni zbog fabrickog overkloka, inace su u pitanju referentne kartice, sa uglavnom ref. kulerom.
Dobro, MSI DOT na nekim kartama ne znaci puno, meni na 5900XT nije znacio nishta jer sam izvukao mnogo vishe.Ali na nekim modelima puno znaci, 7600GT npr. nije preterano overklokabilan.A zamisli samo na 7900GTX shta znaci 10%.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 3:37   #90
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
Garson kaže:
A zamisli samo na 7900GTX shta znaci 10%.
znachi, i to dosta...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 4:30   #91
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
Garson kaže:
A kakav je bio default 6600GT AGP, mislim nV referentna kartica? Josh gora.
MSI 6600GT PCI-E je totalno druga prica, mnogo veci i bolji kuler.A da ne pominjem Diamond izdanje sa mogucnoshu promene voltaze GPU-a i memorije.
Shto se ASUS 6600GT tice, mozda je bilo primeraka koji su mogli do 600/1200 ali opet ne verujem da su svi mogli dotle.
E,sad,promasheni modeli? Neki od njih nisu bash neshto ali nisu promasheni.
Shto se Gainward-a tice, svi koriste manje vishe iste PCB-ove, a kuleri na Gainwardu nisu bog zna shta, mozda su malo bolji od defaulta.
A XFX, eVGA i BFG su posebni zbog fabrickog overkloka, inace su u pitanju referentne kartice, sa uglavnom ref. kulerom.
Dobro, MSI DOT na nekim kartama ne znaci puno, meni na 5900XT nije znacio nishta jer sam izvukao mnogo vishe.Ali na nekim modelima puno znaci, 7600GT npr. nije preterano overklokabilan.A zamisli samo na 7900GTX shta znaci 10%.
Opet ista prica. Zasto da ne pominjes Diamond izdanje kad si ga vec pomenuo u predhodnim postovima. Favorizovanje onoga sto je dobro i zaobilazenje neceg sto ne bi bilo pozeljno napisati. Upravo taj MSI 6600GT PCI-E je sampion u rostiljanju. U full ide na 95c dok isti Leadtek 66c.
Uostalom evo linka sa uporednim testom 11 6600GT kartica. Steta sto nema Asusa koji na Benchmark listi na rednom broju 1 sa oko 9300 3dmark03. Mogu da nadjem i da isceprkam tabelu da bi se uverio.
Link: www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2295&p=20
Leasdtek sije MSI i ostalo drustvo samo tako cak i jednog XFX-a.

Na bench forumu takodje test graficki Titanijum 4200 grafickih karti, gde Leadtek sa 128mb V rama zauzima pocasno mesto.
www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=11 62&oliver=561&quale=25

Eto samo toliko da Leadtek nije samo prosecna grafulja sa prosecnom cenom.
I opet napominjem da MSI ima sjajne modele i da je DOT sem u slucaju koji si naveo marketing kako ko god ovo shvatio.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 4:42   #92
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

@Astra pa i ti si naveo sad samo 2 modela...a da je dot markting...pa valjda si chitao shta smo pisali za garantovan klok do sada...
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 5:04   #93
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
mad_skillz kaže:
@Astra pa i ti si naveo sad samo 2 modela...a da je dot markting...pa valjda si chitao shta smo pisali za garantovan klok do sada...
Pa nije samo u pitanju model vec serija GF 4Ti i GF 6xxx a dao sam i uporedne testove. Bila bi sad perverzija da jurim posebno Ti4600 i Ti4800, pa 6800, 6200. 6600. Uglavnom naveo sam one modele koji su imali probleme u seriji ( grejanje ) i kako se koji proizvodjac pokazao, kao i osnovni model Ti4200 od koga su kasnije nastali ostali Ti modeli.
To za DOT znam jel sam imao MSI karticu. DOT moze da plasi samo manje poznatije proizvodjace. Leadtek i Asus TOP ladno su isli preko 600 za GPU i 1200 za memaru. Ako je default 500/1000 za PCI-E onda je ovo 20% ubrzanja.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 5:08   #94
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
AstraLogos kaže:
Opet ista prica. Zasto da ne pominjes Diamond izdanje kad si ga vec pomenuo u predhodnim postovima. Favorizovanje onoga sto je dobro i zaobilazenje neceg sto ne bi bilo pozeljno napisati. Upravo taj MSI 6600GT PCI-E je sampion u rostiljanju. U full ide na 95c dok isti Leadtek 66c.
Uostalom evo linka sa uporednim testom 11 6600GT kartica. Steta sto nema Asusa koji na Benchmark listi na rednom broju 1 sa oko 9300 3dmark03. Mogu da nadjem i da isceprkam tabelu da bi se uverio.
Link: www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2295&p=20
Leasdtek sije MSI i ostalo drustvo samo tako cak i jednog XFX-a.

Na bench forumu takodje test graficki Titanijum 4200 grafickih karti, gde Leadtek sa 128mb V rama zauzima pocasno mesto.
www.benchmark.co.yu/modules.php?name=BenchmarkNews&file=article&sid=11 62&oliver=561&quale=25

Eto samo toliko da Leadtek nije samo prosecna grafulja sa prosecnom cenom.
I opet napominjem da MSI ima sjajne modele i da je DOT sem u slucaju koji si naveo marketing kako ko god ovo shvatio.
Ima i Leadtek prosecnih modela, kao i XFX i eVGA.To je bila poenta moje price.To vazi za svakog proizvodjaca.Eto, npr. ASUS ima samo default 7600GT koji ni po cemu nije neshto posebno privlacna kartica.Ali zato ima do jaja 7900GS TOP karticu.
Opet se vracam na ono, svaki proizvodjac ima po neki do jaja model, ali ima i prosecnih kartica.
Shto se onog testa tice, Leadtek nije najbolji u overkloku, jeste jedna od hladnijih kartica (Galaxy je prvi) ali je i bucniji od MSI-ja.
Shto se MSI 6600GT PCI-E kartice nisam mislio na onaj model testiran na Anandtech, vec ovaj koji sam vidjao kod nas.Verujem da je njegovo hladjenje dosta bolje.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 5:31   #95
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

Citat:
AstraLogos kaže:
Pa nije samo u pitanju model vec serija GF 4Ti i GF 6xxx a dao sam i uporedne testove. Bila bi sad perverzija da jurim posebno Ti4600 i Ti4800, pa 6800, 6200. 6600. Uglavnom naveo sam one modele koji su imali probleme u seriji ( grejanje ) i kako se koji proizvodjac pokazao, kao i osnovni model Ti4200 od koga su kasnije nastali ostali Ti modeli.
To za DOT znam jel sam imao MSI karticu. DOT moze da plasi samo manje poznatije proizvodjace. Leadtek i Asus TOP ladno su isli preko 600 za GPU i 1200 za memaru. Ako je default 500/1000 za PCI-E onda je ovo 20% ubrzanja.
pa jel ti bolje da imash sigurnih 10% ili da idesh na slepo...?no nebitno poenta je da je msi dobar koliko i ostali a ne da se kaze da je losh samo zato jer je zastupljen..
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 10:58   #96
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
Garson kaže:
Ima i Leadtek prosecnih modela, kao i XFX i eVGA.To je bila poenta moje price.To vazi za svakog proizvodjaca.Eto, npr. ASUS ima samo default 7600GT koji ni po cemu nije neshto posebno privlacna kartica.Ali zato ima do jaja 7900GS TOP karticu.
Opet se vracam na ono, svaki proizvodjac ima po neki do jaja model, ali ima i prosecnih kartica.
Shto se onog testa tice, Leadtek nije najbolji u overkloku, jeste jedna od hladnijih kartica (Galaxy je prvi) ali je i bucniji od MSI-ja.
Shto se MSI 6600GT PCI-E kartice nisam mislio na onaj model testiran na Anandtech, vec ovaj koji sam vidjao kod nas.Verujem da je njegovo hladjenje dosta bolje.
Pa i ja to upravo kazem za brandove koje smo naveli. Sto se testa tice ni ja ne kazem da je najbolja u overkloku ali kada se uzmu svi parametri, dobila je prvo mesto i preporuku.
@Mad druze, sve grafulje koje sam imao isle su bar tih 10% gore od default vrednosti. Pa i ova zadnja 7600GT 620/1600 i jos na silence modu na Zalmanu, sto ce reci da kuler radi na 5V.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 14:10   #97
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Brandovi...........još jedna besmislena rasprava

@Garson I mene racunaj na jedan Opteron 1210/1212 makar.
Upravu Logos vi ste se uhvatili za par kartice i samo njih navodite kao primer.MSI nije bas konstanatan ali uvek izbaci ono sto od njega se i ocekuje.Sobzirom da oni ciljaju na sloj koji i nije tako zahtevan kvalitet i izrada nisu savrseni.Zakidaju na prostim stvarima a pokusavaju da se iskupe bogatijim paketima i sa "shiny" pakovanjima.Sto se tice igara u pakovanju......dajte molim vas.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 18:07   #98
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
AstraLogos kaže:
Dobro nije zaista Gainward ono sto je bio a to je ultimativna graficka karta ali i dalje je u vrhu ponude. A priznaces da je sada ponuda daleko jaca nego pre par godina.
Leadtek standardno drzi kvalitet a na mnogim sajtovima potvrdjeno ima najbolje stock kulere. Seti se samo NV serije 6xxx imao sam MSI koji je rostiljao dok je Leadtek sa obicnim jednostavnim kulerom imao daleko efikasnije resenje.
Normalno ovo je moje subjektivno misljenje bazirano na upotrebi i iskustvu sa Gainwardom, Leadtekom 2x puta, MSI, Asus....
Ma nemaju ovde jos kod nas one koje cirkulisu na zapadu.A cene su priznacete katastrofa.Gde je BTF,Evga,Ima ih jos dosta nepoznatih za nas a koje vaze za odlicnog kvaliteta.I jos jedno ako nisam u pravu demantujte me:Sve ili 90% kartica bilo koje klase pogotovo one najjace su iz B segmenta.To jest samo se stancuju i bez prave provere koliko su kvalitetne.Tako da dosta ima onih koji su naleteli i na neko djubre.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 20:42   #99
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
todos kaže:
Ma nemaju ovde jos kod nas one koje cirkulisu na zapadu.A cene su priznacete katastrofa.Gde je BTF,Evga,Ima ih jos dosta nepoznatih za nas a koje vaze za odlicnog kvaliteta.I jos jedno ako nisam u pravu demantujte me:Sve ili 90% kartica bilo koje klase pogotovo one najjace su iz B segmenta.To jest samo se stancuju i bez prave provere koliko su kvalitetne.Tako da dosta ima onih koji su naleteli i na neko djubre.
Pa nisi u pravu. To sto ti kod nas nazivas djubre ili B klasa od kartica to ima isto i na zapadu. I ja sam se zacudio kada sam dobio MSI NX6600GT made in China iz Beca. Azijska roba stize preko Holandije u celu Evropu ( pa i kod nas )i zato ima malo evropskih proizvodjaca grafickih kartica. Dakle kod nas se moze manje vise sve naci sto je evroazijskog porekla.
Nema Americke robe BFG, XFX, eVGA......
Jedini nacin da dodjes do fabricke kartice - proizvodjaca, da je kupis cim izadje a ona je po pravilu nabijena cenom. Cim cene padnu evo Kineza koliko hoces i jos nekih fabrika u banbusovim trskama gde je jeftina radna snaga.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 21:26   #100
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Koju 7600GT AGP?

Citat:
AstraLogos kaže:
Pa nisi u pravu. To sto ti kod nas nazivas djubre ili B klasa od kartica to ima isto i na zapadu. I ja sam se zacudio kada sam dobio MSI NX6600GT made in China iz Beca. Azijska roba stize preko Holandije u celu Evropu ( pa i kod nas )i zato ima malo evropskih proizvodjaca grafickih kartica. Dakle kod nas se moze manje vise sve naci sto je evroazijskog porekla.
Nema Americke robe BFG, XFX, eVGA......
Jedini nacin da dodjes do fabricke kartice - proizvodjaca, da je kupis cim izadje a ona je po pravilu nabijena cenom. Cim cene padnu evo Kineza koliko hoces i jos nekih fabrika u banbusovim trskama gde je jeftina radna snaga.
Ha,nema veze gde se proizvodi.U stvari fabrike i jesu u Aziji,ali inzenjerski centri su na zapadu.Tako da i Amerikanci proizvode isto na istoku.Pa samo uporedi ovo sa sportskim patikama,recimo i sve ti je jasno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Po malo o svemu..... Mr. Garrison Grafika 218 18.2.2007 2:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com