Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2012, 23:21   #101
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

nemojte misliti da trolujem,samo iskazujem misljenje...
ako se ovakav proizvod ne prodaje bas sjajno u japanu,kakva mu je buducnost prodaje u evropi/americi?
kako sam jednom vec bio rekao u ovoj temi,mislim da je prevelik deo trzista zauzet telefonima/tabletima,ali naravno,ovo je samo jedan od velikog broja razloga koji odredjuju uspeh nekog uredjaja
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 0:35   #102
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Rekao bih da su u potpuno pogresnom trenutku izbacili Vitu.
Pre svega, trebalo je da traze sansu na handheld konzolama kroz neki gejming Android telefon. Imali su tehnologiju jos pre pune dve godine i zaista mi nije jasno sto su pojeli vnugo sa Xperia Play, tj. izbacili na trziste i zapostavili potpuno.
Po mom misljenju je tu izgubljena sansa.
Umesto da su se fokusirali top of the line proizvod, da objedine telefon i igracku konzolu u svakom smislu, oni podvalili pevca i povukli se.
Nece Vita na dobro da izadje.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 11:53   #103
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
nemojte misliti da trolujem,samo iskazujem misljenje...
ako se ovakav proizvod ne prodaje bas sjajno u japanu,kakva mu je buducnost prodaje u evropi/americi?
kako sam jednom vec bio rekao u ovoj temi,mislim da je prevelik deo trzista zauzet telefonima/tabletima,ali naravno,ovo je samo jedan od velikog broja razloga koji odredjuju uspeh nekog uredjaja
Po mom skromnom misljenju nisu tableti niti telefoni krivi za bilo kakav neuspeh handheld konzola. Za telefone izlaze uzasno proste igre, a te koje nisu proste se uzasno tesko igraju na telefonu. Realno kad covek pogleda, telefon koji radi bukvalno sve zasta je relevantan moze da se nadje od 50 evra pa na gore, ili cak za dinar ako se kupi na ugovor.

Da bi ovakva konzola uspela sada potreban je balans. Igre nesmeju biti previse kompleksne niti previse proste. Prost razlog je sledeci, ako su previse proste moguce ih je igrati na telefonu, ako su previse slozene bolje ih je igrati na vecem ekranu. Cist primer za tacnost ove tvrdnje je PSP. PSP ima fantasticne igre u svojoj kolekciji, koje niko nije kupovao niti igrao. Sve su kasnije izasle kao HD remake-ovi na PS3. Sve ovo je iz proste prirode uredjaja, tj. njegove funkcije. Handheld konzola sluzi da zabavu izvucete iz kuce, u kratkim sesijama koje nisu duze od sat vremena (kada ste na dosadnom casu, putovanju...). U tako kretkim sesijama prosto je nemoguce odigrati neku igru u kojoj treba pratiti pricu, razvijati kompleksnu taktiku i zabavljati se detaljima.

E tu sad dolazi Nintendo. DS je beskonacno puta hardverski slabija konzola od PSP-a, a uspeh joj je mnogostruko veci kao i zarada koju je nintendo izvukao iz DS-a ( It prints money ). Nintendo je pogodio bas pravu dozu kompleksnosti i zanimljivosti svojih igara i zato je i uspeh toliki. DS ne pokusava da nam gurne PS2 ili PS3 u dzep, jer nam te konzole nisu ni potrebne u dzepu vec prikacene na televizor (da bi dozivljaj bio kompletan), vec ima preko 200 igara koje fantasticno odradjuju svoj posao zabavljanja na sat ili dva da ne morate da slusate dosadnog profesora ili ubijete vreme putovajuci za BG iz provincije.

Sve sam napisao iz licnog iskustva, posedujem obe konzole! Svaki put kad izlazim iz kuce nosim DS, dok je PSP "za u kucu".
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2012, 14:26   #104
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

^^ Good point. Iako bih u kući najradije igrao nešto "ozbiljno", u pokretu bih uvek radije kratko obrnuo Maria, Mario Kart i sl. Ni slučajno nisam navijački nastrojen, koliko sam rastao na nintendu toliko sam i na PS-u, ali mi se čini da je PS napravio neki zaokret sa igrama koje forsira, koji se meni lično ne sviđa. Laganih i šarenih platformica i party igara je bilo daleko više na PS i PS2 nego na PS3, lično mislim da bi Vita kao handheld trebalo da prati taj stari balans koji je nudio zabavu za bukvalno svakoga i bio žanrovski raznovrsniji.

Anyway, vreme će kao i uvek najbolje pokazati šta je i kako je, a ako sam nešto u svom igračkom stažu naučio to je da su igre najvažnije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:23   #105
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Po mom skromnom misljenju nisu tableti niti telefoni krivi za bilo kakav neuspeh handheld konzola. Za telefone izlaze uzasno proste igre, a te koje nisu proste se uzasno tesko igraju na telefonu. Realno kad covek pogleda, telefon koji radi bukvalno sve zasta je relevantan moze da se nadje od 50 evra pa na gore, ili cak za dinar ako se kupi na ugovor.

Da bi ovakva konzola uspela sada potreban je balans. Igre nesmeju biti previse kompleksne niti previse proste. Prost razlog je sledeci, ako su previse proste moguce ih je igrati na telefonu, ako su previse slozene bolje ih je igrati na vecem ekranu. Cist primer za tacnost ove tvrdnje je PSP. PSP ima fantasticne igre u svojoj kolekciji, koje niko nije kupovao niti igrao. Sve su kasnije izasle kao HD remake-ovi na PS3. Sve ovo je iz proste prirode uredjaja, tj. njegove funkcije. Handheld konzola sluzi da zabavu izvucete iz kuce, u kratkim sesijama koje nisu duze od sat vremena (kada ste na dosadnom casu, putovanju...). U tako kretkim sesijama prosto je nemoguce odigrati neku igru u kojoj treba pratiti pricu, razvijati kompleksnu taktiku i zabavljati se detaljima.

E tu sad dolazi Nintendo. DS je beskonacno puta hardverski slabija konzola od PSP-a, a uspeh joj je mnogostruko veci kao i zarada koju je nintendo izvukao iz DS-a ( It prints money ). Nintendo je pogodio bas pravu dozu kompleksnosti i zanimljivosti svojih igara i zato je i uspeh toliki. DS ne pokusava da nam gurne PS2 ili PS3 u dzep, jer nam te konzole nisu ni potrebne u dzepu vec prikacene na televizor (da bi dozivljaj bio kompletan), vec ima preko 200 igara koje fantasticno odradjuju svoj posao zabavljanja na sat ili dva da ne morate da slusate dosadnog profesora ili ubijete vreme putovajuci za BG iz provincije.

Sve sam napisao iz licnog iskustva, posedujem obe konzole! Svaki put kad izlazim iz kuce nosim DS, dok je PSP "za u kucu".
ne smatram za sebe da sam neki ekspert,pa sam zato napisao da na prodaju utice jako puno faktora,i sigurno da ja nisam prava osoba da govori o tome.
ali bas to sto si ti rekao,su manje vise moje reci-tj bar sam to mislio.
sada kada dosta ljudi ima pametan telefon/tablet,pitanje je zelje da nosi sa sobom jos jedan uredjaj,i koliko sam shvatio ps vita nudi i odredjeni broj naslova kao ps3 portove?
realno,meni se na telefonima i gade igre kao sto su kopije gta,cod-a.jedine igre sa "nabudzenom grafikom" koje su mi zanimljive su voznje,i jos po koja igrica
recimo dok se vozim u autobusu/gubim vreme na casu zanimljivije mi je da igram igrice kao cut the rope,plants vs zombies,doodle jump,i slicne naslove(ne znam da li znate koje su igre,ali uglavnom kontrola se vrsi jednim prstom,i fokus je ili na zabavi,ili na malo razmisljanja)
a kada sam kuci imam komp
isto tako,da imam psp,za to neko vreme kada bih mogao da ga koristim,da li se zaista isplati dati te pare,bas zbog baze igara,same velicine i kompleksnosti igranja,koje ipak treba da bude vid razbibrige?
sta fali game boy advance-u,i dobrim starim pokemonima? :P
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 16:11   #106
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
ne smatram za sebe da sam neki ekspert,pa sam zato napisao da na prodaju utice jako puno faktora,i sigurno da ja nisam prava osoba da govori o tome.
ali bas to sto si ti rekao,su manje vise moje reci-tj bar sam to mislio.
sada kada dosta ljudi ima pametan telefon/tablet,pitanje je zelje da nosi sa sobom jos jedan uredjaj,i koliko sam shvatio ps vita nudi i odredjeni broj naslova kao ps3 portove?
realno,meni se na telefonima i gade igre kao sto su kopije gta,cod-a.jedine igre sa "nabudzenom grafikom" koje su mi zanimljive su voznje,i jos po koja igrica
recimo dok se vozim u autobusu/gubim vreme na casu zanimljivije mi je da igram igrice kao cut the rope,plants vs zombies,doodle jump,i slicne naslove(ne znam da li znate koje su igre,ali uglavnom kontrola se vrsi jednim prstom,i fokus je ili na zabavi,ili na malo razmisljanja)
a kada sam kuci imam komp
isto tako,da imam psp,za to neko vreme kada bih mogao da ga koristim,da li se zaista isplati dati te pare,bas zbog baze igara,same velicine i kompleksnosti igranja,koje ipak treba da bude vid razbibrige?
sta fali game boy advance-u,i dobrim starim pokemonima? :P
Samo pozadinsko osvetljenje, nista vise!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2012, 18:41   #107
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ako imas bolje podatke postavi link. 3DS je sigurno trenutno prodavaniji i to svi podaci koje sam ja nasao pokazuju! Ovo nije vs tema, niti sam ja favorizovao 3DS u bilo kom smislu, postavio sam sirove cinjenice, ako imas druge slobidno postavi i ti link. Vec su poceli i da spustaju cenu zbog "fantasticne" prodaje.

http://www.gamesradar.com/ps-vita-fa...ce-cuts-japan/

Inace na svim gejmerskim sajtovima imaju slicne podatke i svi pricaju o tome da je Vita podbacila i analiziraju zasto. Jedan od krivaca je sigurno Mario u svom kartingu i svojoj zemlji sa Monster Hunter 3D. Lepu analizu mozes procitati na linku ispod.
http://ps3.ign.com/articles/121/1215654p1.html
Vecina igara za Vita-u se prodala putem PS Networka tj. digitalnom distribucijom jer i sama Vita je usmerena ka tome a ne ka retail izdanjima.Ja svako čekam da cena malo padne i sigurno uzimam jer ima i mindless igara kao i najboljih naslova.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2012, 19:58   #108
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Vita je po meni dozivela klasicni debakl u Japanu. Ja sam smatrao da ce se prodavati vise. Najnovije brojke su opet porazavajuce, 3ds je prodat u 240 000 prosle nedelje, a Vita u 40 000! Pobedio ju je cak i Wii, sistem koji je na izdisaju u svakom smislu, prodao se u 50 000 primeraka!

U celokupnim brojkama, Vita je trenutno u zaostatku za nekih 4 miliona u odnosu na 3DS u Japanu. Ma sta ko mislio i pricao, cak i da Vita ima solidnu prodaju u ostatku sveta, developeri ce uvek gledati da izbace igre za konzolu koja ima vise kupaca, jer onda oni imaju veci potencijal prodaje. Razlika u kupcima izmedju ova dva uredjaja vise nije tako velika kao sa DS-om i PSP-em, za 3ds izlaze fantasticne igre poput Street Fighter-a, MGS 3, Resident Evil...

Voleo bih da ima malo veceg uspeha cisto da bi Nintendo imao finu konkurenciju i potrudi se vise. Mada s'obzirom da se sad ove konzole takmice i sa telefonima kod one casual grupe, konkurencija je uvek tu!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2012, 20:01   #109
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: PS Vita

3DS je izašao pre godinu dana, dobio je odlične igre, naravno da će se dobro prodavati. Sačekajte malo, nije mi jasno čemu ovo oplakivanje tek 2-3 nedelje nakon što je Vita izašla.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2012, 20:03   #110
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Svi su smatrali da ce Vita imati mnogo vecu prodaju jer kakva je bila najava i reklama ja sam mislio da ce se ubiti od prodaje ali izgleda da sam se prevario.
Igre ce se praviti podjednako i za Vitu kao i za 3DS ne vezano da li ima vecu ili manju prodaju jer se oni izgleda samo preko jakih naslova mogu izvuci(bar je takvo moje misljenje).
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2012, 21:20   #111
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Ne zna se šta je gore, glupo ime ili već viđen koncept. Iskreno za grafiku me baš briga. I ovaj stari PSP nisam palio gotovo godinu dana, bez obzira na pojavu par dobrih naslova. Jednostavno, smara, prenosne konzole i nisu baš za ozbiljno igranje (uz par izuzetaka)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Elvir (11.1.2012)
Stara 12.1.2012, 0:07   #112
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

@Ocelot: Kad izadje nesto novo, jace, "bolje, lepse", sa superiornijim igrama, a pobedi ga glavni konkurent za preko 200 000 prodatih primeraka, stim da je na trzistu vec duze vreme i logicno je da intenzitet prodaje opada, a ne da raste (mada je kod konzola druga i treca godina zivotnog veka trenutak kada one dobijaju vrhunac u svakom smislu) onda se ne pise na dobro. Jedino sta moze Vitu da izvadi su Americki klinci nalozeni na COD i ultra mega giga grafiku...

@I like games: 3DS ima jednu ogromnu prednost, a to su Nintendovi naslovi. Pogledaj u koliko primeraka su prodate igre za konzole kao sto su PS3 ili XboX 360, maksimalna prodaja otprilike 7 miliona primeraka neke igre, i onda za Wii na kojoj su Nintendove igre prodavane i u po 20 miliona primeraka. Ista stvar PSP vs DS! Vita mora da izbaci neko cudo od igre, a mala je vajda za to. Prosto kao sto napisah u gornjem postu nisu pogodili dovoljnu dozu kompleksnosti i zanimljivosti svojih igara.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2012, 1:09   #113
mrmut
Član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 209
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

A gde to ima za 230, ako nije tajna?
mrmut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 13:36   #114
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Assassi'ns Creed Liberation Trailer Extended Vita
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 11:59   #115
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Assassin's Creed 3 Liberation Trailer
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 19:30   #116
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Borderlands 2 dolazi na Vitu. Mnogo Indie naslova u buducnosti.
Price drop: 199e/199$, takodje i kartice jeftinije.

Edit: Marusaki Baby... No comment! Fenomenalno!
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 19:36   #117
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Odlicne igre za ps vitu ubrzo.Sony slusa community
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2013, 23:05   #118
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Tearaway


Da li je neko mozda zapamtio koja 3 kompleta su najavili na konferenciji? Koje igre dolaze? Nisam obratio paznju promaklo mi a ne mogu da nadjem.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2013, 0:28   #119
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

Ako je neko propustio:

Murasaki Baby


Meni je ovo fenomenalno!

Poslednja ispravka: Emix (21.8.2013 u 11:58)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2013, 17:15   #120
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: PS Vita

http://www.ign.com/articles/2013/09/...ion-vita-model
http://www.hcl.hr/vijesti-najavljen-...e-9299-20.html

I ako nije najavljen za Evropu mislim da svako ko planira treba da uzme prvi model.
Prosto NE mogu da verujem da su zamenili fenomenalni OLED koji je definitivno najbolja stvar na Viti sa klasicnim LCD/TFT ekranom. Sony smara sa TFT ekranima! Inace razlika u ceni je oko 10$ manje u korist nove Vite.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com