Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2014, 15:40   #1481
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

^ Spoileri, odmah da upozorim.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
bokela (12.6.2014)
Stara 15.6.2014, 1:11   #1482
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Izasla vest da 17% ljudi koji nisu imali Wii/PS3/Xbox 360 poseduje PS4, a da cak 31% ljudi koji su imali Wii ili Xbox 360 presli su na PS4. To me podseti na nedavno iskustvo koje sam imao u Game-s-u.

Ulazim ja da uvalim neku igru, koju sam novu uzeo za smesne novce a Games mi daje 1600 kinti, njihov gubitak. Pored mene mladi bracni par ili barem tako izgledaju. Prilaze ovom prodavcu i pitaju, culi smo da je zasao novi Wii i da ima neku kameru sa kojom se igra. Lik im pokaza Wii U i kaze, ovo je novi Wii. Oni kazu ne to, meni je kolega rekao da je to ono tamo, i pokazuje na PS Move i PS Eye (onaj za PS4). On im lik kaze to je za PlayStation konzolu, nema veze sa Wii-jem. Oni njemu, kako nema veze kad radi isto, vadi lik novcanik i pita koliko za konzolu, PS Eye i one move kontrolere. Ovaj mu rece neku cifru od 80 i nesto hiljada dinara. Lik vadi pare, uzima PS4, PS Eye i novi Move misleci da je to novi Wii.

Sta sve nece uraditi dobar marketing. A ne znam dal uopste ima neka igra koja radi sa Move kontrolerom trenutno na PS4!?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 1:43   #1483
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ma kakav PS Move, ovo je blesavije!

PS4 Playroom Alien Kumpel Add-On - Gameplay - HD


Playroom with Playstation Camera on PS4
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 21:32   #1484
KiaGFx
Novi član
 
Član od: 15.6.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pozdrav svima, nov sam na forumu Imam pitanje: gde je jeftiniji ps4 ili xbox one, ovde ili u susednim zemljama?! I da li ima nekih novosti oko jailbreaka/cjipovanja? Takodje da li je ps4 bolji od xbox one i zasto?! Hvala unapred na odgovoru
KiaGFx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 21:39   #1485
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
KiaGFx kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, nov sam na forumu Imam pitanje: gde je jeftiniji ps4 ili xbox one, ovde ili u susednim zemljama?! I da li ima nekih novosti oko jailbreaka/cjipovanja? Takodje da li je ps4 bolji od xbox one i zasto?! Hvala unapred na odgovoru
Prvo moraš da odlučiš koje ekskluzive više voliš, pa onda da odabereš konzolu. Moja preporuka ide da kupiš kod nas, kako bi izbegao cimanja sa garancijom. Kod nas je recimo PS4 380€, što je jako povoljno.

Čipovanju se ne nadaj u skorije vreme.

Za početak pogledaj liste igara, jer to pravi veliku smernicu između PS/XBX-a.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2014, 22:40   #1486
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
KiaGFx kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima, nov sam na forumu Imam pitanje: gde je jeftiniji ps4 ili xbox one, ovde ili u susednim zemljama?! I da li ima nekih novosti oko jailbreaka/cjipovanja? Takodje da li je ps4 bolji od xbox one i zasto?! Hvala unapred na odgovoru
Lepo ti napisa mare. Prvo moras da nam kazes zasto oces da uzmes PS4 ili Xbox One. Bilo kakve razlike u hardveru su za korisnika koji pita zasto je A bolje od B totalno nebitne, pa zato sve zavisi samo od toga koje igre zelis da igras.

Ako oces Fifu, NBA i to, onda je sasvim sve jedno, uzmi sta nadjes jeftinije.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 1:27   #1487
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Sta zavlacite coveka, jasno je da je PS4 bolji.. I to lako i noob moze da primeti kad igre uglavnom rade na njemu u vecoj rezoluciji/vise fps.. Nema tu sta.. PS4 je bolji je ima brzu graficku/procesor, i sto je najvaznije, svih 8 giga mu imaju 170GBps protok, a ne samo mali kes kao kod XBone..

Tako da PS4 je bolja konzola bez razmisljanja, jedino sto moze da prevagne na stranu XBonea su mozda neke ekslkuzive, al s druge strane, licno nikad ne bih kupio losiju konzolu samo zbog 2-3 igre..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 3:36   #1488
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4



Hajde molim te nađi mi gde je to PS4 toliko bolji u odnosu na XBXOne??

Assassin's Creed 4: Xbox One vs. PS4 Graphics Comparison


Call of Duty: Ghosts - Xbox One vs. PS4 Graphics Comparison


Battlefield 4: Xbox One/PS4 Graphics Comparison


I da, konzola se kupuje zbog ekskluziva, makar bile i 2.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 10:41   #1489
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa ja prosto ne mogu da verujem kako padate na te ekskluzive i kako se uopste ljudi ne pobune protiv toga..

Taj ekskluzivitet je najprljavija i najbezobraznija biznis praksa od svih, mislim da nema gore od toga, to cak nije biznis praksa, to je cista ucena, u fazonu ako hoces da igras to i to, moras da kupis moj proizvod, iako je objektivno losiji ili se mozda tebi subjektivno manje svidja..

Znaci prosto ne mogu da verujem.. Vi ste cist primer i zrtva najgoreg americkog kapitalizma i potrosackog drustva, svaka vam cast..

Pre bih rucno portovao igru na pc nego svesno bio zrtva takve ucene..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 11:09   #1490
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa exkluzive su nešto zbog čega se i prodaju konzole.
Da nema njih, prodaja bi bila osjetno manja.
Svaka je konzola prepoznatljiva po nekim exkluzivama.
Zato i potoji publika (igrači) kojima su neke ekluzive bliže (za PS4 ili Xone ili Nintendo).
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 11:27   #1491
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Wat? Pa konzola se zbog ekskluziva i kupuje, a proizvodjacima konzola je racun da ih prave da bi kupio neko konzolu i posle kupovao igre na njoj. Zato sam i kupio Playstation, ne sto su multiplatform igre bolje na njemu (mada je to lep bonus).
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 12:20   #1492
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

@Marko93

Koliko god se ti nervirao protiv toga leka nema. Pa prvi Xbox je bio jača mašina od PS2 i sve je na njemu izgledalo bolje, ali je PS2 imao daleko više igara koje ljudi vole. I kupovali smo svi hardverski inferiornu konzolu samo tako. Na kraju je veću glupost napravio onaj ko odabere na osnovu hardvera a onda propusti gomilu dobrih igara koje bi radije igrao ali ih prosto nema na njegovoj mašini. E to je pravo podlezanje potrošačkom društvu i marketingu jer je navučen nečim što nema realnu vrednost ako se dobro ne podrži.

Ne kažem da PS4 ima taj problem jer on zapravo ima više najavljenih igara od XBOne, po mom ličnom mišljenju i boljih.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
simke85 (16.6.2014), Yonai (10.7.2014)
Stara 16.6.2014, 12:58   #1493
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Pa ja prosto ne mogu da verujem kako padate na te ekskluzive i kako se uopste ljudi ne pobune protiv toga..

Taj ekskluzivitet je najprljavija i najbezobraznija biznis praksa od svih, mislim da nema gore od toga, to cak nije biznis praksa, to je cista ucena, u fazonu ako hoces da igras to i to, moras da kupis moj proizvod, iako je objektivno losiji ili se mozda tebi subjektivno manje svidja..

Znaci prosto ne mogu da verujem.. Vi ste cist primer i zrtva najgoreg americkog kapitalizma i potrosackog drustva, svaka vam cast..

Pre bih rucno portovao igru na pc nego svesno bio zrtva takve ucene..
Imaš tipičan stav čini mi se za naše područje,kompanije koje prave igre imaju pravo da sa svojom igrom rade šta god požele pa tako i da ih izdaju za samo jednu platformu ako misle da je to najbolja poslovna odluka. Igranje igara nije socijalna kategorija kompanije koje ih proizvode nisu crveni krst niti neka druga dobrotvorna organizacija koja to radi da bi se ljudi osećali bolje, nego rade da bi zaradili novac.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 13:58   #1494
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Uopšte mi nisu jasni likovi koji preporučuju xbon pogotovo u Srbiji. Pa ova konzola odnosno MS ne mari za kupce u Srbiji tako da njihove servise ovde ne možete koristiti. Tu je i hardverska inferiornost da ne pominjem dizajn koji je kao video plejer iz 80tih, a da i najvažnije ekskluzive su mnogo jače na soniju, mogu samo da zamislim kako će izgledati novi Uncharted, rimejk The Last Of As, i gomila drugih naslova koji će doći, za godinu do dve. Nema nijednog razloga uzeti xbona jedino ako ste fan Halo i GOW franšize, koje su pokazale sve na prethodnoj generaciji a tu je i tupavi kinekt koga sada žele da se reše, totalno su pukli i Soni ih je potukao do nogu.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 14:16   #1495
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Re: PlayStation 4

Citat:
altafir kaže: Pregled poruke
Imaš tipičan stav čini mi se za naše područje,kompanije koje prave igre imaju pravo da sa svojom igrom rade šta god požele pa tako i da ih izdaju za samo jednu platformu ako misle da je to najbolja poslovna odluka. Igranje igara nije socijalna kategorija kompanije koje ih proizvode nisu crveni krst niti neka druga dobrotvorna organizacija koja to radi da bi se ljudi osećali bolje, nego rade da bi zaradili novac.
A objasni mi onda zasto se za PC ne prave igre koje rade samo na Intelu/nVidiji i obrnuto, i zasto mi to svi srecni ne progutamo, i krenemo da kupujemo losiji hardver zato sto se za njega samo prave neke igre i slicno?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 14:19   #1496
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Uopšte mi nisu jasni likovi koji preporučuju xbon pogotovo u Srbiji. Pa ova konzola odnosno MS ne mari za kupce u Srbiji tako da njihove servise ovde ne možete koristiti. Tu je i hardverska inferiornost da ne pominjem dizajn koji je kao video plejer iz 80tih, a da i najvažnije ekskluzive su mnogo jače na soniju, mogu samo da zamislim kako će izgledati novi Uncharted, rimejk The Last Of As, i gomila drugih naslova koji će doći, za godinu do dve. Nema nijednog razloga uzeti xbona jedino ako ste fan Halo i GOW franšize, koje su pokazale sve na prethodnoj generaciji a tu je i tupavi kinekt koga sada žele da se reše, totalno su pukli i Soni ih je potukao do nogu.
Ne mozes ni Sony servise da koristis u srbiji? Isto kao sto koristis Sony servise, tako koristis i Nintendo i Microsoft servise, preko account-a iz nekih drugih zemalja.

To sta ljudi vole da igraju nije na tebi ili bilo kome drugome da sudi. Sta ako ima ljudi kojima se ne svidja Uncharted, TLoU, Little Big Planet? Sta onda?

I za informaciju, Microsoft se resio Kinect-a, tako da...

Potpuno je sve jedno koje od ovih konzola uzmes ako oces da igras 3rd party igre. Ako ti se svijdaju exkluzive i zbog toga trazis da uzmes konzolu, onda biras po tome koje ti se exkluzive svidjaju. Nikakva preterano teska filozofija.

@Marko93: Ja ne kapiram sta oces da kazes? Sta, Sony treba da tera svoje studije da prave igre i za PC? Zasto? Njihovi studiji, oni su dali pare za njih, oni placaju tim ljudima za leba. Naravno da ce te naterati da koristis njihov proizvod ako zelis da igras njihove igre.

Da nVidia ima svoj tim koji pravi igre, mogli bi da naprave igre koje rade samo na nVidia platformi, isto i sa AMD-om. Zasto nemaju razvojne studije je njihov problem.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 14:28   #1497
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
A objasni mi onda zasto se za PC ne prave igre koje rade samo na Intelu/nVidiji i obrnuto, i zasto mi to svi srecni ne progutamo, i krenemo da kupujemo losiji hardver zato sto se za njega samo prave neke igre i slicno?
PC nije firma. PC je, u stvari, racunar kompatibilan sa IBM P(ersonal)C(omputer) racunarom (iz 1981.) Da bi bio kompatibilan, mora da zadovoljava odredjene softverske/hardverske zahteve. Nebitno je da li deo sistema pravi Intel, AMD, Cyrix, odnosno nVidia, AMD, Matrox... Sistem, kad je sastavljen, mora da zadovolji IBM PC compatible specifikacije.

Pravilnije poredjenje bi bilo PC vs. Mac, gde imas software koji radi samo na odredjenom sistemu (zbog toga moram da teram Mac OS u virtualnoj masini).

Poslovna politika je sasvim opravdana: "dodjite kod nas, jer vam mi nudimo ovo". Kad odem u meksicki restoran, ne zelim da mi nude kinesku hranu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 14:52   #1498
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Pa ja prosto ne mogu da verujem kako padate na te ekskluzive i kako se uopste ljudi ne pobune protiv toga..

Taj ekskluzivitet je najprljavija i najbezobraznija biznis praksa od svih, mislim da nema gore od toga, to cak nije biznis praksa, to je cista ucena, u fazonu ako hoces da igras to i to, moras da kupis moj proizvod, iako je objektivno losiji ili se mozda tebi subjektivno manje svidja..
Šta ako želim recimo da imam proizvod koji može da potera i neku strategiju tipa Diablo, WarCraft, AOE i slično, a ne želim da se bakćem sa drajverima, Windows-ima, virusima i ostalim cimanjima koja mogu da imam na PC-? Jel to nije ucena?

I da, smatram da treba da postoje ekskluzive i tolika šarenolikost, a ne dostupnost na svakoj platformi jer time se utrkavaju ko će izneti nešto interesantnije da privuče igrače.

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Znaci prosto ne mogu da verujem.. Vi ste cist primer i zrtva najgoreg americkog kapitalizma i potrosackog drustva, svaka vam cast..

Pre bih rucno portovao igru na pc nego svesno bio zrtva takve ucene..
Hajde molim te objasni kako je neko ko da 380€ za PS4 žrtva kapitalizma, a ne neko ko pukne 250€ za grafičku kartu da bi poterao staru igru sa više fps-a i noviju da bi mu radila? Kupovinom konzole si praktično miran do kraja te generacije i ne brineš da li će ti zafaliti RAM, nova grafička karta, brži procesor i da li će ti igra bolje raditi sa ovim ili onim drajverima. O optimizaciji i užitku u igrama neću ni da pričam.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Asmodeus (16.6.2014), simke85 (16.6.2014)
Stara 16.6.2014, 18:47   #1499
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ulazim ja da uvalim neku igru, koju sam novu uzeo za smesne novce a Games mi daje 1600 kinti, njihov gubitak. Pored mene mladi bracni par ili barem tako izgledaju. Prilaze ovom prodavcu i pitaju, culi smo da je zasao novi Wii i da ima neku kameru sa kojom se igra. Lik im pokaza Wii U i kaze, ovo je novi Wii. Oni kazu ne to, meni je kolega rekao da je to ono tamo, i pokazuje na PS Move i PS Eye (onaj za PS4). On im lik kaze to je za PlayStation konzolu, nema veze sa Wii-jem. Oni njemu, kako nema veze kad radi isto, vadi lik novcanik i pita koliko za konzolu, PS Eye i one move kontrolere. Ovaj mu rece neku cifru od 80 i nesto hiljada dinara. Lik vadi pare, uzima PS4, PS Eye i novi Move misleci da je to novi Wii.

Sta sve nece uraditi dobar marketing. A ne znam dal uopste ima neka igra koja radi sa Move kontrolerom trenutno na PS4!?
Nema to veze sa dobrim marketingom vec sa tupavoscu prosecnog kupca, u ovom konkretnom slucaju ekstremnom tupavoscu pomesanom sa snobizmom.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2014, 18:58   #1500
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Potpuno je sve jedno koje od ovih konzola uzmes ako oces da igras 3rd party igre.
Pa bas onda nije svejedno. Onda uzmes jacu konzolu, tj. onu koja ce imati vecu rezoluciju ili frame rate.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com