Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2019, 13:56   #1
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Pozdrav svima, pre par nedelja mi je telefon , Samsung S6, ispao i ekran se razbio a zajedno sa njim i touch je prestao da radi. Medjutim, telefon radi kako treba, puni se baterija, mogu da me zovu ljudi i mogu da ga povezem sa laptopom. Najveci problem jeste sto na telefonu imam pattern lock i nikako ne mogu da otkljucan telefon da prebacim podatke. Treba da nosim u servis, medjutim imam svasta od slika pa ne bih voleo da svako vidi...
Da li postoji nacin da nekako predjem taj pattern lock preko laptopa?

Pokusvao sma sa neta neke opcije medjutim telefon nije rootovan, nisam siguran za USB debugging i vecina onih aplikacja nije pomogla jer jelte treba platiti iako je free trial... Nadam se da ce neko imati neku ideju i hvala puno unapred!

P.S. Naravno, nisam uplodovao na google drive jer sam bio u fazonu "sta ce mi to", kad ono eto...
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 11:43   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Probaj preko OTG varijante. Nabavi Micro USB - USB adapter i poveži miš na taj kabl. Eventualno restartuj telefon ako ga ne prepoznaje odmah.

Možeš i pre kupovine da odeš do nekog servisa koji ih prodaje, pa da probaš tamo da ne kupuješ ukoliko ne radi.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 11:50   #3
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Probaj preko OTG varijante. Nabavi Micro USB - USB adapter i poveži miš na taj kabl. Eventualno restartuj telefon ako ga ne prepoznaje odmah.

Možeš i pre kupovine da odeš do nekog servisa koji ih prodaje, pa da probaš tamo da ne kupuješ ukoliko ne radi.
To sam i uradio, medjutim jako je tesko kada moram na slepo ne znam gde se tacno pojavi mis kada ga prikljucim ali sam para puta uboo, posto cujem kada zavibrira pogresa pattern, medjutim ne mogu uvek. Niti znam sta se tacno desi kada prikljucim kabl pa da znam koliko mu treba da se ugasi ekran i to.

Tako da ako nema OTG kabl, USB mis i Samsung S6 neka snimi ili slika da vidim gde se tacno pojavi mi i gde je pattern tacno na telefonu Imam S3 blizu sebe, medjutim nije puno pomogao, tako da cu sada svakog dana pokusavati Kabl sam platio 900 dinara, tako da eto mi motivacije da ne odustanem
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 12:34   #4
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Aha, znači potpuno je polomljen ekran... to ti već pravi dodatne probleme, jer će ti se i telefon zaključati na neko vreme kada vežeš pogrešne paterne za otključavanje. Takođe, time što si otključao telefon ne dobijaš ništa jer ne vidiš ekran da bi uklonio patern.

Takođe je problem da, koliko se sećam HDMI - MHL na S6 nije podržan. Time bi mogao da adapterom povežeš telefon na HDMI i bežični miš preko Bluetooth-a.

Na softver se ne bih toliko oslanjao, jer ti programi za otključavanje telefona su smejurija. Probaj, ali ako ne radi trial, neće ni puna verzija.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Lazar95 (22.2.2019)
Stara 22.2.2019, 12:36   #5
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Aha, znači potpuno je polomljen ekran... to ti već pravi dodatne probleme, jer će ti se i telefon zaključati na neko vreme kada vežeš pogrešne paterne za otključavanje. Takođe, time što si otključao telefon ne dobijaš ništa jer ne vidiš ekran da bi uklonio patern.

Takođe je problem da, koliko se sećam HDMI - MHL na S6 nije podržan. Time bi mogao da adapterom povežeš telefon na HDMI i bežični miš preko Bluetooth-a.

Na softver se ne bih toliko oslanjao, jer ti programi za otključavanje telefona su smejurija. Probaj, ali ako ne radi trial, neće ni puna verzija.
Da znam, skoro je nemoguce, mislim jedino da se oslanjam na srecu... programi svakako, probao sam par i odustao. Pa ako ga otkljucam, moci cu da ga povezem sa laptopom i bar prebacim te stvari u laptop i obrisem iz telefona, to je ideja Hvala svakako!
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 12:43   #6
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Da, nego sam mislio konkretno ako ne čuješ lockscreen, nećeš znati da li si uopšte otključao telefon.

Ništa. Ako se eventualno setim još nečega da probaš, a možda još neko ubaci neku svoju ideju.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 12:44   #7
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Da, nego sam mislio konkretno ako ne čuješ lockscreen, nećeš znati da li si uopšte otključao telefon.

Ništa. Ako se eventualno setim još nečega da probaš, a možda još neko ubaci neku svoju ideju.
Znacu, jer je to jedini put kada ne zavibrira kao kada zavibrira kada pogresno spojim
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 18:23   #8
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Jos samo jedno pitanje, da li u servisu mogu da mi zamene ekran a da ne brisu podatke sa telefona? I da li postoji neki nacin da se skloni pattern sifra sa telefona, tj da li bi to mogli da urade u servisu?
Pitam, posto nema vajde od ovoga, a ako nosim i ako zamene ekran onda mogu i da ga otkljucam
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2019, 18:26   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Pitas u neki servis imaju li displej za njega, i nadjes ko ima i raspolozen je da ti izadje u susret. A ti rastavis telefona, skines poklopac zadnji i lajsnu, napunis bateriju skroz i pravac servis sa OTG fleskom, neka ti oni nabodu lcd i otkljucaj ga i prebaci sve sto ti treba na taj usb drajv.
Drugo rjesenje nemas, bez naslijepo da potrefis sifru, a sve i da otkljucas tako, a neces opet moras i kad se povezes na usb kabal to jest spojis ga sa racunarom moras i da potvrdis konekciju.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Lazar95 (22.2.2019)
Stara 22.2.2019, 19:17   #10
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Imaš i treće - da sam zameniš ekran ako možeš da ga nabaviš.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
Lazar95 (22.2.2019)
Stara 22.2.2019, 19:26   #11
Lazar95
Veteran
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 1.136
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 47 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lazar95
Određen forumom Re: Polomljen ekran i zakljucan telefon S6

Citat:
Akumu kaže: Pregled poruke
Imaš i treće - da sam zameniš ekran ako možeš da ga nabaviš.
Zapravo sam i otome razmisljao, posto ima dosta tutoriala za rastavljanje telefona, ali da, ako uspem da nabavim svakako cu probati
Lazar95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Xiaomi Redmi Note 4 [Global Snapdragon verzija] doctor Opisi, recenzije i testovi 20 1.11.2017 14:08
Telefon izmedju 200-300 e Lazar95 Aparati i oprema 92 24.10.2017 18:53
[Android] Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a Puritania Programi za mobilne telefone 6 25.4.2015 22:05
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
telefon "za sva vremena" - možda Nokia N8 akobasmora Aparati i oprema 40 17.12.2012 21:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com