Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2011, 2:45   #1901
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se Deja Vu bash dopao, a Frequency sam gledao davno na nekoj shlj televiziji i mislio sam da je neki niskobudzetni film za decu, posle sam video da je jako cenjen i ocenjen Ali sem SF elemementa zapleta ja ne vidim gotovo nikakvu slichnost izmedju ova dva filma, prvi je akcija/triler drugi je (porodichna) drama. Ko shta voli.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 22:57   #1902
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Departed

Jednostavno odličan film, neverovatna glumačka postava (Di Kaprio i Met Dejmon u glavnim, Džek Nikolson, Martin Šin, Mark Volberg...). Akcenat je na radnji, ne na akcionim scenama. Svaka moguća preporuka, ne znam kako ga nisam pre pogledao.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 0:03   #1903
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Već je više puta spominjan. Inače, to je "rimejk" filma Infernal Affairs.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 0:26   #1904
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hanna - jos jedan dugo iscekivan fil, polagao sam nade u njega a on me uzasno smorio i na kraju doveo do toga da se zapitam kakve sve gluposti ljudi snimaju i koliko jos cu ih ja odgledti sa najboljim namerama.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Hanna-movie-poster.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	99,1 KB
ID:	39952  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Nikola Milosavljevic (16.6.2011)
Stara 15.6.2011, 0:33   #1905
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Source Code

Odlican film! Mnogo bolji od Inceptiona!

Zafrkancija sa kvantnom fizikom u praksi. Drzi paznju od prvog momenta. Ne cudi me sto je toliko dobro prihvacen od kritike i od gledalaca.

Ne secam se da sam u poslednjih par godina gledao nesto bolje ili barem zabavnije!
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
JohnnyNT (12.1.2012), Pjanovic (18.6.2011), player1 (15.6.2011)
Stara 15.6.2011, 0:39   #1906
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Adjustment Bureau (2011)



Volim ovakav tip filmova, sa malo misterije, nekakvom teorijom zavere i ljubavnom pričom u svemu. U ovom mi je radnja relativno zanimljiva, glumci mi se sviđaju i mislim da im dobro leže likovi koje glume. Film nije baš nešto ambiciozan i kompleksan, ali mi je bio gledljiv i zabavan. Preporuka za opuštanje na kraju dana.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
bela lampa (15.6.2011), internacional 1 (17.6.2011), Picard (15.6.2011)
Stara 15.6.2011, 2:09   #1907
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Super (2010)




Film mi se bas dopao, radi se o superheroju bez moci, film je na prvi pogled slican kick-ass-u, ali po meni mnogo bolji, jer je realniji. Prica je zanimljiva, ali ipak je u prvom planu akcija. Kraj je dobar, sto za vecinu filmova koje sam u poslednje vreme gledao ne mogu da kazem.

Glumacka postava je dobro odradila posao, Liv Tyler, Kevin Bacon, Rainn Wilson (Iz serije The office, ko gleda), Ellen Page...



trailer
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DavidovicN.S na korisnoj poruci:
KingJoce (18.6.2011)
Stara 18.6.2011, 14:37   #1908
KingJoce
Novi član
 
Član od: 19.11.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
The Bucket List

Dokaz da neki ljudi stare kao vino. Koliko su JN i MF matori, toliko su i dobri. Ochekivao sam komediju, srela me je na momente prilichno teshka drama sa elementima komedije i po meni fenomenalnim zavrshetkom. Nikolson je mrtav 'ladan mogao dobiti bar nominaciju za Oskara, verovatno bi je i dobio da ovaj bilo chemu vredi.

Od mene 9/10 i preporuka.
Stigoh da ga odgledam danas i jako mi se svideo,super film....Svaka cast!
KingJoce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 15:28   #1909
KingJoce
Novi član
 
Član od: 19.11.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimso kaže: Pregled poruke
127 hours


http://www.imdb.com/title/tt1542344/

interesantna prica o momku koji se nasao u prilicno nezgodnoj situaciji u pustinji gde mu je veliki kamen pao na ruku koju nije mogao da oslobodi. cuo sam nesto da je radjen i po istinitoj prici.
Dobar film za svaku je preporuku.....Po meni 8/10
KingJoce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 18:24   #1910
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo odgledah film Frequency.

Film mi je drzao paznju od bukvalno prve sekunde pa do poslednje, sto ne pamtim kada se poslednji put desilo.

Hvala puno Nestoru da preporuci!

Od mene dobija 9.5/10
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 22:18   #1911
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Frequency je odlican film. Jedan od onih kojeg pogledas vise puta, a ni u jednom trenutku ti ne bude dosadan.

Slican film, po tempu i po radnji, je Jacket.

Cini mi se da nije potrebno previse maste da bi se napravio dobar film sa manipulacijom vremena, pa ne razumem sto ih je malo dobrih
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
mp3lopov (5.7.2011)
Stara 19.6.2011, 0:04   #1912
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovu odvratnu vrućinu (mrzim leto, mrzim kad je preko 25C ) sam većim delom proveo u kući (bez klime, temp danas nije prelazila 24 ) uz dva filma:

I Am Number Four (2011), http://www.imdb.com/title/tt1464540/


Zabavna, opuštena SF zezalica... Super moći, borba protiv zla i slično, dobri specijalni efekti - ništa originalno, ali sasvim ok film.

Jonah Hex (2010), http://www.imdb.com/title/tt1075747/


SF "kaubojac", rađen po stripu. Interesantan film... Glavna ženska uloga Megan Fox Dosta mrtvih, dosta pucnjave i akcije. Ok film.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 0:24   #1913
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Black Death (2010)

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	11590-0-img151.imageshack.us-img151-6277-blackdeathcd.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	50,3 KB
ID:	39999

Nista posebno, ali meni je bio interesantan film, jer volim sve sa medieval/fantasy temom. I opet eto Seana Beana u oklopu i s macem
Od mene, subjektivno, 8/10.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 1:50   #1914
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dylan Dog: Dead of night

Nevidjeni tresh. Film je toliko debilan i amerikanizovan da sam ga ugasio posle 15 min. Ne verujem da ce se ikom dopasti a ponajmanje fanovima (odlichnog) stripa. Gledajte bolje stariju fenomenalnu ekranizaciju Dellamorte Dellamore , koja iako nije radjena po copyrightu preslikava atmosferu stripa 100%


Posle ovog djubreta sam pustio i odgledao neshto suhtinski razlichito

Labyrinth

Film je jednostavno remek-delo. Neverovatno kreativna, originalna, i po malo bolesna bajka o odrastanju devojchici prikazanog kroz avanturu u kojoj spasava svog brata od zlog kralja goblina. Reziju je radio Dzim Henson, tvorac chuvenih Mapetovaca, produkciju Dzord Lukas, a glavnu ulogu glumi Dejvid Bovi koji je takodje i radio sve muzichke numere u filmu. Krivo mi je shto sam sad tek prvi put gledao ovaj film, a bio je aktuelan kad sam bio mali i prikladnog uzrasta. Chista desetka i najiskrenija preporuka!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 14:25   #1915
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Konacno odgledao Sucker Punch (cekao se HD snimak XD) i sta reci ono sto sam ocekivao to sam i dobio Predobri CGI efekti, djevojke i kostimi istih, 4-5 glavnih scena pa ajde moze se reci i prica iako je plitka ali me malo iznenadila na kraju XD Mislim u kojem jos filmu mogu da se pojave samuraji, nazi roboti i cepelini, zmajevi i moderni roboti u kombinaciji sa poprilicno zgodnim i lijepim djevojkama Vanesa standardna napacena dusa (odlicno joj legla uloga u filmu jer je stvarno takva), Emily sta ja znam nekako mi je neutralna iako je glavna uloga njoj pripala, Abbie preljepa i fino je odglumila nista posebno ali po meni je iznad ostalih. To je to meni se film dopao i ja bi mu dao 8/10. Moja preporuka ali nemojte da ocekujete pricu nego se spremite sat i cetrdeset minuta opustanja i dobrih CGI efekata

I da soundtrack predobar i slow-mo trenuci zajedno sa uglovima kamere su takodje odlicni.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 16:05   #1916
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Death note
Film radjen po animi death note Koja je po meni najbolja anima koju sam gledao i definitivno prevazilazi granice jednostavno dobrog crtaca.E sad posto sam ja prvo odgledao animu,a tek juce naleteo na film bilo je logicno da sam znao da nece to biti ni pola kvaliteta same anime.Na zalost bio sam u pravu,gledajuci sa tacke gledanja nekoga ko je odgledao prvo crtac pa zatim film meni ovo deluje kao cist promasaj,ali sam pogusao film da sagledam objektivno i mogu reci da se utisak malo popravi.Glavni glumac mi malo deluje ne ubedljivo,a uzevsi u obzir da ako niste gledali crtac onda vam mala odskakanja od originalne price nece puno smetati.Film jeste poceo potpuno drugacije od crtaca,ali se zatim vratio malko na "pravi put".Ukoliko ste gledali death note crtac i ocekujete bar priblizno uzbuljiv film,zaboravite,bolje preskocite ili se spremite na nesto sto vas uopste nece oduseviti.Ukoliko ipak niste odgledali animu mozete pogledati nesto sasvim drugacije od drugih filmova sto se price tice,a zatim odgledati i samu animu koja ce verujem mnoge drzati do samog kraja i terati vas da bukvalno odgledate sve epizode odjednom.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku RUSuper na korisnoj poruci:
Nash Knight (19.6.2011)
Stara 19.6.2011, 16:14   #1917
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Dylan Dog: Dead of night

Nevidjeni tresh. Film je toliko debilan i amerikanizovan da sam ga ugasio posle 15 min. Ne verujem da ce se ikom dopasti a ponajmanje fanovima (odlichnog) stripa.
Sad sam ga odgledao. Meni je i ovaj film OK. Da, nije u skladu sa stripom, ali meni to nije preveliki minus (ionako više volim Martija Misteriju ). U principu, ovaj Dilan Dog bi mogao da prođe kao malo duža epizoda serije "Bafi, ubica vampira" Sve u svemu, nije me smorio.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 23:10   #1918
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Death note
Film radjen po animi death note Koja je po meni najbolja anima koju sam gledao i definitivno prevazilazi granice jednostavno dobrog crtaca.E sad posto sam ja prvo odgledao animu,a tek juce naleteo na film bilo je logicno da sam znao da nece to biti ni pola kvaliteta same anime.Na zalost bio sam u pravu,gledajuci sa tacke gledanja nekoga ko je odgledao prvo crtac pa zatim film meni ovo deluje kao cist promasaj,ali sam pogusao film da sagledam objektivno i mogu reci da se utisak malo popravi.Glavni glumac mi malo deluje ne ubedljivo,a uzevsi u obzir da ako niste gledali crtac onda vam mala odskakanja od originalne price nece puno smetati.Film jeste poceo potpuno drugacije od crtaca,ali se zatim vratio malko na "pravi put".Ukoliko ste gledali death note crtac i ocekujete bar priblizno uzbuljiv film,zaboravite,bolje preskocite ili se spremite na nesto sto vas uopste nece oduseviti.Ukoliko ipak niste odgledali animu mozete pogledati nesto sasvim drugacije od drugih filmova sto se price tice,a zatim odgledati i samu animu koja ce verujem mnoge drzati do samog kraja i terati vas da bukvalno odgledate sve epizode odjednom.
Ziva istina, mada ti si ga relativno i izhvalio . Meni je film bio jaaaako losh, pogotovo u poredjenju sa fenomenalnim anime-om.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 1:16   #1919
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ma i meni je jako los u odnosu na anime,ali gledajuci objektivno,moze da prodje,ali gledanje filma nakon anime je jednostavno pogresno i ne treba to raditi,ili odgledati film pa animu,ili samo animu sto je i najbolje po meni,bez ikakvog filma.Anima je zaista mind blowing u svakom pogledu.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2011, 3:56   #1920
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hmm, da vidimo:

Groundhog Day (1993) , http://www.imdb.com/title/tt0107048/

Meni odlican, zbog Billa Murraya, dobre ideje, odlicne glume. Zamerka bi mogla biti ponavljanja istih scena, to je moglo biti reseno na drugi nacin.

The Machinist (2004) , http://www.imdb.com/title/tt0361862/

Odgledah i ja ovo, i iskreno, nisam odusevljen. Previse ocigledno, kraj popravlja malo utisak ali nije to to, bar meni. Medjutim, treba odgledati barem zbog Balea, kroz sta je samo prosao zbog ove uloge.

Source code (2011) , http://www.imdb.com/title/tt0945513/

Dobar, malo fali do odlicnog. Rekao bih drugi izbor glavnog glumca S druge strane, glumica je odlicna.

Old Boy (2003) , http://www.imdb.com/title/tt0364569/

Odgledajte!

Paul (2011) , http://www.imdb.com/title/tt1092026/

Volim Pegga i Frosta, ergo ovo mi se svidja. Neki kazu da nije na nivou njihovih prethodnih, meni odlicno.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com