Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2013, 23:07   #41
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Hahaha,dužničko ropstvo.Svi ugovori su ropstvo,ali koliko sam shvatio ti bi i sa s2-kom morao uzeti paket od 26€ sa dodatkom,sto je približno.
Elem internet bi ti trebao ali idi na neki manji paket posto imaš na faxu ali android bez interneta je opasan po džep,jer dovoljna mala nepažnja da se uključi protok podataka i ode mast u propast.
Mi Srbi smo dobri sa finansijama,i uvek potrošimo vise nego sto imamo, bar ovde,a tamo ne znam.Ti se sračunaj pa odluči.Samo nemoj ko naši političari da računaju da će 100000 penzosa da umre,a budžet za njihov prosek penzija bogatiji,kad ono umre 20000,a još 50000 izađu u istu na mućke,a 50000 u redovnu,a za resto ne budu dobri jer moraju da EPS-u i SG-da dignu prosek jer,nemaju 150k nego 130k,a njihov bunt bi mogao da ih skine sa vlasti,pa jbg kad se mora-mora.


Poslato sa roamera koristeći TT 2
Sa tom kombinacijom od 20 + 6 evra bih uzeo nesto tipa s3 ili s4 mini ili sta znam sta vec - ovo su mi najpoznatiji modeli pa sam mislio da njih valja uzeti , uostalom zato i pitam ovde sta mi je ciniti. dok sa kombinacijom od 30e mesecne pretplate je moguce uzeti taj nexus 5 ili vecinu najskupljih modela za 0 evra
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 0:38   #42
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Pogledao sam detaljno ponudu drei-a i moram ti priznati da imaš slatke muke.
Uz paket od 15€ imaš fantastične lg g,sony v,i huawei p6 sve odlični telefoni,a uz paket koji planiraš s3,i još jedan, ali sam zaboravio.
Sta god uzeo imaćeš odličan i funckcionalan telefon i za ozbiljnu upotrebu, a i za razonodu.

PS

E moji drugari gde mi živimo?
Kakve su ovo cene kod nas dragi Bog će ga znati.Em su bogatiji, em su paketi veći, em su im telefoni 300€ jeftiniji.Koga ne mrzi nek uporedi cena kad drei-a i kod nas, pa nek se razočara.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
__UM__ (15.11.2013)
Stara 15.11.2013, 1:58   #43
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Talking Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Pogledao sam detaljno ponudu drei-a i moram ti priznati da imaš slatke muke.
Uz paket od 15€ imaš fantastične lg g,sony v,i huawei p6 sve odlični telefoni,a uz paket koji planiraš s3,i još jedan, ali sam zaboravio.
Sta god uzeo imaćeš odličan i funckcionalan telefon i za ozbiljnu upotrebu, a i za razonodu.

PS

E moji drugari gde mi živimo?
Kakve su ovo cene kod nas dragi Bog će ga znati.Em su bogatiji, em su paketi veći, em su im telefoni 300€ jeftiniji.Koga ne mrzi nek uporedi cena kad drei-a i kod nas, pa nek se razočara.
Da, slazem se u neku ruku, no sada si me bacio na jos vece muke, zalepio sam se za ovaj Huawei Problem je sto sam izgleda mazohista pa dok nisam video malo pre pomenuti tel. gledao sam gde mogu da ustedim malo da bih uzeo Nexus 5 ( jeste da zvuci malo ludo kada kazem izmedju cega biram, ali sta cu ), pa mozes li mi jos malcice reci sta bih, tj. koliko bih zalio i propustio ako ne bih uzeo taj nexus?
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2013, 16:59   #44
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Pa vidi,ne mogu da ti pobliže kažem ništa o ova dva koje si pomenuo jer nisam probao ni jedan,ali iz iskustva sa prethodnicima p1,i n4 su odlični telefoni,a p1 je svojevremeno bio vrlo jak takmac s2, ali mu je huawei zacepio cenu tako da nije bas bio pretjerano popularan.O nexusu sta reći, dovoljno je samo znati da je to googleov telefon,ali ga realizuju razni brendivi, sad trenutno lg.Android je na njemu do tančina ispeglan,i update ti je osiguran bar jos 2god.Jako je popularan kod develupera,ali ne znam koliko će te to zanimati.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 0:38   #45
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Pa vidi,ne mogu da ti pobliže kažem ništa o ova dva koje si pomenuo jer nisam probao ni jedan,ali iz iskustva sa prethodnicima p1,i n4 su odlični telefoni,a p1 je svojevremeno bio vrlo jak takmac s2, ali mu je huawei zacepio cenu tako da nije bas bio pretjerano popularan.O nexusu sta reći, dovoljno je samo znati da je to googleov telefon,ali ga realizuju razni brendivi, sad trenutno lg.Android je na njemu do tančina ispeglan,i update ti je osiguran bar jos 2god.Jako je popularan kod develupera,ali ne znam koliko će te to zanimati.

Poslato sa roamera koristeći TT 2
Hvala u svakom slucaju, danas sam morao da odem da uzmem, ali kada imas priliku da isprobas svaki na licu mesta prestaju sve dileme. izbor je pao na lg g2.
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 0:42   #46
tuborg
Član
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 254
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Cestitam, telefon je zver!
tuborg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tuborg na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 0:43   #47
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Odlican izbor u svakom slucaju.. Ako nista drugo, uvek ces imati za njega funkcionalne ROM-ove zahvaljujuci Nexus 5 driverima, s obzirom da im je hardver identican..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 1:01   #48
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Odlican izbor u svakom slucaju.. Ako nista drugo, uvek ces imati za njega funkcionalne ROM-ove zahvaljujuci Nexus 5 driverima, s obzirom da im je hardver identican..
Pa skroz sam se bio zalepio za nexus u poceku i bio sam siguran da cu to uzeti, ali kao sto rekoh: kada sam malo bolje upoznao g2 mi se cinio jedinim pravim izborom. A i iskren da budem malo sam rekao da cu se inatiti kada vec mogu da biram i oba me kostaju 30e mesecno onda cu bar uzeti skuplji.
No mozes li mi molim te pojasniti to sto si rekao, jer ne razumem zbog skromnog poznavanja stanja stvari?
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 1:09   #49
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Znači da ćeš imati izbora da instaliraš više custom ROM-ova, po želji, jer će ih nezavisni programeri lakše napraviti. A to je inače obrađeni, prerađeni, poboljšani, brži i očišćen od nepotrebnih gluposti - Android sistem. Dakle, dobiješ brži softver, sa dodatnim opcijama. Ali to radi samo ako želiš i kad dobro proučiš situaciju jer je to stvar za malo naprednije korisnike. Telefon koji si kupio je ZVIJER i za 99% korisnika će vršiti 99% zadataka, samo što mi malo iskusniji volimo i previše da 'prčkamo' po njima, nekad ik ad nije toliko potrebno. Sretno.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 2:17   #50
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
__UM__ kaže: Pregled poruke
Hvala u svakom slucaju, danas sam morao da odem da uzmem, ali kada imas priliku da isprobas svaki na licu mesta prestaju sve dileme. izbor je pao na lg g2.
Neki kažu da je bolji od nexusa5.
U svakom slučaju, nek te lepo sluzi."I u zdravlje da ga nosiš kume".Aj živeli...




Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 20:21   #51
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Da li mogu da zamolim ako ,recimo, imate neke sugestije ili bilo kakav savet, posto ja sada kao novi korisnik bez iskustva sa ovakvim telefonima i androidom moram da citam razna uputstva, podelite sa mnom?
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 21:37   #52
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

U suštini nema tu mnogo sta da se doradjuje i podešava na sistemu,pogotovo sto nemaš superusr privilegije t j root.
Postaviš 3-5 ekrana,par vidgeta,smanjiš osvetljenje na 50-ak% zbog baterije,singronizujes kontakte sa gmail nalogom na kom si se prijavio na g.play-u da bi ti oni tamo i ostali, ako nisi skini neke dobre apk za muziku,vreme, filmove ako ćeš ih gledati,skini neki appkiler,naravno neku igru. E sad sve ovo ako ti se ne svidjaju stock apk,ako pak one sve rade po tvom ukusu onda nemaš sta mnogo da skidas dok ti ne dosade,pa budeš zeleo da ih promenis.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 22:20   #53
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
U suštini nema tu mnogo sta da se doradjuje i podešava na sistemu,pogotovo sto nemaš superusr privilegije t j root.
Postaviš 3-5 ekrana,par vidgeta,smanjiš osvetljenje na 50-ak% zbog baterije,singronizujes kontakte sa gmail nalogom na kom si se prijavio na g.play-u da bi ti oni tamo i ostali, ako nisi skini neke dobre apk za muziku,vreme, filmove ako ćeš ih gledati,skini neki appkiler,naravno neku igru. E sad sve ovo ako ti se ne svidjaju stock apk,ako pak one sve rade po tvom ukusu onda nemaš sta mnogo da skidas dok ti ne dosade,pa budeš zeleo da ih promenis.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
Neka preporuka sta da instaliram bar za igrice, iako ih ne igram perterano voleo bih da probam da vidim kako izgleda? A baterija jel se formira kao na obicnim tel? Smem li da koristim telefon dok se puni ako je slucaj da treba 12 sati kao nekada da je punim?
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 22:24   #54
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
__um__ kaže: Pregled poruke
neka preporuka sta da instaliram bar za igrice, iako ih ne igram perterano voleo bih da probam da vidim kako izgleda? A baterija jel se formira kao na obicnim tel? Smem li da koristim telefon dok se puni ako je slucaj da treba 12 sati kao nekada da je punim?
Ни ти обични телефони се не формирају већ, ево, 10 година Литијум-јонске батерије су фабрички формиране, можеш одмах да га у срећи, здрављу и весељу користиш
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 22:25   #55
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ne trebaš ''formirati'' bateriju. Ni na običnim, ni na pametnim telefonima. Već desetak godina se to ne radi, otkako se koriste litijum-jonske baterije. Ali ''pametni'' trgovci to i dalje ponavljaju k'o papagaji, ne znam zašto.

Edit: @Rockstar me prestigao.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 22:28   #56
__UM__
Veteran
 
Član od: 13.1.2008.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 722
Zahvalnice: 244
Zahvaljeno 23 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku __UM__
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ни ти обични телефони се не формирају већ, ево, 10 година Литијум-јонске батерије су фабрички формиране, можеш одмах да га у срећи, здрављу и весељу користиш
Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ne trebaš ''formirati'' bateriju. Ni na običnim, ni na pametnim telefonima. Već desetak godina se to ne radi, otkako se koriste litijum-jonske baterije. Ali ''pametni'' trgovci to i dalje ponavljaju k'o papagaji, ne znam zašto.

Edit: @Rockstar me prestigao.
Mene je sramota sto postavljam takva pitanja, ali nisam odavno pratio te stvari, niti sam imao potrebu - bar ne svek dok nisam dosao ovde i video koliko znaci navigacija i internet ili makar mapa grada ili dela, itd.
__UM__ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2013, 23:19   #57
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ma samo ti pitaj, zato i služe forumi. I zapamti da nema glupog pitanja, samo glupi odgovori. I još jedna stvar vezana za punjenje: ne moraš prazniti do 0%, pa onda neprekidno puniti do kraja jer je i to jedna od starih zabluda. Litijum-jonskim baterijama najviše odgovara kada su na oko 50% kapaciteta, tako da ga slobodno puni kad god hoćeš, bez ikakvog pravila, kad god stigneš i koliko god hoćeš. Povremeno možeš isprazniti do kraja.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 16.11.2013, 23:40   #58
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Još nešto:
Izbegavaj korišćenje telefona dok se puni,sto ne znači da ne treba da ga pipneš,ali sto manje to bolje.Telefon se dosta greje dok se puni,tako da bi upaljen ekran na duže i rad procesora to još pogoršalo,sto će imati za posledicu kraći vek i uredjaja i baterije.Inače možeš ga puniti kad god zeliši i koliko želiš,pun,prazan,ali najbolje uvečer pa do budjenja.



Poslato sa roamera koristeći TT 2
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
__UM__ (16.11.2013)
Stara 17.11.2013, 13:45   #59
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ima li neko na forumu da podeli utiske o Lenovo P780? Namerio sam da ga kupim za 4-5 meseci kad cena padne. Sviđa mi se dizajn i karakteristike a posebno balavim na tu njegovu bateriju od 4000mAh.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2013, 13:49   #60
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ja samo da se kratko nadovežem: ima li u Srbiji zvaničnih prodavaca ili većih firmi koje prodaju Lenovo telefone? I da kažem da je ovaj jako zanimljiv, nisam znao da ima tako dobru bateriju. I evo još jedan zanimljiv, najviše zbog većeg displeja ali izgleda nije tako isplativ.

Edit: evo domaći review telefona za koji si pitao, ColdBoot.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
ColdBoot (17.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, htc, huawei ascend p6, i4s, iphone, samsung galaxy s2, xperia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
DVD pisač... koji uzeti? djosha Nosači podataka 36 28.3.2013 16:44
Koji telefon uzeti od ovih??? cimston Aparati i oprema 16 7.9.2012 6:30
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com