Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2006, 10:47   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 4/2006 „Disproporcija”

Izgleda da se broj vec pojavio, dan ranije, kod nekih kolportera u gradu pa evo i nove teme.

Sve znate, standardno, stalno se ponavljam... novi broj SK i nova kolumna.
Komentari, pohvale, kritike postovati ovde.

BITNO: raspravlja se o Kuzminim kolumnama i vasem misljenju o stavovima koje on iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...

Ovo je deo foruma koji je imao najvise problema sa provokatorima i nece biti tolerisan off topic i neprimereno izrazavanje.

PROCITAJTE PRAVILA FORUMA.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 15:46   #2
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Evo i mene. Posle mesec dana tabananja u vojsci dobio 5 dana kućnog lečenja (živela upala sinusa ), pa sam odlučio da vas malo gnjavim .
Pročitao sam kolumnu. Good old konzola vs. PC. He, he došlo vreme da se ispružimo za još jedan giga rama i 7900 gt, a tih pola cigle evra nisu nam baš pri ruci. Teška je sudbina pc high end gamera. A tek kad me bude uhvatio Crysis ne smem ni da pomislim.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 16:00   #3
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Dok god ne bude potpune podrske za misa i tastaturu na najnizem nivou u igrama za konzole, nece moci da pridju PC-u.

X360 to definitivno nema, ako ni PS3 ne bude imao, sve ostaje po starom...
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 16:38   #4
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Ivan® kaže:
Dok god ne bude potpune podrske za misa i tastaturu na najnizem nivou u igrama za konzole, nece moci da pridju PC-u.
Upravo. Kad miš i tastatura budu standardni deo opreme i kad ih igre budu podržavale ravnopravno sa džojpedom, biće mi svejedno da li igram na PC-u, Soniju ili frižideru.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 17:28   #5
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

A cini mi se i da toga nece biti jer, koliko vidim, interesovanje za tako nesto medju ljudima koji igraju igre na konzolama je izuzetno malo. Cak je bilo glasanja na mnogim console forumima i razlike u korist klasicnog kontrolera su bile uvek drasticne.

Za tim zude samo PC gameri koji ne mogu ni da zamisle da igraju na joypad-u ono sto su do sada na mis/tastatura kombinaciji.

"Konzolasi" (ne mislim nista lose) se kunu u igranje fps-ova na joypadu i kazu da kad se jednom naviknes - nema nikakvih problema. Ja im verujem, iako ne znaju sta propustaju

S druge strane, ne vidim sta bi MS i SONY kostalo da to ubace, pa ko hoce neka koristi.

Ali ne vredi, dok nesto nije standardna oprema, nece se omasoviti niti postati "default".

Jedino sto me navodi da razmisljam o tome na ps3 je "pre installed linux" koji najavljuju, tako da ce mozda postojati podrska za misa i tastaturu na nivou sistema.

Cela prica o misu i tastaturi se nikako ne uklapa u filozofiju igranja iz fotelje itd.... Ipak je to zamisljeno da se koristi u dnevnoj sobi pred TV-om...


* * *


MS je pametno odradio sa official podrskom za monitore preko VGA adaptera. I jos pametnije je sto je dodao mogucnost izbora svih mogucih rezolucija kada se koristi VGA kabl, ukljucujuci i jednu od najrasprostranjenijih danas na svim 17 i 19" tft monitorima, 1280*1024.

To omogucava (narocito ljudima koji nemaju love) jeftino HDTV resenje - kupovinom nekog ogromnog, jeftinog crt-a koji ce imati bolju sliku od mnogih HDTV-ova. Nije lose, bar kao prelazno resenje, zar ne?

A i to sto ce svi moci da ga prikljuce na postojeci monitor, samo ce privuci PC gamere.

Poslednja ispravka: Ivan® (1.4.2006 u 17:38)
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 17:59   #6
striderXIII
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Corpsville
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Hm... zaboravljate na PPU koji će se uskoro pojaviti, a koji konzole nove generacije neće imati... A sledecu generaciju ne mozemo očekivati do 2010-2011...

Ako znate šta je PPU razumećete me... ako ne... Goooooogle
striderXIII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 18:49   #7
Kokorajko
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 29
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Nazalost, Qzma je u pravu, ode PC k'o dinosauri . Meteor je poceo da pada, jes' da pada sporo, ali ipak pada...Ubise nas konzole
Kokorajko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 19:08   #8
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
striderXIII kaže:
Hm... zaboravljate na PPU koji će se uskoro pojaviti, a koji konzole nove generacije neće imati... A sledecu generaciju ne mozemo očekivati do 2010-2011...
Koliko znam kartica sa PPU uveliko postoji i bila je demonstrirana na nekom sajmu (pogledaj SK 03/2006, prvih par stranica), a Age III i 3DMarkovi ga podržavaju...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 19:18   #9
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.350 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Kokorajko kaže:
Ubise nas konzole
Ja ne prelazim na konzole sve dok PC totalno,ali totalno ne umre.Samo se pitam kako programiraju na tim cudima.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 19:42   #10
shin-bojan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 359
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 76 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shin-bojan
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Konacno jedna pristojna kolumna...
shin-bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 19:48   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
ANDROSS kaže:
Ja ne prelazim na konzole sve dok PC totalno,ali totalno ne umre.Samo se pitam kako programiraju na tim cudima.
Isto imaju vizuelno okruženje, dobiju SDK od Sonija/Microsofta i kucaju. Xbox programi se pišu u Visual Studiju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2006, 20:00   #12
striderXIII
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Corpsville
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Mislio sam na pojavu u prodaji...

Sledeće igre će podržavati PPU: Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter, Alpha Prime, Rise of Nations: Rise of Legends, Vanguard: Saga of Heroes, INFERNAL, Unreal Tournament 2007 and City Villains.
striderXIII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 0:07   #13
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

nekako sam danas po povratku prvo procitao Kuzminu kolumnu sedeci na "prestolu"

Nisam bas siguran da je u pravu uvek ce postojati kupci za nesto brze, bolje, vece, snaznije, a dok ima kupaca ima i prodavaca i proizvodjaca.... ceo lanac ide u krug.

Kuzmo opusti se i uzivaj jednoga dana doci ce do spajanja PC i konzola za igranje. Intrnet koji se razvija tolikom brzinom ce nam omoguciti da software nemoramo da drzimo na HDD vec ce mo direktno ga sukljamo sa neta.

Ovo su isuvise pogledi sa negativne strane. Racunari imaju svoju evoluciju menjaju se a ljudi su tu da se prilagodjavaju okruzenju koje im se namece. Zbog toga smo i preziveli ovolike milenijume. Nije bitno kako ce se ljudi igrati vazno je da je proces poceo i da se nemoze zaustaviti. Niko se nece odreci novca od PC igrica ali nece se odreci ni nocva od usavrsavanja Game konzola. Jednoga dana ce to biti sasvim nevazno a to sto mi robujemo nedostatku novca i kaskanjem za zemljama drugog sveta pa smo stalno u nekom "trecem svetu" to je problem Onoga pocivseg, Mutavog i ko zna ko ce njih naslediti, politicara. Na nama je da neulazimo u san uljuljkani kratkorocnim blagodetima. Uzivajmo u neverovatnim mogucnostima igara i 3D umetnosti.
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 3:03   #14
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Ne slažem se sa kuzmom uopšte.PC nikad neće izumreti kao igračka platforma.I ne samo što neće izumreti,nego će konzole vremenom evoluirati,i sve više će ličiti na PC.Moći će da se upgradeuju,ali će ostati male.Zašto? Zato što najjači opstaju.A kompjuter je oduvek bio jači jer može da se upgrade-uje,i uvek je imao više mogućnosti.I ljudi će uvek trošiti pare na upgrade,i uvek će tražiti više mogućnosti zato što će to uvek biti "u trendu".I ovoga puta pobediće dinosaurusi,kao što su pobedili i prvi put,a ko ne zna,dinosaurusi su izumrli tek posle pada meteora na Zemlju.Sisari su do tada bili misaona imenica.Posle toga je bila hladna klima i bilo je malo hrane,pa su samo male životinje mogle da opstanu.
Poruka Kuzmiok se ima para,ima i pc-ja.A para će uvek biti.Ovoga puta sisari ižčezavaju,jer su veliki "PC dinosaurusi" već osvojili svet,i držaće ga pod kontrolom,a "mini-pc-dino konzole" će se pojaviti za nekoliko godina i tu je kraj nečemu što bi se moglo zvati samo Konzola,jer će to biti mali pc sa skromnijim upgrade mogućnostima.
aRTi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 9:20   #15
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Mnogo toga zavisi od PC gaming industrije: razvoj cpu-ova, gpu-ova, display-a, itd. Mislim da next-gen konzole ne bi bile takve kakve su da se pc industrija nije ovako razvijala.
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 10:19   #16
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 4/2006 „Disproporcija”

Na konzolama samo igram fudbal i neke trke,mozda simulacije aviona kamiona tenkova i ostalog.Ali PC ima veliku prednost u FPS-ovima jer neznam ko voli da na dzojstiku igra Call Of Duty.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 11:40   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
aRTi kaže:
Ne slažem se sa kuzmom uopšte.PC nikad neće izumreti kao igračka platforma.I ne samo što neće izumreti,nego će konzole vremenom evoluirati,i sve više će ličiti na PC.Moći će da se upgradeuju,ali će ostati male.Zašto? Zato što najjači opstaju.A kompjuter je oduvek bio jači jer može da se upgrade-uje,i uvek je imao više mogućnosti.I ljudi će uvek trošiti pare na upgrade,i uvek će tražiti više mogućnosti zato što će to uvek biti "u trendu".I ovoga puta pobediće dinosaurusi,kao što su pobedili i prvi put,a ko ne zna,dinosaurusi su izumrli tek posle pada meteora na Zemlju.Sisari su do tada bili misaona imenica.Posle toga je bila hladna klima i bilo je malo hrane,pa su samo male životinje mogle da opstanu.
Debelo grešiš. Upravo je prednost konzola što imaju unificiran hardver i što ne moraš da brineš da li će OS da ti se zakuca ako u konzolu gurneš periferiju negoh šlj proizvođača. I što neće da te smara maloletni rođak koji je juče kupio krš mašinu i pita zašto mu se zakucava Need For Speed posle glavnog menija.
A na Xboxu (a i na PS2, uz određene intervencije) ljudi pokreću Linux, izlaze na net i rade sve što bi radili na PC-u. Konzole kad se pojave imaju jači hardver od PC-a i dok zastare prođe dobrih 5-6 godina, a za to vreme se vlasnik naigra za sve pare, umesto da trese džepove svakih godinu dana na apgrejd. Više mi je pun q*** žongliranja drajverima, optimizovanja Windowsa i mlaćenja prazne slame da bi izvukao maksimum iz igara, a pored toga igre za PC su se vratile u vreme DX7 kartica, kada su oscilacije u frejm rejtu bile neverovatno velike (pogledajte samo Oblivion, fps varira od 20 do 80 frejmova i na najjačim mašinama).
Po meni, idealno bi bilo kad bi se kompjuter koristio kao mašina za posao i internet, a konzole samo za igranje, naravno uz miš i tastaturu kao standardnu opremu i uz VGA/DVI izlaz da možemo da ih nakačimo na monitor (što Xbox360 već ima). PC programeri uopšte nisu u dobrom položaju u odnosu na konzolne kolege - moraju da optimizuju igru za dual core procesore, za SLI/crossfire režime, za funkcije koje na ATIju (nVidiji) rade lepo a ne nVidiji (Atiju) ne, itd.
Ljudi na zapadu imaju lepo i PC i konzolu pa sude hladne glave, a ne ko mi ovde što pravimo glupe PC vs konzole rasprave a u stvari izbacujemo frustracije zato što nemam pare za oba. I što je najgore, ljudi koji ovde najviše kukaju na konzole uglavnom igraju shitove kao što su noviji NFS, GTA i slične čisto konzolne igre, a dižu dževu kao da su 10 puta obrnuli Baldur's Gate i žale što se nastavak neće pojaviti.
I ovo sve kažem kao neko ko se zadnjih 7 godina igra samo na PC-u, a pre toga samo na konzolama.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 11:44   #18
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
I ovo sve kažem kao neko ko se zadnjih 7 godina igra samo na PC-u, a pre toga samo na konzolama.
Imamo istu istoriju
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 13:16   #19
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Wink Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
ANDROSS kaže:
Ja ne prelazim na konzole sve dok PC totalno,ali totalno ne umre.
Ovo je i moj stav. Stvarno ne znam sta ce se desiti sa PC-jem i mozemo samo da nagadjamo, ali sigurno je da ce uvek postojati veliki broj ljudi koji se drze PC-ja. U najgorem slucaju moze da se desi da jedno vreme bude popularna konzola, ali to nece trajati vecno, i komp ce ponovo zavladati.

P.S. Mozda i dinosaurusi ponovo zavladaju, nikad se ne zna. (gledao sam neku emisiju gde naucnici pokusavaju da kloniraju dinosauruse pomocu DNK, pa prema tome...)
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2006, 13:54   #20
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: 4/2006 „Disproporcija”

Citat:
Ivan® kaže:
Imamo istu istoriju
A isto se i zovemo
Sad će da naiđe neki pandur i da nas pita jel smo braća

Da ne bude totalni offtopic, ovog meseca se slažem sa Kuzmom od reči do reči.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com