Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2022, 18:03   #15001
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Contratiempo (2016) aka The Invisible Guest

Vrhunska produkcija i film dobro pocinje no vrlo brzo se desava ono sto nikako ne volim a to je velika slucajnos te splet okolnosti ali ajde reko mogu progledati kroz prste za to ako se ne siri.Medjutim ovde ima i suvise slucajnosti i nekako ne volim kad film manipulise sa gledaocima gde mu pokaze pricu sta i kako se desavalo pa onda ne evo je druga pa ne ni ta evo treca itd a sve to da bi na kraju imali u 5 minuta kako ja to zovem Keyser Söze momenat gde ce kraj da izazove "mindblow" efekat. Da ne pricam o nelogicnostima gde neko laze non stop a onda bez pitanja prica o necemu o cemu ga niko nije pitao a ako nesto treba da sakrije onda je to i tu ne mislim na sam kraj vec nesto malo pre kraja, i scenasa upaljacem mi je bas isla na nerve iz vise razloga ali da ne spojlujem film moze da se pogleda mada je meni smetalo to sto bas brzo pricaju pa sam morao da vracam zbog titla par puta plus ima elemente spanskih tevenovela.

Poslednja ispravka: Nestor (19.1.2022 u 20:32)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 14:08   #15002
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
[URL="https://www.imdb.com/title/tt9032400/?ref_=rt_li_tt"]WokEternals (2021)
Pocinje i odma mi pada na pamet wow najraznovrsnija glumačka ekipa cudi me da nemaju i dete, wait I was wrong evo ga i dete ok cudi me da niko nije gej, wait wrong again ima ga i gej, ok a sta je sa trudnicama a ha pa gde su njihova prava... da se razumemo nemam nista protiv "raznovrsne glumačka ekipe" to nije problem, problem je kad je to fokus filma i kad se to gura na silu. Ovo je jedna bljuvotina od filma cija prica nema veze s mozgom pogotovo kad su umesali pricu o Avangersima a da ne pricam sto su im heroji kopije DC junaka ali cekaj i na to su nasli da se osvrnu i nadju neku glupavu upadicu na racun tih superheroja. Muka je ovo odgledati do kraja i mogu reci sa sigurnoscu od 100% da je ovo najgori Marvelov film i da ce najverovatnije tako i ostati.
Pa sad i nebi se moglo reci tako.
Kuzim te da rant-ujes iz ugla Superheroja i Marvelovog Univerzuma.
Ali ne mora da znaci da si bas potpuno u pravu sem ako gledamo iz ugla emocionalnog.

Gdje lezi kvaka ???

Prvenstveno u "uglu,tachci gledista,poimanja i narativa" !!
Vjerovatno sto mnogima nije poslo za rukom jeste da uoce,
o cemu se uopste i radi u filmu sem bla bla bla Superheroja i digitalnih efekata.

Iskreno,meni se film veoma dopao, dopala mi se ona unutrasnja poruka sa momentima shprdnje i satire.

Prvi "signal" je bio kad su govorili o napretku civilizacije u tehnoloskom smislu da bi u tom periodu zavrsili sa plugom za oranje(sprdnja i satira).
Da se kojim slucajem zanimate za arheologiju i nestale civilizacije kako kako u doku-u tako i knjigama mnogih autora cije se time bave, uvidjeli bi ste da postoje mitovi koji bas o tome govore.
Medjutim to nije jedina stavka.

Film se takodje bavi i "psihologijom" kako covjeka tako i prvenstveno u ovom slucaju "polubogova i bogova" koje je dodatno isprepleteno tehnologijom.
Naravno ako kojim slucajem niste kako iskustvom ili citanjem odgovarajuceg shtiva prosirili horizont ili pak usled dramaticne svakodnevnice pritisnuti u uski kolosjek, sve ovo ostaje van domashaja da se razume na advekatan nacin.

Svemu ovome donosi u prilog i tvoje po pitanju "deteta".
Koje si bez razmisljanja stvorio zakljucak a da se ne pitas, sta je u stvari uloga u citavoj slici....stvar postaje kompeksnija...
E, da homosexualizam...sta cemo sad?
Novo nenormalno/nemoralno ili sta vec?
Ovdje se cak i slazem sa tobom...donekle, vrijeme ce reci.
Ipak trebamo da gledamo iz oba ugla.
(jedna radosna vijest: Po Milosu ili bese Mitru Tarabicu koji kaze tj. porucuje:
"Doci ce vrijeme kad neces znat ko je musko a ko zensko kako se budu oblacili. Ali isto tako docnije ce doci i vrijeme kad se sve bude vratilo na normalno. Dakle,sad smo svedoci vec nekoliko destina godina ovog "mixovanog", stvari ce se vratiti na patrijahalne vrijednosti ako je to sto prizeljkujes? A da li ces/cemo docekati , u to cisto sumnjam. ali treba postaviti pitanje, kakav ce to socijalni krah biti da bi do toga doslo, na koje ni sam nenalazim odgovor).

Meni je bas bilo interesantno analizirati tokom filma psihologiju polubogova-Eternals-a iz ugla covjeka i vise svijesti poimanja. Problematika sa kojom se susrecu a koja se opet svodi na nase postojanje. Dakle ne gledati minimalno iz dva opercna ugla, nego iz svih 8. A njih treba naci i imenovati.

Te naci sushtinu covjeka i polu-boga, koja je poprilicno posiroka teza postojanja.
Dakle, film je daleko dublji i sadrzajniji, nego sto bi se moglo ocekivati.
A sto se tice spominjanja Avengersa....ko zna, mozda je ovo bas naznaka za zajednicki film ovih dviju grupa ekranizovanih junaka(namjerno izbjegavam "super").

I onako mixaju, sve redom sto je i simpa.

Od mene,

8/10



The Matrix Resurrections 2021

Uhhh kako ste u vecini ispljuvali svi redom ovaj film?!
"O Dusu ste se "Ogresili" " !!!

Opet, iz istog ugla...ako gledamo 4ku na 3ologiju, slazem se!!!
Triologija je i se bavila mnogim filozofskim pitanjima i kritikama sadasnjeg nacina zivljenja. Sta je sad drugacije?

Specijalni efekti?
Oooo da jos gori su od prije.
Glumacka klapa nepotpuna...:nov_mad 2:
Sto je i realno za kritiku.

Gdje lezi "kvaka"???

Sustinski gledano, 4ka ima manje veze sa triologijom ali i dalje prisutna veza sa svim prethodno receno.
Generalno film govori sem sto nadopunjuje da je 4ka sama za sebe i da se obracha na kulminaciju svega sto se danas desava.

Zapravo film je napravljen iz potrebe za danasnjim desavanjima i tektonskim poremecajima u danasnjem drustvu.

Mozete slobodno nazvati teorijom zavjere.

Sta sam to u filmu vidio, da bih ovo i na ovakav nacin zakljucio?

Naime, da li se sjecate "francuza"?

U trecem dijelu je fenomenalno pricao o "shalu preko moshnica".

Da bi u ovom nastavku vikao,derao,histerisao o cenzuri facebooka,twitera itd.
Osim toga, i fizicki izgled mu se srozao.
Algoritam(program) koji "vristi",demonstrira i "odlazi trceci" iz kadra.

W.at t.e fu.k?!!!

Taj njegov "odlazak" onako kako su snimili sa ledja mi je nekako poznat.
Ne mogu se sjetiti tacno iz kojeg filma, ali definitivno su odnekle maznuli foru!!

Najveci "prst u oko" predstavlja ona finta u filmu "model unutar modela" Matrixa i zivota u njemu.Izmisljanje tople vode=novog normalnog=the Great Reset.
GENIJALNO!

Sta su ljudi sve "ponatrpali" u film je koncenzus referenduma

Sad se VI pitajte: namjerno ili slucajno !!!


A isto tako i sam kraj je krajnje "chudan":
Triologiju su zavrsli kao brat i sestra.
Da bi kraj...kao sto i sami znate...

Girl Power...Yeeee

Kuku lele uzasa!

Fenomenalni su ali bih ipak izdvojio Francuza.

Ima jos nesto, ne znam da li ima veze uopste sa filmom...
...u jednoj od scena u restoranu/kafeu Reevs govori blago bochno ulijevo i intonacija i geganje, kao da aludira na film "Bill & Ted".
Nekako mi je potpuno izvan Matrix okvira.
Shprda se ili shta vec?!?!?!


7/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 14:09   #15003
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Don't Look Up 2021

https://www.imdb.com/title/tt11286314/

Izvaredna morbidna satira.

Gledao sam razne satire i mnoge po pristupu su kao "jaje jajetu".
Ali ova me je bas bas izmucila tokom pocetka.
Vrlo interesantan pristup serviranja sukoba i krajnosti i ocekivanja.

Previse se gledalo filmova sa tematikom izumiranja covjecanstva te me navuklo na penal. Govorim o pocetnom dijelu filma kad oni odlaze kod presjednice amerike.

Emocije Jennifer Lawrence naspram kuliranja i nezainteresovanosti Meryl Streep. Fenomenalno izvedeno kao pristup.
Kao gledaoc sam se nasao u "neobranom grozdju"
Nervi kao pracka....
I kad sam vidio,zakljucio kako ide,kuda vodi, negdje prije sredine...kad su mi potonule sve ladje, se opustih i sa uzivanjem bez ikakvog razmisljanja "easy going/raiders(Goli u sedlu) pustih da me odvede do kraja.


A kraj, kraj od The And.


Fenomenala!!!
Odusevljen sam.Takodje i sa "prikazom" politike i politikanstva.
Ono nije satira, ono je sprdnja nad sprdnjama. Ali "boze moj" nemozemo reci da nije tako, cak i mnogo gore je u ovom realnom vremenu.

Necu biti fer:

9/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mac4LiF na korisnoj poruci:
ezenkiel (21.1.2022)
Stara 20.1.2022, 17:04   #15004
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mayor Grom: Chumnoy Doktor (2021) aka Major Grom: Plague Doctor

Style over Substance, pola Betmen pola Joker a malkice zajmi i od Fight Cluba. Zabavan ali na granici da bude dosadan jer dosta dugo traje a akcione scene i nisu nesto sjajno uradjene.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 19:39   #15005
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Pa sad i nebi se moglo reci tako.
Kuzim te da rant-ujes iz ugla Superheroja i Marvelovog Univerzuma.
Ali ne mora da znaci da si bas potpuno u pravu sem ako gledamo iz ugla emocionalnog.

Gdje lezi kvaka ???

Prvenstveno u "uglu,tachci gledista,poimanja i narativa" !!
Vjerovatno sto mnogima nije poslo za rukom jeste da uoce,
o cemu se uopste i radi u filmu sem bla bla bla Superheroja i digitalnih efekata.

Iskreno,meni se film veoma dopao, dopala mi se ona unutrasnja poruka sa momentima shprdnje i satire.

Prvi "signal" je bio kad su govorili o napretku civilizacije u tehnoloskom smislu da bi u tom periodu zavrsili sa plugom za oranje(sprdnja i satira).
Da se kojim slucajem zanimate za arheologiju i nestale civilizacije kako kako u doku-u tako i knjigama mnogih autora cije se time bave, uvidjeli bi ste da postoje mitovi koji bas o tome govore.
Medjutim to nije jedina stavka.

Film se takodje bavi i "psihologijom" kako covjeka tako i prvenstveno u ovom slucaju "polubogova i bogova" koje je dodatno isprepleteno tehnologijom.
Naravno ako kojim slucajem niste kako iskustvom ili citanjem odgovarajuceg shtiva prosirili horizont ili pak usled dramaticne svakodnevnice pritisnuti u uski kolosjek, sve ovo ostaje van domashaja da se razume na advekatan nacin.

Svemu ovome donosi u prilog i tvoje po pitanju "deteta".
Koje si bez razmisljanja stvorio zakljucak a da se ne pitas, sta je u stvari uloga u citavoj slici....stvar postaje kompeksnija...
E, da homosexualizam...sta cemo sad?
Novo nenormalno/nemoralno ili sta vec?
Ovdje se cak i slazem sa tobom...donekle, vrijeme ce reci.
Ipak trebamo da gledamo iz oba ugla.
(jedna radosna vijest: Po Milosu ili bese Mitru Tarabicu koji kaze tj. porucuje:
"Doci ce vrijeme kad neces znat ko je musko a ko zensko kako se budu oblacili. Ali isto tako docnije ce doci i vrijeme kad se sve bude vratilo na normalno. Dakle,sad smo svedoci vec nekoliko destina godina ovog "mixovanog", stvari ce se vratiti na patrijahalne vrijednosti ako je to sto prizeljkujes? A da li ces/cemo docekati , u to cisto sumnjam. ali treba postaviti pitanje, kakav ce to socijalni krah biti da bi do toga doslo, na koje ni sam nenalazim odgovor).

Meni je bas bilo interesantno analizirati tokom filma psihologiju polubogova-Eternals-a iz ugla covjeka i vise svijesti poimanja. Problematika sa kojom se susrecu a koja se opet svodi na nase postojanje. Dakle ne gledati minimalno iz dva opercna ugla, nego iz svih 8. A njih treba naci i imenovati.

Te naci sushtinu covjeka i polu-boga, koja je poprilicno posiroka teza postojanja.
Dakle, film je daleko dublji i sadrzajniji, nego sto bi se moglo ocekivati.
A sto se tice spominjanja Avengersa....ko zna, mozda je ovo bas naznaka za zajednicki film ovih dviju grupa ekranizovanih junaka(namjerno izbjegavam "super").

I onako mixaju, sve redom sto je i simpa.

Od mene,

8/10



The Matrix Resurrections 2021

Uhhh kako ste u vecini ispljuvali svi redom ovaj film?!
"O Dusu ste se "Ogresili" " !!!

Opet, iz istog ugla...ako gledamo 4ku na 3ologiju, slazem se!!!
Triologija je i se bavila mnogim filozofskim pitanjima i kritikama sadasnjeg nacina zivljenja. Sta je sad drugacije?

Specijalni efekti?
Oooo da jos gori su od prije.
Glumacka klapa nepotpuna...:nov_mad 2:
Sto je i realno za kritiku.

Gdje lezi "kvaka"???

Sustinski gledano, 4ka ima manje veze sa triologijom ali i dalje prisutna veza sa svim prethodno receno.
Generalno film govori sem sto nadopunjuje da je 4ka sama za sebe i da se obracha na kulminaciju svega sto se danas desava.

Zapravo film je napravljen iz potrebe za danasnjim desavanjima i tektonskim poremecajima u danasnjem drustvu.

Mozete slobodno nazvati teorijom zavjere.

Sta sam to u filmu vidio, da bih ovo i na ovakav nacin zakljucio?

Naime, da li se sjecate "francuza"?

U trecem dijelu je fenomenalno pricao o "shalu preko moshnica".

Da bi u ovom nastavku vikao,derao,histerisao o cenzuri facebooka,twitera itd.
Osim toga, i fizicki izgled mu se srozao.
Algoritam(program) koji "vristi",demonstrira i "odlazi trceci" iz kadra.

W.at t.e fu.k?!!!

Taj njegov "odlazak" onako kako su snimili sa ledja mi je nekako poznat.
Ne mogu se sjetiti tacno iz kojeg filma, ali definitivno su odnekle maznuli foru!!

Najveci "prst u oko" predstavlja ona finta u filmu "model unutar modela" Matrixa i zivota u njemu.Izmisljanje tople vode=novog normalnog=the Great Reset.
GENIJALNO!

Sta su ljudi sve "ponatrpali" u film je koncenzus referenduma

Sad se VI pitajte: namjerno ili slucajno !!!


A isto tako i sam kraj je krajnje "chudan":
Triologiju su zavrsli kao brat i sestra.
Da bi kraj...kao sto i sami znate...

Girl Power...Yeeee

Kuku lele uzasa!

Fenomenalni su ali bih ipak izdvojio Francuza.

Ima jos nesto, ne znam da li ima veze uopste sa filmom...
...u jednoj od scena u restoranu/kafeu Reevs govori blago bochno ulijevo i intonacija i geganje, kao da aludira na film "Bill & Ted".
Nekako mi je potpuno izvan Matrix okvira.
Shprda se ili shta vec?!?!?!


7/10
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 13 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
Andross (21.1.2022), Dantheus (21.1.2022), Dušan Vićić (28.1.2022), Leonida (20.1.2022), M.C. (20.1.2022), m1aden (22.1.2022), Nestor (20.1.2022), player1 (20.1.2022), Skenderevo (22.1.2022), Tantor (23.1.2022), toxic (20.1.2022), Vladimirus86 (22.1.2022), ZoNi (21.1.2022)
Stara 20.1.2022, 20:08   #15006
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Auschwitz Report (2021)

Ne prikazuje nista novo sto vec nije ispricano vise puta, do duse pokazuje borbu dva logorasa koji pokusavaju da od sveta dobiju jedinu vrstu pomoci koju smatraju humanom u datim okolnostima da ne spojlujem previse eto pa kome zvuci interesantno moze da pogleda.

Poslednja ispravka: Nestor (21.1.2022 u 1:16)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 21:52   #15007
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Za malo da umrem koliko sam se zagrcnuo od smeha.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2022, 1:19   #15008
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

De slag om de Schelde (2020) aka The Forgotten Battle

Solidan prica ide iz tri ugla i moze mu se oprostiti sto se preplicu jer se ne uplecu bas previse jedna u drugu ajde da kazem da je do neke razumne mere. Vredi ko voli istoriske i WW II filmove.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 11:47   #15009
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Necista krv - Greh predaka je prvi srpski film koji je izasao na Netflix striming platformi.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 18:31   #15010
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

WarHunt (2022)

Steta sto su svi skoncentrisani na snimanje filmova sa superherojima ili na drame koje jure oskar ali da je neko ozbiljniji uzeo ovaj scenario pa ugladio dijalog i angazovao boljeg reditelja i glumce pa makar Netflix ako niko drugi ovo je ladno moglo da bude bolje od Overlord (2018) a ovako pa izvukli su maksimum s obzirom na budzet i glumacku ekipu ali i takav meni je bio zabavan.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 20:25   #15011
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Munich: The Edge of War (2021)

Solidan ratno politicki film koji je u jednom momentu mogao da ode u alternativnu i fikcionu stranu tipa "what if" sto bi mozda i bilo bolje jer bi me interesovala ta moguca alternativna strana istorije sta i kako bi se dalje odvijal ali ovako mu dodje kao Valkyrie (2008) gde tacno znate kako ce se sve zavrsiti ali nekako vam se javlja nada da sve moze biti drugacije i ovaj film u tome uspeva da napravi tenziju kao da ce se desiti nesto neocekivano. Z ljubitelje WW II i istorije svakako preporucujem.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 21:04   #15012
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

SLACK BAY

https://www.imdb.com/title/tt4726636/



Francuska bizarna dramo-komedija (valjda), atmosferična i vizuelno efektna zbog lokacije na kojoj je snimana, ali sa gomilom nebuloznih i gotovo pozorišno-vodviljskih scena koje previše imitiraju nekakav kvazi-Kusturica stil, za koji nisu imali valjda hrabrosti da odrade punim gasom do kraja.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2022, 20:11   #15013
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

La belva (2020) aka The Beast

Kazu Italijanski Taken (2008) pa ne bas. Osim sto dele slicnu pricu gde glavnom junaku otmu cerku pa on krece da je trazi i nema nekih slicnosti. Ovaj nas junak i ako ima lik tu mislim na lice nekako je isuvise zgoljav no ajde nema veze ali akcione scene su vrlo lose i spore bas losa koreografija a junak nesto i ne poseduje neku snagu nit neki "very particular set of skills" i ako je pripadnik tj bivsi Italijanski "Special forces" ali ovde ga mlati ko i kako hoce. Kome je do akcije ovo slobodno moze da zaobidje.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 22:39   #15014
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.947
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

HARD HIT

https://www.imdb.com/title/tt14980972/



Korejanski triler koji počiva na inicijelno interesantnoj varijaciji zapleta iz Speeda, o biznismenu u čiji automobil biva postavljena bomba koja će detonirati ukoliko isti napusti. Film, međutim, brzo počinje da se urušava zahvaljući gomili bizarno stupidnih propusta i rupetina u scenariju koji većinu vremena nemaju baš nikakvog smisla, sa ubedljivo najdebilnijom policijom na filmu u zadnjih deset godina, i sa kvalitetnim performansom glavnog glumca kao jedinim kvalitetom koji ipak ne uspeva da izvadi celu stvar.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 23:04   #15015
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Persian Lessons (2020)

E ovo mi je leglo kao budali samar. Necu da ulazim u frku oko filma oko nagrade za Oskar vec cu reci pricu jednostavno nose dva glumca i sve i ako cudno nekako deluje, pun je tenzije i terora (muzika puno doprinosi) i ima sjajnu moraknu poruku na kraju. Bas mi se dopao tako da ga toplo preporucujem.

Poslednja ispravka: Nestor (26.1.2022 u 1:47)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
ezenkiel (26.1.2022)
Stara 26.1.2022, 13:56   #15016
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Persian Lessons (2020)

E ovo mi je leglo kao budali samar. Necu da ulazim u frku oko filma oko nagrade za Oskar vec cu reci pricu jednostavno nose dva glumca i sve i ako cudno nekako deluje, pun je tenzije i terora (muzika puno doprinosi) i ima sjajnu moraknu poruku na kraju. Bas mi se dopao tako da ga toplo preporucujem.
I za ne poverovati, stvarna priča.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2022, 19:40   #15017
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Druk (2020) aka Another Round

Interesantan ali mi nesto ne stima, dal nekako ta vremenska linija a tu mislim na to da ja nisam uspeo da shvatim koliko je proslo od pocetka "eksperimenta" dal je do necega drugog ali nesto mu fali. Vredi da se pogleda i verujem da ce se mnogima dopasti ali meni nesto delovao nepovezano.

@Suad Novic
Slazem se no meni je taj deo promakao te sam ga gledao bez tog utiska da je radjen po istinitoj prici pa mi je samim tim film kao takav bio vrlo interesantan, posle kad sam video taj deo o istinitoj prici pokusao sam da istrazim i nisam uspeo da nadjem konkretnu pricu vec samo to da je radjen prema nekoj knjizi a koja crpi inspiraciju iz slicnih prica kako su se ljudi snalazili i spasavali. Tako da moze da prodje kao inspired by ali ne kao based on true story, moje skromno misljenje.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2022, 0:54   #15018
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da, priča je u pitanju, radio sam titl, i u njemu stoji

Bazirano na priči UČENJE
JEDNOG JEZIKA VOLGANGA KOLHAUZA
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2022, 19:34   #15019
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Balle perdue (2020) aka Lost Bullet

Solidna i brza akcija, sasvim dobar za razonodu "mindless fun" akcione scene dobro uradjene zahvaljujuci kordinaciji sve se odvija brzo i zabavno za gledanje plus jurnjava kolima je sasvim ok.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
Suad Novic (28.1.2022)
Stara 28.1.2022, 10:23   #15020
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.013
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Balle perdue (2020) aka Lost Bullet

Solidna i brza akcija, sasvim dobar za razonodu "mindless fun" akcione scene dobro uradjene zahvaljujuci kordinaciji sve se odvija brzo i zabavno za gledanje plus jurnjava kolima je sasvim ok.
Sirovo, ali vrlo realno.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Lost.Bullet (2020) [720p] [WEBRip] [YTS.MX].zip (14,9 KB, 2 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com