Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2011, 21:42   #41
Wiedzmin
Novi član
 
Član od: 9.11.2011.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Cekajte ljudi, je l' ploca ima u biosu opciju CPU unlock - ima, pa nisu valjda to stavili zbog sminke, ako opcija postoji, znaci treba pokusati da je iskoristis. Pa, je l' sam ja kriv sto je ploca pocela da brlja? samo sam pokusao da iskoristim mogucnost koja mi se pruzila, pa ako prodje prodje, nisam se nesto preterano ni nadao.
Nisam neki expert, ali ako odem na CPU support list i vidim da je za moj procesor preporucena verzija BIOS-a F9. Nisam ja napisao to vec neko iz Gigabyte-a. Ok znam, da ako na default-u sve radi Ok ne treba flash-ovati BIOS, ali sam mislio posto je preporucena verzija mozda ce bolje raditi s' njom.

Hvala svima na pomoci.

Ploca za koji da ide u servis, pa cemo videti sta ce da kazu.
Wiedzmin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2011, 21:43   #42
zagiii
Član
 
Član od: 18.6.2009.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 339
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
BMLW kaže: Pregled poruke
Ako ćutiš priznaće garanciju . Uglavnom, stvarno si se nalupao. Ono kao, ispekla se pita pa mora da odstoji da bi bila ukusnija?
Za pitu i da kazes da je moguce ali za procesor je


zagiii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 17:03   #43
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

@vozar.b
Nisu to gluposti već se to zove testiranje hardvera da li će ispravno raditi na zadatim spcifikacijama bar neko vreme. Ako je radilo kod tebe prvi dan izgleda da nije kod njega i još je fleshovao novim biosom koji je za FX procesore i sjb je ploču. Ploča je doživela šok i gotovo zbogom pločo . Još gore kod majstora će da radi a at home nikada više stabilno žao mi je .
Evo baš sada čitam na sajtu Gigabyta
Da bi ste omogućili podršku za AM3+ AMD FX-Seriju Procesora, molimo vas da update-ujete svoju matičnu ploču sa najnovijim BIOS-om koji možete naći u Download sekciji vaše matične ploče.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 18:46   #44
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
@vozar.b
Nisu to gluposti već se to zove testiranje hardvera da li će ispravno raditi na zadatim spcifikacijama bar neko vreme. Ako je radilo kod tebe prvi dan izgleda da nije kod njega i još je fleshovao novim biosom koji je za FX procesore i sjb je ploču. Ploča je doživela šok i gotovo zbogom pločo . Još gore kod majstora će da radi a at home nikada više stabilno žao mi je .
Evo baš sada čitam na sajtu Gigabyta
Da bi ste omogućili podršku za AM3+ AMD FX-Seriju Procesora, molimo vas da update-ujete svoju matičnu ploču sa najnovijim BIOS-om koji možete naći u Download sekciji vaše matične ploče.
ok stoji to za update, to si u pravu, ja sam rekao u vezi otkljucavanja i maticnih ploca da su to gluposti
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 19:27   #45
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Ja ne bih potcenjivao snagu gremlina u racunaru. A ovo, ,, ploca je dozivela sok zato sto je flesovao bios i pokusao da otkljuca procesor"... necu da budem snishodljiv, pa da napisem nesto cinicno, zato cu reci da se bas ne temelji na zdravoj logici, narocito na ovoj ploci koja je sposobna da podnese i x6 phenom (da si ga uspesno otkljucao) bez problema, jer ima sasvim dobru naponsku jedinicu. Ako je taj update biosa problematican (sto nije nemoguce) instaliraj prethodnu verziju , mada ce pre biti da je neki defekt ploca - procesor - memorija. Ako imas od koga, pozajmi procesor i memoriju pa isprobaj na ploci. Meni je otkljucani x2 555 (b55) pravio problem, pucao u igrama koje koriste 4 jezgra, a prolazio sve testove u prime, linx, memtest i to na dve razlicite ploce, da bi sa drugom memorijom radio ok, a prva memorija radila sa drugim procesorom isto tako bez problema. Go figure...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2011, 9:44   #46
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
analayzer kaže: Pregled poruke
@vozar.b
Nisu to gluposti već se to zove testiranje hardvera da li će ispravno raditi na zadatim spcifikacijama bar neko vreme. Ako je radilo kod tebe prvi dan izgleda da nije kod njega i još je fleshovao novim biosom koji je za FX procesore i sjb je ploču. Ploča je doživela šok i gotovo zbogom pločo . Još gore kod majstora će da radi a at home nikada više stabilno žao mi je .
Evo baš sada čitam na sajtu Gigabyta
Da bi ste omogućili podršku za AM3+ AMD FX-Seriju Procesora, molimo vas da update-ujete svoju matičnu ploču sa najnovijim BIOS-om koji možete naći u Download sekciji vaše matične ploče.
To se zove testiranje hardvera? Ovo gore napisano i par postova iznad? Right...

Kakve veze ima verzija BIOS-a koja dodaje mogucnost koriscenja FX procesora sa "pucanjem BIOS-a? I cemu pisanje gluposti tipa da racunar treba prvo da radi odredjeni period pre flesovanja novije verzije BIOS-a ili otkljucavanje ugasenih jezgara? Kakve teorije si razvio koje meni nisu poznate? Sto se mene tice vrlo je moguce da je flesnuo BETA verziju BIOS-a pa da zbog toga ima problema. Dalje,nije mi jasno o kakvim povratnim sokovima ti ovde (i po drugim temama) govoris. Ovaj procesor nije baziran na Bulldozer-u vec na Zosma-i sto ti je u prevodu Thuban sa dva ugasena jezgra. Thuban se bazira na Deneb-u uz dva jezgra vise i dodatom Turbo Core feature-u. Ja prostije ne mogu da ti napisem,a ti prvo prostudiraj potrebno gradivo posto ocigledno ne stojis sa materijom. Dalje,kakva crna fizicki pravljena maticna ploca njemu treba? Otkljucavanje jezgara se nije juce pojavilo niti je potrebna ploca Crosshair klase te zbog toga nemoj tripovati ljude...

@Wiedzmin: garanciju ti mora priznati svaki servis ako si flesovao BIOS sa zvanicnog sajta
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 19:49   #47
Nick Slaughter
Član
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

ljudi i sam se razmisljam da uzmem neku konfiguraciju sa ovim procesorom i plocom i u nekom preracunavanju, naisao sam na ovu, vec gotovu... http://tinyurl.com/7lhmsur

Konfiguracija mi deluje sasvim Ok i ne vidim ni jednu krs komponentu. Takodje za tu cenu ju je nemoguce sastaviti sam, tako da je najjeftinija na trzistu. Sada zanima me vase misljenje o njoj i ocena o isplativosti, odnosno po naski, vredi li je uzimati ili ne. Takodje znam da su mnogi protiv gotovih konfiguracija, ali ovde je zaista isplativije uzeti je gotovu i molio bih za objasnjenje eventualno suprotnog misljenja. Da li mozda u gotove konfiguracije idu komponente slabijeg kvaliteta ili sta? Odnosno da li ih treba izbegavati cak i u slucaju kada su povoljnije od personalno sastavljenih a indeticnih konfiguracija.

Hvala!
Nick Slaughter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 20:05   #48
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Jedini minus kod ove konfiguracije je što ćeš je dobiti s nalepnicom i nećeš smeti da je otvaraš u garantnom roku (provereno kod WinWin-a). Ako ti to ne smeta, uzimaj bez dvoumljenja.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Nick Slaughter (5.1.2012)
Stara 5.1.2012, 20:09   #49
vozar.b
Starosedelac
 
Član od: 25.4.2011.
Lokacija: Kisač (21211) Srbija
Poruke: 1.771
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 430 puta na 407 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

odlicna konfiguracija sa odlicnom cenom i dobrim komponentama. pre su se izbegavale gotove konfe zato sto skoro uvek ubace neko kinesko napajanje i neku krs maticnu sto u ovoj konfiguraciji nije slucaj. sad se preporucuju i gotove konfe zbog velikih cena hard diskova. ovu mozes slobodno uzeti, jer nema sanse da se sklopi za tu cenu slicna...
vozar.b je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vozar.b na korisnoj poruci:
Nick Slaughter (5.1.2012)
Stara 5.1.2012, 20:15   #50
Nick Slaughter
Član
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jedini minus kod ove konfiguracije je što ćeš je dobiti s nalepnicom i nećeš smeti da je otvaraš u garantnom roku (provereno kod WinWin-a). Ako ti to ne smeta, uzimaj bez dvoumljenja.

puno hvala na brzom odgovoru. Moram priznati da sam laik, tako da se ne bi ni petljao ja tu nesto sam, tako da mi to nije problem. Rekli su mi da bi mi oni odmah ugradili neki aftermarket hladnjak za CP ako to zelim, tako da kada to resim, jedini razlog da je ponovo otvaram je u slucaju ne daj Boze nekog eventualnog kvara, ali kao sto rekoh, laik sam, tako da bih je sve jedno nosio na servis, pre nego sto bih sam nesto dirao. A za 3 godine kada istekne garancija, svakako bih je menjao. Tako da cu poslusati preporuku.

Ako uspem da izvucem neke dugo cekane pare u narednih 7 dana, kupicu je, dok je jos ima.

Hvala jos jednom!
Nick Slaughter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 20:22   #51
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Nije toliko problem u eventualnim kvarovima koliko u čišćenju, za dve godine će se unutra nakupiti prašine samo tako, a za tri da ne pričam. Aftermarket kuler obavezno za Phenoma.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 11:38   #52
Nick Slaughter
Član
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Da vidis, to mi nije palo na pamet, ali opet za razliku u ceni isplati mi se, pa sam ga na kraju ipak porucio a snacicu se vec nekako za ovaj problem. U krajnjoj liniji, mozda mogu da ga odnesem kod njih u servis na jedno godisnju zamenu paste i ciscenje uz neku doplatu...

Elem narucio sam ovaj kuler uz ovu konfiguraciju, posto im je on bio najbolji koji imase na stanju, pa me zanima sta mislite o njemu, na netu mu daju solidne ocene...

http://www.zalman.com/eng/product/Pr...ad.asp?idx=378
Nick Slaughter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 13:02   #53
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Od stock kulera je bolji sigurno
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 11:37   #54
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Zdravo svima!!! Kupio sam ovaj procesor 960t jer nije bilo drugih "kvadova", a hteo sam Athlon II x4 na 3.0, ovaj je bio samo 10 eura skuplji (total 9560din), pa sam ga uzeo!!! Imam plocu Asus M4N68T (znam, znam nije neka ploca), sve radi sjajno u bios-u sam aktivirao "TURBO MODE" opciju, mada ne vidim neku razliku, i dalje mi sve radi munjevito.... Na kutiji pishe da mu je TDP 95W, a meni je 107W (i sa iskljucenim TURBO MODOM), pa me interesuje da li je to OK i da li da probam da smanjim TDP u BIOSU! Ne planiram da ga overklokujem do daljnjeg, dok ne nabavim novu plocu, ali trenutno nema nikakve potrebe, bar za moje zahteve!!!
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 13:32   #55
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Sve je u redu, to je poznata greška u detekciji kod programa kao što su CPU-Z, CoreTemp... TDP je 95W.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Filip89x (25.6.2012)
Stara 25.2.2012, 15:17   #56
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
Dragan3 kaže: Pregled poruke
Nov sam na forumu i ovo je moja prva poruka pa da ujedno pozdravim sve clanove foruma!
Sto se procesora tice, kupio sam ga pre par dana i instalirao na GA-990XA-UD3 maticnu i imao tu srecu da se pretvorio u Phenom II x6 1605T! Za sada sam prezadovoljan jedino sam se pokajao sto sam stavio box cooler i uskoro cu ga zameniti. Ali imam problem sa ocitavanjem temperature procesora, ustvari senzor ne ocitava temperaturu (sve vreme stoji na nuli). Da li sam napravio neku gresku prilikom instalacije ili je stvar u biosu?
Koristim plocu iz profila. Na njoj je do pre mesec dana bio Athlon II x3 455 koji nije mogao da se otkljuca. Pre nekih mesec dana sam kupio ovaj procesor. I danas mi je nesto palo na pamet, reko' 'ajde da probam da vidim moze li da se otkljuca. Core unlock-Enabled, ACC-all cores,podizem sistem kad ono boom!! Uspesno otkljucan u X6. E sad,imao sam isti problem kao i ti sto se tice temperatura,speccy na primer nece da prikaze,sad cu da skinem ovaj speed fan pa da vidim.

E sad,sta me interesuje,pogledate sliku
zasto mi pise model unknown? Da li je tako i kod tebe bilo?
Sledeca stvara li da ga ostavim ovako ili da ga vracam na X4? Imam BoX cooler trenutno i najzahtevnija stvar koju trenutno pokrecem na njemu je Dirt 3-nista vise. Da li jos nesto trebam da cackam u BIOS-u (recimo onaj turbo core mi je podesen na Auto i Cool and Quiet je takodje. Vase sugestije su dobrodosle. BTW,u skorijoj buducnosti planiram kupiti neko kuciste malo bolje od trenutnog,ne nesto preterano,mozda tipa TT V3 i neki 212EVO recimo
Spoiler za slika:


Poslednja ispravka: Thaedass (25.2.2012 u 15:44)
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 15:29   #57
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Hvala na brzom odgovoru!!! Reko, bolje da pitam, posto sam imao problem sa Athlonom X2 7850BE, pa sam morao da spustam Vcore itd.... POZZ
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 15:33   #58
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
rick_fox kaže: Pregled poruke
Sledeca stvara li da ga ostavim ovako ili da ga vracam na X4?
U zavisnosti od toga zašta koristiš mašinu dodatna jezgra mogu da ti znače puno, malo ili ništa.

Ali pre bilo kakve odluke bi trebao da proveriš da li su dodatna jezgra uopšte ispravna. U velikom procentu samo otključavanje uspe ali u mnogo manjem su i sama jezgra ispravna - odnosno stabilna za svakodnevni rad.

Uzmi neki program kao što je Prime 95 i ostavi ga da radi stress test procesora na svim jezgrima nekoliko sati. Tek si onda siguran da imaš potpuno funkcionalan šestojezgarni procesor.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 15:41   #59
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
U zavisnosti od toga zašta koristiš mašinu dodatna jezgra mogu da ti znače puno, malo ili ništa.

Ali pre bilo kakve odluke bi trebao da proveriš da li su dodatna jezgra uopšte ispravna. U velikom procentu samo otključavanje uspe ali u mnogo manjem su i sama jezgra ispravna - odnosno stabilna za svakodnevni rad.

Uzmi neki program kao što je Prime 95 i ostavi ga da radi stress test procesora na svim jezgrima nekoliko sati. Tek si onda siguran da imaš potpuno funkcionalan šestojezgarni procesor.
Zaista me mrzi da se zamaram takvim stvarima, radio je test windows experience index malopre i drzao sam ukljucen task manager tab performance i pri testiranju sam primetio da ona crtica ide gore skoro do vrha u svih 6 jezgara. Da li je to dovoljno da se uverim da su ta 2 jezgra ispravna ili da se zamaram ovim tvojim predlogom? BTW procesor je sa 7.3 otisao na 7.5 u WE indexu
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2012, 16:20   #60
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Phenom II x4 960T

Test od nekoliko minuta nije dokaz stabilnosti, ni sat-dva ne bi bilo dovoljno: neki ostavljaju da se vrti i po 24 časa. Na stranu što će ga ozbiljan stress test mnogo više opteretiti nego što što je to slučaj sa Windows Experiance.

Mislim, kompjuter je tvoj i možeš da radiš kako hoćeš ali ja bih na tvom mestu najpre sve pažljivo testirao.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Modifikovanje Cool'n'Quiet-a za Phenom i Phenom II procesore (i njihove derivate) Beagle Overklok 11 28.6.2012 19:40
AMD Phenom II X4 955 with 3.2 GHz on April 20 ukimafija Vesti 3 19.3.2009 22:58
Phenom II X4 800 Series Can Address Full 6 MB L3 Cache Picard Vesti 2 10.3.2009 0:30
AMD Phenom X4 vs Intel Yorkfield, direktno poredjenje mad_skillz Vesti 127 2.5.2008 14:43
AMD Zver PAIN Vesti 19 31.7.2007 15:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com