Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.2.2016, 12:19   #41
nenad 970
Veteran
 
Član od: 2.12.2013.
Lokacija: SRBIJA
Poruke: 514
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 55 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku nenad 970
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

^ da, zato sam mu i reko da stavi vent da duvadirektno u plojku..
nenad 970 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 14:56   #42
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Bio test na Linusu, cable-managment gotovo uopste ne utice na temperature, dok god imas nekakve ventilatore.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 18:00   #43
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Bio test na Linusu, cable-managment gotovo uopste ne utice na temperature, dok god imas nekakve ventilatore.
ово сам и ја гледао,и онда сам одлучио да баталим cable menagement
човек стави мајицу,пеглу,плишаног патуљка унутра и не утиче на температуру ни један једини степен
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2016, 20:44   #44
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Nemam mogucnost montaze ventilaotra sa strane, inace dok mi je bio primarni kompjuter, bio je oc na 4.3 jedno godinu dana i jace. Nema se para za drugo kuciste xD
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2016, 21:17   #45
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Nije važno reži, krpi, moduj, prilagodi postojeće kućište. Ja imam CM Cosmos 1000 pa sam morao opet da modujem kućište jer "stručnjaci" iz CoolerMastera nisu to odradili kako treba. Tako da nije za izložbu ali ladi i ja zadovoljan. Samo izduvam prašinu i to je to.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2016, 15:10   #46
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

A sto se tice on AMD masine, video sam kod malog sta se desava, slika se zamzrne i to je to, nista ne radi osim dzojstika, kada menja neke profile na dugme itd. windows ne reaguje. Mislim da nije problem do hardware-a, vec do windows-a, jer znam da sam pre 2 godine, uzeo win8.1 original i nedelju dana posle r9 280x, i stavio je sa fx 6300, instaliram windows, milion gresaka, bsod, rsod, haos, i instaliram nazad windows 7 ultimate, kad ono .. radi ... mislim,i jeste i nije greska hardware-a, iz nekog razloga mi se ne podudaraju te novije graficke sa tim procesorima, mozda nesto u vezi windowsa ili drajvera ne znam, ali graficka mi je radi odlicno sa i5 na win8.1 . A sa fx6300 je radila samo pod win7, uzeo ja instalirao sad win7, i sve je ok za sada. Reci cu malom da ne instalira nista vise, neka igra ovako nedelju dana, jer isto i dalje mislim da je nesto instalirao i ****no windows,

Radio sam u subotu ujutru prime95 stress test, od svega po malo, malo vise od 3 sata, i nista se nije desilo, dok njemu zamrzne kompjuter u roku od 20 minuta, sto znaci da po meni maticna gura, i ako mi nije izbacio gresku pod tim opterecenjem, onda pretpostavljam da je opet neka nepodudarnost u vezi sistema, mada je glupo ...ali sad jbg ... moj drugar koristio fx 4100, 8350, i sad ovaj 9xxx ne znam koji, i kaze da mu windows 8.1 nije bas radio najbolje i zato se i dalje pridrzava win7 ..
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2016, 19:30   #47
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Zdravo, pročitao sam celu ovu priču o čemu ste govorili, tu i tamo sam se našao ovde sa svojim problemom. Pokušao sam na nekoliko mesta da ga rešim, ali nisam naišao na konkretne savete i moguća rešenja.

Na kompjuteru imam dve ram memorije od 8GB, obe su Kingston Hyper Fury 1866MHz (potpuno identične). Kada je samo jedna od njih uključena, nebitno koja, igrice rade kako treba, ali kada su obe uključene, dešava se to, da u jednom trenutku posle nekog vremena, neodređenog ili posle 5 min ili posle sat vremena samo se zaledi slika na igrici, na par sekundi zvuk počne da krči i onda posle tih par sekundi izgubi se slika, pocrni ekran, zvuk počne da se čuje ponovo, vidim da kompjuter nije zabagovao, mogu strelicu da mrdam, ali je samo crna pozadina i ništa ne mogu da radim i mora da se restartuje.
Ali eto samo kada sam izvadio jednu memoriju, sa jednom radi kako treba, ali kada su obe, to se dešava.

Imam sledeću konfiguraciju:
Matična ploča: MSI 970 Gaming
Napajanje: 600W Raidmax Cobra RX-600AF-B
Grafička kartica: PowerColor R9 270x TurboDuo
Procesor: AM3+ AMD FX-8320
Na procesoru hladnjak: LGA1150/AM3+/FM2+ Zero Infinity Shiva
i ram memorije koje sam naveo.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku postar93 na korisnoj poruci:
Pucko (2.3.2016)
Stara 2.3.2016, 9:19   #48
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Ja sam sve, bukvalno sve testirao osim ramova. Ajd reci mi samo, da li se to desavalo u dual channel i u single channel ?
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 10:37   #49
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

To samo nisam siguran kako da stavim dual canal ili single canal, nisam to bas shvatio kako se stavlja, citao sam nešto, ali nisam razumeo baš. Samo sam siguran da moja matična ploča ima dual canal.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 10:54   #50
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Citat:
postar93 kaže: Pregled poruke
To samo nisam siguran kako da stavim dual canal ili single canal, nisam to bas shvatio kako se stavlja, citao sam nešto, ali nisam razumeo baš. Samo sam siguran da moja matična ploča ima dual canal.
Pa obicno ti je po bojama, dva slota iste boje i dva druga druge boje, npr imas kombinacije 1 i drugi slot dual chanel, 3 i 4/ kod mene je tako na mojoj gigabite ploci, znaci ti posto imas samo dva stapa ides u prvi i drugi slot, ili 3 i 4, mada ima ploca gde je 1 i 3 slot, 2 i 4, mada bi tebi u principu trebalo da stavi u dc, u bilo koji slot da stavis, jer imas dva ista stapa, vidi ti skini hireens boot pa idi preko mem testa proveri tvoje te ramove... a da li ti je u nekoj vrsti dc-a pisace ti pri bootovanju ono kad iscitava koje hard diskove imas i koju kolicinu rama....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 16:33   #51
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Ma znam slotove, koji su povezani, dual slot itd . nego nisam siguran da li bi trebao da probam da ih razdvojim prvo pre nego sto cu da promenim, da vidim da li ce imati to uticaja na igranje igara, da li ce kompjuter da zamrzava. Ili da odmah ubacim druge ramove, sve u svemu, to tek za vikend.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 21:48   #52
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Pa obicno ti je po bojama, dva slota iste boje i dva druga druge boje, npr imas kombinacije 1 i drugi slot dual chanel, 3 i 4/ kod mene je tako na mojoj gigabite ploci, znaci ti posto imas samo dva stapa ides u prvi i drugi slot, ili 3 i 4, mada ima ploca gde je 1 i 3 slot, 2 i 4, mada bi tebi u principu trebalo da stavi u dc, u bilo koji slot da stavis, jer imas dva ista stapa, vidi ti skini hireens boot pa idi preko mem testa proveri tvoje te ramove... a da li ti je u nekoj vrsti dc-a pisace ti pri bootovanju ono kad iscitava koje hard diskove imas i koju kolicinu rama....
Ne razlikuji mi se slotovi po bojama, svi su crni, a testirao sam ovim mem testom, na početku u očitavanju mi ovo izbaci
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	03.jpg
Viđeno:	18 puta
Veličina:	99,9 KB
ID:	53799

A onda stavim da se testira, ali se ukoči samo na pola tačno i to se nije desilo jednom, probao sam 3 puta da pokrenem test i sva tri puta se zablokiralo na istom mestu, kao da se zamrzne slika, evo kako to izgleda:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	04.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	99,5 KB
ID:	53800
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 23:47   #53
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Onda ti verovatno jedan stap otkazuje, ili nes nije u redu sa njim, uzmi stavi jedan stap bilo koji u bilo koji slot, pusti mem test, na taj jedan pa ako sve odradi lepo taj stap odvoji u stranu, pa sa drugim opet isto, da utvrdis koji ne valja, ako pak i taj drugi ne izbaci nikakvu gresku, onda ne znam mozda ploca nes brljavi, najbolje bi bilo ako mozes od nekog pozajmiti neki stap rama pa probati onda kombinacije, ako problem opet ostane onda je nesto drugo, a ako ne bude problema, onda ces barem znati da je ram...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 23:54   #54
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

možda treba da podesi latencije i voltaže
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2016, 23:56   #55
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
možda treba da podesi latencije i voltaže
Moguce, ali to ne znam kod mene je to sve na auto, a i zar to ne bi trebalo da je isto ako su isti modeli rama..??
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 2:03   #56
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Odradio sam memtest i zaključio sledeće.
Kada stavim samo jednu memoriju nebitno koju od ove dve na Slot 1 ili Slot 2 u oba slučaja stigne do 50% i tu se ukoči i neće dalje, kada stavim na Slot 3, prodje ovih 50% i ide na dalje, ali pokazuje brzinu memorije oko 4500MB/s, dok u Slotu 1, 2 i 3 pokazuje brzinu oko 6100 MB/s. Kada stavim memoriju na Slot 4, onda prodje test i nema errora i brzina je oko 6100 MB/s. E sad, kada ubacim obe memorije u sledećim kombinacijama: U Slotu 1 i 2, 1 i 3, 1 i 4, 2 i 3, 2 i 4, svaki put stigne do 50% i tu stane, odnosno kada je barem jedna memorija u Slotu 1 ili 2. Dok kada obe memorije stavim u Slotove 3 i 4, tada prodje ovih 50% na testu i nastavlja dalje bez errora.
Kada pokrenem računar, ovaj problem koji mi se javlja sa zaleđivanjem slike, potpuno ili na nekoliko sekundi, javlja se u svim slučajevima, nebitno koju kombinaciju napravio memorijama.
Nadam se da sam uspeo da objasnim do čega sam sada došao.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 8:18   #57
Pucko
Veteran
 
Član od: 15.5.2010.
Lokacija: Velika Bresnica/Pozarevac
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 63 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

A sto se tice kompjutera mog klijenta, dao sam mu druge ramove, i kaze da mu je ponovo kompjuter zaglavio, definitivno falericna msi ploca ... saljemo na reklamaciju.
Pucko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 9:36   #58
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Odneću i ja u ponedeljak ploču na reklamaciju, sobzirom da imam garanciju još i da se ovo dešava, što meni najviše liči na to da sa matičnom nije u redu, u ponedeljak je nosim i nadam se da će se ovo već jednom ispraviti.
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 15:19   #59
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Citat:
postar93 kaže: Pregled poruke
Odneću i ja u ponedeljak ploču na reklamaciju, sobzirom da imam garanciju još i da se ovo dešava, što meni najviše liči na to da sa matičnom nije u redu, u ponedeljak je nosim i nadam se da će se ovo već jednom ispraviti.
Pa trebao si odmah da nosis, ko ih sisa koristi pravo koje imas dokle ga imas, kad istekne garancija pa se muci i otkrivaj sta i kako je...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2016, 17:54   #60
postar93
Novi član
 
Član od: 27.5.2015.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: igre se carsh-uju na novoj konfiguraciji

Nosio sam bio već jednom i zadržali su ga 20-ak dana i rekli kao da nikakav kvar nisu otkrili i vratili su mi. Kažu da je sigurno do igrica i onda sam ja morao sam da istražujem da vidim o čemu se radi i tek sad kada vidim konkretnije šta nije u redu, sad mogu i to da im dokažem, a ne da me ludim prave
postar93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mali FPS na novoj konfiguraciji :( Dejan777 Kvarovi 9 19.4.2015 17:57
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
Samsung T220 crkla podrška za HDCP, ličilo na "gremslinski" problem zokocx Kvarovi 1 23.6.2011 23:20
Igre loše rade na Win 7?! estranged Grafika 19 7.3.2011 0:51
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com