Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2015, 0:34   #1
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Logitech K280E



Duže vreme izbegavam zamenu tastature. Ne odgovaraju mi glomazne tastature sa visokim dugmićima, a opet ne volim ni one koje su male, maltene kao na laptopu. Slepo kucam, pa se treba i privikavati na novu tastaturu. Pre 10-ak dana mi je otkazao miš, i prilikom traženja novog naišao sam i na ovu tastaturu.

U pitanju je jednostavna tastatura, nešto tanja, standardne dužine i širine. Na PC se povezuje USB kablom. Plastika od koje je napravljena je prilično kvalitetna, nema savijanja i krckanja, i sama tastatura je prilično teška obzirom da nije mnogo “debela”. Nogice koje se izvlače su dosta široke, tako da po pitanju stabilnosti nema problema, ali bi plastika i naročito zglobni deo mogli da budu čvršći (imam iskustva u lomljenju istih). Gumice na podnožju i nogicama dobro odrađuju posao, nema klizanja. Dugmići imaju prilično kratak hod (nešto veći nego na tastaturama laptopova), i dovoljno su razmaknuti (nije mi se dešavalo da pritiskam 2 istovremeno, iako imam ćevapčiće od prstiju). Tastatura nije baš nečujna, ali je prilično tiha.

Raspored tastera je QWERTY, tj US, što meni odgovara. Brzo sam se privikao na tastaturu, i imam utisak da mi više odgovara od stare, mada još uvek nisam imao neke preterano duge sesije kucanja. Postoji i Fn taster obojen plavo, kombinacija ovog tastera i F1-F12 daje multimedijske tastere. Treba pomenuti, da na modelu K290E, koji izgleda veoma slično, tasteri F1-F12 imaju primarno multimedijsku funkciju. Ovo nekome može da bude veoma bitno. Ja recimo koristim Guake terminal koji se pokreće na F12, a F12 ima dodatnu funkciju da šalje PC u sleep mod. Onda bi za podizanje terminala trebalo da pritiskam Fn + F12, i verovatnije je da bi tastatura izletela kroz prozor kad bi nekoliko puta umesto termaniala poslao PC u sleep.

Cena je oko 3000 din (što je oko 25 evra).

Zaključak: tastatura će odgovarati onima koji traže kvalitetnu, jednostavnu, tihu tastaturu i odgovara im kraći hod tastera. Ja sam zadovoljan.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	k280e.1.jpeg
Viđeno:	1505 puta
Veličina:	14,6 KB
ID:	52177   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	k280e.2.jpeg
Viđeno:	1363 puta
Veličina:	5,0 KB
ID:	52178  
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
CrowN (20.9.2017), doctor (15.4.2016), JohnnyNT (30.10.2019), polarnimeda (17.10.2019)
Stara 17.10.2019, 23:40   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

evo uzeo i ja i potpisujem sve sto je napisano preeee.. 4 i po godine.

ista cena, isti utisci. voleo bih samo da je spejs tih koliko i svi ostali tasteri (malo je bucniji ako se pritisne naglo), ali ok. mnogo je tisa tastature od moje prethodne i zapanjujuce laka za navikavanje s obzirom da prvi put prelazim na niskoprofilnut tastaturu. cak mi se cini da moze da ubrza kucanje.

cini mi se i da ov funkcijski tasteri ne mogu da se progamiraju, sto bi bilo bas kul... mada mozda i mogu preko nekog eksternog programa. u svakom slucaju, preporuka.

prethodno uzeo redragon karura 2 na kojoj su tasteri mnogo jadniji, da ne kazem da je svaki prica za sebe, i svi koji su po ivicama tastature su bucniji od ostalih.
levi sift je recimo bas "lupao" kada se stisne naglije.
i ajde sto je neravnomerno svetli, to nema veze, ali me je spejs definitvno naterao da je vratim. jer, kada se pritisne skroz sa strane, gde se uvek i prtiska kada se igraju igre, ona lepo "klikne", ali nista ne registruje!
stekao sam utisak da je skoro pa igracka, kojoj je malo falilo da bude savrsena. malo, ali mnogo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Remedy (14.5.2022)
Stara 30.10.2019, 22:38   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Eh, i ja sam je uzeo pre neke 3 godine, evo još kuckam na njoj Čvrsta je i stabilna. Jeste mi ubrzala kucanje, ali malo je i neprecizno jer tasteri su ravni i prst mi lako "sleti" na susedni taster (da su bar malo kao na Logitech Craft recimo...).

Sve u svemu, iako planiram da pređem na neku mehaničku uskoro, ova tastatura mi je bila jedna od najboljih kupovina hardvera u skorije vreme.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.10.2019), Remedy (14.5.2022)
Stara 30.10.2019, 23:44   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Eh, i ja sam je uzeo pre neke 3 godine, evo još kuckam na njoj Čvrsta je i stabilna. Jeste mi ubrzala kucanje, ali malo je i neprecizno jer tasteri su ravni i prst mi lako "sleti" na susedni taster (da su bar malo kao na Logitech Craft recimo...).

Sve u svemu, iako planiram da pređem na neku mehaničku uskoro, ova tastatura mi je bila jedna od najboljih kupovina hardvera u skorije vreme.
pa dobro, taj craft kolko vidim kosta 5-6x vise.

nego, jesu ti se slova izbrisala? gotovo sve negativne ocene koje je dobila na amazonu su na taj racun.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2019, 9:37   #5
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Košta, ali zbog drugih stvari

E što se tiče slova, izbrisalo se S i delimično A, i to pre svega zato što sam jedno vreme igrao neke pucačine malo više, ali sam je većinom koristio za kucanje i to dosta. Ništa drugo se nije izbrisalo, možda bila takva serija.

Za ova obrisana sam kupio crne stikere sa amazona za dolar-dva, i ne primećuje se puno
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
polarnimeda (1.11.2019)
Stara 1.11.2019, 18:24   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

onda ja mogu odmah da narucim WASD, taman dok stignu.
hehe, hvala za odgovore. pozz!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
JohnnyNT (6.11.2019)
Stara 1.11.2019, 19:49   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

dok se obrišu slova već naučiš napamet i da ne gledaš gde ti je wsad..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.11.2019)
Stara 2.11.2019, 0:51   #8
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
dok se obrišu slova već naučiš napamet i da ne gledaš gde ti je wsad..
hehe pa znam ja slova, skoro pa slepo i kucam, al ne koristim samo ja.
a i volim da se vide.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2022, 3:39   #9
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Udjoh u ovaj deo foruma da vidim ima li kakva recenzija monitora, i reko da vidim sta sam nekad pisao... Nisam imao pojma da je jos pisano u ovoj temi, nadam se da je opis bio od koristi.

Inace, kucam sa ove tastature , i dalje radi bez ikakvih problema, od slova se izlizalo "t" na levom Shift tasteru. Bas je lepo potrajala, ali moracu uskoro da je menjam jer se izlizalo ono ispupcenje na slovu "j". Na oko deluje da ga ima ali se pod prstima ne oseca, i posto obicno zevam u levi monitor a ne u onaj gde mi je IDE, desnu ruku postavim jednu poziciju udesno i otkucam po pola reda nebuloza dok primetim. Ne mogu da verujem da ima 7 godina, vizuelno izgleda sasvim lepo (narocito kad se obrise ). Sad se palim da kupim neku mehanicku, ali ne znam kako cu kucati na njoj, a jos vise me plasi da ce ono skljockanje da me nervira.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
polarnimeda (15.5.2022)
Stara 15.5.2022, 4:46   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

evo udjoh i ja da vidim sto se "moja" tastatura pominje.

gotovo isto iskustvo. obrisao mi se deo slova D i W, kao i kompletan shift. ocigledno u igrama volim da trcim non stop i da izlaze trazim drzeci se desne strane.

sve radi savrseno i top je za odrzavanje. isprskam je dobro i u 2 sekunde prebrisem celu i ko nova.

mislio sam da ce problem biti sto su tasteri em plitki em skroz ravni, ali ne slecu mi prsti sa njih svejedno. da je samo spejs tih koliko su i slova, bila bi savrsenstvo, a ovako je blizu. 9/10 posle 2 i po godine.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Remedy (15.5.2022)
Stara 15.5.2022, 20:27   #11
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Slabo sam se igrao poslednjih godina, verovatno su mi zato manje izlizana slova.
Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
sve radi savrseno i top je za odrzavanje. isprskam je dobro i u 2 sekunde prebrisem celu i ko nova.
Ovo si odlicno primetio, i ustvari je bitna osobina (za nas koji grickamo sve i svasta uz komp). Da napisem zbog ostalih - stos je u tome da kad se dugme pritisne, ono se poravnja sa povrsinom tastature. Nema neravnina gde mogu da ostanu truncice, bukvalo se preprska i obrise kao npr ekran monitora. Mislim da retko ko razmislja o ovome pri izboru tastature, a kad se setim koliko je ciscenje nekih drugih komplikovano... dodje mi da kupim istu opet
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2022, 8:41   #12
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 398
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Koristim je na poslu sigurno 5 godina, fantastična tastatura, ako joj se ikad nešto desi kupiću novu samo, vidim da još uvjek nije problem dostupnost.
Jedna zanimljivost u vezi nje, tastatura je coffee spill-resistant , testirano prošle godine, gotovo cijela šolja kafe mi se prosula po njoj, htio sam je u smeće baciti. Prebrisao je mokrom krpom, ostavio malo napolju da se osuši naopačke, ko nova je bila posle sat vremena.

Posle sam vidio na sajtu da je stvarno deklarisana baš kao coffee spill-resistant.
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2022, 10:22   #13
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

ahaha pa da. zato ja i kazem: isprskam tastaturu dobro, bude joj cela povrsina prekrivena tecnoscu i samo onda obrisem u 2 poteza.
mislim, hvalimo je ko da je ne znam sta, ali za te pare (20e) je odlicna.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2022, 20:33   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

I mene još uvek služi, evo 6 godina, doduše poslednje 2 ne aktivno već mi stoji kao tastatira na nekoj staroj konfiguraciji koja se ne koristi često, ali je u prašinčini velikoj i ne smeta joj ništa
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2023, 13:11   #15
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Logitech K280E

Porucivao preko vikenda nesto i vidim imaju ovu tastaturu, i to na akciji 2600 din. Evo posle jednog dana upotrebe mogu da potvrdim, i dalje je u pitanju vrhunski kvalitet izrade, maksimalna erognomija, itd... . Salu na stranu, samo se Logitech logo promenio. Tasteri imaju malo veci otpor na pritisak i skoro da se ne cuju (narocito ako je pustena muzika), sto ce reci da se stara razdrndala. Cudno je sto mi to malo i smeta, navikao sam da ima nekog zvuka dok kucam.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja marka Razer ili Logitech diodamajstor ŠDK - Ostale komponente 1 14.10.2012 23:17
[Tastatura] Logitech Wireless Keyboard K360 jonathan Opisi, recenzije i testovi 1 11.5.2012 14:25
Logitech Wireless Desktop MK320 HSVstoned Ostale komponente 0 21.10.2011 1:37
logitech rumblepad Acanen ŠDK - Ostale komponente 4 27.4.2011 23:34
Logitech VX Nano sasha vukelic ŠDK - Ostale komponente 0 19.1.2008 19:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com