Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2022, 17:57   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom The Last of Us Part I



Citat:
Get The Last of Us Part I Firefly Edition, only available to buy as an exclusive directly from PlayStation®.

Experience the emotional storytelling and unforgettable characters of Joel and Ellie in The Last of Us, winner of over 200 Game of the Year awards and now rebuilt for PlayStation®5.

Enjoy a total overhaul of the original experience, faithfully reproduced but incorporating modernized gameplay, improved controls and expanded accessibility options. Plus, feel immersed with improved effects and enhanced exploration and combat.

The Last of Us™ Part I Firefly Edition includes the complete The Last of Us single-player story (PS5™) and celebrated prequel chapter, Left Behind; limited edition SteelBook® display case; The Last of Us: American Dreams #1 - #4 comics reprint with new cover art; and early in-game unlocks*.
https://media.direct.playstation.com...cement-trailer
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
ezenkiel (17.6.2022)
Stara 9.6.2022, 18:14   #2
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Nije mi jasno ovo 70€ ali ok...
PC verziju ne ocekujem do 2023-ce.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 18:18   #3
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Neki zvanični izveštaj, nešto?

Zvuči kul, al iskreno muzu tu cenu zbog popularnosti franšize. Već sam dao 30e za kec remaster i 60e za dvojku ps4, def mi ne pada na pamet da dajem još 70 za rimejk

Iako bi definitivno bilo kul odigrati keca sa ispeglanom borbom koju dvojka nudi. Ali daće vrag neku domaću PC verziju kad dođe vreme
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:18   #4
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Sigurno igram na PC-u al' nacekamo se..
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:22   #5
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Ne verujem da ćemo se načekati, kontam da će PC verzija doći mnogo brže nego što mislite, Sony je opipao PC tržište, svidela im se kinta i sada će vreme između PS i PC verzija biti sve manje.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:30   #6
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
nexexcalibur (9.6.2022)
Stara 9.6.2022, 20:32   #7
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Ne verujem da ćemo se načekati, kontam da će PC verzija doći mnogo brže nego što mislite, Sony je opipao PC tržište, svidela im se kinta i sada će vreme između PS i PC verzija biti sve manje.
Mozes otprilike da vidis po tome koliko ce Uncharted Legacy of thieves izaci psole PS5 verzije... za sada jos uvek nema datum, iako je najavljen odavno
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:34   #8
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Jel ovo neka avantura?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:35   #9
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
DBrave kaže: Pregled poruke
Mozes otprilike da vidis po tome koliko ce Uncharted Legacy of thieves izaci psole PS5 verzije... za sada jos uvek nema datum, iako je najavljen odavno
Ali evo ga recimo Returnal, malo nakon godinu dana, uskoro na PC.

A to za Uncharted kontam da je neki internal delay koji nije predviđen, svi ostali PC portovi imali odmah release date, samo ovaj nije.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 20:59   #10
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
A to za Uncharted kontam da je neki internal delay koji nije predviđen
Pre bih rekao da je to strateški odrađeno. Kao i za sve ostalo.
Pazite mislim ovo su super vesti za PC igrače, ali da se ne lažemo - SONY-jev ključni cilj je da navuče igrače na serijale igara čiji nastavci će moći da se igraju samo na njihovim konzolama.
Dakle, ako vidimo TLOU1 na PC-ju, gotovo sigurno dvojke neće biti neko vreme, godinu-dve, možda duže ko zna.
Tu dolazi onda kupovina konzole i nastavka koji se već nalazi na njoj. Kad bude izlazio novi Spajdermen isto će PC ostati uskraćen neko vreme, GoW: Ragnarok neće biti na Pc-ju itd.

Win-win situacija sigurno, ali oni hvataju ovaj momentum početnog perioda životnog veka konzole da navuku još igrača na serijale i dovuku ih na platformu.
Što je okej, jer svakako dobija i konzument i kompanija, ali nije da oni čine ovo iz dobrote
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 21:09   #11
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pre bih rekao da je to strateški odrađeno. Kao i za sve ostalo.
Pazite mislim ovo su super vesti za PC igrače, ali da se ne lažemo - SONY-jev ključni cilj je da navuče igrače na serijale igara čiji nastavci će moći da se igraju samo na njihovim konzolama.
Dakle, ako vidimo TLOU1 na PC-ju, gotovo sigurno dvojke neće biti neko vreme, godinu-dve, možda duže ko zna.
Tu dolazi onda kupovina konzole i nastavka koji se već nalazi na njoj. Kad bude izlazio novi Spajdermen isto će PC ostati uskraćen neko vreme, GoW: Ragnarok neće biti na Pc-ju itd.

Win-win situacija sigurno, ali oni hvataju ovaj momentum početnog perioda životnog veka konzole da navuku još igrača na serijale i dovuku ih na platformu.
Što je okej, jer svakako dobija i konzument i kompanija, ali nije da oni čine ovo iz dobrote
Lol PC igraci ce da kupe konzolu da igraju nastavke skoro nikad. PC igracima nije problem cekati. Polako izdavace sony kao i MS igre istog dana i na PC-ju.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 21:11   #12
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Polako izdavace sony kao i MS igre istog dana i na PC-ju.
Voleo bih da je ovo zaista istina Dex, ali ne budi toliko naivan
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 21:20   #13
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pre bih rekao da je to strateški odrađeno. Kao i za sve ostalo.
Pazite mislim ovo su super vesti za PC igrače, ali da se ne lažemo - SONY-jev ključni cilj je da navuče igrače na serijale igara čiji nastavci će moći da se igraju samo na njihovim konzolama.
Dakle, ako vidimo TLOU1 na PC-ju, gotovo sigurno dvojke neće biti neko vreme, godinu-dve, možda duže ko zna.
Tu dolazi onda kupovina konzole i nastavka koji se već nalazi na njoj. Kad bude izlazio novi Spajdermen isto će PC ostati uskraćen neko vreme, GoW: Ragnarok neće biti na Pc-ju itd.

Win-win situacija sigurno, ali oni hvataju ovaj momentum početnog perioda životnog veka konzole da navuku još igrača na serijale i dovuku ih na platformu.
Što je okej, jer svakako dobija i konzument i kompanija, ali nije da oni čine ovo iz dobrote
Sve je to ok, ali to su dva različita ekosistema, pogledaj kolika je velika prodaja Sony ekskluziva igara koje su 4 god stare, PC igrači većinom neće uzeti konzolu i to je to. Xbox je rival Playstationu, ne PC.

Uostalom videćete, jaz će biti sve manji. Da li će nekad baš biti istog dana, to ne verujem, ali će se držati tako nekih godinu dana, za neke možda i manje.

A budi siguran da će GoW: Ragnarok biti na PC-u, verovatno nekih godinu dana kasnije.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 21:35   #14
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Voleo bih da je ovo zaista istina Dex, ali ne budi toliko naivan
Nemoj ti da budes naivan, ako nisu kupovali da igraju ekskluzive nece ni kupovati jer moraju cekati godinu ili dvije.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 22:00   #15
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Cena komponenti za PC je sve veća, tako da ti treba suštinski 3x više novca da bi komotno igrao na PC-ju, dok za cenu grafičke iz srednjeg ranga kupiš konzolu.
Niko neće odmah da skače na konzole, ali vidim veći potencijal da dosta igrača pređe na njih, pogotovo jer postaje standard onih famoznih 60fps-a koji PCMR godinama već drži kao superiornu stavku svoje platforme.

A i drugačije je kada dobiješ "taste" nečega, pa ima više smisla da se okrenu konzoli koja počne da pumpa te gigante od naslova.

Ja sam trenutno na PC-ju ali debelo razmišljam o konzoli, tako da imam najbolje od oba sveta. Moja 2070S će me služiti još godinu dana, dve ako se posreći, a onda posle o apgrejdu razmišljam tek kad zatreba, igram indie naslove na kompu, a veće hitove na konzoli.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 22:11   #16
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Za kupovinu platforme da, treba ti mnogo više novca, ali na duže staze PC opet ispadne jeftiniji zbog mnogo više izvora kupovine igara i konstantnih popusta.

E sada ako se igraš mnogo ređe, kupuješ igre na launchu, voliš fizičke kopije itd onda da, konzola se više isplati. Meni nikada neće. Naročito jer mi jak PC uvek treba jer ga koristim i za posao.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
player1 (10.6.2022)
Stara 9.6.2022, 22:22   #17
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Moja 2070S će me služiti još godinu dana, dve ako se posreći, a onda posle o apgrejdu razmišljam tek kad zatreba, igram indie naslove na kompu, a veće hitove na konzoli.
godinu, dve? ja mislim da barem jos 3-4 godine bez ikakvih problema, ako ti se posreci onda 5.
osim ako moras da igras na ultra i 1440p.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 22:26   #18
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
godinu, dve? ja mislim da barem jos 3-4 godine bez ikakvih problema, ako ti se posreci onda 5.
osim ako moras da igras na ultra i 1440p.
2070S i jeste na nivou jačine trenutnih konzola, ali oni iz njih mogu mnogo šta da iscrpe, što je četvorka pokazala u svom celokupnom životnom veku, samim tim se i zahtevnost pomera za PC portove.
Ali svakako bih voleo da mogu da ovu grafu teram duže, no videćemo

Malo me hvata PTSD od raznih perioda u prethodnih 15 godina gejmovanja na kompu kad smo imali užasne portove, loše optimizovane igre itd. Sad mi se čini da smo se izvukli iz blata, ovo što dolazi je pristojno optimizovano, sa brda opcija u startu. Plus DLSS koji je bogomdan.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2022, 23:19   #19
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Ali evo ga recimo Returnal, malo nakon godinu dana, uskoro na PC.

A to za Uncharted kontam da je neki internal delay koji nije predviđen, svi ostali PC portovi imali odmah release date, samo ovaj nije.


Uskoro ?
Ajde videcemo, ne znam bas sta je za tebe uskoro ali meni deluje da ce tek u 2023.. A kad je izasao za PS5 ?

Takodje Horizon 2, kad ce za PC ?
Mozda za godinu ipo...
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2022, 11:18   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Voleo bih da je ovo zaista istina Dex, ali ne budi toliko naivan
Kako ja vidim situaciju, i MS i Sony mogu debelo da profitiraju od prodaje na PC-u, to je jedno ogromno tržište gde se najverovatnije više isplati da posle nekog vremena prodaš još par miliona kopija igre nego da se nadaš da će PC igrači kupovati tvoju konzolu zbog svega nekoliko ekskluziva godišnje.

Pritom ti igrači treba da zapravo žele da igraju te igre, ne znam što svi mislite da nam se svima igraju Sonyjeve ekskluzive

PC je danas manje-više isto što i konzola, dobar PC možeš da teraš 2-3 godine bez problema uz manje apgrejdove ako nisi paćenik koji juri 4K 120 Hz HDR Ultra po svaku cenu. Do skoro sam se igrao sa RX480 kao car na 1080p60 a evo i laptop koji imam sad sa mobile 1650 nema problema da potera po koju igru. Pritom, kad se investiraš u Steam i ostale digitalne storeove praktično si se zaključao tu a konzola ti postane sekundarna stvar. Isto kao kad bi bio konzolni gejmer i nakupovao gomilu igara za konzolu, ne bi ti se investiralo u PC.

Tako da svakako ima smisla uz nula investicije pustiti ekskluzivu na PC posle nekog vremena jer je bukvalno zicer free money varijanta. Ne vole ljudi da menjaju platforme, pogotovu PC igrači. Lično se igram na PC-u i Xboxu ali samo zato što postoji Game Pass inače bih ostao hardkor PC igrač. Back compat neprevaziđen, emulacija, fleksibilnost, masni masni popusti... Što bih bacao pare i ponovo pravio library za neku konzolu?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Last Of Us Part II Emix Konzole 559 11.3.2024 20:02
Shady Part of Me Shonkas Platformske igre 2 15.12.2020 13:18
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com