Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2017, 14:16   #11221
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Pa dobro, ima raznih gluposti i nelogicnosti, mislim hotel za placene ubice? Ali film je punokrvna akcija, ne mogu da ocekujem da nema rupe u prici i logike kada jedan covek krene sistematski da unistava rusku mafiju Kao kada bih gledao novije fast and furious filmove i zalio se na motiv Vina Dizela da ukrade americku povelju o pravima...
Upravo.
Ja sam prvi koji voli "realisticne" filmove, koji imaju neku sponu sa realnoscu. Ali John Wick je cistokrvna akcija. Ono u cemu uzivam su koreografija, citave kaskaderske vratolomije i akcione scene. Niti ocekujem Mulholand Drajv niti Kuma niti Bekstvo iz Sosenka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 15:53   #11222
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dune
Непривлачан филм са незанимљивом причом и солидном глумом. Иако су поједини ликови занимљиви и иако је филм доста визуелно леп (можда и једина предност филма), нема осталих предности, а бар мени је 1 наведена права предност недовољна.
Оцена 3/10.
Teska srca slazem se sa Romanticom Dune kao film(ne govoreci o knjizi) je realno tesko smece...Konfuzan (za osobe koje nisu citale knjigu mislim da je cak i nemoguce pohvatati radnju ili posle pola gledanja jednostavno nije ti ni stalo.)predugacak,pojedini efekti su dobri dok drugi katastrofa ali film generalno nije dobro ostareo sto se tice efekata.Gluma je po meni kruta,likovi previse bizarni i grotesni.Rezija je katastrofa.I sam Linc se ogradio od ovoga filma zato sto nije imao punu slobodu i kontrolu ali mislim i da je imao da je ovo bio prevelik zalogaj za njega.Jednostavno knjiga je specificna i tesko prenosiva na platno sto je i sam pisac rekao.Mislim da bi mnogo bolje prosla kao serija.Ali zbog same kompleksnosti sveta tu bi trebali da se uloze milioni i milioni,pa da to lici na nesto.
Radnja filma-knjige se vrti oko zacina sto je sami po sebi cudno na prvi pogled ali u knjizi to prolazi dok je na filmu to izgleda smesno.
Tokom godina film je stekao kultni status, ali to ne znaci da je film dobar.Cak naprotiv...
Citat:
He who controls the spice controls the universe.
Uskoro stize rimejk sa rediteljom koji obecava ali ni ja ne znam kako ce uspeti da napravi film, mozda da traje isto 3h+ ali opet neka mu je sa srecom.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 16:13   #11223
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Two Lovers and a Bear (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4412528/



Prilično depresivan film. Melodrama dvoje mladih ljudi, pobeglih u blizinu Severnog pola od svojih demona iz detinjstva.
Dobar izbor muzike, posebno The White Stripes. Ko nije, neka odsluša album Elephant (2003).
https://musicmp3.ru/artist_the-white..._elephant.html

P.S. Zavirite u sobu za viceve, ima nešto iz njega.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Two Lovers and a Bear (2016) dvdrip.x264-redblade.zip (20,4 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.2.2017 u 10:19)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 19:29   #11224
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kad smo vec kod Dine, vec postoji mini serija koja je mnogo pitkija za gledanje.

Topla preporuka od mene.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 19:51   #11225
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kada već pričate o Dini, ovaj dokumentarac je neizostavan.

Jodorowsky's Dune (2013)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 22:20   #11226
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Talking Re: Dnevnik gledanja filmova II

Boze boze kad srbi krenu da pametuju....

Eto, nisam citao knjigu niti namjeravam.Prvi put sam film gledao krajem 80tih.
I otada mi se urezao u pamcenje kao ljubitelju naucne fantastike.

Prosle godine sam odgledao gorespomenuti dokumentarac i to je samo podiglo na visi nivo svijesti.

....no posto nismo djeca, da li bi smo mogli gledati na film kao na pojam sedme umjetnosti? Dakle ne na krute kritike "volio,nevolio"?!

....zao mi je sto ste moja djeca a ne djeca mojih najvecih neprijatelja....
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 2:21   #11227
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Boze boze kad srbi krenu da pametuju....

Eto, nisam citao knjigu niti namjeravam.Prvi put sam film gledao krajem 80tih.
I otada mi se urezao u pamcenje kao ljubitelju naucne fantastike.

Prosle godine sam odgledao gorespomenuti dokumentarac i to je samo podiglo na visi nivo svijesti.

....no posto nismo djeca, da li bi smo mogli gledati na film kao na pojam sedme umjetnosti? Dakle ne na krute kritike "volio,nevolio"?!

....zao mi je sto ste moja djeca a ne djeca mojih najvecih neprijatelja....
Niti sam srbin,niti pametujem.
Ja u svome postu nisam nikoga omalozavao i vredjao ni one kojima se film svidja ni kojima se ne svidja(a takvih je mnooogo vise) dao sam svoje misljenje i kritiku,nabrojo stvari koji mi se ne svidjaju i stojim iza svake.Movie je za mene shiet.
Ti u tvom postu vredjas i patetises i citiras maratonce!?A da nisi rekao zasto ti se film uopste svidja?!
Jedino ovde koji pametuje( i to bez pokrica)si izgleda ti+ ne znas nista o filmu osim samog filma + dokumentarca?

Poslednja ispravka: Ekiman (22.2.2017 u 2:44)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 10:31   #11228
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Prvi put sam film gledao krajem 80tih.
I otada mi se urezao u pamcenje kao ljubitelju naucne fantastike.

da li bi smo mogli gledati na film kao na pojam sedme umjetnosti?
I ja sam ljubitelj SFa i Dinu sam gledao 2x i oba puta sam se maximalno smorio, iako je film imao mogućnost da bude dobar i zanimljiv.

Što se tiče filma kao umetnosti... Ja film posmatram kao zabavu, ne kao umetnos'
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 11:20   #11229
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Uspeo si da ga odgledaš 2x? Ja jedva jednom i potrudio se da ga zaboravim ASAP.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 13:58   #11230
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hehe, mazohizam na kvadrat
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 14:19   #11231
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ip Man 2

Gledao sam ranije 1 i 2 deo, ali davno. Gledam ih ponovo da se podsetim. Sjajni filmovi koji ostavljaju bez daha, a u 2 delu mora da su koristili tehnička sredstva za ubrzanje slike; nestvarno je da u borbi pokreti ruku budu toliko brzi. A i sami detalji nekih borbi deluju nestvarno, čineći od ovoga urbanu legendu. Baš mi je teško da razlikujem stvarno od imaginarnog.

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.2.2017 u 17:54)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 20:56   #11232
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Wink Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ekiman,sto se "palis" bez potrebe?!
Jos kad bi ti rekao da je OsX bolji od Wina,vjerujem da bi ti se mozak pretvorio u puding.

Zao mi je sto u textu nisi prepoznao sarkazam i tragikomiku.

Jedino u cemu jesi u pravu je to sto nisam napisao sta mi se to tacno svidja
u vezi filma.

A svidja mi se sve,bukvalno sve(efekti koji su subjektivno podsjecali na fx iz filma Tron,scenario,prica,pouka),sem onog tipa kome ciste "chibulje". Silom neprilika sam jeo u tom trenutku pa mi se jelo zgadilo.

By the way moje p*lam**jenje se takodje odnosilo na polishitorichku raspravu u vezi srbije do japana i amerike.Sto ipak bilo simpa za procitat.



ZoNi,potpuno si u pravu kada kazes da gledas kao zabavu a ne kao umetnost.

Medjutim tu pravis fatalnu gresku,jer nije savaki film pravljen u stilu i smislu "g*v*na i hleba za narod koliko treba"!!!!
Neki filmovi,tacnije oni rijetki su bas umjetnost i na takav nacin mu treba pristupiti da bi se ili razumio ili uzivao kao kad bi usao u kakvu galeriju umjetnickih djela. Npr. banalan primjer: David Linch, da li stvarno mislis da njegovi filmovi sluze za zabavu bez upotrebe 1% kofecijenta mozga?

Poslednja ispravka: Mac4LiF (22.2.2017 u 21:08)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2017, 23:30   #11233
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne'am pojam šta je D.Linč napravio (osim Tvin Piksa). Jednostavno, apsolutno ne obraćam pažnju na režisere, producente i ostalo "pomoćno osblje" Nemam omiljenog režisera

Što se tiče umetničkih filmova... Hm, ja filmove delim na zabavne i dosadne. U dosadne spadaju skoro svi "umetnički" filmovi.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (27.2.2017)
Stara 23.2.2017, 19:32   #11234
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Shivaay (2016)
http://www.imdb.com/title/tt3771536/



Nešto iz komšiluka i uopšte nije loše. Kad se uporedi sa Džon Vikom, Kianu može da plače kad vidi šta ovaj momak radi. Tipična indijska melodrama začinjena našom Balkanskom surovošću i prilikama društava u tranziciji. Ubitačne akcione scene, nažalost gluma loša, scenario šupljikav (no vrlo je zanimljivo pitanje gde je našao inspiraciju; baš se nameću neke gadne insinuacije), najveći minus je naivni rasplet na Rumunskoj granici i, apsolutno neočekivan, na aerodromu. Najzad, čudi me da su Bugari uopšte pristali da se ovo snimi.
P.S. I niko se osim mene ne buni što je ovde još jedno silovanje
https://www.opensubtitles.org/en/sub...-sr#discussion
Svašta prolazi kao srpski jezik.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Shivaay (2016) 720p.WEB-DL.MkvCage.zip (20,1 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (23.2.2017 u 23:00)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 0:54   #11235
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ne'am pojam šta je D.Linč napravio (osim Tvin Piksa). Jednostavno, apsolutno ne obraćam pažnju na režisere, producente i ostalo "pomoćno osblje" Nemam omiljenog režisera

Što se tiče umetničkih filmova... Hm, ja filmove delim na zabavne i dosadne. U dosadne spadaju skoro svi "umetnički" filmovi.
Да ли ти се некад десило да ти књига или филм буду тешки, мучни, или чак досадни у неким деловима, али те опседају данима после гледања/читања и терају на размишљање о неким дубљим порукама и темама после којих мало другачије гледаш на свет?
Доста тога пропушташ ако на филм гледаш искључиво у домену забаве.
Да се разумемо, нисам уопште у том фазону гледања "уметничких" филмова нон-стоп и по сваку цену, али ни не бежим од њих.
Ево, Ла Ла Ленд је најсвежији пример. У добром делу филма нисам нашао ништа претерано занимљиво, хтео сам чак и да га искључим после пола сата или слично. Касније се догодило нешто што је целом филму дало другу димензију, подсетио ме је чак и на мој омиљени филм - Mr Nobody.
Поента је - некад се исплати дати шансу и филмовима који не пуцају од забаве у сваком кадру.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 1:11   #11236
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Не знаш ти Мики нашег Зонија, па погледај му препоруке, нађе се ту и Селена Гомез, свашта гледа Често да добре препоруке, иако ето, не воли "досадне филмове"

Иначе, не знам како да одгледам Ла Ла Ленд, не подносим ни Гослинга ни Ему Стоун а по правилу ни те нахајповане оскаровске филмове. Али мораћу некако. Иначе одгледао сам толико потресних љубавних трагедија да не могу ни да замислим шта се то "озбиљно" догоди у филму када су сви фрапирани.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 3:11   #11237
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Одгледао и ја Hacksaw Ridge

Мој неки утисак је да је Гибсон направио одличан ратни филм. Бруталне и експлицитне сцене бојног поља су сјајно приказале сву суровост и ужас који рат доноси. Главни глумац ми је био неубедљив, али чини ми се да је његов лик управо такав утисак и требало да остави, иако је са друге стране 100% карактеран и непоколебљив у својим веровањима.

Прави бисер је сама прича, односно то што је истинита. Није фикција.
Spoiler za За сваки случај за оне који нису гледали:
Заиста је невероватна ствар да тип иде без пушке на прву линију фронта и спаси онолики број људи и да све време прати своја убеђења.
Мишљења сам да је Гибсон то лепо све спаковао и да смо на крају добили један генерално одличан филм.

Пошто су актуелна поређења са другим ратним филмовима, да кажем још да колико год био одличан, лично су ми и даље бољи Заставе наших очева и Писма са Иво Џиме, као и Спасавање редова Рајана. Да не идем много у прошлост са нпр Ловцем на јелене који је класа за себе. То међутим, не умањује чињеницу да је Hacksaw Ridge сјајан филм и препоручујем га свима, а посебно љубитељима ратне тематике.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 7:24   #11238
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Одгледао и ја Hacksaw Ridge
.... Прави бисер је сама прича, односно то што је истинита. Није фикција. [SPOILER="За сваки случај за оне који нису гледали"]Заиста је невероватна ствар да тип иде без пушке на прву линију фронта и спаси
Prilično realna ocena. I još ne treba zaboraviti da je izvlačio i Japance, i to je za mene ključni momenat da film nosi anti-ratnu poruku. Setimo se WWI i Božićne utakmice u fudbalu Francuza i Nemaca. Gde je nestalo to poštovanje za protivnika u WWII i šta su razlozi je pitanje vredno razmišljanja.
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 9:25   #11239
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Prilično realna ocena. I još ne treba zaboraviti da je izvlačio i Japance, i to je za mene ključni momenat da film nosi anti-ratnu poruku. Gde je nestalo to poštovanje za protivnika u WWII i šta su razlozi je pitanje vredno razmišljanja.
Pa kad ludak juriša na tebe sa bombom u zubima, teško je sjetiti se poštovanja za protivnika.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2017, 10:15   #11240
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Negde sam pročitao da su u vremenu WWI Japanci poštovali slavnu tradiciju samuraja. Šta se kasnije desilo, ne znam, a "Poslednji samuraj" sa Tom Kruzom samo je zagrebao po površini. No to je njihiv nacionalni problem, ne naš. No čini mi se da su postali takvi kad su uvideli šta Zapad donosi.
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com