Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2011, 5:30   #861
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Game

Evo upravo sam ga pogledao i jos sam pod utiskom. Odavno nisam gledao ovako zanimljiv, neizvestan i uzbudljiv film. Prosto sam odusevljen, gledao sam ga u jednom dahu i nisam verovao. Mada negde na sredini bilo je i ocekivanih situacija ali kraj filma je za pohvalu
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 3:18   #862
branko999999999
Član
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Gjorche Petrov
Poruke: 328
Zahvalnice: 236
Zahvaljeno 145 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

TRON: Legacy (2010)

...prazan, supjliv film (''eye candy'' kaze Amerikano ) kakav se i ocekivao nakon trejlera.
Efekti super, a neki sadrzaj/dubinu (razvoj likova, prica, atmosfera, kreativnost,...) - nula. Samo efekti vrede, Daft Pank saundtrak i Olivija Vajld.
IMDB ocena 7.4 je previsoka, ja bih mu dao
4/10
.

Prvi deo (Tron 1982) je mnogo bolji film.


Infernal Affairs (2002)

Nisam znao da je Skorsezov The Departed (2006) rimejk ovog hongkongskog filma!
Potpuno ista prica, pravac, likovi...u ovom originalu glavni likovi (spiljuni) su mnogo bolje pretstavljeni, njihove kompleksne emocije, nije sve crno-belo, mehanicki kao u The Departed i kraj je mnogo bolji.
Zato je The Departed interesantan film sa glupim krajem, kad su pricu drpili, skoro nista nisu izmenili, neke scene su 100% iste, cak i dijalozi, samo su kraj promenili.

Skorseze, sram te bilo! (jos je dobio i oskara za The Departed, a nije za Raging Bull, Taxi Driver i Goodfellas )

7.5/10

Chicago (2002)

Najbolji mjuzikl koji sam gledao.
Rezija, gluma/performans, , koreografija, kostumi, pesme...zanimljiv od pocetka do kraja, svi glumci su se dobro uklopili u filmu i odglumili, svi (Rene Zelveger, Kvin Latifa, Dzordz Si Rajli) osim Ricarda Gira su bili nominovani te godine za Oskara, a izdvaja se Ketrin-Zita Dzons, koja ga je sasvim zasluzeno osvojila.

8/10
branko999999999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 7:02   #863
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

K-Pax

Vrlo zanimljiv i neizvestan film. Ima pricu koje je jedinstvena u neku ruku, ni jednog trenutka mi nije bilo dosadno, "blejao" sam do samog kraja.
Inace ima vrlo lep soundrack (koji se po meni odlicno uklopio u samo atmosferu filma).
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
mp3lopov (8.1.2011)
Stara 8.1.2011, 19:35   #864
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Девојка одглумила за оскара.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 21:03   #865
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Aj reci jos koju rec o tom filmu, bas me interesuje kakav je

Poslednja ispravka: Iris (8.1.2011 u 22:19)
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2011, 22:28   #866
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sherlock



U pitanju je "serija" filmova, koliko god to glupo zvučalo. Ja sam to
okarakterisao kao film, pa kakva je to serija od 90 minuta?

Da pređem na filmove. RTS je prikazivao treći deo pre nekoliko dana (verovatno i sve, ali ih nisam ni video), tako da sam išao redosledom 3, 1, 2. To neće vas zbuniti, pošto praktično filmovi skoro nemaju dodirne tačke (u radnji).

Svi smo čuli za Sherlock Holmes-a, zar ne? Autori ovih filmova su ubacili poznatog detektiva u savremeni London, kao i njegovog pratioca Dr. John Watson-a. Svakako, Šerlokovo umeće se, u kombinaciji sa savremenim dobom, pokazalo kao pun pogodak. Odmah se može pretpostaviti da se radi o CSI-olikom filmu, ali ipak postoje razlike. U CSI-u se radi o pukom sakupljanju dokaza i otkrivanje zločina, dok Šerlokov stil se bitno razlikuje; on razotkrivajući um zločinca rešava slučaj. I u tome je draž filma.


Do sada je izdato 3 dela: A Study in Pink, The Blind Banker i The Great Game. Preporuka za sve od njih, mada je drugi deo lošiji od prvog i trećeg.


9/10

Btw, imate li neki sličan film? Hvala unapred.


EDIT: Za sezonu 2, Steven Moffat, jedan od kreatora Sherlock-a, rekao je da će se sledeća sezona pojaviti na jesen ove godine. Takođe, izjavio je The Guardian-u da detaljne informacije neće davati, ali je dao tri traga: Adler, Hound, Reichenbach. Gledajući prvu epizodu "The Adventures of Sherlock Holmes", shvatio sam da Adler nije austrijski doktor Alfred (što se dobija pretraživanjem u Gugletu), već Irina Adler, jedan od glavnih likova u prvoj epizodi "A Scandal in Bohemia", tako da možemo očekivati nešto zanimljivo. Što se tiče Reichenbach-a i Hounda, pojma nemam za sada.

Poslednja ispravka: JoXa (10.1.2011 u 12:55)
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JoXa na korisnoj poruci:
Belfegor (9.1.2011), Leonida (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 0:28   #867
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nacionalno blago 2: Knjiga tajni

Film ima fenomenalnu priču. Kao stvorena za malu decu i one koji maštaju da je u SAD sve med i mleko.
Ako mislite da će vas policija juriti kada napravite haos u saobraćaju na ulicama Londona onda ste pogrešili, pogledajte ovaj film i uživajte u životu.
Još neke stvari koje možda niste znali:
- Uvek će vas za beg čekati kola, i to ne neka obična nego uvek neki model sa >100k evra naravno svaki put drugi model, podrazumeva se.
- Moćiće te da preuzmete kontrolu nad Bakingemskoj palati uz pomoć nekoliko mobilnih telefona i laptopa.
- Ronilačko odelo ne propušta ni malo vode tako da slobodno možete ispod obući svečano odelo.
- Predsednik će vam ukinuti porez na imovinu ako pronađete zlatni grad.

Ocena za realnost 2/10.

Film i nije tako loš, ali da sve one mehanizme naprave ljudi pre 500 godina - ma 'ajde molim te

6/10
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 0:34   #868
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Nacionalno blago 2: Knjiga tajni

- Ronilačko odelo ne propušta ni malo vode tako da slobodno možete ispod obući svečano odelo.
E ovde si se malo prevario moguce je Mythbusters-i dokazali

http://www.youtube.com/watch?v=lwtSIXI-r9Y
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 0:37   #869
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Okej, ali to neće popraviti moju ocenu za realnost filma. Znaš samo koliko sam toga izostavio
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 0:40   #870
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Hehehe meni je film pravi Diznijev porodicni film za opustiti se Samo me kopka ona stranica iz crne knjizice od kad sam odgledao film prije par godina a nastavak nece da najave XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Doomche (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 0:50   #871
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 347
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Panov Lavirint - zanimljivo ostvarenje zbog samog ambijenta i vremena desavanja.Solidan filmic 6/10.

Splice - film totalno po mom ukusu. 9,5/10 PREPORUKA!!!

Centurion - onako... sta znam,podseca me na neke krvavije video igrice ,mada me nije odusevio koliko su ga navikali 5/10
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 1:02   #872
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Hehehe meni je film pravi Diznijev porodicni film za opustiti se Samo me kopka ona stranica iz crne knjizice od kad sam odgledao film prije par godina a nastavak nece da najave XD
Jasta. Evo bas ga sad ponovo odledah na RTSu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 1:16   #873
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
bela lampa kaže: Pregled poruke
^ Aj reci jos koju rec o tom filmu, bas me interesuje kakav je
www.imdb.com
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 2:54   #874
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao sam bas dosta filmova u ovom praznicnom periodu i vecina su bili ok: The other guys, I love you man, Forgetting Sarrah Marshall, Kids are allright. Onako smeshni, moderni, (malo previse za moj ukus al ajd'), solidno odradjeni, da ti nije zao vremena kad ih odgledas ali nista za prepricavanje.
A gledao sam i nekoliko nadprosecnih filmova tacnije 2:

Annie Hall

Jako poznat film Vudija Alena, neobicna komedija o medjuljudskim odnosima, ko je gledao bilo koji film pomenutog autora zna sta otprilike da ocekuje. Rekao bih da je ovaj malo bolji od njegovih filmova.

Fire & Ice

Fantastican crtac autora Ralfa Bakshija, jako mi je krivo da sam ga tek sad odgledao prvi put! Fantazijska prica a la Konan, radjena rotoskopijom tako da izgleda neuporedivo bolje od BILO KOG drugog crtaca koji sam ikad gledao (anime excluded), a pogotovo od g**ana koje dolaze od Diznija u poslednje vreme. Doduse ovo poredjenje mozda nije na mestu posto je ovo adult crtac kakvi se vise i ne prave. Ovo adult uzmnite ozbiljno posto na sve strane seva krv si*e i du*eta, tako da nije za malu decu. Prica nije nesto kompleksna, ali je epska i bajkovita, a klishei su prisutni u ogranicenim kolicinama. Def. preporuka!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 2:57   #875
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
A šta si time rekao?

Poenta teme je
Citat:
ako ste gledali neki film, bez obzira da li vam se svideo ili ne, postavite svoj komentar, ostavite preporuku ili kritikujte...
Treba nam tvoje lično mišljenje, ne link ka IMDB-ju (čak ne ni ka samom filmu!)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
bela lampa (9.1.2011), pentraksil (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 3:33   #876
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Imam par zamerki na novu adaptaciju Holmsa. Iako je odabir glumaca sjajan (Holms pogotovo), zaplet u seriji mi je pomalo plitak, a sami slucajevi dosta jednostavniji nego oni iz adaptacije sa Dzeremi Bretom. Takodje novi Moriarti i samo finale treceg filma (epizode) su me razocarali. Sveukupno utisak koji sam stekao je povoljan, ali mislim da imaju mesta za napredak. Ocena zasada je 7/10
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 10:12   #877
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

ako ne odgledas dovoljno losih filmova, nikad neces prepoznati dobre

http://www.imdb.com/title/tt1098327/

Dragonball Evolution

kakav shit, bolje da sam tih sat i kusur igrao bocanje nego sto sam ovo gledao, vise bih se zabavio 2/10

http://www.imdb.com/title/tt0963966/

The Sorcerer's Apprentice

jedan od najboljih glumaca (po meni, ili licno meni), jednostavno uvek sam voleo njegove uloge i kraj...ali sta mu se desava u zadnje vreme, sta pokusava...film i nije lose smisljen ali zasto moraju svaku pricu da prebacuju u danasnje vreme..merline, merline...sta si docekao 5/10

http://www.imdb.com/title/tt0244244/

Swordfish

ovo sam sinoc uhvatio na tv-u...prilicno dobar film, dobra glumacka postava, samo Hugh Jackman i nije bas za ulogu koju je imao... sve ostalo skroz ok 7/10
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 18:01   #878
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dragonball Evolution

kakav shit, bolje da sam tih sat i kusur igrao bocanje nego sto sam ovo gledao, vise bih se zabavio 2/10
Ubedljivo najgori film koji sam gledao i strashna uvreda za sve fanove anime-a. Ako ikad sretnem rezisera pljunucu ga u facu.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Belfegor (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 18:24   #879
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mr. Brooks

Pa film mi se ispocetka svide, pogotovo lik Mr. Brooksa, uostalom ceo film je dobro odradjen, drugaciji, nije po onom kalupu kako se radi vecina filmova. Mada mi je nekako kraj bez veze, kao da je nedorecen.
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 20:04   #880
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Sherlock



U pitanju je "serija" filmova, koliko god to glupo zvučalo. Ja sam to
okarakterisao kao film, pa kakva je to serija od 90 minuta?

Da pređem na filmove. RTS je prikazivao treći deo pre nekoliko dana (verovatno i sve, ali ih nisam ni video), tako da sam išao redosledom 3, 1, 2. To neće vas zbuniti, pošto praktično filmovi skoro nemaju dodirne tačke (u radnji).

Svi smo čuli za Sherlock Holmes-a, zar ne? Autori ovih filmova su ubacili poznatog detektiva u savremeni London, kao i njegovog pratioca Dr. John Watson-a. Svakako, Šerlokovo umeće se, u kombinaciji sa savremenim dobom, pokazalo kao pun pogodak. Odmah se može pretpostaviti da se radi o CSI-olikom filmu, ali ipak postoje razlike. U CSI-u se radi o pukom sakupljanju dokaza i otkrivanje zločina, dok Šerlokov stil se bitno razlikuje; on razotkrivajući um zločinca rešava slučaj. I u tome je draž filma.


Do sada je izdato 3 dela: A Study in Pink, The Blind Banker i The Great Game. Preporuka za sve od njih, mada je drugi deo lošiji od prvog i trećeg.


9/10

Btw, imate li neki sličan film? Hvala unapred.
Serija dobija i moju preporuku, prosto je fenomenalno odradjena

I slazem se sa Joxom, druga epizoda je znatno manje interesantna nego prva i treca.

Od mene dobija 9.5/10

Pogledaj i film Sherlock Holmes, ko zna, mozda ce ti se i svideti. Posto obozavam sve sto je u vezi za Sherlockom, film sam u istom danu odgledao 2 puta

http://www.imdb.com/title/tt0988045/
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
JoXa (9.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com