Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2011, 1:29   #1201
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dax011 kaže: Pregled poruke
The Troll Hunter

Simpatična ideja (urađen ja kao da je dokumentarni film) i efekti nisu loši jedino jezik iritira a titlove imate samo na engleskom pa kome nije problem filmčić je super ocena 7.5/10
Ma rekao sam ja za Troll Hunter par postova iznad
Ima naših titlova ne brinite , film je super, ima i BR i DVD.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Levčanin na korisnoj poruci:
dax011 (19.2.2011)
Stara 18.2.2011, 2:10   #1202
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dax011 kaže: Pregled poruke
The Troll Hunter

Simpatična ideja (urađen ja kao da je dokumentarni film) i efekti nisu loši jedino jezik iritira a titlove imate samo na engleskom pa kome nije problem filmčić je super ocena 7.5/10
Bez vredjanja,samo mi niije jasno kako nekog moze da iritira "jezik".Ja sam odgledao mnooogo filmova iz razlicitih kinematografija i vecina njih je bila odlicna i kad je film dobar "jezik" je najmanji problem.Meni je svaki jezik lep za slusanje..inace film mi se svideo,glumac koji je odigrao lik "Huntera"dobar,efekti su odlicni s obzirom da nije USA produkcija...mi u nasim filmovima necemo imati onakve efekte za 20 godina..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 2:23   #1203
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
tiho86 kaže: Pregled poruke
Bez vredjanja,samo mi niije jasno kako nekog moze da iritira "jezik".Ja sam odgledao mnooogo filmova iz razlicitih kinematografija i vecina njih je bila odlicna i kad je film dobar "jezik" je najmanji problem.Meni je svaki jezik lep za slusanje..inace film mi se svideo,glumac koji je odigrao lik "Huntera"dobar,efekti su odlicni s obzirom da nije USA produkcija...mi u nasim filmovima necemo imati onakve efekte za 20 godina..
Pa Norveska je jako bogata zemlja, i ima jako dobru kinematografiju, tako da moze 'ladno da parira svemu sto dolazi is Holivuda.
A inace Norveski jezik je jedna od osnova gotovo svih evropskih jezika. Od francuskog, nemackog, pa do engleskog.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 2:55   #1204
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 589
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 225 puta na 136 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pa Norveska je jako bogata zemlja, i ima jako dobru kinematografiju, tako da moze 'ladno da parira svemu sto dolazi is Holivuda.
A inace Norveski jezik je jedna od osnova gotovo svih evropskih jezika. Od francuskog, nemackog, pa do engleskog.
Znamo svi da je Norveska bogata zemlja i da je moze da parira Holivudu sto se tice kvaliteta filma rezije,price,glume,ustvari Holivudski filmovi kaskaju za evropskim sto se tice glume i rezije,ali jasno je da ni jedna kinematografija jos uvek ne moze da parira Holivudu na polju vizuelnih efekata jer se tamo ulaze ogroman novac u taj deo.Njima je bitno da to sljasti,eksplodira da bude WOW,u ameri je film cista zabava u Evropi je film umetnost.Meni je licno veoma drago sto vidim da se sve vise gledaju filmovi drugih kinematografija,nije Holivud sto je nekad bio.Ja koji obozavam rediteljski posao(to mi je nazalost i neostvaren san)ne vidim neke nove ljude koji ce doneti svezinu i neku novu energiju,svi su postali prosecni i od reditelja od kojih se uvek mogao ocekivati dobar film podbacuju.Reditelje koje sad velicaju nisu ni do nokta svojim prethodnicima.Jedino mozda koga bas cenim je Paul Thomas Anderson,koji po meni pravi filmove bas onakvima kakvi bi trebalo da budu..
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 12:46   #1205
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A inace Norveski jezik je jedna od osnova gotovo svih evropskih jezika. Od francuskog, nemackog, pa do engleskog.
Ne znam odakle ti taj podatak, ali grešiš. Staro-norveški, ili Old Norse je zastupljen i deli sličnosti sa dijalektima teritorija na kojima su Vikinzi boravili, a to su Skandinavija, pojedini delovi Škotske i Irske, Orkni i Farska ostrva, Šetland, Island i delovi Normandije. Na primer, na Orkni ostrvima i dalje govore tzv. Norn. No ozbirom da su hrišćanstvo i latinski jezik zastupljeni u Norveškoj od 10. veka, i da su napravili ogromnu promenu u jeziku i kulturi Vikinga, logično je da je latinski ostvario veću ulogu nego što je norveški uticao na ijedan drugi moderan evropski jezik.

(izvinjavam se za , ali mi je ovo bilo bitno da se razjasni)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Auror (18.2.2011), jozvan_Kg (26.2.2011), Nash Knight (18.2.2011), pentraksil (18.2.2011)
Stara 18.2.2011, 15:37   #1206
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ti taj podatak, ali grešiš. Staro-norveški, ili Old Norse je zastupljen i deli sličnosti sa dijalektima teritorija na kojima su Vikinzi boravili, a to su Skandinavija, pojedini delovi Škotske i Irske, Orkni i Farska ostrva, Šetland, Island i delovi Normandije. Na primer, na Orkni ostrvima i dalje govore tzv. Norn. No ozbirom da su hrišćanstvo i latinski jezik zastupljeni u Norveškoj od 10. veka, i da su napravili ogromnu promenu u jeziku i kulturi Vikinga, logično je da je latinski ostvario veću ulogu nego što je norveški uticao na ijedan drugi moderan evropski jezik.

(izvinjavam se za , ali mi je ovo bilo bitno da se razjasni)
Naravno da je uticao latinski i naravno da sam mislio na staro-norveski, ali je dosta reci zadrzano, pogotovu u engleskom i nemackom. Jeste da najveci uticaj ima latinski, ali to ne zamenjuje cinjenicu da je staro-norveski jedan od osnova evropskih jezika, kao sto sam i napisao. Znaci nije jedini, ali je imao dosta uticaja.


Odgledao sam El Orfanato http://www.imdb.com/title/tt0464141/. Meni se dopao film, drzao mi je paznju. Prica se ne razlikuje od vecine Holivudskih filmova na ovu horor temu, ali ova nekako ima smek, valjda bas zato sto je evropski (spanski). Moja preporuka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 16:31   #1207
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

http://www.imdb.com/title/tt0107086/

Hated. Mnogo do jaja, nisam ocekivao da je lik toliko poseban.

http://www.imdb.com/title/tt0360216/

Skroz kul dokumentarac o coveku u kog nade polaze preko milijardu ljudi.

http://www.imdb.com/title/tt0120324/

Dobar triler i dobra drama. Depresivan film zbog kojeg sve vreme imate knedlu u grlu.

Iz nekog ko zna kog razloga sam mislio za Bili Bob Tortona da je Erik Roberts. 95% filma sam milsio da je Erik, a onih ostalih pet sam se odusevljavao koliko Erik ne lici na sebe.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 16:48   #1208
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

How to train your dragon

Ovo je jos jedan izvanredni animirani film koji se nesme propustiti.Radnja veoma zanimljiva,i ne predvidljiva.Moguce da biste na kraju filma rekli:"Pa znao sam da ce se tako zavrsiti",ali tok radnje se menja par puta u filmu tako da moze se reci da je ovo ne predvidljivo Animacija veoma dobra,a efekti jos bolji.Ovo nije jedan od onih ultra-smesnih animiranih filmova gde cete se smejati svih 1 sat i 31 minut,ali to ga ne cini ni malo gorim od drugih animiranih filmova,cak ima i kontra efekat,ovakvom filmu je potrebna veca doza "ozbiljnosti".Tokom drugog pregleda ovog filma,nasao sam jednu ne logicnost o kojoj necu nista pisati,nije toliko bitna pogotovu posto ne postoji filom bez gresaka.Svaka preporuka za ovaj izvanredan film. 9.5/10
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 16:54   #1209
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledala sam dokumentarni film The Cove, koji govori o masakriranju delfina od strane ljudi u jednom delu Japana. Film je veoma kontroverzan i brutalno detaljan, tako da ga ne preporučujem onima sa slabim stomakom.

Meni se prvenstveno svidela tematika, a tokom gledanja i činjenica da film na momente liči na trilere rađene u najboljem maniru pisca Roberta Ladlama...

Informacije o dokumentarcu i dešavanjima koja su opisana u njemu možete naći i na Vikipediji.

Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 22:20   #1210
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Death Sentence


Dobar revenge triler/drama...ako volite ovakve filmove, preporuka...moja ocena 6,5/10
Men se nije svideo. Glavni lik je previse smotan za revenge filmove.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 22:38   #1211
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo ljudi, malo sam pretrazio forum, nisam nasao da ste spomenuli film.

U pitanju je "Flashbacks of a fool".
Ukratko, film nije za svakoga. U pitanju je drama, po meni prica je zanimljiva, sporijeg je tempa, ali - postoji nagrada na kraju - ko bude znao da ceni.

Mene film i dalje drzi, odavno me film nije ovako istumbao kao ovaj. Inace, DC (koji glumi odraslu verziju licnosti - nekih pola filma znaci) je dokazao da je fantastican glumac i da ne mora da igra Bonda da bi snimio dobar film. Stvarno, od mene masivna preporuka, ako vam se gleda sporiji film, u kom bi se udubili u pricu - mozda da probate ovaj.

A ko zna, mozda vas kraj nagradi ko i mene (i moju okolinu koju sam davio da odgledaju i da mi kazu misljenje). Moja ocena je bila u pocetku 7 od 10, mada posto i mesec dana kasnije pricam svima o ovom filmu morao sam da je bezobrazno povecam prvo na 9 a posle i na 10 A muzika iz filma mi je sada na telefonu/mp3-u.

http://www.imdb.com/title/tt1037218/

Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Toce (25.2.2011)
Stara 18.2.2011, 23:18   #1212
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@zvjer, pa dobro, nisu pratili klishe...

S druge strane, odgledao sam S.W.A.T. Firefight...nastavak filma S.W.A.T. iz 2003.

Zanimljiv film, pomalo lozana...preporuka

Spoiler za easter egg:
pominje se nesto vezano za nasu zemlju
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2011, 23:46   #1213
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

MIslim da je fora filma Death Sentence upravo to, sto glavni lik nije baja, vec obican covek koji zeli osvetu, pa se snalazi kako zna. Meni se film dopao, nije nista posebno, ali preporuka svakako.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nexexcalibur (19.2.2011)
Stara 19.2.2011, 0:39   #1214
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
@zvjer, pa dobro, nisu pratili klishe...
Hoces reci da su revenge filmovi sa junacima koji ne deluju smotano kao ovaj klise filmovi?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 1:33   #1215
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Hoces reci da su revenge filmovi sa junacima koji ne deluju smotano kao ovaj klise filmovi?
Pa da...vecina pobije sve neprijatelje u rambo stilu (Taken, Law Abiding...itd)...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 1:43   #1216
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
hoces reci da su revenge filmovi sa junacima koji ne deluju smotano kao ovaj klise filmovi?
дедер реци који није..
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 1:50   #1217
chetvrti sharlov akrobata
Novi član
 
Član od: 3.2.2010.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
.Njima je bitno da to sljasti,eksplodira da bude WOW,u ameri je film cista zabava u Evropi je film umetnost
Tvoja teorija je u najmanju ruku - pogresna. Ako vec generalizujes stvari, onda izbaci rec "umetnost", jer i u Evropi i u Americi to je u danasnjem vremenu skoro pa nedostizan pojam. Samo nekolicina filmova sa ova dva kontinenta u poslednjih deset a mozda i malo vise godina moze da se okarakterise kao umetnost. Inace, nije problem i razlika samo u domenu specijalnih efekata, u globalu, Evropljani su u svim ostalim aspektima filma u zaostatku za Amerima bar za jednu deceniju - da ne govorim tek o nama...ali to je vec posebna tema...
chetvrti sharlov akrobata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 2:16   #1218
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Pa da...vecina pobije sve neprijatelje u rambo stilu (Taken, Law Abiding...itd)...
E pa nece biti "pa da". Prvo nije sve sto je smotano rambo stil, niti sam uopste pomislio na Ramba. Meni je zasmetalo sto glavnom karakteru upadljivo nedostaje hladnokrvnost i ubitacna odlucnost, a sto je odlika junaka u revenge filmovima.

Ako npr izuzmemo razne liste u fazonu top10 revenge movies koje se mogu izgulgati i uzmemo bilo koji film kroz koji se provlaci tema osvete tesko cemo naci primer gde je glavni junak nesigurna polukukavica.

Ne kazem da takav film ne moze da bude odlican, ali tesko ce biti da su svi ostali filmovi kliseizrani, vec ce pre biti da je asmotanost jedan od glavnih sastojaka revenge filmova, sto se meni iznimno dopada.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 2:33   #1219
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
chetvrti sharlov akrobata kaže: Pregled poruke
Tvoja teorija je u najmanju ruku - pogresna. Ako vec generalizujes stvari, onda izbaci rec "umetnost", jer i u Evropi i u Americi to je u danasnjem vremenu skoro pa nedostizan pojam. Samo nekolicina filmova sa ova dva kontinenta u poslednjih deset a mozda i malo vise godina moze da se okarakterise kao umetnost. Inace, nije problem i razlika samo u domenu specijalnih efekata, u globalu, Evropljani su u svim ostalim aspektima filma u zaostatku za Amerima bar za jednu deceniju - da ne govorim tek o nama...ali to je vec posebna tema...

Evropska kinematografija sto se tice glume, rezije, scenarija i atmosfere sije americku produkcija za jedno 10 godina. Naravno i Holivud izbaci dosta kvalitetnih ostvarenja, ali ona su jako jako retka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2011, 2:55   #1220
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upra
Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
The Town (2010)



Miks Karlitovog Puta i Dobrog Vil Hantinga, a iako je losiji od oba sasvim je gledljiv i ima ambiciozan spoj drame, romanse, krimica, "price iz kraja"... Ima nekoliko upecatljivih scena iako je prica malo tanka i nelogicna na momente. Ben Aflek rezira kao i sto glumi - nista spektakularno ali sasvim pitko i pristojno i ne pokusava da otkrije toplu vodu. Ocena na IMDB je manje vise ok.
Upravo odgledao isti.
Sta znam,nije los film.Prica je malo nepovezana i prenaduvana ali prija je gledati.
Kao sto je i slucaj sa svakim Americkim akcionim filmom.

Od mene preporuka.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com