Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2006, 18:17   #121
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Je li da nemas slucajno kod sebe njegov dnevnik ?
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2006, 23:29   #122
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Pa ako se slozimo da je "Beleive" odgovor na pitanje "What can change the nature of the man?" ...
E vidis, ovde bi mogli da polemisemo.
Smatram da je Regret pravi odgovor. Vera i ubedjenja te teraju napred, ali ne i da se zapitas da li je ono sto si radio pogresno i da je promena nuzna. Kajanje, sa druge strane izaziva upravo to.

Dakle ako verujes da je odgovor believe onda ima smisla da Nameless one moze da promeni tok Blood war-a. Medjutim ako je u pitanju regret, onda je njegova sudbina jasna - i veoma mracna.


Citat:
madhatterYU kaže:
Mozda gresim, ali thiflinzi stalno odlaze u blood war radi dobitka, i vracaju se iz istog.
Koliko se secam, imao si prilike u Tormentu da pricas sa ljudima koji su bili u Blood waru. Ono malo sto se vratilo nije bilo srecno. (kako ono bese, izdavali su svoje kompanjerose da bi sebe spasli a njihova dalja sudbina zbog toga mnogo podseca na ono sto je snaslo Morte-a)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 0:05   #123
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Pa ako se slozimo da je "Beleive" odgovor na pitanje "What can change the nature of the man?" onda mozda i Namless zavrsava Blood War jer ga vidimo kako uzima onaj buzdovan kad je dospeo na bojiste, a u pozadini se cuje to Ravel-ino pitanje... znaci odlucno krece napred - to je Beleive = ubedjenje, da moze da ga zavrsi... valjda se moze sve i tako razumeti lol
Ko kaze da se slazemo. Taj odgovor nikad ne bih stavio, jer prosto ne vidim kako to moze promeniti prirodu coveka. Ajd objasni ako mislis da znas.
Ako nesto uopste moze, to ce pre biti guilt (u smislu osecaja krivice) ili regret (kajanje).
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 0:33   #124
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
Jim Bravura kaže:
Ko kaze da se slazemo. Taj odgovor nikad ne bih stavio, jer prosto ne vidim kako to moze promeniti prirodu coveka. Ajd objasni ako mislis da znas.
Ako nesto uopste moze, to ce pre biti guilt (u smislu osecaja krivice) ili regret (kajanje).
Pa kad je covek ubedjen u nesto, i resen da to ostvari, uradice sve za to, promenice se iz korena ako treba... Ucinice nemoguce stvari - kao sto je Nameless sam sebe "ponistio" snagom volje, to jest ubedjenjem. Mada, ne kazem da je to pravi odgovor - i Regret ima svoje "zasto i zato"... Valjda su autori ostavili na kraju prostor da svako sebi odabere kraj kakav zeli...
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 2:17   #125
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Pa kad je covek ubedjen u nesto, i resen da to ostvari, uradice sve za to, promenice se iz korena ako treba... Ucinice nemoguce stvari - kao sto je Nameless sam sebe "ponistio" snagom volje, to jest ubedjenjem. Mada, ne kazem da je to pravi odgovor - i Regret ima svoje "zasto i zato"... Valjda su autori ostavili na kraju prostor da svako sebi odabere kraj kakav zeli...
Tu se slazem, istu foru imas i u kotor2, umesto kraja ja sam upravo tu i video pocetak neceg drugog, neispricanog, trebali su da ubace zavrsetak kao u BG2, sta se desilo sa glavnim i sporednim karakterima zavisno od endinga.
Btw, alingment glavnog karaktera moze da se promeni, tako da toliko ostaje vise otvorena uloga u ratu.

Citat:
Nemesis kaže:
Koliko se secam, imao si prilike u Tormentu da pricas sa ljudima koji su bili u Blood waru. Ono malo sto se vratilo nije bilo srecno. (kako ono bese, izdavali su svoje kompanjerose da bi sebe spasli a njihova dalja sudbina zbog toga mnogo podseca na ono sto je snaslo Morte-a)
Pored izdavanja zbog svog spasenja, kolko se secam izdavali su i izbog coppera, lots of it; i tako toga, ali u svakom slucaju, vracao se neko ko nije pripadao jednoj od demonskih ili poludemnoskih rasa (mada thiflinzi imaju malo demonske krvi u sebi), znaci bilo je smrtnika manje sposobnih od namelessa, a ko zna sta je pokupio absorbcijom samog sebe, ipak (normalno zavisno od zavrsetka) on je mogao cak i da izdrzi stvoren realm ,neko vreme, svoje besmrtne strane i posalje grupicu nazad u sigil, znaci ima tu neceg, nije bas da nema , moglo bi da bude elementa sa sequel.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2006, 8:02   #126
Defiant
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Planescape : Torment

SPOILERS!!! SPOILERS!!!!!!!!!!!!!!!!


Many things can change the nature of a man: regret, suffering, torment, love, hate, revenge,.... Sve to moze promeniti prirodu coveka, na bolje ili na gore.

Torment ima najbolju pricu, dijaloge, fenomenalne likove. Cak je i sasvim sporednim likovima koje sreces na ulici udahnuto vise zivota nego sto imaju glavni likovi u nekim drugim RPG-ovima.
Ko kaze da je igra linearna? Imas nelinearnost menjanju alignmenta, nelinearne dijaloge, questove, nelinearnost u odnosu prema saputnicima i drugim likovima.

Najbolji kraj koji sam do sada video u nekoj igri. Tako tuzan da te dusa zaboli, ali istovremeno i optimistican(optimisticno po tome sto onako odlucno stupa u Blood War i prima svoju kaznu); takav kraj cesto imaju najbolje price.

Evo oprostaja sa Grace, taj razgovor je bio malo duzi, ali ja imam samo kraj na screenshot-u:
Fall-from-Grace - "No cage shall separate us, and no Plane shall divide us."
Fall-from-Grace's face becomes like stone. "Keep thinking of me, and
we shall meet again."

Nameless One - I shall not forget all you sacrificed for me.

Fall-from-Grace - She shakes her head. "Just do not forget me."

Nameless One - Time lays waste to all things, but i shall
fight it as long as i can.

Fall-from-Grace - "Time is not your enemy. Forever is."

Posle tog dijaloga sam tako i zamislio kraj - Nameless One ce se vecno boriti u Blood War-u i pokusavace da sacuva svoja secanja, jer ako ostane bez njih onda je potpuno izgubljen, i njegovo mucenje bi tada bilo mnogo vece. Palo mi je na pamet da bi mozda mogao nakon nebrojenih godina da se iskupi ili da se nekako izbavi, mada je to malo verovatno. Bilo mi je previse tesko da pomislim da ce provesti vecnost kao Lemur.



SPOILERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Defiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2006, 3:02   #127
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

heheh nameless one lemur
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 1:12   #128
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Planescape : Torment

@Defiant
Hvala sto si me podsetio. Torment sam igrao 2000-te pa nisam lepo citirao Grace.
Nego, zanima me sa kojom klasom i alignmentom si zavrsio Torment? Takodje, u toku igre kakav ti je bio odnos sa Grace? Pokusavam da ustanovim da li uvek na kraju sledi ovakav dijalog, ili sako ako prethodno navedes da ti je stalo do nje.

@madhatterYU
Citat:
Pored izdavanja zbog svog spasenja, kolko se secam izdavali su i izbog coppera, lots of it; i tako toga, ali u svakom slucaju, vracao se neko ko nije pripadao jednoj od demonskih ili poludemnoskih rasa...
Jes' vala! I kakva im je bila kazna posle smrti? Mislim, gde su najcesce zavrsavali?

Poslednja ispravka: Nemesis (31.7.2006 u 1:29)
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 5:08   #129
Defiant
Novi član
 
Član od: 28.12.2005.
Poruke: 29
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Planescape : Torment

@Nemesis
Igrao sam kao Mage, i unapredjivao sam samo int, wis i charismu, a ostalo sam batalio. Racunao sam: kad sam vec besmrtan provuci cu se nekako, ali da propustim dodatne dijaloske opcije - nema sanse.
Znam da sam bio good alignment, samo se ne secam da li sam bio neutral good ili chaotic.
Odabrao sam onu opciju da mi je stalo do Grace, a da mi je Annah samo prijateljica. I ja sam se pitao sta se sve moze dogoditi na kraju. Sigurno se svi likovi drugacije ponasaju ako lose postupas sa njima.
Defiant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 10:13   #130
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

tako je... ja sam lepo postupao sa Anom, i na kraju sam je poljubio - ima opcija za to, kad joj se obratite
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 14:49   #131
alex92
Član
 
Član od: 22.7.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 336
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Ma kakva je to igra!
alex92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 18:53   #132
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Pazi ovo sta procita za gospodju Boljku, neste smrdi tu u Sigilu:

It's a good thing that most of the fiends are preoccupied with another problem: the Blood War, a savage quest for annihilation that ravages the Lower Planes. It's supposed to be a war of tanar'ri against baatezu, but everyone and everything down there seems to be involved. And neither of those "sides" can be trusted, either. A baatezu'll turn stag on his brothers if it'll gain even a little power in the process, and the tanar'ri have always been at odds with each other. In between them all are the gehreleths and the yugoloths, eager to fight for the best-paying side. It's a war that's
been going on as long as mortals have lived on the planes, and it's a war neither side has yet to win. Nobody even knows what the exact goals of the war are. Genocide's the best guess - the tanar'ri and baatezu'll fight each other until there's none left. Why? What berk understands a fiend's mind, can figure out its depraved depths? Maybe the local powers are playing games and making them fight. Maybe they fight just because they want to.

Nobody knows for sure how the war started, but a lot of folks figure the Lady of Pain had something to do with it. Some barmy philosophers claim that she's one of them, a fiend now turned stag against all her own kind. Maybe it's true, and maybe it ain't. The only thing known for sure is that the Blood War's a grim blessing to Sigil. Every move on Sigil by one force triggers a reaction from the other side, since both groups are desperately afraid of the other controlling such power. Sure, it makes traveling the Lower Planes dangerous - especially the battlefields of Gehenna and Carceri - but it keeps the fiends busy.

@Nemesis Ko sto rece moj deda, pa ture ih na stubic s oni drugi ..
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 2:46   #133
Nemesis
Veteran
 
Član od: 29.11.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nemesis
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
Defiant kaže:
Igrao sam kao Mage, i unapredjivao sam samo int, wis i charismu, a ostalo sam batalio. Racunao sam: kad sam vec besmrtan provuci cu se nekako, ali da propustim dodatne dijaloske opcije - nema sanse.
Znam da sam bio good alignment, samo se ne secam da li sam bio neutral good ili chaotic.
Odabrao sam onu opciju da mi je stalo do Grace, a da mi je Annah samo prijateljica. I ja sam se pitao sta se sve moze dogoditi na kraju. Sigurno se svi likovi drugacije ponasaju ako lose postupas sa njima.
I ja sam igrao kao lawfull good mage (mada sam tezio da postanem chaotic good) i izabrao sam identicno sa Annah i Grace kao i ti.

Valjalo bi da se ponovo dokopam igre pa da je obrnem sa glupim, nabudzenim fighterom.

Citat:
madhatterYU kaže:
Ko sto rece moj deda, pa ture ih na stubic s oni drugi ..
To sam hteo da cujem! A ima i slucajeva da dobiju kartu za Blood war u jednom pravcu.
Onda se postavlja pitanje da li su se "stvarno" vratili?

A ovo sto si naveo za Lady je interesantno. Moracu da "navatam" druga da mi pozajmi knjige iz ove oblasti pa da vidim da li ima jos nesto vezano za ovu temu...


Pitanje za sve:
What can change the nature of a man?

Ja sam se odlucio za regret. S obzirom da je 2:37 ne planiram da pisem referat zasto, ali bice kasnije ako bude potrebe.
Nemesis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 9:07   #134
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

@nemesis Puf, ubi se od istrazivanja, aj redom posto ovde ogranicenje na 3000 karaktera trebace mi bar 4 posta, tako da sam ubacio umesto toga text (zip) file: jeste ali ne idu na stubic samo oni koji su poginuli u blood waru, vec i oni koji su dosta za*rali u zivotu (cini mi se da je Phaerod otisao na stub, secas se razgovora?), ne secam se da je mort spominjan u blood waru, mozda i on za*rao sa strane, mada mozda gresim + secas se onog sto prica o tome kako je mora da zrtvuje pilaru cini mi se bracu, da bi mogao da pobegne iz blood war (ima dole i jedan deo iz njegove price, malo nize od ovih citata u text fajlu)

Before I could finish, a portion of the pillar trembled as yet another head oozed its way to the surface. After some of the noisome slime had sloughed off, I recognized it as Pharod's. It spit out a mouthful of bloody cysts and croaked, “Annah, me darling child! Is that you?”

Vrlo je moguce da lik iz igre koji nista nije rekao stoji iza svega...
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip torment.zip (9,9 KB, 50 puta viđeno)
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 9:30   #135
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Planescape : Torment

Citat:
Nemesis kaže:
I ja sam igrao kao lawfull good mage (mada sam tezio da postanem chaotic good) i izabrao sam identicno sa Annah i Grace kao i ti.

Valjalo bi da se ponovo dokopam igre pa da je obrnem sa glupim, nabudzenim fighterom.
Pa ja sam igru presao sa fighterom ali nikako glupim - stalno sam bacao na wisdom i intelect - na kraju sam imao 23 WIS, 23 INTEL I 22 CHA, a STR i CON su bili oko 20 a i to sto su bili 20 nije mojom zaslugom - nosio sam gomilu itema koji mi daju +xxx na statistiku... u tome je poenta - dobar fighter, a pametan kao mage, i bez potrebe da stalno spava kako bi napunio magije - njemu je sva magiju u cekicu A naravno i super sposoban za dijalog: zna da folira bolje od nasih politicara .. nego, hm, izgleda niko nije probao sa thiefom??
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2006, 14:37   #136
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

steta http://addoncz.jinak.cz/web/index.php?page=inthum_e
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 23:00   #137
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Malo da aktiviram temu... Počeo sam da igram, tek sam izašao iz mrtvačnice, imam sve na 12 osim wisdom koji je 15... Javiću se opet...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 3:44   #138
Elessar
Član
 
Član od: 7.12.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 38 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Malo da aktiviram temu... Počeo sam da igram, tek sam izašao iz mrtvačnice, imam sve na 12 osim wisdom koji je 15... Javiću se opet...
Sta bi sa divine divinity? Ja sam poceo Torment prije pola mjeseca ali omete me C&C 3. Krecem danas da igram, polako, da uzivam. Slusa li Morte?
Elessar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2007, 12:01   #139
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Wink Re: Planescape : Torment

Citat:
Elessar kaže: Pregled poruke
Sta bi sa divine divinity? Ja sam poceo Torment prije pola mjeseca ali omete me C&C 3. Krecem danas da igram, polako, da uzivam. Slusa li Morte?
Pa prekinuo sam ga (DD) zbog puta, a onda nikako da nastavim... a i lepše gura Torment... Sluša, više priča, ali nisam daleko napredovao, tek sam izašao iz mrtvačnice i guram po Hiveu...

Dodatak
Na http://www.planescape-torment.org/ postoji nezvanični patch koji updateuje igru nakon verzije 1.1 (znači, ako imate verziju na dva diska, samo instalirajte ovo i počnite novu partiju, ako imate na 4 diska, morate prvo da primenite 1.1 patch...)
Spisak ispravki je poveliki... Ja ću sad da krenem od početka, i tako nisam ništa uradio još...

Dodatak 2
Uuu... sad sam otkrio gomilu stvari koje sam prvi put promašio (giant skeleton, false zombie, ... ) i shvatio da ipak treba pričati sa svim zombijima, bez obzira što Morte kaže da su već mrtvi...
Nego, 2 stvari - jel mi treba moje oko što mi barmen nudi za 300 (nemam ni 200) ili je to bacanje para... I gde mogu da prodam narukvice i prstenje koje sam sakupio okolo, em mi prebukiran inventar, em mi treba para... našao sam samo Tatoo shop, ali lik tamo neće da kupi ništa... Ni da identifikuje onu trouglastu minđušu...

Poslednja ispravka: Eni (24.4.2007 u 22:28) Razlog: Dodatak 2
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2007, 9:37   #140
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Planescape : Torment

Znaci ova verzija na 2Cd-a je potpuno identicna kao ona na 4Cd-a samo sto je patchovana na 1.1? Mislim kako li su uspeli da ga toliko sabiju, pomislih da nije neki rip
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
planescape, planescape torment, torment

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com