Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2010, 19:47   #701
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne gledam često domaće kanale pa nisam naletela ni na jedan vestern u skorije vreme, i taman mi je prijalo da malo obnovim gradivo... pa reko', da podelim sa drugima

Kad smo već kod dobrih vesterna, da li je neko gledao rimejk filma 3:10 to Yuma, i može li da nam kaže na šta liči?
Odgledaj Appaloosa. Sjajan film sa odličnim glumcima. Inače, nema nešto mnogo akcije.

I naravno The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford. Mnogi su odustali od gledanja zbog predugačkog trajanja filma i spore radnje, zato su propustili remek delo. Još kad se doda da je Nik Kejv radio muziku...
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Iris (23.11.2010), pentraksil (24.11.2010)
Stara 23.11.2010, 20:04   #702
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
I naravno The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford. Mnogi su odustali od gledanja zbog predugačkog trajanja filma i spore radnje, zato su propustili remek delo. Još kad se doda da je Nik Kejv radio muziku...
A mozda su neki odustali i zbog predugackog imena filma!?

Salim se, jedan jako dobar film, koji sam smetnuo sa uma pa bih samo da dodam jos jedan glas za gledanje ovog (po meni) sjajnog filma.

Sto se tice 3:10 to Yuma ja sam gledao original koji je i po mojoj oceni definitivno jedan od klasika vestern filmova i medju 5 najboljih filmova tog zanra, i upravo zato, a poucen vecinom ranijih (negativnih) iskustava zaobisao sam rimejk ne zeleci da (eventualno) kvarim utisak o navedenom filmu. Upravo iz tog razloga i mene zivo interesuje kakav je kvalitet rimejka i je l' isti dovoljno kvalitetan da se odgleda a da se ne razocara nakon (neizbeznog) poredjenja sa originalom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2010, 23:41   #703
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Htedoh da se zabavim nekim sharenim filmom pa sam probao dva novija naslova koja su mi delovala zanimljivo. Odmah da kazem, za*ebao sam se opasno. Od sada gledam samo crno bele filmove

Prince of Persia Sands of time

Prenabudzena holivudska akcija sa tonom amerikanizacije, previshe kompjuterskih efekata i milion klishea. Dizni kompanija moze komotno da promeni ime u MTV Munchkins ako nastave ovako. Nije mi drzala paznju ni 20min. Dodushe ja imam slicno misljenje i o igri, tako da.. Da su pravili film po STAROM princu, ee to bi mozda bila druga pricha.

Avatar Last Airbender

Ovaj mi je bio zabavniji cisto zato sto me interesovalo kako ce da se odvija pricha, crtac sam gledao samo nekoliko epizoda (dopao mi se bash!) pa nisam upucen. Efekti u filmu su super, i to je otprilike sve: gluma je toliko losha da prosto nisam mogao da poverujem, borbe su nekako usporene i jadno odradjene i dogadjaji se samo smenjuju jedan za drugim, kao da pokushavaju da preprichaju jaku dugu prichu (koliko sam cuo to je i sluchaj). Citao sam na netu da je ovaj film u rangu sa Dragon Ball Evolution sto je ipak previshe okrutno reci, ali da je losh, losh je.

Poslednja ispravka: Nash Knight (23.11.2010 u 23:52)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 22:49   #704
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Resident Evil: Afterlife (2010)



Film se negde do polovine drži ustaljenog klišea, malo jeftine akcije, malo glupe priče... Uglavnom, ako imate niske standarde i solidan nivo tolerancije na gluposti, prva polovina je još i zabavna za gledanje. Međutim, sve posle toga ide strmoglavo nadole. Priča se odvija besmisleno i šupje, ništa se ne dešava sa iole pametnim razlogom, a akcija postaje glupost na steroidima! Glupava tuča Alice i Claire protiv preraslog lika sa sekirom (koji mnogo više liči na legendarnog lika iz Sillent Hill-a nego na nešto iz RE-a) je prvi od takvih primera, a ima ih još par do kraja filma. Na kraju mi je ostao samo bljutavi ukus praznoglave priče umotane u tipične B-produkcijske vrednosti. Možda i nije baš toliko loš, vidim da ima ocenu 6.2 na IMDB-u, ali ja sam mu sa zadovoljstvom "lupio" 1.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 23:02   #705
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ma 'ebes to, bitno da je 3D u naslovu.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 23:04   #706
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nah bitno je da je Mila Jovovic
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 23:22   #707
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Film se negde do polovine drži ustaljenog klišea, malo jeftine akcije, malo glupe priče... Uglavnom, ako imate niske standarde i solidan nivo tolerancije na gluposti, prva polovina je još i zabavna za gledanje. Međutim, sve posle toga ide strmoglavo nadole. Priča se odvija besmisleno i šupje, ništa se ne dešava sa iole pametnim razlogom, a akcija postaje glupost na steroidima!
Za drugu polovinu filma se apsolutno slazem sa tobom, dok se za prvu polovinu bas i ne slazem posto je ista apsolutno u rangu prve polovine pa cak mozda i gluplja, a scena u Tokijskom sedistu Umbrele je po meni definitivno gora od opisane scene sa likom sa sekirom.
Ipak, zbog "nase" Mile i Ali, kao i zbog prethodna tri dela koja su donela vise zabave a, realno gledano, manje gluposti nego ovaj deo smilovacu se i dacu mu 3,5/10.
Necu reci da sam se nadao nekom remek-delu ali iskreno govoreci ovaj film mi je predstavljao poprilicno razocarenje i pomalo me podseca na (takodje) cetvrti deo jedne do tada sasvim OK igre koji me je takodje poprilicno razocarao.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 0:21   #708
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Odgledaj Appaloosa. Sjajan film sa odličnim glumcima. Inače, nema nešto mnogo akcije.

I naravno The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford. Mnogi su odustali od gledanja zbog predugačkog trajanja filma i spore radnje, zato su propustili remek delo. Još kad se doda da je Nik Kejv radio muziku...
Sve sjajni predlozi. Topla preporuka i za The Proposition (2005) koji je Kejv napisao.
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 0:48   #709
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Sve sjajni predlozi. Topla preporuka i za The Proposition (2005) koji je Kejv napisao.

Poceo sam nesto da gotivim ove modernije vesterne. Nekako dodju kao osvezenje . Jesse James me je stvarno odusevio. Fotografija, muzika........a scena ubistva je
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 2:54   #710
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao sad "The Man from Earth". Odlican film, odlicni dijalozi, sjajna prica, sjajna gluma. I sve to za toliko malo para....Holivudeee....je'em ti.....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
>>ScReAmEr>> (3.12.2010), Nash Knight (26.11.2010), pivonroll (30.11.2010)
Stara 26.11.2010, 3:58   #711
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Four Lions

Dobar film u sushtini, jako originalna ideja i na momente jako smeshan, samo nekako nije bash uspeo, neke fore su previshe retardirane a neke jednostavno nisu smeshne. Ipak preporucujem. 7/10 ako bi ga ocenjivao (na imdbu recimo )
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2010, 20:13   #712
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.313
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je bas lego Going the Distance u njemu imas svaki klise rom/kom zanra ali su odradjeni sa ukusom i bas mi je dosao kao fino osvezenje, posle njega takodje i je prijao Cemetery Junction o njemu je bilo reci pa necu reci nista sem da mi je podigao raspolozenje, zatim Mercy prijatno iznenadjenje s obzirom da je scenarista Scott Caan najpoznatiji po ulogama u oceans 11 filmovima i na kraju totalna antipreporuka za The Kids Are All Right koje je jedno zesce liberalno gej sr*nje i greska mi je sto sam ga gledao pred spavanje jer sam se iznervirao za desetku pa nisam mogo da se uspavam.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 1:22   #713
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Upravo odgledah u bioskopu The Social Network.......Genijalno.Svidja mi se sve.Znaci radnja je of Facebooku,ali cak i ljudi koji nemaju profil bi trebali to da odgledaju,zanimljivo je saznati kako je nastala trenutno najveca socijalna mreza na svetu.Kako moras ispaliti cak i jedinog druga ukoliko zelis nesto da postignes.Nazalost glavni lik ispada pomalo sebican ako mogu tako reci i deluje kao da jednostavno nema srce i dusu.Verovatno veliki broj ljudi koristi facebook i nikada se nisu ni zapitali kako on ustvari radi,koje pare se tu vrte,kako je doslo do ideje da se napravi ta socijalna mreza i jos mnogo pitanja.Neki odgovori su u ovom filmu,neki nisu,samo sada bar znam mnogo vise o liku koji je napravio face nego recimo celo moje odeljenje(gde svi imaju facebook,dok ga ja recimo nemam).Film za preporuku. 10/10
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 14:34   #714
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah i ja Inception, vidim uporedjuju ga sa Matrixom ali po meni je Inception mnogo bolji od Matrixa, mnogo vise mi lezi prica o ulazenju u snove nego o Matrixu...
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 14:49   #715
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pogledah i ja Inception i mogu reci da sam razocaran jako sam puno ocekivao od ovog fima uzimajuci u obzir rezisera,glumca i kompozitora...Jedino sto je dobro u filmu je muzika i efekti ostalo je pa u najmanju ruku prosecno...Ne razumem zasto se tolika fama dize oko ovoga kao da je film super i inteligentan kada ruku na srce to nije a takodje mi njie jasno zasto ga stalno trpaju u isti kos sa matrixom posto po meni tu ima jos manje dodirnih tacaka
Moja ocena 4/10
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 18:59   #716
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Repo Men

Prosečna SF akcija sa dosta rupa i "nelogičnosti" u priči, ali je postao jedan od filmova koji mogu još 100 puta da gledam. Ima taj neki šmek koji se ne može objasniti. Takođe, velika pohvala za soundtrack; svaka čast na izboru pesama.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Aibo (29.11.2010)
Stara 27.11.2010, 19:24   #717
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Repo Men

Prosečna SF akcija sa dosta rupa i "nelogičnosti" u priči, ali je postao jedan od filmova koji mogu još 100 puta da gledam. Ima taj neki šmek koji se ne može objasniti. Takođe, velika pohvala za soundtrack; svaka čast na izboru pesama.
Repo Men ne da ima nelogicnosti,nego ima rupetinu u citavoj prici

Spoiler za spoiler:
Prijatelj ga progoni citavo vrijeme zbog vjestackog srca,da bi mu posle dozivotno platio onaj tretman vjestackih snova(virtuelnog zivota).Pa daj bre ovo drugo sigurno nekoliko puta vise kosta,jer ga treba njegovati dok je ziv

Jednom sam ga odgledao i nikad vise
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2010, 19:35   #718
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za spojler:
Džejk mu je i smestio onu nesreću, kako bi ga vezao dugom da nastavi sa svojim poslom jer ne želi da izgubi partnera. Kad nije ispalo kako je on planirao, stavio ga je pod tu mašinu, zbog griže savesti, pokajanja i sl.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
player1 (27.11.2010)
Stara 27.11.2010, 19:49   #719
Marko069
Starosedelac
 
Član od: 21.12.2005.
Poruke: 1.223
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 110 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za spoiler:
Znam sve to da mu je on sve namjestio,ali u jednom trenutku Remy(Jude Law)nije mogao nazad da se vrati(da bude opet repo man)sve i da je htio,a Jake mu nikad nije ponudio pomoc da on plati umjesto njega,to mi je glupo.
Marko069 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2010, 1:44   #720
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Vidim da se prica o Inceptionu...ja se smorio nakon 15 minuta filma...prekinuo i ne verujem da cu ga do kraja odgledati...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com